בובי הינן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
בובי הינן ולארי זביסקו

ריימונד לואיס הינן (cאנגלית: Raymond Louis Heenan), שנודע גם בשם דמותו בובי "המוח" הינן (Bobby "The Brain" Heenan‏; 1 בנובמבר 1944 - 17 בספטמבר 2017) היה שחקן אשר גילם מתאבק, מאמן ושדרן בהיאבקות המקצוענית. הינן הפך להיות לשם דבר במקצועו לאחר שעבד במספר ארגוני היאבקות גדולים, כגון ה-WWE, ה-WCW וה-NWA.

הקריירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הינן החל את דרכו בהיאבקות כאוהד מושבע וכבעל חנות מזכרות במופעי היאבקות בארצות הברית. בשנת 1965 החל להופיע במופעים של ארגון ה-AWA בעצמו, תחת שם הבמה "הבחור היפה" (Pretty Boy). דמותו של הינן אופיינה בכישרון רב, אך גם בעצלות שעל פי התסריט מנעה ממנו להתקדם. עם הזמן דמותו הפכה לדמות מאמן עבור מתאבקים אחרים וכן כנואמת נאומים באירועי היאבקות. הינן שינה את שם דמותו ל"המוח" ומנהלי הארגון בו עבד הכניסו אותו לעלילה כמאמן המנהיג קבוצת מתאבקים. הדבר היה חדשני והעיד על הפופולריות של דמותו, שכן עד אז דמויות המאמנים לא זכו לבמה מרכזית שכזו.

American Wrestling Association[עריכת קוד מקור | עריכה]

הינן החל את דרכו ב-AWA כמאמן של הצמד ניק בוקוינקל וריי "מטיל המומים" סטיבנס. התסריט זימן לצמד ולהינן מספר זכיות בתארים. עם נסיקת הפופולריות של דמויותיהם הורחב הצוות וכלל גם את דמויותיהם של בובי דאנקם ובלאקג'ק לנזה. החבורה כונתה "משפחת הינן" וזכתה לפופולריות רבה, כאשר דמויות המתאבקים זוכות בקרבות מבוימים ובאירועים מרכזיים לרוב. דמותו של הינן נשאה על נס בעת זו כ"מנהיג" החבורה.

בשנת 1979 עבר הינן לליגת ה-NWA, אך חזר לאחר זמן קצר ל-AWA ולדמות המאמן.

World Wrestling Federation[עריכת קוד מקור | עריכה]

הינן הצטרף לליגת ה-WWF (לימים, WWE) כדמות המאמן של ג'סי ונטורה ולאחר מכן של ביג ג'ון סטאד. דמותו זכתה לפופולריות רבה גם במקום עבודתו החדש וקו העלילה הישן של "משפחת הינן" הוקם מחדש ב-WWF. במשך שנות פעילותו בגילום ראש הצוות פעל יחד עם מתאבקים רבים, ביניהם קן פטרה, פאול אורנדורף, קינג קונג באנדי, אנדרה הענק ועוד. הצוות הפך להיות לבית הדמויות השנואות על האוהדים.

החל משנת 1986 הינן גילם גם שדרן ופרשן בארגון ה-WWF לצידו של גורילה מונסון. בשנת 1993 ביקש וינס מקמהן מהינן לקצץ בשכרו ב-50%. הינן לא הסכים, עזב את ה-WWF והצטרף לארגון שהחל לצמוח באותן שנים, ה-WCW.

World Championship Wrestling[עריכת קוד מקור | עריכה]

הינן חתם ב-WCW ב-1994 ודמותו הוקדשה לתפקיד השדרן הקבוע של הארגון. הינן החזיק בתפקיד זה במשך 6 שנים. הינן קבל על אילוצי התסריט הרבים ב-WCW שנתנו לו פחות חופש לשחק מאשר ב-WWF. הוא פרש מהארגון בשנת 2000.

במהלך 6 שנותיו בארגון ה-WCW הינן הופיע פעם אחת בדמות מתאבק, בקרב זוגות יחד עם ארן אנדרסון.

השנים האחרונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאז שנת 2000 הקדיש הינן את זמנו כדי לכתוב שני ספרי זכרונות על עולם ההיאבקות ועל הקריירה שלו. הוא הופיע מדי פעם באירועים מיוחדים של ה-WWE ובמספר ערבי הוכרה, וכמו כן הוא לקח חלק ברסלמניה 17.

בשנת 2004 התקבל בובי להיכל התהילה של ה-WWE

הינן נפטר ב-17 בספטמבר 2017 אחרי שחטף כשל באיבר, ביום מותו הוא שהה עם משפחתו בביתו בלארגו, פלורידה, ביום שאחרי מותו WWE עשו סרטון הוקרה לכבודו בזמן פרק של WWE Raw.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא בובי הינן בוויקישיתוף