מונדיאל 2030

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
מונדיאל 2030
מארחת לא נקבע
תאריך 2030

מונדיאל 2030 הוא אליפות העולם בכדורגל ה24 של פיפ"א אשר עתידה לארח בקיץ 2030.

עד כה הוגשו שתי הצעות לאירוח המשחקים. הצעה אחת משותפת של אורוגוואי, ארגנטינה ופרגוואי והצעה אחת של סין[1].

אורוגוואי, ארגנטינה, פרגוואי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2030 יימלאו 100 שנים למונדיאל הראשון שנערך באורוגוואי ובאורוגוואי שואפים לארח שוב את המונדיאל לכבוד חגיגות 100 שנים למונדיאל הראשון אותו הם אירחו במונטיוודאו. ההצעה מדברת על אירוח של 3 מדינות את המונדיאל: אורוגוואי, ארגנטינה ופרגוואי.

סין[עריכת קוד מקור | עריכה]

סין הציעה אף היא הצעה לארח את המונדיאל ב 2030 אלא שלסין צפויה בעיה שכן קטאר עתידה לארח את מונדיאל 2022 ויבשת שמארחת מונדיאל לא יכולה לאחר מכן להתמודד על אירוח 2 מונדיאלים הבאים כך שייתכן שסין תיסוג מההצעה ותתמודד על אירוח מונדיאל 2034.עד כה השתתפה נבחרת סין פעם אחת בלבד במונדיאל וזה היה במונדיאל 2002 שנערך ביפן ודרום קוריאה.

ביוני 2017 הצהיר נשיא אופ"א אלכסנדר צ'פרין שהוא יילחם על כך שמונדיאל 2030 ייערך באירופה, ככל הנראה באנגליה, או בהולנד ובלגיה במשותף.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ ynet ספורט, מונדיאל 2030 בארגנטינה, אורוגוואי ופרגוואי?, באתר ynet, 4 באוקטובר 2017


Soccerball.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא כדורגל. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.