דם אמיתי - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Incomplete-document-purple.svg יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: נעדר פרטים מהותיים, עוסק בעיקר בעלילה ולא בסדרה, שגיאות דקדוקיות רבות.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

דם אמיתי היא סדרת דרמה המשכית אמריקאית העוסקת בדו-קיום בין ערפדים ובני אדם בבון טמפ, עיירה בדיונית בלואיזיאנה, ארצות הברית, ומתמקדת בסוקי סטקהאוס (אנה פקווין), מלצרית בעלת יכולות טלפתיות, אשר מתאהבת בערפד בשם ביל קומפטון (סטיבן מוייר) וביחסים ביניהם. לאורך הסדרה מופיעות דמויות על טבעייות ומיתולוגיות נוספות כגון מחליפי צורה, מכשפים ואנשי זאב. הסדרה שנוצרה על ידי אלן בול, מבוססת על סדרת ספרי מסתרי הערפדים הדרומיים מאת שארלין האריס.

כרזה לקידום העונה השלישית. הדמויות מימין לשמאל: נלסן אליס בתפקיד לאפייט ריינולדס, ראיין קוואנטן בתפקיד ג'ייסון סטקהאוס, רוטינה וסלי בתפקיד טרה תורנטון, סאם טראמל בתפקיד סאם מרלוט, אלכסנדר סקארסגארד בתפקיד אריק נורת'מן, אנה פקווין בתפקיד סוקי סטקהאוס, סטיבן מוייר בתפקיד ביל קומפטון, קירסטין באוור בתפקיד פאם. מתחת: דבורה אן וול בתפקיד ג'סיקה המבי.

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

סוקי סטקהאוס[עריכת קוד מקור | עריכה]

סוקי סטקהאוס
Sookie-the-bridesmaid 558x372-1-.jpg
סוקי סטקהאוס בעונה השנייה
הופעה ראשונה 1x01: Strange Love
מס' הופעות 36 פרקים
שחקן/ית אנה פקווין
מידע
גזע אנושית, משושלת של פיות
מין נקבה
מקצוע מלצרית
דמויות קשורות
משפחה

קורבט סטקהאוס (אבא, נפטר)
מישל סטקהאוס (אמא, נפטרה)
ג'ייסון סטקהאוס (אח)
אדל סטקהאוס (סבתא, נפטרה)
ארל סטקהאוס (סבא, נפטר)
פרנסיס סטקהאוס (דוד מדרגה שנייה, נפטר)
ברטלט הייל (דוד מדרגה שנייה, נפטר)
הדלי הייל (בת דודה)

|-valign="top"

סוקי סטקהאוס (אנה פקווין) היא הדמות הראשית בסדרה. לסוקי יש יכולות טלפתיות והיא מסוגלת לקרוא את מחשבותיהם של בני אנוש. היא חיה בבון טמפ, בבית של סבתה, אדל, שנרצחת במהלך העונה הראשונה. לסוקי יש אח, ג'ייסון סטקהאוס וחברת ילדות, טארה תורנטון, שגדלה יחד עימם בבון טמפ שבלואיזיאנה.

כאשר ביל קומפטון מגיע למסבאה בבעלותו של סאם מרלוט, בה היא עובדת, בין השניים מתפתחת מערכת יחסים, כשחוסר יכולתה של סוקי לקרוא את מחשבותיו בשל היותו ערפד, הופך ליתרון עבורה. התפתחות "דם אמיתי", דם סינתטי המאפשר לערפדים לא להיות תלויים בדמם של בני האנוש להישרדותם, מוציאה את הערפדים ממחבואם. אך לחשיפה זו לבני האדם ישנן השלכות. יחסיה של סוקי עם ביל גורמים למתח רב בינה לבין חלק מאנשי העיירה החוששים מן הערפדים ואינם רואים בהם כראויים לאמון. מאידך, אריק נורת'מן, שריף המחוז בלואיזיאנה בו נכללת בון טמפ, מגלה אף הוא עניין בסוקי.

בעקבות היכרותה עם ביל, היא לומדת רבות על עולמם של הערפדים אך גם על עצמה. היא מגלה כי מלבד קריאת מחשבות היא מחזיקה בכוחות נוספים ושדמה קוסם ביותר לערפדים כיוון שיש פיות בשושלת היוחסין שלה.

ביל קומפטון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביל קומפטון
BillCompton.jpg
ביל קומפטון
הופעה ראשונה 1x01: Strange Love
מס' הופעות 36 פרקים
שחקן/ית סטיבן מוייר
מידע
גיל 172
תאריך לידה 1836
גזע ערפד
מין זכר
דמויות קשורות
משפחה קרוליין קומפטון (רעיה, נפטרה)
תומאס ושרה (ילדיו, נפטרו)
לורנה (יוצרת, נפטרה)
ג'סיקה המבי (צאצאית)

ויליאם "ביל" קומפטון (סטיבן מוייר) הוא ערפד, המבקש לחיות בקרב ועם בני אדם. בהיותו בן אנוש, הוא השתתף במלחמת האזרחים האמריקנית כחלק מהקונפדרציה, אך בעת שניסה לחזור לביתו מן המלחמה, הותקף על ידי ערפדית, לורנה, ונאלץ לעזוב את משפחתו וכל אשר הכיר. יחד עם לורנה פיתה והרג אנשים כדי לשתות את דמם. עם זאת, בהיותו מלא חרטה על עברו, הוא מבקש לשנות את דרכיו ומשתדל להקפיד שלא לשתות את דמם של בני האנוש אלא את הדם הסינתטי, "דם אמיתי". בהיותו בן 173 שנה, חזר לאזור בו התגורר בעבר, בון טמפ. שם הכיר את סוקי, בה התאהב.

לאחר שנאלץ להרוג ערפד כדי להגן על סוקי, ביל אולץ על ידי בכירי הערפדים להפוך נערה בת 17, ג'סיקה, לערפדית. על אף חוסר רצונו ליצור "צאצאים" והקושי לשלוט בג'סיקה ודחפיה הנובעים מגילה הצעיר, הוא נותן לה מחסה והדרכה והשניים חיים יחד בביתו.

לאחר מאבקים, הן עם ראסל אדג'ינטון ולאחר מכן עם מלכת לואיזיאנה, סופי אן אותה הוא מביס, ביל הופך למלך לואיזיאנה.

אריק נורת'מן[עריכת קוד מקור | עריכה]

אריק נורת'מן
Ericnorthman.jpg
אריק נורת'מן בעונה הראשונה
הופעה ראשונה 1x04: Escape from the Dragon House
מס' הופעות 33 פרקים
שחקן/ית אלכסנדר סקארסגארד
מידע
גיל 1000 שנה בערך
גזע ערפד
מין זכר
מקצוע שריף אזור 5, בעל פאב, לוחם ויקינגי
דמויות קשורות
משפחה גודריק (יוצר, התאבד בעונה השנייה)
פאם (צאצאית)

אריק נורת'מן (אלכסנדר סקארסגארד) הוא שריף אזור 5, מחוז ערפדי בלואיזיאנה. נורת'מן הוא ערפד רב-עוצמה לוחם שוודי ויקינגי בעברו וגילו הוא כ-1000 שנה. הוא מנהל את מועדון הערפדים "פנגטזיה" (הלחם של Fang - ניבי ערפד ופנטזיה) שם עובדת גם ה"צאצאית" שלו, פאם.

אריק מגלה עניין רב בסוקי, גם ואולי על אף שהיא אהובתו של ביל, החושש לעתים מאריק בעונות הראשונות בשל היותו השריף אליו הוא כפוף. בעוד בקרב הערפדים חל איסור על סחר ב-V, דמם של הערפדים, אריק סוחר בכך עקב הוראה מפורשת של מלכת הערפדים של לואיזיאנה, סופי-אן. כשלאפייט, בן-דודה של טארה תורנטון וחבר טוב של סוקי נתפס על ידי אריק עקב סחר ב-V, סוקי עורכת עסקה עם אריק כדי לשחררו. בתמורה לשחרור של לאפייט וסכום כספי, על סוקי לנסות למצוא את גודריק, בדאלאס. גודריק הוא היוצר של אריק, ערפד בן כ-2000 שנה והשריף של אזור 9 בטקסס, שנעדר כבר תקופה. אריק עדיין מחויב לגודריק והוא נאמן אליו באופן אינטנסיבי. כשגודריק מחליט להתאבד על ידי היחשפות לשמש עם השחר, אריק נראה כעוס ושבור. הוא מתחנן בפניו שלא לעזוב. כשאריק עמד לצדו של גודריק הוא איים לעזוב יחד איתו, אך גודריק, כיוצרו מצווה עליו להתרחק מאור השמש.
במהלך כל העונה השנייה אריק מפתח עניין בסוקי החל מסקרנות ועד למשיכה רומנטית ואף מינית. דבר זה מוכח כאשר אריק מבקש מסוקי למצוץ מגופו כדורי כסף ובכך לשתות מדמו על מנת להגביר את משכיתה אליו, דבר שלא היה בו צורך כיוון שהכדורים היו נדחפים החוצה מעצמם כשגופו היה נרפא. לאחר שסוקי מגלה את התרמית היא מנסה לירוק את הגם ששתתה, אך ביל מסביר לה שדרושה טיפה אחת של דם בלבד. כתוצאה משתיית דמו של אריק סוקי מתחילה להמשך אליו וכמו כן הוא יכול לחוש ברגשותיה כאשר היא בסכנה. משיכתו של אריק לסוקי גורמת לו לפנות ללורנה (היוצרת של ביל) שמגיעה לדאלאס ומעכבת אותו בחדר המלון בכך שהיא גוברת עליו בכוחה הפיזי, ובכך אריק יוכל להציל את סוקי במקרה של סכנה במהלך החדירה ל"אחוות השמש".

סאם מרלוט[עריכת קוד מקור | עריכה]

סאם מרלוט
סאם טראמל בתפקיד סאם מרלוט
סאם טראמל בתפקיד סאם מרלוט
הופעה ראשונה 1x01: Strange Love
מס' הופעות 36 פרקים
שחקן/ית סאם טראמל
מידע
גזע משנה צורה
מין זכר
מקצוע בעל הפאב מרלוטס
דמויות קשורות
משפחה טומי מיקנס (אח)
מלינדה מיקנס (אמא ביולוגית)
ג'ו לי מיקנס (אבא ביולוגי)

סאם מרלוט (סאם טראמל) הוא הבעלים של מסבאת מרלוטס הממוקמת בבון טמפ, והבוס של סוקי, בה הוא מאוהב בסתר. בגלל היותו מאוהב בסוקי, ובגלל היות ביל ערפד, סאם מתנגד למערכת היחסים שלהם, ובמהלך העונה הראשונה מנסה להגן על סוקי מפני ביל וערפדים כמוהו, ומפני רוצח סדרתי הפועל בבון טמפ. דעותיו הן שערפדים ובני אדם לא יכולים לחיות ביחד, אך למרות זאת הוא מוכר במסבאתו "דם אמיתי" - תחליף דם לערפדים, ומציל את חייו של ביל, שהוא ערפד. סאם מנהל מערכת יחסים קצרה עם טארה, מוזגת במסבאה והחברה הטובה ביותר של סוקי.

סאם הוא מחליף צורה, דבר שהוא שומר בסוד מפני אנשי העיירה, אך בסוף העונה הראשונה סוקי מגלה את סודו. היותו מחליף צורה הוא לא דבר מוזר בעולם הסדרה, ובמהלך העונות הוא פוגש בעוד כמה משני צורה, כמו למשל דפני, מלצרית שמגיעה לעבוד במרלוטס, שאיתה הוא מנהל מערכת יחסים קצרה.

במהלך הסדרה מתגלים פרטים על עברו המסתורי - שהוא נמסר לאימוץ על ידי משפחתו ושיש לו אח, דבר שלא ידע עליו במשך רוב חייו, שכשהיה נער ברח מהבית המאמץ שלו לאחר שהוריו גילו שהוא משנה צורה, הגיע לבית של אישה בשם מריאן פורסטר וגנב ממנה כסף רב - כסף שעזר לו לפתוח את מסבאתו, ועוד. במשך העונה השנייה מריאן, האישה שממנה גנב את הכסף, עוברת לבוטן טמפ, מאיימת לחשוף את סודו ופוגעת בו.

  • טומי מיקנס - אחיו הביולוגי של סאם מופיע כדמות ראשית בעונה השלישית של דם אמיתי.
  • מלינדה וג'ו לי מיקנס - הוריו הביולוגיים של סאם לאחר שסם מגלה שהם חסרי כסף ושבגלל זה אחיו טום נפצע הוא מגרש אותם ולוקח אחריות על אחיו.

טארה תורנטון[עריכת קוד מקור | עריכה]

טארה ת'ורנטון
רוטינה וסלי בתפקיד טארה טורנת'ון
רוטינה וסלי בתפקיד טארה ת'ורנטון
הופעה ראשונה 1x01: Strange Love
מס' הופעות 36 פרקים
שחקן/ית רוטינה וסלי
מידע
גזע אנושית ולאחר מכן שונתה לערפדה בעונה ה-5
מין נקבה
מקצוע מוזגת במרלוטס ולאחר מכאן בפאנגטזיה בעונה ה-5
דמויות קשורות
משפחה לטי מיי ת'ורנטון (אמא)
לפאייט ריינולדס (בן דודה)
רובי ג'ין ריינולדס (דודה) פאם (יוצרת)

טארה ת'ורנטון (רוטינה ווסלי) היא חברתה הטובה ביותר של סוקי סטקהאוס וידידה של ג'ייסון סטקהאוס, איתם היא גדלה, עקב היות אמה אלכוהליסטית. בגלל האלכוהליזם של אמה, שהפך אותה לבלתי כשירה לטפל בטארה, וגם גרם לה לפגוע בטארה, טארה מתקשה לסמוך על אחרים, היא לרוב עצובה ועצבנית, ולעתים קרובות היא מתכתשת עם תושבי בון טמפ. טארה עובדת כמוזגת במסבאת מרלוטס, ולאפייט ריינולדס, טבח במסבאה, הוא בן דודה.

אמה של טארה, שמשוכנעת שהאלכוהוליזם שלה נובע משד שנמצא בתוכה, הופכת לדתייה, ומבקשת מטארה לממן לה גירוש שדים, כדי שתוכל לחזור למצב נורמלי. טארה בהתחלה מסרבת, אך לבסוף מסכימה, ויחסיה עם אמה משתפרים לאחר מכן. בעונה השנייה מריאן פורסטר, יצור לא אנושי בעל כוחות גדולים, משתלטת עליה וגורמת לה לבצע מעשים נוראים. מעשים אלו הם שמובילים לבסוף להרג אהובה, אגס, על ידי תושב בון טמפ. בעקבות כל זאת היא מנסה להתאבד ללא הצלחה.

בעונה השלישית היא נחטפת על ידי ערפד שמאוהב בה, והוא כובל אותה ומענה אותה. סוקי עוזרת לה לברוח, ולבסוף ערפד זה נהרג. טארה מחליטה לעזוב את בון טמפ לבדה, ולהתחיל מחדש.

בעונה הרביעית היא מתחילה קשר עם בת זוג חדשה, ומסתירה כל קשר לעברה. במהלך העונה בת זוגה מגלה את סודותיה, אך עוזבת את טארה לאחר שזו מגרשת אותה לאחר שפאם (הצאצאית של אריק) תוקפת אותם. בסוף העונה הרביעית היא נורת למוות על ידי דבי פלט (אשת זאב) שבאה לתקוף את סוקי.

בעונה החמישית פאם מופיעה בביתה של סוקי וכטובה לסוקי משנה את טארה והופכת אותה לצאצאית שלה. טארה מתכחשת להיותה ערפדה ומנסה להתאבד, אך פאם מונעת ממנה בהיותה היוצרת שלה. היא הופכת למוזגת בפאנגטזיה ולאחר מכן לחשפנית. לאחר ששריף חדש מגיע ומשליט טרור בפאנגטזיה, טארה הורגת אותו ופאם מחפה עליה ונלקחת על ידי הרשויות. לאחר שסוקי, גייסון ואריק מצילים את כולם, טארה חושפת את רגשותיה לפאם ושתיהן מתנשקות.

לאפייט ריינולדס[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאפייט ריינולדס
Lafayette1.jpg
נלסן אליס בתפקיד לפאייט ריינולדס
הופעה ראשונה 1x01: Strange Love
מס' הופעות 36 פרקים
שחקן/ית נלסן אליס
מידע
גזע מכשף
מין זכר
מקצוע טבח, סולל כבישים, סוחר סמים, זונה ממין זכר
דמויות קשורות
משפחה לטי מיי טורנת'ון (דודה)
טארה טורנת'ון (בת דודה)
רובי ג'ין ריינולדס (אמא)

לאפייט ריינולדס (נסלן אליס) הוא בן דודה של טארה, הטבח במסעדה בפאב מרלוטס, סוחר סמים (בעיקר דם ערפדים הנחשב כסוג של סם), וכמו כן מתעסק בזנות הומוסקסואלית.
בעונה הראשונה בסדרה, קו העלילה של לפאייט סובב סביב העובדה שהוא סוחר דם ערפדים. המקור שלו לסם הוא דרך הערפד אדי גאות'יר, שממנו הוא מנקז דם בתמורה לשירותי זנות. בסוף העונה אדי נהרג על ידי איימי ברלי, וכתוצאה מכך לפאייט נלקח כבן ערובה תחת אריק נורת'מן.
בתחילת העונה השנייה מתגלה כי לפאייט מוחזק על ידי אריק נורת'מן בצינוק של המועדון "פנגטזיה". כשאריק מעלה את לפאייט למשרדו לתחקור, לפאייט מוכיח מימוש עונשו ועל כן סבור כי הוא עומד להשתחרר. עד מהרה הוא מבין כי איננו הולך להשתחרר, למורת רוחו ואריק מחזיר אותו לצינוק. לפאייט רוקם תוכנית בריחה מוצלחת מהצינוק, אך הוא אינו מצליח לצאת מהמועדון כיוון שהדלת נעולה. ג'ינג'ר, עובדת אנושית במקום, יורה בו ברגל על הניסיון לבריחה והוא נלקח למשרדו של אריק שם הוא נוכח לפגיעת רגלו ולפאייט מתחנן בפניו שיהפוך אותו לערפד. אריק לא מאשר או דוחה את בקשתו. אריק, פאם וקואו ניזונים מדמו והוא מוחזר לצינוק, שם סוקי מוצאת אותו. היא מוצאת הסדר עם אריק וכך לפאייט חוזר לביתו. לקראת סוף העונה השנייה לפאייט מתחיל לפתח סימפטומים של הפרעות דחק טראומטיות.
העונה השלישית מתחילה עם התמודדותו עם הטראומה, אבלותה של טארה על "אגס", והעובדה שהערפדים מפנגטזיה מכריחים אותו למכור דם ערפדים, שהם מספקים אותו.

  • דמותו של לפאייט שונה משמעותית בסדרה מדמותו בספר, ושונו הרבה פרטים עקב העובדה שהוא לא מת בסוף העונה הראשונה (מה שהתרחש בספר). בספר, זוהי גופתו של לאפייט במכונית של אנדי בלפלור ולא של גברת ג'נט. לדמות פותחו קווי עלילה מחוץ לספר עקב הפופולריות שרכשה בקרב קהל המעריצים וכדי לתמוך בטארה בדמותה המורחבת בסדרה.

ג'ייסון סטקהאוס[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'ייסון סטקהאוס
Jasonstackhouse.jpg
ראיין קוואנטן בתפקיד ג'ייסון סטקהאוס
הופעה ראשונה 1x01: Strange Love
מס' הופעות 36 פרקים
שחקן/ית ראיין קוואנטן
מידע
גזע אנושי
מין זכר
מקצוע מפקח צוות כבישים
דמויות קשורות
משפחה קורבט סטקהאוס (אבא, נפטר)
מישל סטקהאוס (אמא, נפטרה)
סוקי סטקהאוס (אחות)
אדל סטקהאוס (סבתא, נפטרה)
ארל סטקהאוס (סבא, נפטר)
פרנסיס סטקהאוס (דוד מדרגה שנייה, נפטר)
ברטלט הייל (דוד מדרגה שנייה, נפטר)
הדלי הייל (בת דודה)

ג'ייסון סטקהאוס (ראיין קוואנטן) הוא אחיה של סוקי ומפקח צוות כבישים, ידוע כחביב הבנות בבון טמפס.
במהלך העונה הראשונה הוא החשוד העיקרי ברצח ארבע נשים ששהו במחיצתו לפני הרצח: מודט פיקנס, דון גרין, סבתו, ואיימי ברלי. הוא פוגש את איימי בפנגטזיה במטרה להשיג "V" - דם ערפדים, לאחר שלפאייט נותן לו דגימה והוא נהיה מכור. לאחר שאיימי נרצחת, הוא מתחיל להאמין שהוא אחראי לרצח ארבע הנשים, ומסגיר את עצמו. כשהוא בכלא, הוא גויס על ידי "אחוות השמש" - כנסייה שפועלת נגד פעילות הערפדים.
במהלך העונה השנייה, ג'ייסון נהיה יותר ויותר מעורב בכנסייה, ואף מגיע עד למנהיגות הכנסייה, לצד הכמרים סטיב ניולין ואשתו שרה. על אף שהוא וסוקי העבירו זמן קצר ביחד, ג'ייסון יעשה כמעט הכל על מנת להגן עליה. לאחר המאורעות בביתה של סוקי הוא מתאחד עם אנדי בלפלור ויורה ב"אגס" בסיום העונה, כשהוא חושב שאגס עומד לפגוע באנדי. אנדי אמר לו לברוח, והוא מנקה את טביעות האצבעות שלו מהאקדח, ולוקח על עצמו את האחריות על הרצח בטענה שאגס היה הרוצח המבוקש של גברת ג'נט ודפני.

ג'סיקה המבי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'סיקה המבי
Jessicavamp.jpg
ג'סיקה המבי בעונה הראשונה
הופעה ראשונה 1x10: I Don't Wanna Know
מס' הופעות 27 פרקים
שחקן/ית דברה אן וול
מידע
גיל 17
תאריך לידה 1991
גזע ערפדית
מין נקבה
דמויות קשורות
משפחה ג'ורדן המבי (אבא)
גברת המבי (אמא)
עדן המבי (אחות)
ביל קומפטון (יוצר)

ג'סיקה המבי (דברה אן וול) היא הערפדית הראשונה שנוצרה על ידי ביל. היא בת 17 בלבד והיא נוצרה על ידי ביל כחלק מעונשו ליצור ערפד לאחר שרצח ערפד אחר שניסה לרצוח את סוקי. היא גדלה במשפחה מחמירה והיא מאושרת להיות ערפדית ולהנות מהחופש הבלתי מוגבל. גישתה התובענית מעמידה במבחן את סבלנותו של ביל. במהלך העונה השנייה ג'סיקה נפגשת עם הויט פורטנברי, איתו היא מתחילה לנהל מערכת יחסים. לאחר שאמו ניתקה לו את קו מכשיר הטלפון, הוא נוסע עד לדאלאס (כאשר היא שוהה שם עם ביל וסוקי) במטרה לפגוש אותה. בבית המלון שניהם מקיימים יחסי מין בפעם הראשונה. כיוון שהיא הייתה בתולה לפני הפיכתה לערפדית, גופה מצמיח מחדש את קרום הבתולין, דבר שמקשה על יחסי המין שלהם. מערכת היחסים שלהם נפגעת לאחר שהיא תוקפת את אמו כשהייתה תחת השפעתה של מריאן. לאחר הריב שלה עם הויט, היא נעשית מבולבלת וניזונה מנהג משאית והורגת אותו ללא כוונה.

  • דמותה של ג'סיקה איננה מוזכרת בסדרת הספרים והיא למעשה פרי דמיונו של אלן בול. דמותה של ג'סיקה הפכה פופולרית ואף נפתח עבורה בלוג בדיוני באינטרנט.[1]

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארלין פאולר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארלין פאולר
Arlene fowler-1-.png
הופעה ראשונה 1x01: Strange Love
מס' הופעות 36 פרקים
שחקן/ית קרי פרסטון
מידע
גזע אנושית
מין נקבה
מקצוע מלצרית
דמויות קשורות
משפחה קובי פאולר (בן)
ליסה פאולר (בת)
כרגע בהריון

ארלין פאולר (קרי פרסטון) היא מלצרית במרלוטס וחברה טובה של סוקי. היא נישאה 4 פעמים ויש לה שני ילדים.
בעונה הראשונה ארלין נמצאת במערכת יחסים עם רנה לנייר, כשאיננה יודעת שהוא רוצח סדרתי של נשים ששכבו עם ערפדים. היא ידועה בשל היותה חסרת-טקט והיא אינה מתביישת בגזענות שלה נגד ערפדים, ואף לא פוחדת להגיד את זה לסוקי ישר בפנים. כשארלין מבקשת מסוקי לשמור על ילדיה כשהיא רוצה לצאת עם רנה, היא לא ציפתה לראות את ביל ביחד איתה. היא עונדת על ילדיה צמידים מכסף. לאחר שהיא מגלה שרנה הוא הרוצח הסדרתי, ארלין משתגעת ונהיית הסטרית.
בעונה השנייה ארלין עדיין מתקשה להשלים עם מותו של רנה, והיא מתעצבנת כשהיא שומעת אנשים במרלוטס מרכלים עליו אך טרי מגיע להרגיע אותה. במשך העונה השנייה ארלין וטרי מנהלים רומן אך הוא נהרס כאשר הם תחת השפעתה של מריאן (מה שלא מונע מהם לקיים יחסי מין בפומבי ביחד עם שאר תושבי בון טמפס). לאחר שהיא וטרי לא זוכרים אם הם שכבו, היא חושבת שטרי נאנס.
בעונה השלישית ארלין מגלה שהיא בשבוע התשיעי להריונה, ובטוחה שאין האב יכול להיות אחר חוץ מרנה. למרות זאת, היא מספרת לטרי שהיא בהריון ממנו.

טרי בלפלור[עריכת קוד מקור | עריכה]

טרי בלפלור
Terrybellefleur.jpg
טרי בלפלור
הופעה ראשונה 1x02: The First Taste
מס' הופעות 32 פרקים
שחקן/ית טוד לואו
מידע
גזע אנושי
מין זכר
מקצוע טבח
דמויות קשורות
משפחה אנדי בלפלור (בן דוד)

טרי בלפלור הוא טבח במרלוטס. השתתף בעברו כלוחם בעיראק, ומגלה סימנים של הפרעות דחק פוסט-טראומטיות. טרי הוא בן דודו של אנדי בלפלור הבלש המשטרתי בבון טמפ, ובין השניים יש יחסי חברות וחיבה. הוא חיבב את ארלין עוד כשהייתה עם בן זוגה, רנה, עמו עמדה להתחתן. לאחר שזה התגלה כרוצח סדרתי, מת, בין השניים מתפתחת מערכת יחסים. כשארלין מגלה שהיא בהריון מרנה המנוח בתחילת העונה השלישית, היא מספרת לו בלי כוונה שהוא האב, מה שגורם לו לאושר רב. לאחר שמתגלה האמת, טרי מבטיח לגדל את הילד כבנו. אף שלטרי התנהגות חריגה בשל הפרעת הדחק הפוסט-טראומטית ממנה הוא סובל, הוא נחשב כאדיב וטוב לב. עם זאת, כשרוחו של רנה נגלת לארלין, הוא רומז לה כי טרי אינו כה טוב לב כפי שהוא חושבת שהוא.

אנדי בלפלור[עריכת קוד מקור | עריכה]

אנדי בלפלור
Andybellefleur.jpg
אנדי בלפלור
הופעה ראשונה 1x01: Strange Love
מס' הופעות 36 פרקים
שחקן/ית כריס באוור
מידע
גזע אנושי
מין זכר
מקצוע בלש
דמויות קשורות
משפחה טרי בלפלור (בן דוד)

בלש בבון טמפ. קרוב משפחתו של טרי. לאחר פרישתו של באד דירבורן, מתמנה לשריף החדש.

שריף באד דירבורן[עריכת קוד מקור | עריכה]

באד דירבורן
BUDDEARBORN.jpg
הופעה ראשונה 1x01: Strange Love
מס' הופעות 36 פרקים
שחקן/ית ויליאם סנדרסון
מידע
גזע אנושי
מין זכר
מקצוע שריף המשטרה בבון טמפס

השריף של בון טמפ. עובד יחד עם אנדי בלפלור.

הויט פורטנברי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הויט פורטנברי
Hoytfortenberry.jpg
הויט פורטנברי
הופעה ראשונה 1x01: Strange Love
מס' הופעות 36 פרקים
שחקן/ית ג'ים פראק
מידע
גזע אנושי
מין זכר
מקצוע צוות כבישים
דמויות קשורות
משפחה מקסין פורטנברי (אמא)

הויט פורטנברי (ג'ים פראק) הוא חבר של ג'ייסון ורנה שעובד איתם בצוות הכבישים. הוא מוצג בסדרה כאדם טוב לב, והוא הדמות היחידה (חוץ מסוקי) שמראה את חיבתו לביל (קורא לו "הערפד ביל") ואף רוחש לו כבוד. בניגוש לג'ייסון, הוא ביישן מאוד בכל הנוגע לבחורות ותמיד יש לו תקווה להיכנס למערכת יחסים ברצינות. במהלך רוב העונה הראשונה הוא נשלט על ידי אמו, אך נעמד אל מולה כאשר ג'ייסון שקוע במערכת היחסים עם איימי.
בעונה השנייה, הוא פוגש את ג'סיקה במרלוטס, ערפדית חדשה שנוצרה על ידי ביל, והשניים מתחילים במערכת יחסים. כשג'סיקה נמצאת בדאלאס עם ביל וסוקי, אמו מנתקת לו את קו הטלפון הסלולרי וכך נותק הקשר ביניהם, והוא מחליט לנסוע לדאלאס. שניהם בתולים, אך הם מקיימים יחסי מין לראשונה במלון בדאלאס. העניינים ביניהם הסתבכו בכל הנוגע למין כאשר התברר שגופה של ג'סיקה מאחה מחדש את קרום הבתולין שלה, כחלק מהסגולות הערפדיות שלה. בסוף העונה השנייה, כשתושבי בון טמפס היו תחת השפעתה של מריאן, כולל אמו של הויט, הוא וג'יסקה החזיקו אותה בבית קומפטון. לאחר שג'סיקה איבדה סבלנות מהשיגעון השרוי בה, היא נשכה אותה בצווארה במטרה ליזון ממנה, אך הויט לוקח את אמו אליו הביתה והשניים נפרדים. בביתו, כשאמו חסרת שליטה, הוא מגלה סודות על עברו והוא מחליט לעזוב את בית אימו ויוצא לחיים עצמאיים. בעונה השלישית עובר לגור עם ג'ייסון.

לטי מיי תורנטון[עריכת קוד מקור | עריכה]

לטי מיי תורנטון
Lettiemaethornton.jpg
הופעה ראשונה 1x02: The First Taste
מס' הופעות 17 פרקים
שחקן/ית עדינה פורטר
מידע
גזע אנושית
מין נקבה
מקצוע מובטלת
דמויות קשורות
משפחה טארה תורנטון (בת)
לפאייט ריינולדס (אחיין)
רובי ג'ין ריינולדס (אחות)

לטי מיי היא אמה של טרה ודודתו של לאפייט. בעונה הראשונה היא סובלת מאלכוהוליזם קשה ועל ידי הצגת פלאשבקים ניתן לראות שהיא הייתה אלכוהוליסטית מאז שטרה הייתה ילדה קטנה. לטי פוגשת אישה שמספרת לה שחי בתוכה שד שגורם להתנהגותה ושע"י טקס גירוש שדים יקר היא תוכל להוציא את השד. לטי מצליחה לשכנע את טרה להשיג את הכסף לטקס ואכן היא משיגה אותו ושתיהן מגיעות לאשה שגרה בתוך יער ולטי עוברת את הטקס. בימים שאחרי הטקס ניתן לראות שיפור מהיר בתנהגותה ונראה שהיא חזרה למוטב והפסיקה לשתות אלכוהול, אותו היא מגדירה כאוכל לשד. בתחילת העונה השנייה טרה מגלה שהטקס והאשה היו מזויפים, תרמית להשגת כסף. היא לא מגלה זאת לאמה כדי לא לשבור את ליבה ולגרום להידרדרות במצבה. לאחר השיפור לטי מתקרבת לדת והופכת לחברה קבועה בכנסייה ללא התייחסות כמעט לעברה. לאחר מותו של אגס היא מנסה לשפר את מצבה של טרה בעזרת הזמנת הכומר, איתו היא מנהלת מאוחר יותר רומן למרות היותו נשוי. לטי עושה הרבה טעויות בכוונה שטרה תסלח לה על התנהגותה בשנים שעברו, וכך יוצא שהיא מסכנת את טרה (למשל שטרה מנסה להתאבד אחרי שלטי לא משגיחה עליה כראוי) או כשהיא נותנת לטרה להימלט למריאן תוך כדי איום על לאפייט ברובה, מה שגורם ללאפייט לעבור התקף חרדה ומוביל לכך שהיחסים בין השניים יתערערו מאוד.

פאם[עריכת קוד מקור | עריכה]

פאם
PamTB.jpg
הופעה ראשונה 1x04: Escape from Dragon House
מס' הופעות 15 פרקים
שחקן/ית קריסטין באוור
מידע
גזע ערפדה
מין נקבה
מקצוע עובדת בפנגטזיה
דמויות קשורות
משפחה אריק נורת'מן (יוצר)

פאם היא צאצאית של אריק ובין השניים יש קשר חזק והיא מתוארת על ידו כמפונקת אך נאמנה. היא ערפדה מטופחת שאוהבת ללבוש וורוד ולמרות זאת היא ערפדה חזקה. היא מצייתת לאריק והצילה אותו לא פעם. היא מנהלת איתו את הבר פנגטאזיה. נרמז כי בעבר הייתה פאם זונה וכמו כן נאמר בסדרה שהיא לסבית, אך לא ידוע אם היא דו מינית או לא. במהלך העונה השלישית פאם עוזרת לג'סיקה להיפטר מגופת הגבר שהרגה וכמו כן מלמדת אותה כיצד ליזון מבני אדם בלי להרגם.

לורנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לורנה
LorenaTrueBlood.jpg
הופעה ראשונה 1x05: Sparks Fly Out
הופעה אחרונה 3x07: Hitting the Ground
מס' הופעות 16 פרקים
שחקן/ית מרינה קלאבנו
מידע
גזע ערפדית
מין נקבה
דמויות קשורות
משפחה ביל קומפטון (צאצא)

לורנה היא ערפדית, והיוצרת של ביל קומפטון, אותה פגש בדרכו חזרה לביתו ממלחמת האזרחים האמריקנית. במהלך יחסיה עם ביל השניים פיתו מינית אנשים שונים ורצחו אותם, על מנת לשתות את דמם.

במהלך כל יחסיהם, לורנה אובססיבית לגבי ביל, ומנסה להכריח אותו להשאר איתה. למשל, היא מאיימת על סוקי, חברתו החדשה של ביל, מונעת מביל להציל אותה מכת דתית בשם "אחוות השמש", ולבסוף מענה את ביל. לורנה נרצחת לבסוף על ידי סוקי, שמצילה את ביל מעינוייה.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

רנה לנייר/דרו מרשל[עריכת קוד מקור | עריכה]

רנה לנייר או בשמו האמיתי דרו מרשל (מגולם על ידי מייקל ריימונד ג'יימס) הוא האנטגוניסט הראשי בעונה הראשונה. מרשל היה ארוסה של ארלין ועבד בצוות הכבישים עם ג'ייסון והויט. הוא רוצח סדרתי, שמקפח חייהן של נשים המקיימות יחסים מיניים עם ערפדים (באנגלית: Fang Banger, "דופק ניבים"). בעברו, הוא גר בבונקי, עיר שכנה לבון טמפס, שם רצח את אחותו סינדי כשגילה שקיימה יחסי מין עם ערפד. הוא עזב את העיר לפני שהמשטרה חקרה את מותה של אחותו ושינה את שמו. כשעבר לבון טמפס הוא החל במערכת יחסים מחייבת עם ארלין, תוך שהוא מציע לה נישואין.

מרשל ניסה לרצוח את סוקי מספר פעמים, עקב יחסיה עם ביל אך ללא הצלחה. הוא הרג את סבתה, אדל, ואת חתולתה. סוקי מגלה שהוא הרוצח הסדרתי, כשהוא מלווה אותה לביתה ובורחת ממנו לבית הקברות הסמוך. סאם, שהריח את המקטורן של רנה שהשאיר בפאב, קישר אותו לריח מצעי המיטה בזירת הרצח של דון גרין. לפיכף, מיהר לשנות צורתו לכלב ורץ להגן על סוקי. דעתו של מרשל הוסחה עקב סאם ששינה צורתו לכלב, ועל ידי ביל שהרגיש את הפחד של סוקי ויצא לאור השמש תוך שהוא כמעט נהרג, כדי לסייע לסוקי שלבסוף מצליחה להרוג את מרשל.

ארלין, שקושרת יחסים עם טרי, מגלה כי היא בהריון ממרשל. עקב חששה מכך, היא מספרת לטרי כי זה הילד שלו אך לבסוף מגלה לו את האמת. מרשל חוזר שוב כרוח, כשהוא מזהיר את ארלין כי טרי אינו כה טוב-לב כפי שהיא חושבת שהוא.

דון גרין[עריכת קוד מקור | עריכה]

דון גרין היא מלצרית במרלוטס וחברתה של סוקי. דון נמצאת בזוגיות לסירוגין עם ג'ייסון סטקהאוס המבוסס על מין. זוגיותם מתחדשת לאחר הרצח של מודט פיקנס. כשג'ייסון מגלה שדון שכבה עם ערפד (שלאחר מכן מתגלה שהיה זה אריק) הוא מותח עליה ביקורת וכתוצאה מכך מחליטה "להשתעשע" וקושרת אותו למיטתה. כשדון חוזרת מעבודתה בערב וג'ייסון מחופש לערפד ומאיים על חייה, זה לא מוצא חן בעיניה והיא יורה יריית אקדח ברצפה לאחר שהוא לא מוכן לעזוב. מאוחר יותר באותו הלילה, היא נחנקת למוות על ידי דרו מרשל. כשג'ייסון מגיע למחרת להביא לה פרחים להתפייסות, הוא מופלל שנית ברצח, לאחר ששכנתה ראתה אותו עוזב לילה קודם לכן את דירתה לאחר יריית אקדח.

אדל סטקהאוס[עריכת קוד מקור | עריכה]

אדל הייל סטקהאוס (לואיס סמית) היא סבתם של סוקי וג'ייסון, המגדלת אותם מאז מות הוריהם. אדל מצטיירת כדמות אמהית, הדואגת למשפחתה וסובביה. היא מתעניינת בהיסטוריה של מלחמת האזרחים האמריקנית ואף מובילה קבוצה בנושא זה בשם "צאצאי המתים המהוללים". כשסוקי לראשונה מספרת לה על זוגיותה עם ביל, היא תומכת במערכת היחסים שלהם למרות ההתנגדות הרבה לקשרים עם ערפדים בקרב אנשי בון טמפ. אדל אף מזמינה את ביל, לנאום בפני אנשי העיירה על מלחמת האזרחים בה לחם, בכנסייה המקומית. כשסוקי שבה הביתה לאחר הנאום היא מוצאת את גופתה שותתת הדם של אדל במטבח, אותה רצח רנה שביקש לקפד את חייה של סוקי, אך נתקל בה בטעות.

איימי ברלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

איימי ברלי היא חברתו הבוהמית של ג'ייסון המכורה לסמים. היא במקור מקונטיקט אך היא נוסעת לבקר בדרום. היא לומדת פילוסופיה במכללה יוקרתית, ובמקביל מכורה ל-"V", דם ערפדים. היא פוגשת את ג'ייסון ב"פנגטזיה", פאב הערפדים, כשעניינם המשותף הוא להשיג דם, ומהר מאוד הם מתאהבים. כשאספקת הדם שלהם לבסוף נגמרת, ג'ייסון מוביל את איימי למספק הדם של לפאייט, אדי, והם חוטפים אותו ומנקזים את דמו. כשג'ייסון רוצה לשחרר את אדי לאחר שסיפק להם דם, וחוסר מוסכמויות נוספות ביניהם, היא תוקעת בלבו יתד מעץ ובכך הורגת אותו. ג'ייסון נגעל ממנה וגורם לה לוותר על הסם, חוץ מטיפה אחת אחרונה. במהלך השימוש האחרון, דרו מרשל מגיע בשנתם וחונק אותה למוות בחגורתו בזמן שהיא וג'ייסון חולמים בהקיץ במיטתם.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

סטיב ניולין[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכומר סטיב ניולן (מגולם על ידי מייקל מקמילן) הוא ראש אחוות השמש, אליה ג'ייסון מצטרף במהלך העונה השנייה. כנסיית אחוות השמש, מתנגדת ופועלת נגד ערפדים כשבעונה השנייה היא מחזיקה בידיה את גודריק, היוצר של אריק נורת'מן. בעוד אריק מחפש את גודריק בעזרת סוקי בדאלאס, אנשי הכנסייה מנסים לחטוף אותה ובהמשך אף מחזיקים אותה כבת ערובה כאשר היא מנסה לחדור את הכנסייה על מנת לחקור את היעלמותו של גודריק. במהלך העונה החמישית הוא נחשף שוב, ומתגלה כי כעונש על מעשיו הוא הפך לערפד ומאחר וזכה לחיי נצח, הוא חושף בפני ג'ייסון, מי שנאף עם אשתו, שרה, שהוא הומוסקסואל ("Proud Gay American Vampire") וכי הוא מאוהב בו.

שרה ניולין[עריכת קוד מקור | עריכה]

שרה ניולן היא אשתו של הכומר סטיב ניולן. היא טוענת כי בעבר היא תמכה בזכויות לערפדים, אך לאחר שאחותה נחטפה על ידי ערפדים היא התחילה להיות נגד ערפדים. היא מתווכחת עם בעלה לעתים קרובות כי הוא לא נותן לה תפקידים משמעותיים יותר באחוות השמש. יש משיכה מינית לג'ייסון סטאקהאוס, והיא דואגת שיעבירו אותו ממחנה אחוות השמש לביתה כדי שהיא תוכל להיות קרובה אליו. לשתי הדמויות יש רומן, למרות שמערכת היחסים שלהם לבסוף מתפרקת כאשר בעלה מבין שסוקי היא אחותו, והוא מאמין (באופן שגוי) כי ג'ייסון הוא מרגל.

הופעתה הראשונה שרה היא בפרק 1 של העונה השנייה, והיא מגולמת על ידי אנה קמפ, מופיע כדמות ראשית בעונה השנייה של דם אמיתי.

גודריק[עריכת קוד מקור | עריכה]

גודריק (אלן הייד) היה ערפד בן כ-2000 שנים והשריף של אזור 9 בדאלאס, טקסס. הוא היוצר של אריק נורת'מן שחש אליו רגשות עזים. למרות גילו, מראהו הוא כשל נער מתבגר. הוא נכלא בכנסייה אחוות השמש, אך למרות זאת הוא בעד דו-קיום עם בני האדם וחיים לצידם בשלום. לקראת סוף העונה השנייה, גודריק מחליט כי הוא עייף מחייו ומבקש לסיימם. למרות תחינותיו של אריק, הוא שם קץ לחייו כשסוקי לצידו.

ראסל אדג'ינגטון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראסל אדג'ינגטון (דניס או'הר) היה מלך הערפדים של מדינת מיסיסיפי שבארצות הברית, והאנטגוניסט הראשי של העונה השלישית. בדומה לערפדים נוספים בסדרה, הוא מגלה עניין בסוקי סטקהאוס וכוחותיה. אהובו וצאצאו של ראסל הוא טלבוט, שנרצח על ידי אריק נורת'מן כנקמה בראסל. בעודו נקבר על ידי אריק וביל מתחת לבטון כעונש, בסוף העונה הרביעית מתגלה כי הוא מצליח להשתחרר ממה שאמור היה להיות כלאו.

אלסיד הרבו[עריכת קוד מקור | עריכה]

איש זאב, עוזר לסוקי למצוא את ביל לאחר שמלך מיסיסיפי חוטף אותו. בין השניים נקשרים קשרי חברות שאלסיד מגלה בסוקי עניין רומנטי, אך זה אינו הדדי. דבי, אהובתו של אלסיד מנסה לרצוח את סוקי, אך זו לבסוף יורה בה.

סופי אן[עריכת קוד מקור | עריכה]

סופי אן היא מלכת הערפדים של לואיזיאנה. לאחר שהיא מאבדת כמעט את כל הונה, היא מצווה על אריק למכור דם ערפדים בשבילה (שמכונה "וי"), אך ביל מגלה, מספר לראסל אדג'ינטון, והוא מכריח אותה להתחתן איתו, ובכך משיג שליטה גם על לואיזיאנה. סופי אן מופיעה לראשונה בעונה השנייה של דם אמיתי. בעונה הרביעית (סוף העונה השלישית) היא וביל נאבקים כשביל מביס אותה והופך בעקבות זאת למלך לואיזיאנה.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "[1]", הבלוג הבדיוני של ג'סיקה