לדלג לתוכן

פסגת ארצות הברית – קוריאה הצפונית בווייטנאם (2019)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לעדכן ערך זה.
ייתכן שהמידע המצוי בדף זה אינו מעודכן, אתם מוזמנים לסייע ולעדכן את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעדכון הערך, ניתן להסיר את התבנית.
יש לעדכן ערך זה.
ייתכן שהמידע המצוי בדף זה אינו מעודכן, אתם מוזמנים לסייע ולעדכן את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעדכון הערך, ניתן להסיר את התבנית.
פסגת ארצות הברית – קוריאה הצפונית בווייטנאם
מיקום האנוי עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריכים 27 בפברואר 2019 – 28 בפברואר 2019 (יומיים) עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

פסגת ארצות הברית-קוריאה הצפונית בווייטנאם הידועה כפסגת האנוי היא פסגה בת יומיים בין מנהיגי ארצות הברית וקוריאה הצפונית שהחלה ב-27 בפברואר 2019 והסתיימה למחרת בהאנוי שבווייטנאם.[1] זו הפגישה השנייה בין נשיא ארצות הברית מכהן, דונלד טראמפ לבין המנהיג העליון של קוריאה הצפונית, קים ג'ונג-און על רקע השיפור שחל ביחסי ארצות הברית-קוריאה הצפונית. הם נפגשו במלון סופיטל לג'נד מטרופול שבהאנוי.

פסגת האנוי קוצרה באופן משמעותי והסתיימה ללא הסכם וללא מסיבת עיתונאים משותפת. לדברי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קוריאה הצפונית דרשה ביטול מוחלט של הסנקציות האמריקניות עליה בתמורה למתן אינפורמציה על אתר הגרעין יונגביון. טראמפ סירב מפני שלקוריאה הצפונית יש מתקנים גרעיניים נוספים.[2]

הפגישה הראשונה התקיימה כשבעה חודשים קודם לכן בסינגפור.

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפגישה נערכה על רקע ניסיונות לפירוז חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני, והיא מהווה פגישת המשך לזו שהתקיימה ב-12 ביוני 2018 כשטראמפ וקים נפגשו במלון "קפלה" באי סנטוסה שבסינגפור. לאחר לחיצת ידיים מול התקשורת הם נכנסו לשיחה אישית בלווי מתורגמנים, בה שוחחו במשך כ-45 דקות. לאחר מכן עברו לחדר אחר בו הצטרפו לפגישה צוותי עבודה משתי המדינות. בתום המפגש שארך שלוש וחצי שעות אמר טראמפ שזו "הייתה פגישה פנטסטית" ו"עשינו התקדמות גדולה". הם סעדו יחד וסיירו במדשאות המלון, וכעבור שעה חתמו בטקס פומבי על מסמך הסכמות בכתב.

קים פגש את נשיא קוריאה הדרומית פעמיים לצורך זירוז מגעים לקירוב בין המדינות ואף הצהיר על המטרה העיקרית שהיא איחוד קוריאה. ההכנות למפגש נוסף עם טראמפ החלו באוקטובר 2018.

הפגישה[עריכת קוד מקור | עריכה]

תגובות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • הפסגה(הקישור אינו פעיל) באתר משרד החוץ של וייטנאם

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך זה הוא קצרמר בנושא יחסי חוץ. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.