הדיוויזיה ה-711 (ורמאכט)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הדיוויזיה ה-711
711th Infanterie Division Logo.svg
סמל הדיוויזיה
פרטים
מדינה גרמניה הנאציתגרמניה הנאצית  גרמניה הנאצית
שיוך Balkenkreuz.svg ורמאכט
סוג חיל רגלים
אירועים ותאריכים
הקמת היחידה 28 באפריל 1941
פירוק היחידה 9 במאי 1945
מלחמות מלחמת העולם השנייה
פיקוד
מפקדים ראו בהמשך

הדיוויזיה ה-711 הייתה דיוויזיה של הוורמכאט במהלך מלחמת העולם השנייה, שלחמה במערכה בנורמנדי, ובמבצע מרקט גארדן, ולאחר מכן לחמה בקרבות בהונגריה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדיוויזיה הוקמה ב-28 באפריל 1941, והועמדה תחת פיקוד דיטריך פון ריינרסדורף-פאצ'נסקי וטנצ'ין, וביוני אותה שנה הוצבה הדיוויזיה בחוף התעלה.

ב-6 ביוני 1944 הותקפה הדיוויזיה בפיקודו של יוזף רייכרט, על ידי הדיוויזיה המוטסת הבריטית ה-6 שנחתה בחוף סורד, כחלק מהפלישה לנורמנדי. אולם, על אף שהדיוויזיה ספגה אבדות כבדות, היא הצליחה להדוף את התקפות הבריטים ממזרח לנהר האורן. ניסיונות הדיוויזיה לתקוף את ראש הגשר הבריטי נהדפו, בין השאר בעקבות האבדות הכבדות של הדיוויזיה ה-346 שהייתה אמורה לסייע לה.

בהמשך השתתפה הדיוויזיה בלחימה בקן במסגרת מבצע גודווד, והיא הצליחה לבלום את התקדמות הקורפוס הבריטי ה-8. באוגוסט הועברה הדיוויזיה להולנד, שם השתתפה בספטמבר במבצע מרקט גארדן.

בינואר 1945 הועברה הדיוויזיה יחד עם ארמיית הפאנצר השישית להונגריה, ובפברואר השתתפה במתקפת אגם בלטון. ב-12 באפריל הועברה הדיוויזיה לצ'כוסלובקיה, שם לחמה כחלק מהקורפוס ה-72 במסגרת הארמייה השמינית. ב-14 באפריל נפצע מפקד הדיוויזיה רייכרט בתאונת דרכים, והדיוויזיה פוצלה לשני צוותי קרב בפיקודם של פון ואצדורף ויובסט פון בוסה. כוחות הדיוויזיה לחמו בקרב על פראג, וב-9 במאי נכנעו מזרחית לעיר.

מפקדים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]