ליגת העל לתיכונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ליגת העל לתיכונים
HighSchoolLeagueIsraelOrbit.png
שם מלא ליגת העל לתיכונים
כינוי ליגת אורביט
תחום כדורסל
ארגון התאחדות הספורט לבתי ספר בישראל
מדינות ישראל
קבוצות 16
מירב הזכיות אורט קריית ביאליק
שמות קודמים ליגת העל של בתי הספר
אלופה נוכחית תיכון חדש תל אביב

ליגת העל לתיכונים ("ליגת אורביט") היא הליגה הבכירה בכדורסל בישראל לנבחרות בנים ובנות של בתי ספר תיכוניים. משחקי הליגה משודרים בערוץ ONE. ליגת התיכונים בחסות אורביט פועלת במהלך ארבעה חודשים ומרכזת את בליגה אחת את בתי הספר התיכוניים המובילים בכדורסל, ומהווה קרש קפיצה חשוב ופרסום לשחקנים המובילים שבו. בין השחקנים אשר שיחקו בליגה ניתן למצוא כוכבים כמו יוגב אוחיון, גל מקל, שרון ששון ועוד. הליגה פועלת במתכונת של שלב בתים, ולאחריו שלבי ההצלבה החל משמינית הגמר. גמר הבנים וגמר הבנות נערכים באותו יום ובאותו אולם (אשר מיקומו משתנה כל שנה).

ליגת התיכונים בה יכולים לקחת חלק כל שחקני התיכון, מכל הגילאים (כולל יב') שונה מליגת ה-ISF בכך שבשנייה יכולים לקחת חלק רק שחקני י' - יא' והיא נמשכת זמן קצר יותר וחשיפה מועטה יותר. המנצחת בגמר ה-ISF טסה לחו"ל כל שנה ומייצגת את ישראל באליפות העולם לבתי ספר תיכוניים.

האלופות והסגניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה אלופה סגנית תוצאת גמר השחקן המצטיין הערות
2018-19 תיכון חדש תל אביב תיכון כצנלסון כפר סבא 67:96 דני אבדיה מקום 1 באליפות העולם לתיכונים[1]
2017-18 הרב תחומי עמק חרוד תיכון חדש תל אביב 86-95 יותם חנוכי
2016-17 תיכון חדש תל אביב משה שרת נתניה 64-75 עידן אלבר
2015-16 הגימנסיה הריאלית ע"ש קררי ראשון לציון תיכון בליך רמת-גן 77:88 הראל דדון
2014-15 תיכון מטרו ווסט רעננה תיכון כצנלסון כפר סבא 76:84 מייקל בריסקר
2013-14 הרב תחומי עמק חרוד גימנסיה ראשון לציון 67:73 אביחי בן דוד
2012-13 תיכון אליאנס תל אביב תיכון בליך רמת-גן 43:53 אלון לוין
2011-12 תיכון היובל הרצליה מקיף עמק החולה כפר בלום 41:78 עוז חזקיה
2010-11 מקיף עמק החולה כפר בלום בית הספר הריאלי בחיפה 57:80 תום מעיין
2009-10 בית הספר הריאלי בחיפה תיכון מטרו ווסט רעננה 68:79 לירז אריאלי ובר טימור
2008-09 תיכון היובל הרצליה עירוני ט' תל אביב 55:69
2007-08 עירוני ט' תל אביב תיכון בליך רמת-גן 69:80
2006-07 הגימנסיה הריאלית ע"ש קררי ראשון לציון תיכון היובל הרצליה 82:86
2005-06 משה שרת נתניה תיכון היובל הרצליה 71:88 ערן אסנטי
2004-05 מקיף עמק החולה כפר בלום תיכון בליך רמת גן 72:79 יוגב אוחיון
2003-04 תיכון מטרו ווסט רעננה אורט יד-לייבוביץ׳ נתניה 63:74 ניצן חנוכי
2002-03 עירוני ט' תל אביב אורט יד-לייבוביץ׳ נתניה 65:74 לירן ביטון
2001-02 אורט יד ליבוביץ' נתניה ליאו באק חיפה 58:85 רביב לימונד מקום 2 באליפות העולם לתיכונים
2000-01 ליאו בק חיפה אורט קריית ביאליק 58:67 קובי אייזיק
1999-00 תיכון מטרו ווסט רעננה גימנסיה ריאלית ראשון לציון 77:81 יותם הלפרין
1998-99 אורט קריית ביאליק גימנסיה ריאלית ראשון לציון 63:79
1997-98 הליגה לא התקיימה
1996-97 תיכון עירוני ט' תל אביב שרון ששון
1995-96 תיכון קריית שרת חולון
1994-95 תיכון בליך רמת גן עירוני ט' תל אביב ליאור ליובין מקום 3 באליפות העולם לתיכונים
1993-94 תיכון קריית שרת חולון
1992-93 אורט קריית ביאליק
1991-92 אורט קריית ביאליק
1990-91 תיכון קריית שרת חולון
1989-90 תיכון קריית שרת חולון
1988-89 אורט קריית ביאליק מקיף רמת השרון 90:107 קורן אמישה וגיא גודס מקום 1 באליפות העולם לתיכונים
1987-88 אורט קריית ביאליק

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Basketball Clipart.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא כדורסל. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.