מדיום (סדרה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
מדיום
Medium Intertitle.jpg
מדיום
סוגה דרמה, מתח, על טבעי, מיסטיקה, מסתורין
יוצרים גלן גורדון קארון
שחקנים פטרישה ארקט
ג'ק וובר
סופיה ווסילייבה
מריה לארק
דיויד קוביט
מיגל סנדובל
ארץ מקור ארצות הברית
מספר עונות 7
מספר פרקים 120
הפקה
אורך פרק 45 דקות- 40 דקות
שידור
רשת שידור ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית :
(2005-2009)NBC
תקופת שידור מקורית 3 בינואר 20052011

מדיוםאנגלית: Medium) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית ששודרה בחמש עונותיה הראשונות ברשת NBC ובשתיים הנוספות ברשת CBS החל מ־3 בינואר 2005 עד שנת 2011. הסדרה מבוססת על סיפורה של אליסון דובואה, מדיום אמריקאית שעובדת בשיתוף פעולה עם ממשל ארצות הברית, ומסייעת להם בפיצוח תיקים וסוגיות משפטיים. על משחקה בסדרה, זכתה פטרישה ארקט בפרס אמי לשחקנית הראשית הטובה ביותר בסדרה דרמה לשנת 2005, במועמדת נוספת אליו בשנת 2007 וכן בשלוש מועמדויות לפרס גלובוס הזהב.

תקציר[עריכת קוד מקור | עריכה]

אליסון דובואה (פטרישה ארקט "רומן על אמת", "סטיגמטה" ו"אד ווד") היא מדיום (בעלת יכולות על- טבעיות), אשר באמצעות חלומות ודרכים שונות ומיוחדות, מתגלה לדברים שיקרו בעתיד ושקרו בעבר. בעלה ג'ו (ג'ק וובר "אימה בטריניטי", "לפגוש את ג'ו בלאק"), הוא מדען טילים, אשר למרות היותו בעל היגיון וחשיבה קרה, מבין שלאשתו יש כישרון שונה, ותומך בה. אליסון משתמשת בכישרונה כדי לעזור לתובע המחוזי של העיר פיניקס אריזונה, מאני דוואלוס, ולמשטרת העיר, לחקור את מותם של חפים מפשע. לאליסון וג'ו שלוש בנות, אריאל, בריג'יט ומארי, שגם בהן יש את היכולות של אליסון. לאליסון יש אח, מייקל, שגם הוא מדיום, אך לא מנצל את כישרונו. בדצמבר 2010 רשת CBS החליטו על ביטול הסדרה אחרי שבע העונות.

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת העונה אליסון לומדת להכיר בכישרונה כמשהו טוב, ולא להתנגד לו. אליסון מקבלת את "עבודה זמנית" במשרד התובע המחוזי, מנואל דוואלס, שמגלה את סודה של אליסון ולאחר פיענוח תיק, לוקח אותה כמעין "יועצת" תחת חסותו ושומר את סודה. את כישרונה הסודי יודעים דוואלס והבלש מקרי רצח לי סקנלון שלמרות העובדות, מתקשים להאמין ולסמוך על אליסון בלי לפתוח עין אחת. העונה נגמרת בפרק סיום בעל שני חלקים שחלקו השני הוא בתחילת העונה הבאה.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פתיחת העונה מתחילה בפרק המשך מהעונה הראשונה, ונסגר מעגל עם בעיותיו של קפטן פוש. אליסון מתמודדת עם חוויות שלא חוותה קודם ולא ציפתה לזאת מראש, למשל בפרק "אותו השיר" (2) שבו נתקע לאיליסון שיר בראש ורק היא שומעת אותו או בפרק "הטירוף שלו" (11) שבו נכנס לגופה של אליסון רוצח סדרתי.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת העונה השלישית, פרק ההמשך הזוגי "ארבעה חלומות" פותח עונה בצורה נהדרת, שבו בריג'יט, ביתם האמצעית של אליסון וג'ו, חולמת חלומות מנחים יחד עם אליסון, ויחד מפענחות מקרי רצח של רוצחים סדרתיים. במשך העונה מתחזקת העובדה שעיניין היכולות העל טבעיות הוא תורשתי; אריאל ובריג'יט עוזרות לאליסון לפענח מקרי פשע, שלא כרצונן, ומייקל אחיה של אליסון, רואה את היכולות שלו ככשרון ולא כמשהו שאלכוהול יכול לדחוק.

עונה רביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה עוסקת במשפחת דובואה לאחר שסוד יכולתה של אליסון נחשף, לאחר שכתבת עיתון שמשמיצה את התובע המחוזי דוואלס עובדת על אליסון ובמרמה משיגה את סודה. כעת גם ג'ו וגם אליסון מחוסרי עבודה, אך אליסון מתחילה לעבוד עבור סינתיה קינר מ"אמרי טיפ", חברה שמתעסקת במקרי חטיפות והיעלמויות. במהלך העונה נחשף סוד כמוס בנוגע לבתה של סינתיה שנחטפה לפני כמה שנים בפרק כפול, בו אליסון חולמת על בתה של סינתיה ובכך מגלה מיהי החוטפת. סינתיה יורה בה והורגת אותה ובעקבות כך נכנסת לכלא. כמו כן ג'ו ממציא משהו בתחום ההנדסה הירוקה ומקים חברה עצמאית. בסוף העונה דוואלס, שפוטר מעבודתו כתובע המחוזי, חוזר לעבודתו ומחזיר גם את אליסון וג'ו מוצא עבודה בחברה גדולה שמעוניינת בהמצאתו.

עונה חמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך העונה אליסון מקבלת הצעת עבודה מכובדת מחברה שמעוניינת ביכולתה, ואליסון מקבלת אותה. אך ההצעה אינה תמימה כלל וכלל, וסודות דברים אפלים גורמים לאליסון לפנות לדוואלס בנוגע לרוצח סדרתי שהם מחפשים. לבסוף אליסון חוזרת כמון לעבוד עבור התובע המחוזי, אך בסוף העונה מתגלה אצל אליסון גידול בראש, אך היא מכריחה את ג'ו לדחות את הניתוח בשל חלום שחלמה. אליסון עוברת לבסוף את הניתוח אך במהלכו מקבלת שבץ ונכנסת לתרדמת.

עונה שישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

אליסון מתעוררת מן התרדמת משותקת בצידה השמאלי של גופה. תחילה, נראה כי יכולתה העל טבעית אבדה , אז בהמשך היא זוכה בה בשנית, ויוצאת מן השיתוק וממשיכה בעבודתה במשרד התובע המחוזי. ג'ו זוכה בעבודתו חזרה, מן החברה שקנתה את המצאתו, אך מתפטר בהמשך כדי לטפל באליסון החולה. בנותיה של אליסון ממשיכות לגדול, אריאל מסיימת תיכון ומתכוננת למעבר למכללה בניו המפשיר למורת רוחתה של אליסון. ללי וללין נולד בת, ובפרק האחרון של העונה הם מתחתנים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]