אהוד דנוך

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אהוד דנוך

אהוד דנוך (נולד ב-15 בדצמבר 1969) הוא עורך דין בהשכלתו. מנכ"ל שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות[1] החל מינואר 2016. כיהן כמנכ"ל חברת "שח"מ מקורות ביצוע בע״מ",[2] חברת בת של חברת המים הלאומית "מקורות". דנוך נכנס לתפקיד זה באפריל 2012 לאחר ששימש כמנכ"ל חברת סחר בינלאומית בהונג קונג. בשנת 2008 שימש כמנכ"ל חטיבת אירופה ב"אלג'ם קפיטל גרופ". בשנים 20042007 שימש כקונסול הכללי של ישראל בלוס אנג'לס, ולפני כן כיהן כראש המטה של שר החוץ סילבן שלום.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דנוך נולד באשקלון. בגיל 10 עבר לגור במונטווידאו שבאורוגוואי בעקבות שליחות ממלכתית של משפחתו במקום. לאחר מכן עברה משפחתו להתגורר במשך ארבע שנים במונטריאול, קנדה. במהלך תקופה זו למד דנוך מדעי החברה בקולג' מקומי ולאחר מכן שב לישראל כדי להתגייס לשירות בצה"ל. שירת בגדוד דוכיפת ולאחר מכן עבר לשרת בגדנ"ע ויצא לקורס קצינים. משרת במילואים בדרגת סרן.

לדנוך תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת מנצ'סטר, והוא התמחה במשפט מסחרי. בשנת 1999 המשיך ללימודי תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בשיווק. במקביל ללימודיו עבד במשרד עורכי דין בתחום המשפט המסחרי.

בשנת 2001 הצטרף לשירות המדינה ושימש במשך שנתיים כיועץ בכיר לסילבן שלום בתפקידו כשר האוצר. בשנים 2003–2004 שימש כראש מטה שר החוץ שלום, והשתתף בפגישות עם ראשי מדינות ושרי חוץ.

פעילותו כקונסול הכללי בלוס אנג'לס[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוקטובר 2004, בגיל 34, החל את תפקידו כקונסול הכללי של ישראל בלוס אנג'לס, ונחשב לראש הנציגות הצעיר ביותר במעמד זה. במהלך שירותו עסק בהסברה וביצירת קשרים של ישראל עם תעשיית הקולנוע האמריקאית בהוליווד. במהלך מלחמת לבנון השנייה סייע לגיוס מושל קליפורניה דאז ארנולד שוורצנגר ויותר מ-80 כוכבי קולנוע וטלוויזיה ואישים בכירים בתעשיית הבידור בהוליווד, לצורך מפגן תמיכה בישראל; הם חתמו על מודעת תמיכה בישראל שפורסמה בעיתון "לוס אנג'לס טיימס" אשר כללה גינוי של ארגוני החמאס והחזבאללה. בתקופה זו יזם הטבות מס עבור תעשיית הקולנוע האמריקאית על מנת לעודד הפקות זרות בישראל; בהמשך תורגמה יוזמה זו לחקיקה בכנסת.

בשנת 2005 השתתף בדיוני "שולחן עגול" של מכון "אספן" לצד מומחים לדיפלומטיה ציבורית בארצות הברית, לגיבוש מסמך שמטרתו לייעץ לממשל האמריקאי בנושא הקשרים עם העולם הערבי.[3] בשולחן העגול השתתפו בין השאר מזכירת המדינה האמריקאית לשעבר, מדליין אולברייט; אלמנתו של חוסין מלך ירדן, המלכה נור; שגריר הליגה הערבית באו"ם ואחרים.

בשנת 2007 יסד דנוך את "ארגון המנהיגות הישראלי בארצות הברית",[4] במטרה לחזק את הקהילה הישראלית בארצות הברית והזיקה שלה לישראל. כיום ארגון זה נחשב לארגון הגג הישראלי של ההתאגדות הישראלית בארצות הברית. דנוך חיזק בתקופת כהונתו את הקשרים עם הקהילה הלטינית והקהילה הנוצרית[5] בחוף המערבי. דנוך היה נואם קבוע בכנס הכלכלי של "מכון מילקן". תרם לחיזוק יחסי הסחר של ישראל עם קליפורניה והחוף המערבי. בתקופתו פיתחה הקונסוליה שיתוף פעולה ביטחוני בין ישראל לקליפורניה, במיוחד בתחום הביטחון התעופתי והלוחמה בטרור.

ב-20 בספטמבר 2007 הקונגרס האמריקאי העניק לדנוך הוקרה מיוחדת על פועלו כקונסול הכללי בלוס אנג'לס.[6] חבר הקונגרס הדמוקרטי הווארד ברמן ציין כי "ניסיונו הרב תרבותי וידיעת השפות עברית, אנגלית וספרדית הועילו מאוד במהלך שנותיו בלוס אנג'לס. הוא נפגש עם מנהיגים מהפוליטיקה, העסקים והתקשורת במגזר הלטיני ויצק שותפויות חדשות שהניבו תועלת משותפת".

פעילות בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר חזרתו לישראל שימש דנוך כמנכ"ל חטיבת אירופה בקבוצת "אלג'ם קפיטל גרופ". במסגרת תפקידו עסק באיתור השקעות פיננסיות מגוונות עבור הקבוצה באירופה.

מינואר 2009 שימש כמנכ"ל חברת סחר בינלאומית בהונג קונג, שעסקה בייצור וייצוא של סחורות לעולם, במחזור כספי של מאות מיליוני שקלים.

באפריל 2012 התמנה לתפקיד מנכ"ל חברת "שח"מ מקורות ביצוע בע״מ", חברת בת של חברת המים הלאומית "מקורות" ומשמש כחבר הנהלת מקורות. שח"מ מונה כ-650 עובדים ומחזור עסקיה עומד על יותר מחצי מיליארד שקל לשנה. החברה עוסקת בהנחת קווי מים וקולחין, ביצוע קידוחים עד 1.5 ק"מ מתחת לפני הקרקע, וכן תכנון והקמה של מערכות טיפול במים, מתקני התפלה, מתקני טיפול בשפכים, משאבות ותחנות שאיבה. לשח"מ יש גם מפעל ליצור משאבות מים אנכיות וציוד שאיבה[7] ומפעל נוסף ליצור לוחות חשמל. שח"מ גם אחראית על הענף להגברת המטר (זריעת עננים).[8] בתקופת כהונתו של דנוך ביצעה שח"מ מגה פרויקטים בתשתיות המים בישראל, בעלות של מיליארדי שקלים, בהם הקו החמישי לירושלים, המוביל הארצי החדש וחיבור מתקני התפלה למערכת הארצית.

בינואר 2016 מונה דנוך למנכ"ל שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות:

סולל בונה תשתיות היא הזרוע הביצועית של קבוצת שיכון ובינוי בישראל, החברה המקצועית והמובילה מבין חברות התשתית בארץ. סולל בונה תשתיות היא קבלן רשום בעל הסיווגים המרביים בכל תחומי פעילותה.

סולל בונה תשתיות פועלת באמצעות ארבע חטיבות ביצוע:

  • חטיבת הבנייה
  • חטיבת הכבישים והתשתיות
  • חטיבת (Engineering Procurement Construction) EPC. ביצוע מגה-פרויקטים להקמת מתקנים תהליכיים בתחום האנרגיה והמים
  • החברת לעבודות ביסוס ועבודות קרקע "צמנטכל".
  • בנוסף, סולל בונה תשתיות מחזיקה מפעלי בטון, מפעלי אספלט, מפעל טרומי ומרכז לוגיסטי המשתרע על שטח של 50  דונם בפלמחים וכולל ציוד בנייה מתקדם שמתוחזק בסטנדרטים הגבוהים ביותר. המערך הלוגיסטי מספק את כל צורכי אתרי הבנייה של החברה, לרבות ציוד כבד, שירותי מנוף, עזרי בנייה וציוד בניין. על לקוחות סולל בונה תשתיות נמנים רשויות וגופים ציבוריים מרכזיים בישראל, כמו גם יזמים פרטיים, משרדי ממשלה,  רשויות וחברות-בת ממשלתיות, רשויות מקומיות ואיגודי ערים, וכן חברות פיתוח ויזמות מהמובילות בישראל.

במקביל לכך דנוך חבר גם בוועדת תשתיות ואנרגיה בלשכת עורכי הדין ומשמש כחבר מועצת הקולנוע.

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

דנוך נשוי ואב לשתי בנות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]