אאוטלסט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אאוטלסט
Outlast
תאריך הוצאה

4 בספטמבר 2013 5 בפברוראר 2013

18 ביוני 2014
סוגה הישרדות-אימה
פיתוח Red Barrels
הוצאה לאור Red Barrels עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה Red Barrels
סדרה Outlast עריכת הנתון בוויקינתונים
מנוע משחק Unreal Engine עריכת הנתון בוויקינתונים
מצבי משחק שחקן יחיד
דירוג 18
פלטפורמות

Microsoft Windows Linux PlayStation 4

Xbox One
המשחק הבא Outlast 2 עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

אָאוּטְלַסְטאנגלית: Outlast) הוא משחק בסוגת אימה-הישרדות, המוצג בגוף ראשון ומיוצר על ידי החברה Red Barrels לתשתיות ה-Xbox One‏, Windows ו-PlayStation 4.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העיתונאי מיילס אפשר (Miles Upshur) מגיע בחיפוש אחר סנסציה לבית החולים הפסיכיאטרי מאונט מאסיב (Mount Massive), שעל הפעילויות שלו שמועות רבות. להפתעתו, מיילס מגלה בית חולים ללא שמירה, וכל הכניסות אליו סגורות.

כאשר חדר למרפאה דרך חלון, רואה מיילס את הזוועה המתחוללת בבית החולים: גופות מבותרות פזורות בכל מקום, והחולים מסתובבים במסדרונות. בין כל המשוגעים פוגש מיילס את מרטין הכומר, אשר הפיץ שמועות על אלוהות הנקראת וולריידר (Walrider), את השומר לשעבר של בית החולים, כריס ווקר, הדומה למוטנט גדול ממדים שרודף אחרי מיילס לאורך המשחק כדי להרוג אותו, ואת הרופא ריצ'רד טרגר, סדיסט שעורך את הניתוחים הזוועתיים שלו על החולים. בעת הסיור בבית החולים, הגיבור הראשי מגלה שבית החולים הוא רק כיסוי לאוניברסיטת מחקר מרקוף (Murkoff) לניסויים בלתי חוקיים על מנת להשיג סוג חדש של אנשים בעלי יכולות על.

מיילס לומד עד מהרה שבית חולים הוא המעבדה המדעית של מרקוף. בעת חקר המעבדה מיילס נתקל בגוש אפל ומסתורי דמוי ערפל, אשר רודף אחריו, הורג את כריס ווקר ולאחר מכן נעלם. מיילס מתקדם ומוצא מדען, ד"ר רודולף ורניקה, שמספר על פרויקט וולריידר ועל גוש הערפל המסתורי, בילי, הניצול היחיד מהניסויים. ורניקה מבקש ממיילס להרוג את בילי: יש צורך לכבות את המים וחשמל בתא, שמאחסן את הגוף הפיזי. לאחר שהעבודה נעשית, בילי מתחיל להכות את הגיבור, זורק אותו לגובה רב ומתמוסס בתוכו. מיילס נופל, ושובר את רגלו ונאבק לצאת מהמעבדה. בדלת היציאה של המעבדה פוגש מיילס את ד"ר ורניקה המוקף בכוחות מיוחדים, שירו בעיתונאי.

בסופו של המשחק נשמע הביטוי של הדוקטור: «Gott im Himmel. מילולית - אלוהים שבשמיים. בתרגום חופשי - אלוהים אדירים», שלאחר מכן נשמעו צרחות, ירי חיילים והקולות של וולריידר. הסוף נשאר פתוח, אבל מהתוספות למשחק ניתן להניח כי מיילס לא נהרג, והוא ה-Walrider החדש.

אופן המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

השחקן משחק בתור העיתונאי מיילס אפשר בגוף ראשון. מיילס נושא עמו מחברת שבה רושם הערות במהלך המשחק ומצלמת וידאו. בגלל העובדה שמיילס הוא אדם רגיל, הוא לא יכול להשתמש בנשק, והמצלמה היא הדבר היחיד שהוא יכול להשתמש בו.

המצלמה מצוידת באמצעי לראיית לילה, שבלעדיו לא ניתן לנוע במסדרונות האפלוליים של בית החולים. למרבה הצער, בעת השימוש במצלמה לראיית הלילה הסוללה נגמרת במהירות, מה שמאלץ את השחקן להסתכל בכל מקום בחיפוש אחר סוללות.

התהליך של המשחק כולל פתרון לחידות פשוטות, תנועה חשאית ורגעים שבהם השחקן נאלץ לברוח מרודפיו, להתגבר על מכשולים ולהסתתר בחושך, בארונות בגדים, מתחת למיטות, בלוקרים ובמקומות מבודדים אחרים. במשחק לדמות הראשית אין בעלי ברית, מלבד האב מרטין.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • חולים - חולים פסיכיאטריים עם שינויים חיצוניים של בית החולים מאונט מאסיב. די מסוכנים. רודפים אחרי השחקן, עד שמאבדים אותו. לאחר מכן, החולים בודקים את המקומות האחרונים שבהם השחקן נראה לאחרונה. יכולים להרוג במכה אחת. נפגשים באופן קבוע. לפי ביטוייהם, הם תוקפים את השחקן, כי הם חושבים שהוא אחד הרופאים שהעבירו עליהם ניסויים.
  • השומר (כריס ווקר - מומחה האבטחה של חברת מרקוף שעשו עליו ניסויים בגלל ניסיון להפיץ מידע סודי) - האויב הראשון שפוגש השחקן. במהלך הפגישה הראשונה הוא אינו מסוכן, אבל בכל שאר הפגישות הורג עם שתי מכות. שונה מהחולים הרגילים בגודל וקורא למיילס חזרזיר. אכזרי מאוד: תולש את הראשים של האנשים שפוגש ושומר אותם. ממסכמים שניתן למצוא, ניתן לראות שכריס השחית את הפנים של עצמו כי הוא חשב שכך הוא יכול לראות יותר טוב. בסוף המשחק נהרג על ידי ולריידר.
  • התאומים - שני חולים עירומים עם סכינים, שמנסים להרוג את השחקן. אפילו שלא מסוגלים לרוץ, עדיין מאוד מסוכנים, כיוון שהם הולכים בשקט, יכולים לפתוח דלתות, להרוג במכה אחת ובדרך כלל מתפצלים, כדי לסרוק את כל הדרכים אפשריות שבהן השחקן יכל לסגת. בפגישה הראשונה, למרות האיסור של האב מרטין לגעת במיילס, דנים כיצד להרוג אותו (כמו כן דנים מי מקבל את הכבד ואת הלשון). אבל אז החליטו לתת לשחקן קודם לברוח, מתוך מחשבה שזה יהיה הוגן. בסופו של דבר מתברר שהם בדקו את אם השחקן ראוי להפיץ את האמונה של האב מרטין. אחרי זה הפסיקו להיות אלימים.
  • ד"ר ריצ'רד טרגר - רופא מטורף שמבצע ניסויים וניתוחים בבני אדם. בהתחלה נראה לשחקן כבעל ברית, אך במהרה קושר את מיילס וחותך לו שתי אצבעות. טרגר מלווה את העינויים בדיוניים מטורפים וצוחק על הידידות בין מיילס לאב מרטין. לא פחות מסוכן מכריס ווקר, כיוון שמסוגל להרוג בשתי מכות עם המספריים הענקיות שלו. טרגר הרבה יותר חכם משאר האויבים, כיוון שהוא יכול לפתוח דלתות ולא לרמוס אותן, למצוא דרכים עקיפות (במרדף אחר מיילס) ולבדוק את המקום שבו הוא השחקן יכל להסתתר. מאוחר יותר, נמחץ בין דלתות המעלית במהלך המרדף.
  • וולריידר (Walrider) או "בילי" - ערפל שחור שעשוי מננו-חלקיקים, אשר מופיע רק בסוף המשחק מתחת לבית החולים מאונט מאסיב. לפני זה ניתן לראותו על הצג בחדר הבקרה, בביוב ובפארק שברשות בית החולים.לא ניתן לזיהוי על ידי צלילים, משום שהוא לא יכול לדבר ושובר דלתות (מחלחל מתחת). מאוד מסוכן, והרג במכה אחת. עם זאת, הגיבור יכול להבחין בו מרחוק, דרך האמצעי לראיית לילה שבמצלמה. לדברי מיילס בפנקסו: "על פי מסמכים הוא עכשיו בן 23. הוא נראה יותר בן 50". במסמך נכתב כי הסכים להשתתף בניסוי כדי לעזור לאם החולה שלו מבחינה כלכלית (בסופו של הדבר לא ידע שהיא מתה לפני סוף הניסוי).
  • האב מרטין - אחד מהחולים, מתפלל לולריידר ואינו מסוכן לשחקן. בתחילת המשחק מרדים את מיילס בדקירה בצוואר ובכך מונע ממנו לברוח ממאונט מאסיב. הוא רואה במיילס שליח, שיכול לספר לציבור על הזוועות שמתרחשות בבית החולים. רוב הזמן במשחק, השחקן יצטרך ללכת בדרכים שלו. לקראת סוף הסיפור גורם לסוגדיו לשרוף את עצמו על צלב. מרטין חשב שמעשה זה יגרום לולריידר לבוא ומיילס יוכל לצלם אותו במצלמה. לפני מותו נותן לשחקן את המפתחות למעלית, כדי לעזור לו לצאת מבית החולים.
  • ויילון פארק- אחד מהעובדים בחברת מרקוף, ויילון הוא זה שכתב למיילס את המכתב שבו סיפר על מאונט מאסיב, והדברים הנוראים שעושים למטופלים שם. ויילון היא דמות משחק באאוטלסט ויסלבלואוור (באנגלית Outlast Whistleblower).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]