פורס וואן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
פורס וואן
מדינה הודוהודו  הודו
שיוך משטרת מהאראשטרה
סוג יחידת עילית ללוחמה בטרור, יחידת השתלטות
אירועים ותאריכים
הקמת היחידה 26 בנובמבר 2010
נתוני היחידה
כוח אדם 300 לוחמים
ציוד עיקרי נשק קל, רובי צלפים, אקדחים
פיקוד
יחידת אם המשמר הלאומי (NSG)

פורס וואןאנגלית: Force One) היא יחידת קומנדו עילית של משטרת מומבאי שהוקמה על ידי ממשלת מהאראשטרה. תחום התמחותה של היחידה הינו מלחמה בטרור באזור המטרופולין של מומבאי, שהוא אחד מאזורי המטרופולין הגדולים בעולם, על בסיס משמרות הביטחון הלאומיות בהודו (NSG).

בעקבות אירועי מתקפת הטרור במומבאי בשנת 2008, ממשלת מהאראשטרה החליטה על הקמת גוף חדש שמתמחה בלוחמה בטרור. ההכשרה הראשונית של היחידה נעשתה תחת העזרה והפיקוח של כוחות מיוחדים ישראליים מדריכי לוט"ר של מג"ב[1]. אחרי חודשיים של טירונות על ידי מומחים ישראלים, Force One נוסדה. מפקדת המטה של Force One תתפרס על פני 390,000 מ"ר בצפון-מערב מומבאי. סה"כ ישנם 216 חיילי קומנדו תחת פיקוד היחידה.

לוחמי הקומנדו של Force One מתאמנים באקדמיה למודיעין של מהאראשטרה, במכללה האקדמית להנדסה צבאית בפונה ובסוכנות למחקר ופיתוח ההגנה. במהלך ההכשרה הם לומדים שימוש בנשק מתוחכם וחומרי נפץ ופיתוח כישורי ירי מהיר. בעוד במשמרות הביטחון הלאומיות בהודו יש רכזת אזורית במומבאי, Force One צפויה להיות חלק מהתגובה הראשונית למתקפת טרור במומבאי שכן ביכולת לוחמיה להתכונן לאירוע טרור בתוך 15 דקות. אחת המשימות העיקריות של יחידה זו היא הגנה על המחוקקים של מהאראשטרה וכן גם מספר פוליטיקאים במדינה[2].

ציוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]