משתמש:215013095a/שכונה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
שכונה
שכונה.png
סוגה נוער, דרמה, פנטזיה
יוצרים גיורא חמיצר
כותבים גיורא חמיצר
נועה פניני
בימוי אורן שקדי
שחקנים עומר גולדמן
תותי ניניו
אסף הרץ
ליאנה עיון
ניר חלפון
טום יפת
אושרת אינגדשט
עידן שקרוקה
ליהי קורנובסקי
יעל שרוני
פרסים

סדרת השנה הישראלית - ראש אחד (2014)

מצעד השירים - מקום 3 (2015)

סדרת השנה (2017-2018)
פסקול טל ירדני
ארץ מקור ישראלישראל  ישראל
שפות ישראלישראל עברית
מספר עונות 4
מספר פרקים 206
הפקה
מפיק רן גולן
אסנת סרגה
אורלי אטלס כץ
סער פין
חברת הפקה ענני תקשורת
עורכים אסנת סרגה
דפנה רוזמן
עמית עזז
אתר צילומים גבעת ברנר, כפר שמריהו, מזכרת בתיה, ראשון לציון, יער בן שמן
אורך פרק 25 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ ניקלודיאון (HOT)
תקופת שידור מקורית 2 בנובמבר 201418 בינואר 2022

"שכונה" הייתה סדרת נעורים ישראלית שיצר גיורא חמיצר, שמשודרת בערוץ ניקלודיאון ב-HOT החל מ-2 בנובמבר 2014. העלילה עוסקת בהבדלים והבעיות בין חבורות עניים ועשירים, המכונים "שכונקים" ו"נרקיסים".

המחצית הראשונה של העונה הראשונה רשמה יותר מ-3 מיליון הורדות ב-HOT VOD, ואפליקציית המובייל של הסדרה זכתה להצלחה רבה[1].

בדצמבר 2014 זכתה הסדרה בתואר "סדרת השנה הישראלית" במגזין " ראש אחד". במרץ 2015 התקיימו שבע הופעות של "שכונה בהופעה" - מופע המבוסס על העונה הראשונה. במקביל להופעות, יצא לאור ספר שמבוסס על עלילת העונה הראשונה בשם "השכונקים בעקבות היהלומים האבודים".

בשל העובדה שהיא כוללת תכנים הקשורים להימורים, אף על פי שמדובר בסדרה המיועדת לילדים ונוער, הורתה מועצת הכבלים והלוויין להפסיק את שידורי הסדרה ולהוריד פרקים מסוימים של הסדרה מה-VOD. בשל כך, הופסקו שידורי הסדרה באוקטובר 2016 למשך כחודש. לבסוף, בעקבות לחץ של הצופים, הושגה הסכמה בין מועצת הכבלים והלוויין להוט, לפיה הסדרה תעבור לשידורים בשעות הערב המאוחרות. מלבד זה, כך סוכם, פרקים שהוכנו כשהם מכילים תוכן הקשור להימורים ייערכו מחדש לפני שידורם, ובנוסף בתחילת כל פרק תופיע הודעת אזהרה על תוכני הסדרה, אולם המחצית השנייה של העונה השנייה חזרה לשיבוצה המקורי ומשודרת בשעות הצהריים.

צילומי הסדרה נערכו ברובם בקיבוץ גבעת ברנר, במתחם בית ההבראה לשעבר "בית ישע", וכן בכפר שמריהו.

במאי 2015 זכה פתיח הסדרה במקום השלישי ב"מצעד השירים" של הערוץ הראשון.

ב-1 בספטמבר 2016 עלתה לשידור העונה השנייה, אשר הסתיימה ב-14 במרץ 2017.

במרץ 2017 כוכבי הסדרה הופיעו ב"שכונה בהופעה 2" שחל בחג פורים ברחבי הארץ (חיפה, תל אביב ובאר שבע). בסוף ההופעה, נרמז כי צפויה עונה שלישית. העבודה על עונה זו החלה עוד בעת שידור העונה השנייה. פורסם שבעונה השלישית דמות ראשית צפויה לצאת מהארון, וכי אסף הרץ (איתן) לא ישתתף בעונה זו. בנוסף השחקנית דפנה דקל תיקח חלק בעונה השלישית. בדצמבר 2017 הסדרה זכתה לראשונה בפרס "סדרת השנה 2017" מערוץ הילדים. העונה השלישית עלתה לשידור ב25 בפברואר 2018 והסתיימה ב25 ביולי 2018.

אחרי העונה השלישית לא היה ידוע אם תהיה עונה רביעית ויוצר הסדרה גיורא חמיצר התלבט חודשיים (עד ספטמבר 2018) אם לעלות את העונה הרביעית ובסוף גיורא חמיצר הודיע שהוא מתכוון לעשות לשכונה עונה רביעית והיא תהיה העונה האחרונה סופית. בנוסף, הוא עוד לא התחיל אפילו לכתוב את העונה הרביעית בגלל ההתלבטות והוא הודיע שייקח הרבה זמן עד שידורי העונה הרביעית אם כל ההכנות ואמר שכולם יחכו לעונה הרביעית ולא ילחצו עליו. כתיבת העונה הרביעית החלה באוקטובר 2018 וצילומיה התחילו בינואר 2019, גיורא חמיצר הודיע כי בעונה הזו יהיו קצת יותר פרקים מבעונות הקודמות אך מספר הפרקים לא ידוע וכי שתי דמויות ראשיות לא ישתתפו בעונה הרביעית - תותי ניניו (רחלי) ועידן שקרוקה (מצליח). העונה הרביעית עלתה לשידור ב9 במאי 2021 ובה יהיו 56 פרקים. בדצמבר 2018 זכתה הסדרה פעם נוספת בפרס "סדרת השנה 2018" מערוץ הילדים. גיורא חמיצר הודיע כי העונה תתחיל בפרק בכורה כפול (151+152) ובנוסף, היא גם תסתיים בפרקי סיום כפולים (205+206). ב1 בנובמבר 2021 התקיימה ההשקה של העונה האחרונה ושם גם נסכם את כל 7 השנים של הסדרה המצליחה שהתחילה בנובמבר 2014. העונה הרביעית יצאה להפסקה זמנית ב22 ביוני 2021 וחזרה ב5 בדצמבר 2021.

הסדרה הסתיימה ב18 בינואר 2022.

סקירת סדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה מספר הפרקים שודרה לראשונהישראל ישראל
הפרק הראשון הפרק האחרון
1
50
26
2 בנובמבר 2014 14 בדצמבר 2014
24
28 בדצמבר 2014 21 בינואר 2015
2
50
26
1 בספטמבר 2016 26 באוקטובר 2016
24
29 בינואר 2017 14 במרץ 2017
3
50
26
25 בפברואר 2018 8 באפריל 2018
24
17 ביוני 2018 25 ביולי 2018
4
56
28
9 במאי 2021 22 ביוני 2021
28
5 בדצמבר 2021 18 בינואר 2022

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בליבו של היישוב היוקרתי נרקיס, סמוך למגרש הגולף בו משחקים היפים והעשירים, נמצאת 'השכונה'. במקבץ מוזר של דירות מגורים דלות השוכנות באחוזה שנתרמה על ידי הפילנתרופ התמהוני פריצי, דרות משפחות עובדים בצניעות דלה.

אחת המשפחות המתגוררות מזה דורות ב'שכונה' היא משפחת בן-דוד. האב, המכונה בנדה, אלמן המגדל לבדו חמישה ילדים, פותח וסוגר עסקים כושלים ומתגלגל לחובות שמאיימים להביא אותו עד מאסר. ילדיו הבוגרים: ויקי היפה והחרוצה, אודי הרגיש והמחונן, ורחלי הנערית והחכמה, עוזרים לגדל את התאומים הפעוטים ומנסים להשאיר את אביהם מחוץ לכותלי הכלא באמצעות תחבולות שונות.

בנוסף לקשיים הקיומיים, מזומנות לתושבי השכונה צרות נוספות מצד השכנים העשירים, תושבי נרקיס ובראשם ראש המועצה סוזי שיינפלד, שישמחו להיפטר משכונת העוני ה"מכערת" את הנוף, אך צרות אלה מתגמדות לעומת סודות אפלים מהעבר, הקשורים באוצר מיסטי עתיק, אשר הולכים ונחשפים ומסכנים את חייהם של ילדי משפחת בן דוד ושל חבריהם לילוש, מיטל, לירון ומצליח.

העולם המקביל[עריכת קוד מקור | עריכה]

כשרחלי נסעה לעבר ומילאה את טופס ההגרלה בשביל משפחתה אם המספרים הזוכים היא שינתה את העתיד ויצרה עולם מקביל.

בעולם המקביל המשפחה שלה גרים בוילה של משפחת שיינפלד, והם מפונקים. אילנה משלמת לשולץ סכום כסף מידי חודש כדי שהמטה יישאר אצלם לתמיד.

ביקום המקביל נינה הרגה את לירון ונאבקה אם רחלי על המטה שהושמד לאחר מכן. בנוסף, מיטל בת זוגתו של ג'וני ביקום המקביל ומשפחת שיינפלד הופכים לעניים.

שחקני הסדרה באירוע השקת הסדרה, אוקטובר 2014

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת בן-דוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ויקטוריה "ויקי" בן-דוד (עומר גולדמן) - חכמה ואחראית במיוחד. בעונה הראשונה מסופר שהיא מפרנסת את בני משפחתה. האחות הבכורה מבין חמישה אחים. בתו של בנדה. בת זוגו של איתן נפרדה ממנו בסוף עונה ראשונה כשגילתה את השקרים שלו בעונה הראשונה. בסוף עונה הראשונה היא הרגה את הקוברה. בעונה השנייה התגלה שויקי שירתה בצבא בנוסף התגלה ששיילי משרתת בצבא עם ויקי. בתחילה של החצי השני של העונה 2 ויקי הרגה את הבת של הקוברה בכך שהיא ירתה בה. בעולם המקביל ויקי לא הרגה את נינה. עוזרת לאיתן להשתחרר מהכלא. נחטפה על ידי דב יחד עם איתן, אך לבסוף הם הצליחו להשתחרר. נחטפת על ידי נינה, מצליחה לברוח ויורה בדב. הופכת לחברה של שלומי ולאויבת של לילוש בעונה השלישית. בסוף העונה השלישית שלומי נפרד ממנה.
 • רחל "רחלי" בן-דוד (תותי ניניו) (עונות 1-3) - טום בוי, נערה חכמה, פרועה וסקרנית, מנהיגת החבורה, חברתם של מיטל, מצליח ולירון. בעונה הראשונה, הופכת לבת זוגו של לירון, אך בעונה השנייה הם נפרדים, אך חוזרים. בעונה ה-2 הנחש של נינה מכיש אותה והיא מתעלפת, בסוף קיבלה את הנסיוב וניצלה.חשבו שהיא ונמרוד השמידו את המטה, אך לאחר כמה זמן התגלה שהוא לא הושמד. אילנה עזרה לה לברוח מאוטובוס הפינוי של טדי. חזרה בזמן ולקחה את המטה לפני טדי, ובכך שינתה את העתיד. בעולם המקביל היא ונינה השמידו את המטה. שינתה את העתיד לעבר שהיה ללא המטה. וחזרה בזמן לחתונה של בנדה ואילנה וכך לירון חי. שילמה את החובות למועצה לפני שהם יחייבו אותם בחובות שנצברו. כמו כן, נתנה את כרטיס ההגרלה המנצח לאגם במטרה לשחזר את הפרידה בין אודי ואגם, והזוגיות עם מיטל. בעונה השלישית נפרדת מלירון, וחושדת בורד. מגלה שנינה חיה והורגת אותה בסוף העונה השלישית. מסופר שלפני העונה הרביעית מתה מתאונה.
 • אודי בן-דוד (ניר חלפון) - נער מחונן ורגיש. החבורה משתמשת בעובדה שהוא דומה לשחקן חוליו דה סילבה מהטלנובלה "מלכת הלבבות", לצורך העלאת מעמדם החברתי והשגת כסף, מה שמסבך אותם. בסוף העונה הראשונה נהיה בן זוגה של אגם אך בעונה השנייה הם נפרדים. מיטל נישקה אותו מול אגם והוא התאהב בה, נמרוד זורק אותו ואת לירון למים בעזרת המטה. מצליח מציע לו לצאת עם בת דודתו, אך מיטל חיבלה לו בדייט מכיוון שהבינה שהיא גם מאוהבת בו. כפיצוי לאחר שהוא גילה זאת היא מארגנת לו דייט נוסף אך בעקבות הודעת טקסט של מצליח היא מתוודה בפניו על אהבתה והם נהפכים לזוג. בעולם המקביל נהיה עצלן ולא אכפתי, וחבר של אגם. לאחר שרחלי מחזירה את ההיסטוריה לקדמותו, ביום החתונה חוזר להיות עם אגם.
 • מיטל (ליאנה עיון) - נערה קשוחה ואסרטיבית. בתה של אילנה. משחקת כדורגל עם הבנים. מקפידה על המראה החיצוני. בעונה הראשונה היא מאוהבת בלירון ורחלי עוזרת לה למצוא חן בעיניו, והיא ולירון נהפכם לזוג אך בסוף העונה הראשונה הבינה שלירון אוהב את רחלי והם נפרדים. סמוך לעונה השנייה בנדה ואימה נישאים, והיא נהיית לאחותם החורגת של אודי, רחלי וויקי. מנשקת את אודי מול אגם וגורמת לו להתאהב בה. ומבלי שהיא שמה לב היא מתאהבת באודי והפכה להיות בת זוגו. בעולם המקביל ג'וני בן זוגה.
 • משה "בנדה" בן-דוד (יוסי מרשק) - אלמן, אביהם של ויקי, אודי, רחלי, רינת ויובל. חסר חוש עסקי, תמיד נכנס לחובות. בתחילת העונה הראשונה, נכנס לחוב של 500,000 שקל, ובכדי להתחמק מהקנס מביים את מותו בעזרת ילדיו. אחרי כמה זמן הוא מסגיר את עצמו ויושב בכלא לתקופה קצרה. משתחרר מהכלא בזכות טדי. בתחילת העונה ה-2 הוא ואילנה מתחתנים. נכנס לחוב וברח לגור אצל דוד של מצליח. בעולם המקביל גר בבית מפואר, ככל הנראה במקום משפחת שיינפלד, והחזיק במטה אהרון. בסוף העונה ניצל מחובותיו הכלכליים בעזרת רחלי. בעונה השנייה הופיע מעט.
 • אילנה (עירית קפלן) - בעלת מספרה. אמא של מיטל. בעלת פה פתוח. חברה טובה של בנדה. בתחילת העונה ה-2 היא ובנדה התחתנו. עוזרת לרחלי לברוח מהאנשים של טדי. בעולם המקביל גרה בבית מפואר, ככל הנראה במקום משפחת שיינפלד, החזיקה במטה אהרון ושילמה לשולץ מדי חודש סכום כספי כדי שהמטה ישאר בידם.
 • יובל בן-דוד (אראל מסיקה): בנו של בנדה, אחיה התאום של רינת ואחיהם הקטן של רחלי, ויקי ואודי.
 • רינת בן-דוד (אופק פין): בתו של בנדה, אחותו התאומה של יובל ואחותם הקטנה של רחלי, ויקי ואודי.

השכנים בשכונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • לירון ביטון (טום יפת) - נער יפה ובעל אופי מוצלח. שחקן כדורגל, רגיש, ביישן ואמיץ. תלמיד לא מוצלח, הבן של מגי. בעונה הראשונה היה בן זוגה של מיטל עד שנפרדו כשהבין שהוא אוהב את רחלי. נחטף בעונה הראשונה ושוחרר על ידי אגם. היה בן זוגה של רחלי מפרק הסיום של העונה הראשונה עד לאמצע העונה השנייה שבה הם נפרדו. נהפך לבן זוגה של אגם לזמן קצר אך הם נפרדים. לאחר הפרידה מאגם חוזר לרחלי ומסייע לה במעשיה, אך לבסוף נורה על ידי שירזי ומגיע לכור המצרף. בעולם המקביל נינה אחראית למותו. בתום העונה השנייה רחלי משנה את העבר והצילה את לירון.
 • מצליח (עידן שקרוקה) (עונות 1-3) - נער כובש ומצחיק, חברו הטוב ביותר של לירון. נוטה לספר סיפורים על סבתו, אצלה הוא גר. עובד בהובלות אצל דודו. עזר למיטל ואודי להפוך לזוג. נסע לטיול של שנה באפריקה לפני העונה הרביעית.
 • לילוש (אושרת אינגדשט) - בחורה קשוחה. חברתה הטובה ביותר של ויקי. בעונה השנייה היא ושלומי נעצרים ולאחר מכן היא מתאהבת בשלומי, והם נהפכים לזוג. גילתה שיש עוד פתח כדי לחזור בזמן.
 • שלומי (דוד שאול) - שכן בשכונה. כותב שירים ומנגן בגיטרה. מאוהב בויקי אך בעונה השנייה לאחר שהוא ולילוש נכנסו למעצר, הוא התחיל להתאהב בלילוש והם הפכו לבני זוג. עזר לויקי וללילוש להוציא את איתן מהכלא.
 • ג'סיקה "גסי" (דורין קריו) - שכנה בשכונה. היא מאוד מבולבלת, תמימה, טובת לב, חסרת מודעות, רכלנית, מצחיקה ולעתים קרובות מבוהלת. כל תושבי השכונה קוראים לה ג'סי. מסייעת למשפחת בן-דוד בשעת צרה. עוזרת לשבור את הבטון לכניסה למערה. מודיעה לבן דוידים שרחלי נחטפה.
 • תבורי (אלון דהן) - שכן בשכונה. בטלן. חבר של בנדה. מתקמצן בכסף. בעונה השנייה עזר לבן דוידים כאשר התחזה לבנדה וכך עצרו אותו ולא את בנדה. נמרוד שכר אותו כדי לרגל אחרי רחלי. נתפס על ידי הבן דוידים. בעולם המקביל נראה שהוא השכן היחידי שנשאר בשכונה.
 • הלמוט פולק / יחיעם כספי (אברהם סלקטר) (עונה 1) - היה שכן ותיק בשכונה. נכדו של פריצי. גידל את הכלב מקס. יחיעם עזב את השכונה כי הבריגדה רצתה לחסל אותו. אחרי הרבה שנים הוא חזר בשם "יחיעם כספי" שריגל אחריו והבריגדה חיסלה את יחיעם ולא אותו. סיפר לרחלי על האוצר. נורה על ידי גדעון ומת.
 • מגי ביטון (נטלי עטיה) (עונה 1) - אם חד-הורית ללירון. בעונה הראשונה הייתה העוזרת של משפחת שיינפלד. צמוד לתחילת העונה השנייה עזבה את השכונה למטרת עסקים (עזרה לשגריר).
 • ורד (דפנה דקל) (עונה 3) - שכנה חדשה בשכונה, באה מצרפת. הבן שלה נשאר בצרפת, רחלי חושדת בה. בפרק 113 נחטפת על ידי נינה והיא מאיימת עליה שתפגע בבנה ואז ורד משתפת איתה פעולה ועוקבת אחרי ויקי. ורד מנסה להתחבר לויקי ומציעה לה ללכת לטיול לים המלח על חשבונה. ויקי מסכימה ונופלת למלכודת של נינה. אחרי שרחלי קולטת שורד עובדת אם נינה היא מחפשת את ויקי שנחטפה מים המלח ונינה כמעט הרגה אותה. בסוף העונה השלישית נינה רוצה לירות בויקי ויורה בורד והיא מתה.

משפחת שיינפלד[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אגם שיינפלד (ליהי קורנובסקי) - נערה יפה וחכמה. אחותו של נמרוד ובתם של טדי וסוזי שיינפלד. אינטרסנטית והישגית. מרגישה בנוח בעולמה המיוחס ולא מקבלת את תושבי השכונה כשווים. הייתה בת זוגו של אודי אך בעונה השנייה הם נפרדים. בעונה השנייה מתאהבת בלירון, ולאחר מאמצים רבים מצידה הם הופכים לבני זוג לזמן קצר, ולאחר מכן נפרדים. בעולם המקביל אגם מאוהבת באודי. ביום החתונה, לאחר שרחלי מחזירה את ההיסטוריה לקדמותה בשלהי העונה השנייה, משתחזרת הזוגיות שלה עם אודי, והיא אף מקבלת מרחלי את הטופס הזוכה בהגרלה כדי שיחזרו לעמוד על רגליהם מבחינה כלכלית והכל יחזור לקדמותו.
 • תיאודור "טדי" שיינפלד (מורדי גרשון) - אביהם של אגם ונמרוד ובעלה של סוזי. סגן הבריגדה. בסוף העונה הראשונה נתפס ובתחילת העונה השנייה הבריגדה עזרו לו לברוח ולקחת את המטה, אחרי מספר דקות נתפס ונכנס לכלא. משתחרר מהכלא בעזרת שולץ. השיג את המטה. רחלי חוזרת בזמן על מנת לקחת את המטה לפני טדי וכך טדי לא השיג את המטה בעולם המקביל. הכריח את תושבי השכונה לעזוב את השכונה. הנבל העיקרי בשתי העונות. נפגע מהמטה ולא ידוע מצבו.
 • סוזי שיינפלד (יעל שרוני) - ראש המועצה המקומית "נרקיס". אמם של אגם ונמרוד ואשתו של טדי. תככנית ומתוחכמת. שונאת את השכונקים ואת משפחת בן דוד בפרט. בעונה השנייה לוקחת את המטה משולץ בעזרת שוחד. בעולם המקביל אילנה שילמה שוחד לשולץ ולא סוזי.
 • נמרוד שיינפלד (אוריה חורש) - אחיה של אגם. ילד שחצן שגר בשכונה העשירה של נרקיס. בחור ציני ששונא את ילדי השכונה ומתנכר אליהם. כמעט הרג את לירון ואודי בכך שזרק אותם לבריכה עם המטה וניסה להטביע אותם. הוא ורחלי השמידו את מטה אהרון. הציל את כל תושבי השכונה. התחיל לחבב את השכונה. בעולם המקביל נמרוד עובד אצל בנדה ואילנה. עזר לרחלי לקחת את המטה מטדי.

הנרקיסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • שי לי (דורין ארטשיק) (עונה 1 ואורחת ב2) - חברתה הטובה של אגם. שונאת את השכונקים. בעונה הראשונה היא מבקשת ממיטל ברכה מחוליו. בעונה השנייה כשהיא נמצאת בגדוד של ויקי בצבא היא מתנכלת אליה.
 • אגם שיינפלד (ליהי קורנובסקי): אחותו של נמרוד ובתם של טדי וסוזי שיינפלד. נרקיסית. בת זוגתו של אודי ובעונה השנייה בפרק 59 אודי נפרד ממנה.
 • ג'וני (דניאל ליטמן) (עונה 2) - חבר של נמרוד ושל רום. שחקן כדורגל בנבחרת של נרקיס. מאוהב באגם. בעולם המקביל מיטל היא בת זוגו.
 • רום (אדם הירש) (עונה 2) - חבר של נמרוד ושל ג'וני. שונא את השכונקים. נמצא בקבוצת הכדורגל של נרקיס.

סוכנים במוסד[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • איתן שרוני (אסף הרץ) (עונות 1-2) - ספורטאי מקצועי, חתיך, מקפיד על המראה החיצוני ועל התדמית. בעל מצפון חברתי ואישי בניגוד לחבריו האליטיסטיים. אגם התאהבה בו אך הוא נעשה בן זוגה של ויקי, אשר נפרדת ממנו בסוף העונה הראשונה. התגלה שהוא סוכן מוסד. בעונה השנייה, הבריגדה הפלילו אותו בהנהגת הבריגדה ולקיחת מטה אהרון והחלפתו במזויף. ישב בכלא לתקופה קצרה ושוחרר בזכות מזימה של טדי. הוחזק אצל דב ביחד עם ויקי והשתחרר ממנו בעזרת סיכתה של ויקי. מת לאחר שהציל את רחלי והשמיד את המטה.
 • עידן ורשבסקי (גל פרציגר) - שוטר במשטרת נרקיס. באמצע העונה הראשונה חשבו שהוא עובד בשביל טדי ובשביל הבריגדה. בסוף העונה הראשונה התגלה שהוא סוכן מוסד. הביא לויקי את כל המידע על מטה אהרון. אחרי שרחלי שינתה את העבר מתגלה שהוא זה שהתקשר לשחרר את ויקי מהצבא, ולא איתן.
 • שולץ (אמנון וולף) (עונה 2) - אדם כעסן וקשוח. ראש המוסד, מפקדו של ורשבסקי. הכניס את איתן לכלא ל-10 שנים. שחרר את איתן. שחרר את טדי מהכלא. סוזי שלמה לו שוחד. בעולם המקביל אילנה שילמה לו שוחד ולא סוזי.
 • לוסי (אלה רוזנצוויג) (עונה 2 אורחת) - סוכנת במוסד. נשלחה על ידי איתן לשמור על ויקי בצבא. הגנה על ויקי כשהבריגדה תקפה את המוסד.

הבריגדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • תיאודור "טדי" שיינפלד (מורדי גרשון) - אביהם של אגם ונמרוד ובעלה של סוזי. סגן הבריגדה. בסוף העונה הראשונה נתפס. בתחילת העונה השנייה הבריגדה עזרו לו לברוח עם המטה אך לאחר מספר דקות נתפס שוב ונכנס לכלא. משתחרר מהכלא בעזרת שולץ. השיג את המטה. רחלי חוזרת בזמן על מנת לקחת את המטה לפני טדי וכך טדי לא השיג את המטה בעולם המקביל. הכריח את תושבי השכונה לעזוב את השכונה. נפגע מהמטה ולא ידוע מצבו.
 • גדעון (יורם יוספסברג) (עונה 1) - היה חייל בבריגדה. ירה בהלמוט. מת בעונה הראשונה על ידי דלת המערה של פריצי.
 • איגור (ערן שראל) (עונה 1, אורח) - היה חייל בבריגדה. נשלח על ידי הקוברה כדי להחליף את גדעון בתפקיד. כמעט מת במערה של פריצי. איתן הרג את איגור שניסה להרוג את ויקי.
 • "הקוברה" (יהודה מור) (אורח בעונות 1 ו-2): מפקד הבריגדה לשעבר. ירה באביו של איתן מול עיניו כשהיה קטן. אביה של נינה. בזרועו יש קעקוע של קוברה. נורה על ידי ויקי. לאחר מותו נמצא בכור המצרף.
 • נינה (לירז צ'רכי) (עונה 2-3): הבת של הקוברה, הכישה את רחלי עם הנחש הארסי שבארנקה. נורתה על ידי ויקי, הפעילה את המטה המורעל על מיטל, רחלי, אודי, לירון ואגם. לאחר מותה נמצאת בכור המצרף. בעולם המקביל הורגת את לירון ומשמידה את המטה עם רחלי. בעונה השלישית מסתבר שלא מתה. חוטפת ומאיימת על ורד ואז כולאת את ויקי. בסוף העונה השלישית מתה סופית על ידי רחלי.
 • דב (בועז קונפורטי) (עונות 2-3): חייל בבריגדה. עבד אצל נינה. הצליח לדעת את המיקום של המוסד בעזרת הצ'יפ ששתל בכומתה של ויקי. המוסד עצר אותו ונשלח למעצר. הפליל את איתן. לאחר שטדי שוחרר, החל לעבוד בשבילו. חטף את איתן ו-ויקי, אשר הצליחו להתחמק ממנו. התעלף בקרוואן של האנקונדה. בעונה השלישית עוזר לנינה וחוטף את ויקי מים המלח. בסוף העונה השלישית הוא מת על ידי ויקי.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רמי זופניק (אבי פניני) (עונה 1, אורח ב-2): שוטר במשטרת נרקיס. בעונה השנייה הוא הספרן בבית ספר "מקיף נרקיס". בעונה השנייה הופיע בפרק 66 ("המלכודת").
 • פריצי (גלעד קלטר) (אורח בעונה 2): גרמני יהודי. ייסד את השכונה. סבא של הלמוט פולק. בעונה הראשונה אמרו שהוא היה קוסם, מכשף. גילה את מטה האהרון והחביא את המטה. יצר את המערה ואת כל המלכודות שבה ואת הכניסה למערה (הטבעות). פסלו נמצא בשכונה. בעונה השנייה רחלי נסעה לעבר ופגשה אותו . הנאצים ירו בו ונמרוד מההווה נסע לעבר וטיפל בו.
 • אולג (אולג לוין) (אורח בעונה 2) - אסיר שהיה בכלא יחד עם טדי ואיתן, והשתחרר. נשלח על ידי טדי למצוא את המטה במערה, וכשגילה את ערכו של המטה רצה אותו לעצמו, ניסה לפתוח את הסימן של היד במערה ומת. נמצא בכור המצרף.
 • שירזי (אייל סלימא) (אורח בעונה 2): חייל של טדי וסוזי. נשכר על ידי סוזי להשתלט על השכונה, חטף את רחלי. פינה את תושבי השכונה מהשכונה. הרג את לירון בהווה המקורי. התעלף ולא ידוע מה מצבו.
 • שרי (שיר אברמוב) (אורחת בעונה 2): מפקדת בגדוד של ויקי ושי לי בצבא. אישה רגזנית וקשוחה.
 • גלית (יעל יקל): מבולבלת מאוד. העוזרת של ראש המועצה האזורית נרקיס (סוזי). מצאה חוב ישן של בנדה.
 • סתווית (נועה קולר) - מורה בבית ספר "מקיף נרקיס". מחנכת הכיתה של השכונקים ושל נמרוד.
 • דרורה רגב (עידית טפרסון) - מנהלת בית הספר "מקיף נרקיס". שונאת את השכונקים בבית הספר שלה ומפלה אותם לרעה. בתחילת העונה השנייה הייתה ממלאת המקום של ראש המועצה לשעבר סוזי ששילמה שוחד כדי שהיא תחזור לתפקיד וכך דרורה חזרה להיות מנהלת בית הספר. אחרי שהכל חזר לקדמותו מסופר שדרורה חזרה להיות ראש המועצה במקום סוזי.
 • צ'יטה מימון (טל מוסרי) (עונה 2) - שחקן כדורגל מפורסם אשר הגיע לנרקיס כדי לאמן את קבוצת הכדורגל של נרקיס. מוצא את הכישרון של לירון ומראה אותו למנג׳ר של טוטנהאם.
 • אורית (יפעת מזרחי): המזכירה של דרורה.
 • גיתית (נועה לזר קינן) (עונה 1 אורחת בעונה 2): מנהלת המסעדה בעונה הראשונה ובעונה השנייה מנהלת הספא. בעונה השנייה הופיע בשני פרקים.

מונחים חשובים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מטה אהרון - מטה אהרון מהתנ"ך שנוצר מלפני יותר מ־4,000 שנים. המקל של הכהן הראשון (אהרון הכהן), "האוצר של פריצי". המטה עבר בתורשה עד שהגיע לפריצי שהחביא אותו במערה שהוא בנה עם פרויקט השכונה שלו. אנשים רבים ניסו לגנוב את המטה לעצמם, אך ללא הצלחה. חלקם אף נהרגו. רחלי והחבורה מצאו את המטה אחרי הרבה שנים שהוחבא שם. יש לו כוחות קסם כמו: לרמות בהגרלה, לרמות במשחקים, להפוך לנחש, להגן אם מישהו יורה לכיוונו ועוד. המטה משאיר כוויה עם האות F שמאפשר לחזור לפתחי זמן עם טביעת יד עם הסימן ולחזור בזמן. איתן השמיד את המטה ומת מכך.
 • האות F - האות הראשונה בשם פריצי באנגלית. המטה משאיר כוויה בצורת האות F. באמצעות הסימן ניתן לחזור בזמן דרך פתחים שעליהם מוטבע ציור של כף יד עם הסימן. לאחר הכניסה לפתחי הזמן מגיעים לכור המצרף ולאחר מכן אפשר לחזור לעבר.
 • פתחי הזמן - מקומות שעליהם מוטבע ציור של כף יד עם האות F. כל מי שיש לו את הסימן על כף היד יכול לחזור בזמן דרך פתחים אלו. פתחים אלו מובילים גם לכור המצרף. אנשים ללא הסימן יושמדו אם ינסו להיכנס לפתח. לדוגמה, אולג שהתאדה כאשר ניסה לחזור בזמן מהפתח שבמערה.
 • כור המצרף - מקום לבן. אפשר לחזור בזמן בעזרת הכוויה באות F. המתים בסדרה נמצאים שם כמו: הקוברה, נינה, אולג ולירון.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

[[קטגוריה:סדרות טלוויזיה ישראליות שעלו לשידור בשנות ה-2010]] [[קטגוריה:ניקלודיאון: תוכניות וסדרות]] [[קטגוריה:HOT]] [[קטגוריה:סדרות נעורים ישראליות]] [[קטגוריה:סדרות מתח]] [[קטגוריה:סדרות דרמה ישראליות]] [[קטגוריה:תוכניות גיורא חמיצר]]