יחסי טרינידד וטובגו–קנדה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
יחסי טרינידד וטובגו–קנדה
טרינידד וטובגוטרינידד וטובגו קנדהקנדה
Canada Trinidad and Tobago Locator.png
טרינידד וטובגו קנדה
שטחקילומטר רבוע)
5,128 9,984,670
אוכלוסייה
1,215,527 35,881,659
תמ"ג (במיליוני דולרים)
42,850 1,774,000
תמ"ג לנפש (בדולרים)
35,252 49,440
משטר
דמוקרטיה מונרכיה חוקתית

יחסי טרינידד וטובגו–קנדה הם היחסים הדיפלומטיים הרשמיים שבין הרפובליקה של טרינידד וטובגו לבין קנדה.

סקירה כללית[עריכת קוד מקור | עריכה]

טרינידד וטובגו וקנדה נהנות ממערכת יחסים קרובה, היחסים הדיפלומטיים הרשמיים שבין שתי המדינות כוננו באוגוסט 1964, מעט לאחר שטרינידד וטובגו קיבלה עצמאות. מאז כינון היחסים, מתאמנים כוח ההגנה של טרינידד וטובגו (אנ') יחד עם הכוחות המזוינים של קנדה.

היחסים הטובים של קנדה עם מדינות האיים הקריביים, בהן טרינידד וטובגו, נובעים בין השאר מהעובדה שקיים ריכוז גדול של מהגרים מהקריביים בקנדה (דיאספורה). ב-2011 הוערך כי קיימים כ-71,000-73,000 אלף אזרחים המחזיקים באזרחות קנדית ובאזרחות טרינידד וטובגואית גם יחד.

בין שתי המדינות מתקיים סחר בקנה מידה גדול מאוד בהתחשב בגודלה הקטן של טרינידד וטובגו. הסחר הכולל בין שתי המדינות עמד ב-2017 על שווי של כ-481 מיליון דולר אמריקאי. הייצוא הקנדי לטרינידד וטובגו הוערך בשווי של כ-305 מיליון דולר אמריקאי וכלל מוצרי מזון, נפט, מכונות ומינרלים. לעומת זאת, הייבוא הקנדי מטרינידד וטובגו עמד על שווי של כ-176 מיליון דולר אמריקאי וכלל בעיקר כימיקלים שונים ומוצרי מזון. ההשקעות הקנדיות בטרינידד וטובגו מתרכזות בעיקר בתעשיות הנפט והגז.

סטודנטים באוניברסיטאות בטרינידד וטובגו יכולים ללמוד גם באוניברסיטאות קנדיות באמצעות מלגות. הנציבות הגבוהה של קנדה בטרינידד וטובגו מחלקת כמה מאות מלגות ואשרות לימודים בקנדה על בסיס שנתי.

נציגויות דיפלומטיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • טרינידד וטובגו מיוצגת בקנדה בדרג השגרירות באמצעות נציבות גבוהה שהיא מחזיקה באוטווה, בירת המדינה.[1] טרינידד וטובגו מיוצגת בקנדה גם בדרג הקונסולרי באמצעות שלוש קונסוליות שהיא מחזיקה בערים: הליפקס,[2] מונטריאול,[3] וטורונטו.[4]
  • קנדה מיוצגת בטרינידד וטובגו בדרג השגרירות באמצעות נציבות גבוהה שהיא מחזיקה בפורט אוף ספיין, בירת המדינה.[5]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]