האגודה המלכותית לכימיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
האגודה המלכותית לכימיה

האגודה המלכותית לכימיהאנגלית: The Royal Society of Chemistry; ראשי תיבות: RSC) היא אגודה מלומדת ואגודה מקצועית בממלכה המאוחדת שמטרתה: "קידום מדעי הכימיה". הארגון מקדם מחקר, מוציא לאור כתבי עת, ספרים ומאגרי מידע וכן מקיים כנסים, סמינרים וקבוצות עבודה.

האגודה היא הגוף המקצועי לכימיה בממלכה המאוחדת ובידיו הסמכות להעניק את התואר כימאי מורשה (Chartered Chemist; CChem) למועמדים בעלי כישורים נאותים.

האגודה נוסדה בשנת 1980 מתוך מיזוג של האגודה הכימית (Chemical Society), המכון המלכותי לכימיה (Royal Institute of Chemistry), אגודת פאראדיי (Faraday Society) והאגודה לכימיה אנליטית (Society for Analytical Chemistry).

מטה האגודה שוכן בבית ברלינגטון (Burlington House), רחוב פיקדילי, לונדון. כמו כן לאגודה בניינים בקיימברידג', כולל מערכות כתבי העת הרבים הרואים אור בידי האגודה.

האגודה מאורגנת במחלקות (Divisions) המבוססות על תחומי מחקר, ועל סניפים אזוריים, הן בממלכה המאוחדת והן מחוצה לה.

מחלקות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מחלקות האגודה מכסות תחומים נרחבים בכימיה, אך כוללים גם קבוצות עניין ממוקדות יותר לתחומים מסוימים. מחלקות האגודה הן:

סניפים אזוריים[עריכת קוד מקור | עריכה]

באגודה 35 סניפים אזוריים ברחבי הממלכה המאוחדת ובאירלנד. בארצות חבר העמים הבריטי ובארצות רבות אחרות רבות קיימות נציגויות מקומיות של האגודה, ולעיתים מתקיימות פעילויות אחדות.

פרסומי האגודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

האגודה מוציאה לאור כתבי עת אקדמיים רבים המכסים את כלל תחומי הכימיה. כתב העת הכללי הרואה אור במסגרת האגודה הוא Chemistry World, ירחון המופץ בין חברי האגודה. החל מראשית שנת 2004 החליף כתב העת את זה הקודם: Chemistry in Britain. כמו כן היא מוציאה לאור את כתב העת Journal of the Chemical Society.

האגודה היא מוציא לאור ללא כוונות רווח: רווחים מפרסומיה השונים מושקעים במטרותיה לקידום הכימיה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Green globe.svg אתר האינטרנט של האגודה המלכותית לכימיה