משרד המשפטים של רוסיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
משרד המשפטים של רוסיה
Минюст.jpg
שר אלכסנדר קונובאלוב
מועד כניסת השר לתפקידו 12 במאי 2008
סגן שר אלכסנדר פיודורוב
שנת הקמה 8 בספטמבר 1802
http://www.minjust.ru/

משרד המשפטים הרוסירוסית: Министерство юстиции России) הוא המשרד הממשלתי ברוסיה הממונה על ענייני חוק ומשפט במדינה. המשרד אחראי לביצוע פסקי דין בהקשר לענישה בעבריינים, רישום ארגונים לא מסחריים לרבות סניפי ארגונים בינלאומיים וארגוניים בינלאומיים לא מסחריים וממשלתיים, ארגוני ציבור, מפלגות פוליטיות וארגוני דת. המשרד מעניק שירותי נוטריון וסנגוריה ציבורית. המשרד אחראי גם לרישום מעמד אזרחי (נישואים אזרחיים ועוד).

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סמל משרד המשפטים לשעבר

משרד המשפטים הקיסרי הוקם על ידי הקיסר אלכסנדר הראשון ב-8 בספטמבר 1802 ברפורמה הממשלתית שהוא קידם בזמנו. אז גם נוצר תפקיד שר המשפטים כאשר שר המשפטים הקיסרי כיהן גם כגנרל-פרוקורור של האימפריה הרוסית. בתקופת הצארים משרד המשפטים עסק במינוי שופטים ופיטורם ופיקח על פסיקותיהם. שר המשפטים הראשון היה גברייל דרז'אבין. ב-13 בדצמבר 1895 לאחריות משרד המשפטים הועבר מינהל הכלא הראשי. בעקבות מהפכת אוקטובר 1917, משרד המשפטים הקיסרי פורק.

המשרד הסובייטי לענייני משפט הוקם בתחילה בשם "קומיסריון המשפטים העממי". ב-30 בינואר 1928 הוחלט ששר המשפטים יכהן גם כתובע וגם כיו"ר בית המשפט העליון. ב-1936 הפרקליטות הופרדה מהמשרד והפכה לארגון נפרד.

משרד המשפטים הרוסי הוקם ב-23 בדצמבר 1991, לשר המשפטים הראשון של הפדרציה הרוסית מונה ניקולאי פיודורוב.

סמל השירות הפדרלי לפיקוח משפטי

שרי המשפטים של הפדרציה הרוסית[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]