ראש גדול (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ראש גדול
ראש גדול, Rosh Gadol, Big Deal
Rosh.png
לוגו הסדרה
שיר הנושא "לך עם החלום"
סוגה דרמה קומית
סדרת נעורים
קומדיה
רומנטיקה
יוצרים גל פרידמן
רונית סופר-פרידמן
מיכל קופר-קרן
כותבים גל פרידמן
רונית סופר-פרידמן
מיכל קופר-קרן
בימוי אהרון קפלן (עונות 1-4)
אבישי גולדשטיין (עונה 5)
עופר ויצמן (עונה 6)
שחקנים רועי וינברג (עונות 1-6)
מייקל לואיס (עונות 3-5)
אלדר ברנטמן
(עונות 2-6)
איציק כהן (עונות 1-6)
אדם הירש (עונות 1-3)
אלמה בן זאב (עונות 1-3)
יואב רוטמן (עונה 6)
עדי שרון (עונה 6)
דין הפנר (עונה 6)
אייל שיקרצי (עונה 6)
ריף נאמן (עונה 6)
ניב זילברברג (עונה 6)
ספיר דרמון (עונות 1-4, 6)
חני נחמיאס (עונה 6)
חנן סביון (עונות 2-6)
יאנה יוסף (עונה 6)
דניאל גל (עונה 6)
נתי קלוגר (עונה 6)
לימור גולדשטיין (עונות 1-4, 6)
אקי אבני (עונה 6)
תם גל (עונות 1-4)
יובל שבח (עונות 4-5)
מירב פלדמן (עונות 4-5)
מיטל מיכאלי (עונות 4-5)
תומר אופנר (עונות 4-6)
פרסים טקס פרס האקדמיה לטלוויזיה: אדם הירש ואלמה בן זאב - השחקנים הכי טובים בסדרת נוער (2006)
ארץ מקור ישראלישראל  ישראל
שפות עברית
מספר עונות 6
מספר פרקים 314
תוכנית המשך ראש גדול - ראש חדש
הפקה
מפיק אפרת שמעיה דרור
קרין נוימן
גליה עידן
כוכבית עטיה
חברת הפקה שי נשר רוני הפקות
אולפני הרצליה
Yes הטלוויזיה בלוויין
עורכים קובי חביה
מוזיקה שירה גבריאלוב
אמיר פז
מיקי גבריאלוב
אורך פרק 25-45 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים (2004-2009)
יסבבה yes stars ישראלי
(2004-2009)
זום (שידורים חוזרים 2015-)
KidZ ‏(2017 - הווה)
ג׳וניור (שידורים חוזרים 2018 - הווה)
yesVOD kids
HOT VOD Young
פרטנר TV
סלקום tv
תקופת שידור מקורית 7 בנובמבר 20049 ביולי 2009
1 בינואר 2017- 22 במאי 2017
קישורים חיצוניים
דף התוכנית ב-IMDb

ראש גדול היא סדרת דרמה יומית ישראלית, המיועדת לילדים ונוער, אשר שודרה בערוץ הילדים ב-yes הטלוויזיה בלוויין. הסדרה עלתה לשידור ב-7 בנובמבר 2004 בערוץ יסבבה, אילו העונה השנייה עד החמישית שודרה בערוץ הילדים ב-yes. העונה החמישית הסתיימה ב-9 ביולי 2009. ב-1 בינואר 2017 עלתה עונת הספין אוף בערוץ Kidz. שיר הנושא של הסדרה, "ראש גדול", נכתב והולחן על ידי מיקי גבריאלוב ובוצע על ידיו בעונה הראשונה. החל מהעונה השנייה בוצע על ידי שירה גבריאלוב ואמיר פז. לאחר שידורים חוזרים מוצלחים של הסדרה והפעם גם לצופיי HOT בערוץ זום, הודיעה חברת yes ב-17 במאי 2016 שהסדרה תשוב לעונת "ספיישל" נוספת, כ-7 שנים מאז הפקת העונה החמישית. ב-1 בינואר 2017 הסדרה שבה לעונתה השישית תחת השם "ראש גדול - ראש חדש" בערוץ KidZ, ולא בערוץ הילדים כפי שתוכנן עקב הסרת הערוץ מערוצי yes. העונה יצאה להפסקה בתאריך 8 בפברואר 2017, והסתיימה ב-22 במאי 2017. באפריל 2018 עלתה הסדרה בyesVOD kids (שוב) ובערוץ ג׳וניור.

הפתיח[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפתיח מתאר את התלמידים של בית ספר שמופיעים כאשר אחד אחד מופיע בארון הבית ספר שלו עם שם הדמות ושם השחקן, איציק כהן (אלחנן ברדוגו) מופיע אחרון בכותרות הפתיחה, כאשר אחד מהדמויות שמה לו "הפתעה" מעצבנת בארון. בעונה השישית לא מופיע ארון בית הספר בפתיח.

סקירת סדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה מספר הפרקים תאריך השידור הראשוניישראל ישראל
הפרק הראשון הפרק האחרון
1
50
7 בנובמבר 2004 10 ביולי 2005
2
55
1 בינואר 2006 13 במרץ 2006
3
55
7 בינואר 2007 11 בפברואר 2007
4
55
5 באוגוסט 2007 11 בספטמבר 2007
5
50
3 במאי 2009 9 ביולי 2009
6
49
1 בינואר 2017 22 במאי 2017

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-7 בנובמבר 2004 עד 10 ביולי 2005 בערוץ יסבבה.

העונה הראשונה מגוללת את סיפורם של נערים ונערות בבית הספר "הכובש" בו ישנו פרויקט חדשני מסוגו: פרויקט יזמים צעירים. בתחילה תומר, נער מקובל ובעל חשיבות בקרב חבריו לכיתה, מנהיג את הקבוצה ויחד הם מפתחים טיל, שהניסוי איתו נכשל. תומר מודח מניהול הפרויקט. לאחר וידוי האהבה של מור, תומר ומור לא חברים והוא מתאהב בטלי, חברתה הטובה של מור שבדיוק חזרה לארץ מארצות הברית לאחר שהנהיגה פרסומת למסטיק. מור מחליטה להיות ראשת הקבוצה של פרויקט היזמים, וברוב קולות היא נבחרת להיות ראשת הקבוצה החדשה. יש לה המצאה חדשנית: מגבת מחוממת. בסוף העונה מור ותומר הופכים לזוג. לאחר שהמנהל צביקה עבר לנהל בית ספר בסידני, אוסטרליה ומשרתו כמנהל בית הספר הועברה אל אלחנן. מסופר כי שם בית הספר שונה ל"אביבים".

העונה כוללת 50 פרקים.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-1 בינואר 2006 עד 13 במרץ 2006 בערוץ הילדים ב-yes.

לאחר אירועי פרויקט היזמים הצעירים, עוזבים מספר תלמידים את בית הספר: טלי חוזרת לאמריקה, ריקרדו ואיריס עוזבים לארגנטינה כדי לחיות עם משפחתו של ריקרדו, אורי עובר לבית הספר למחוננים באילת, ולאחר המינוי של אלחנן למנהל שם הבית ספר משתנה מהכובש לאביבים. במהלך העונה תומר ואיתי בונים מכונית קארטינג על מנת להשתתף בתחרות קארטינג ולהשיג פרס כספי. מור ויעל עוברות לגור ביחד, לאחר שנורית ואביב הפכו לבני זוג. הדבר יוצר מריבות בין מור ליעל לאורך העונה - יעל טוענת שיש לה כוחות מיוחדים, אך מור טוענת שיעל עושה זאת על מנת לקבל תשומת לב ולהפריד בין הוריהם.

איילה, אחותה של יעל, עוברת לגור לבד ובמהלך העונה מתאהבת באסף אך בסוף נפרדת ממנו כי אסף חזר לדרכו הקודמת (דרך פשע). איילה ואיתי הופכים לבני זוג לזמן קצר לאחר הצלתה מאסף ושותפו דוד על ידי איתי, אך בסוף היא נפרדת ממנו. דניאל ואלכס, שני תלמידים חדשים בבית הספר, משתלבים בחבורה. דניאל רוצה להיות ראפר, הוא מתאהב ביעל אך לא יודע איך לבטא את אהבתו כלפיה אך בסוף נהיה החבר של יעל. אלכס היא בת הזוג של איתי, אך לבסוף הם נפרדים. אלכס חולמת להיות דוגמנית. תלמיד נוסף שמגיע לבית הספר הוא רוי; במהרה הוא ותומר הופכים ליריבים עקב מלחמה על לבה של מור. בסוף העונה תומר ומור חוזרים להיות זוג, על אף שתומר כבר היה בדרך לנסוע עם גילי למחנה קיץ בחו"ל.

מעט לפני סוף העונה רוי שובר את הרגל ולכן לא יכול להשתתף בתחרות קרטינג ותומר משתתף במקומו.

עוד במהלך העונה השנייה, דורון דדון גונב למור את הציורים ושם בקומיקס שלו בטענה שהציורים הם שלו ולא של מור.

הסדרה ממשיכה בעונה זו לעקוב אחר דילמות בהתבגרותם של בני הנוער, החיפוש אחר אהבה והלחצים המופעלים עליהם בגיל זה. עלילת עונה זו נסובה סביב סכסוך בין שתי קבוצות נערים על רקע מאבקי שליטה בצריף נטוש (זולה).

העונה כוללת 55 פרקים.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-7 בינואר 2007 עד 11 בפברואר 2007 בערוץ הילדים ב-yes.

העונה השלישית נפתחת ביום הראשון ללימודים בבית הספר אביבים. מספר תלמידים עזבו את בית הספר: אלכס לאחר שאיתי שבר את ליבה, גילי לאמריקה, ורוי בחזרה לפנימיה הצבאית. אל בית הספר הצטרפו תלמידים חדשים מבית הספר "המקיף": סיוון, שרונה ולירון. כמו כן, גם גיא ונעמה הצטרפו לעונה. הסדרה עוסקת בעונה זו בהשתלבותם של התלמידים, בסיטואציות שונות מהווי בית הספר, במערכות יחסים בין התלמידים, ובמרובע יחסים רומנטי בין תומר, מור, סיוון ולירון. לאלחנן מצטרף מנהל המקיף, זרח, אשר הופך ליריבו מהרגע הראשון. העונה מסתיימת בבר המצווה של יונתן בחוות הסוסים של תומר וסיוון. בנוסף, אלחנן מחליט שבתי הספר אביבים והמקיף לא יפרדו.

אל צוות השחקנים הוותיק, הכולל בין היתר את איציק כהן, אדם הירש, נבו קמחי, לימור גולדשטיין ונטע הבר, הצטרפו בעונה זו רוני דואני, אורנה פיטוסי, תמר שם אור, סיוון מסט ומייקל לואיס.

העונה כוללת 55 פרקים.

עונה רביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-5 באוגוסט 2007 עד 11 בספטמבר 2007 בערוץ הילדים ב-yes.

מספר תלמידים עוזבים: מור לחו"ל בשל ציורה, תומר ללימודים באמריקה, שרונה עברה לדירה בצפון, וסיוון עברה לירושלים. מספר תלמידים הצטרפו כמו: קוזו, דבש וקשת, שחר וגורי. עונה זו עוסקת במפעל תרופות הפועל בעירם של גיבורי הסדרה; אנשי המפעל מפתחים גלולה לשיפור תפקוד המוח, ולצורך כך מבצעים ניסויים בבעלי חיים ומרעילים אותם. יעל מגלה את פעילות המפעל וחוקרת את הנושא עם לירון, שחושד שכלבו נחטף על ידי אנשי המפעל. רחלי אחותו של לירון אומרת לו להפסיק להתעסק בשטויות שמסביב כמו מוזיקה ולהשקיע בבית הספר ובעיתונות, ויעל מתחילה גם להתעניין בעיתונות ולעזור לה. במהלך העונה יעל ולירון לא מפסיקים לחקור את המפעל וכך פעם מגלים פרטים חדשים ומפתיעים. עד שבסוף העונה הם מצליחים לפרוץ למפעל ולהפליל את אחיקם צוקר. בסוף העונה לירון ודבש הופכים להיות זוג לאחר שבמהלך השנה הם שנאו אחד את השנייה.

עוד במהלך העונה דניאל נפרד מיעל ומתחבר לקשת. איתי מתאהב בדבש שזורקת אותו ולכן איתי מחליט לנקום בה. יעל הופכת להיות בת הזוג של שחר וקוזו הופך לחבר של נעמה, לאחר שנפרדה מלירון. העונה מסתיימת במסיבת האירוסין של אלחנן ונאורה, בהשתתפות תלמידי בית הספר.

אלמה בן זאב, תמר שם אור וסיוון מסט השתתפו בעונה זו בתפקיד אורח. אל צוות השחקנים הצטרפו מירב פלדמן, דליק ווליניץ, אביגיל אריאלי, אליענה בקייר, מיטל מיכאלי, ארז בן הרוש, גיא כהן, תומר אופנר ויובל שבח.

העונה כוללת 55 פרקים.

עונה חמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-3 במאי 2009 עד 9 ביולי 2009 בערוץ הילדים ב-yes.

העונה שודרה לראשונה בערוץ yes stars ישראלי ובערוץ הילדים במקביל.

במהלך העונה גיבורי הסדרה לומדים בכיתה י"ב בבית הספר, ועוסקים בתחומי אנרגיה, אקולוגיה ואיכות הסביבה. מספר רב של תלמידים עזבו את בית הספר: קוזו לבית ספר למחשבים. יעל לא מופיעה בעונה זו, אולם לא ניתן שום הסבר להיעלמותה לאחר שדניאל שבר את ליבה, נעמה טסה לצרפת, תותי ויונתן גורשו מבית הספר. מצטרפים אל בית הספר כמה ילדים כמו: יהלומית, אור, לילך, אלירן ויואב. בהמשך גילו יהלומית, איתי, דניאל ולירון דרך שבה מכונית תיסע 1000 קילומטר עם ליטר דלק אחד. הם שיתפו פעולה עם החברה של נוביצקי והראל ברק שניסו לעכב אותם כדי לקבל את כל הכסף של הפטנט שלהם. דבש ניסתה לפרסם כתבה על אותה החברה, בגלל אותה כתבה דבש, קשת, דניאל, לירון ואור הבריחו את גדעון סלע מהמחלקה הסגורה כדי שיחשוף מידע נוסף על החברה ובכך יעזור להפליל את החברה על ידי פרסום הכתבה. החברה של נוביצקי איימה לתבוע את העיתון של דבש אם הם יפרסמו את הכתבה, ולבסוף נוביצקי חטף את דבש ואיים לברוח איתה מחוץ לארץ. בסוף העונה איתי, לירון, אור, דניאל, קשת ויהלומית שיחררו אותה, כאשר המשטרה עצרה את נוביצקי.

העונה כוללת 50 פרקים.

ראש גדול - ראש חדש (עונה שישית)[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה עלתה לשידור ב-1 בינואר 2017 והסתיימה ב-22 במאי 2017.

הפעם הסדרה עלתה בערוץ KidZ תחת השם "ראש גדול - ראש חדש".

העונה מתרחשת כ-7 שנים לאחר סיום העונה החמישית.

בתחילת העונה איתי מחפש רעיון לשיווק מוצר לחברת "נבטים". יעל מגיעה והם רואים בטלוויזיה שמרד פרץ בבית ספר אביבים. בינתיים חניתה, המנהלת הנוכחית, מפוטרת ובמקומה נכנס אלחנן אך אלחנן משכנע את חניתה לעבוד לצדו. העונה עוסקת בחבורת הילדים בתיכון: עידו ברגר, מנהיג המרד, מאוהב בתכלת חברתו, ילדה עם קשיי קשב וריכוז. אך לא מצליח להגיד לה זאת. וכשהוא אומר לתכלת שהוא אוהב אותה היא חושבת שהוא צחק. לאחר מכן הוא מנשק אותה והיא מתרגזת אך הופכת לבת זוגו לזמן קצר, לאחר שגילתה שצילם סרטון התנצלות על המרד. מוריה מוסקט, ילדה עשירה ומפונקת שאביה מנהל חברת "מוסקט". אמילי, בת דודה של יעל, מנסה להתקרב לשמר כשהיא לא יודעת שגילי מאוהב בה. גילי, נער חזק וביישן שמאוהב באמילי אך מתבייש להגיד לה זאת. ושמר, ילד מצחיק שמנסה לעזור לחבריו בבעיותיהם.

בנוסף, הדמויות של איתי, דניאל, יעל ושחר קיימות גם. איתי שותף בחברת פרסום יחד עם דניאל, יחד הם מנסים לרעיון פרסומי ב"נבטים". הם מקימים מחתרת סודית שפועלת נגד תאגיד המזון "מוסקט". הם מגייסים את עידו ולאחר מכן גם את תכלת ואת מוריה, עד שהם מצליחים להפליל את אילן מוסקט ולנקות מאשמה את מוטי מוסקט. בעונה זו מצטרפות שלוש דמויות חדשות: יוליה - המטפלת של תכלת, חברה מהצבא של איתי דניאל ויעל, מפתחת קשר רומנטי עם אלמוג. אלמוג - אחיו הגדול של גילי, מתאמן במכון כושר שמנהל חברו שחר, מאוהב ביוליה ולא מפתח קשר רומנטי כי הוא חושב שהוא לא לרמה של יוליה שהיא מדענית למוח בעלת תארים באוניברסיטה. ולכן הוא חבר של יעל אפילו שאינו אוהב אותה למעשה יעל משלה את עצמה שהיא מאוהבת באלמוג שהיא בעצם אוהבת את דניאל. בסוף העונה יעל ושחר עוזרים לאלמוג וליוליה להפוך לחברים. דיתי - חברתו של דניאל מהודו, עוזרת לאיתי בעסק של נבטים. דניאל מציע לה נישואין והיא מסכימה אך לבסוף הוא נפרד מדיתי לאחר שיעל התוודאה בפניו על אהבתה אליו.

בסוף הפרק האחרון אלחנן, חניתה ושאר התלמידים שרים שירים שונים ובסוף את שיר הפתיחה "לך עם החלום" בגרסה מיוחדת.

העונה כוללת 49 פרקים.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תלמידי בית ספר "אביבים"[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • תומר בן נון (עונה 1–3) (אדם הירש): בנם הבכור של יורם ודנה ואחיהם הגדול של יונתן ועידן. נחשב לדמות מובילה בכיתה. במהלך העונה הראשונה היה מאוהב בטלי, אך אחרי שנפרדו הבין שאהבתו האמיתית היא מור, ובסיום העונה הם הופכים לזוג. במהלך העונה השנייה הוא מתעניין בקארטינג, והזוגיות שלו עם מור נגמרת כתוצאה מקנאתו ברוי. מתקרב לגילי והם נהיים זוג לזמן קצר, מתקרב לדת לאחר שהכיר את הוריה של גילי. בסוף העונה השנייה מור ותומר חוזרים להיות ביחד.

בעונה השלישית היחסים שלו עם מור התדרדרו בגלל חיכוכים עם תלמידי בית הספר המקיף שהצטרפו לכיתתו. מור חשדה בקשר שלו עם סיוון לאחר שהתקרב אליה כשעבד איתה בחוות הסוסים. לאחר גיוסו של השחקן אדם הירש לצה"ל, הוא לא המשיך לעונה הרביעית; בסדרה מסופר כי עבר ללמוד ציור בארצות הברית עם מור והשניים חזרו להיות זוג.

 • מור ירון (אלמה בן זאב) (עונה 1–3, אורחת בעונה 4): ילדה אמיצה, בעלת כישרון ציור. וחברתה הטובה ביותר של יעל. במהלך העונה הראשונה היא הייתה מאוהבת בתומר ובסיום העונה תומר והיא הופכים לזוג.

בתם של נטלי ואביב. במהלך העונה השנייה מתלבטת בין תומר ורוי, אך ממשיכה ביחסיה עם תומר. בעונה השלישית היחסים שלה ושל תומר מידרדרים בגלל חיכוכים עם תלמידי ה"מקיף". ובסוף העונה היא ותומר נפרדים והיא הופכת לבת זוגו של גיא. בסדרה מסופר כי עברה ללמוד בארצות הברית עם תומר. במהלך העונה הרביעית היא מופיעה בתפקידי אורח. היא מופיעה במספר פרקים בהם מייעצת ליעל על ענייני זוגיות דרך שיחת וידאו אינטרנטית, אינה הגיעה לשיחה פנים מול פנים.

 • איתי לאופר (רועי ויינברג) : חברו הטוב של תומר, שמבצע כל מה שהוא מורה לו לעשות. מצטיין בלימודים, מבין במחשבים ובעל היגיון וראש פתוח. בעונה השנייה הוא יוצא עם אלכס וגונב עבורה מהכספת של תומר, כדי שאלכס תוכל לדגמן. לאחר שהוא מבין שאלכס מנצלת אותו, הוא מתאהב באיילה, אחותה של יעל, ולבסוף איילה נפרדת ממנו והוא פגוע. במהלך העונה השלישית איתי מתאהב בשרונה; לאחר שהוא מוכה בשל הקשר עימה, הוא מתחיל ללמוד לחימה משולבת ולעשות כושר, ומכה את יריביו. המאמן שלו נותן לו סטרואידים ללא ידיעתו ואיתי מאבד שליטה; בסוף העונה אביו מגלה זאת והמאמן מובל למאסר, לאחר מכן ממשיך לקחת את כדורי הסטרואידים אך לבסוף מפסיק בזכות אביו. בעונה הרביעית איתי יוצא עם דבש אך בהמשך העונה דבש מבינה שהיא אוהבת את לירון ונפרדת ממנו. איתי כועס מאוד על לירון ונמשך להיות אויבו של לירון. בעונה החמישית הוא עובד אצל נירית ברק, אשתו של מנהל חברת הקידוח. דניאל מנסה לשדך בינו לבין יהלומית, אך ללא הצלחה. לבסוף יהלומית יוצאת עם דניאל. בעונה השישית מחפש רעיון לשיווק החברה "נבטים". גר עם דניאל בעונה השישית.
 • יעל שכטר (ספיר דרמון) (עונה 1–4, 6): נערה חברותית, אשר הוריה התגרשו והיא מתקשה לקבל זאת. חברתה הטובה ביותר של מור. בעונה השנייה היא מתעניינת בכישופים, טוענת במהלך העונה שיש לה כוחות קסם, אף על פי שאף אחד לא מאמין לה (פרט לדניאל) ומכנה את עצמה "הללי". מתאהבת בדניאל והופכת לבת זוגו ובסוף העונה מגלה שניסתה להפריד בין נורית לאביב עם הכישופים. בעונה השלישית יעל בתם של איתן ונורית ואחותה של איילה. מקבלת פינת ייעוץ לנוער בתוכנית ברדיו; היא מפתחת קשר עם מאזין בשם קובי, ובעקבות זאת אמה מפסיקה את השתתפותה בתוכנית, אך לאחר עזרה של דניאל וקובי יעל חוזרת לתוכנית. באחד הפרקים דניאל רואה את יעל וקובי מתנשקים ונפרד ממנה, אך אחר כך הם חוזרים בעקבות שיר שכתבה לו. בעונה הרביעית דניאל נפרד מיעל והיא חושפת את הניסויים שמבצע מפעל התרופות בעיר ועוזרת באימונים לספורטאי המצטיין בבית ספרה, שחר; לאחר זמן הם הופכים לבני זוג. בעונה החמישית היא עוברת בית ספר ולכן לא מופיעה בסדרה
 • דניאל גנני (אלדר ברנטמן) (עונה 2–6): אוהב ראפ ורוצה להתפרסם כראפר. הוא מאוהב ביעל מהרגע הראשון שראה אותה. הוא מחזר אחריה ולבסוף הם הופכים לבני זוג. הוא גם ניסה להרשים בחורה בשם פט. אביו היה בכלא, ודניאל מתבייש בו על כך. במהלך העונה השלישית הופך לחבר טוב של קובי, מאזין בתוכנית הרדיו של יעל, אך יעל מתנשקת עם קובי, אך הם חוזרים בזכות שיר ששרה לו בתחרות הלהקות הצעירות. בעונה הרביעית דניאל נפרד מיעל והופך לבן זוגה של קשת. במהלך העונה החמישית הוא נפרד מקשת והופך לבן זוגה של יהלומית, אבל בהמשך חוזר שוב לקשת. בעונה השישת הופך לבן זוגה של דיתי נהיה סטנפסט בסוף העונה השישית והוא ודיתי נפרדים, והוא חוזר ליעל .
 • יונתן בן נון (תום גל) (עונה 1–4): ילד מחונן, אך בנם של יורם ודנה, ואחיו הציער של תומר ואחיו הגדול של עידן ובן זוגה של תותי. הוריו לא ידעו זאת. רק לאחר שהתיידד עם מור, שמגלה את יכולותיו, הן נחשפות לעיני הוריו. הוא פעיל מאוד בפלייסטיישן, ועוזר לאחיו הגדול תומר ברעיונותיו. במהלך העונה השנייה מור מנסה למצוא לו בת זוג. בהתחלה הוא מפתח קשר עם שרית, אך זה לא מצליח. אחר כך הוא מתחבר לתותי כדי שתסייע לו להפסיק לעסוק רק בפלייסטיישן, אך גם היא מתמכרת למשחק זה. תותי משכנעת את יונתן לשדוד מכולת, עקב זה בסוף העונה השנייה אימו של יונתן מפרידה ביניהם. במהלך העונה השלישית הוא ותותי נפגשים שוב והופכים לבני זוג, קודם לכן תותי מנסה לשכנע את יונתן שהוא מאומץ וזה רק מחזק את התאוריות השליליות של דנה כלפי תותי. בעונה הרביעית יונתן מזניח את חבריו בגלל החברות עם תותי, אבל מוצא פתרון יצירתי, ומכיר את גורי במהלך העונה.
 • לירון בביוף (מייקל לואיס) (עונה 3–5): ראפר מחתרתי, המכונה "ליריקל". עובר לתיכון "אביבים" לאחר שבית ספרו הקודם "המקיף" נשרף, ומתקשה להשתלב ולרכוש לעצמו מעמד גבוה בכיתה, כפי שהיה לו בעבר. בהמשך העונה הוא חובר לדניאל, והם הופכים לצמד ראפרים. במהלך העונה הרביעית חוטפים את הכלב האהוב של לירון, לכן הוא עוזר ליעל לחשוף את הסודות של מפעל התרופות והופך לבן זוגה של נעמה, אך בהמשך העונה רואה כי אינו אוהב אותה והופך לבן זוגה של דבש. בעונה החמישית לירון מקנא באור ודבש, ובסוף מציב לדבש אולטימטום כדי שתהיה בת זוגו. בהמשך הוא מתאהב באילאיל, אך בסוף העונה חוזר לדבש. בנו של יואל ואחיה הצעיר של רחלי
 • דבש ענר (מירב פלדמן) (עונה 4–5): אחותה התאומה של קשת. אמן רותי לעיתים מתייחסת יותר אליה, וזה גורם לקשת לקנא. מצטיינת בכל תחום ומשכילה ביותר, אך לעיתים מציקה ומלשינה על אחרים. מתחברת לאיתי אך מאוהבת בלירון שלא מעוניין בה, מה שהופך את שני הבנים ליריבים. בסוף העונה היא הופכת לבת זוגו של לירון. במהלך העונה החמישית היא כותבת כתבה על חברת הקידוח של נוביצקי ושל הראל ונירית ברק, ובפרק האחרון של העונה החמישית נוביצקי חוטף אותה, אך לירון, דניאל, איתי, קשת, יהלומית ואור מצילים אותה. בתה של רותי ואחותה התאומה של קשת אמן לעיתים מתייחסת יותר אליה
 • קשת ענר (מיטל מיכאלי) (עונה 4–5): אחותה התאומה של דבש. מקנאת בכך שאמן רותי מתייחסת יותר לדבש. נערה פרועה, לא יציבה, שלא מתעניינת בלימודים, ומבלה לרוב בים. קשת מתיידדת עם דניאל שמבין אותה ולא שופט אותה, ועם הזמן הם הופכים לבני זוג. היא פוגשת עבריין בשם גבי שמנסה להתקרב אליה, אך דניאל מזעיק את המשטרה ומונע זאת ממנו. במהלך העונה החמישית היא נפרדת מדניאל אך בסוף חוזרת אליו. בתה של רותי ואחותה התאומה של דבש מקנאה בכך שאמן רותי מייחסת יותר לדבש נערה פרועה לא יציבה שלא מתעניינת בלימודים ומבלה לרוב בים.
 • שחר לוין (תומר אופנר) (עונה 4–6): ספורטאי מצטיין. משקיע זמן רב באימונים לאליפות ישראל. עם הזמן יעל הופכת לבת זוגו. במהלך העונה הידידות עם יעל מתחילה להרוס לו את הקריירה ולגרום להפחתת אימונים במידה רצינית עד למידה של פרישה, אך לבסוף חוזר. לאחר מכן מגלה לקראת סוף העונה שיש לו מחלה בלב המונעת ממנו להתאמן, אך הוא ממשיך בכל זאת. בעונה החמישית הוא מסתבך לאחר שפגע במכונית של ראש העיר, כשנהג עוד לפני שניגש למבחן הטסט. במהלך העונה מתיידד עם דקלה, אחותו של מירון, אף על פי שמירון אוסר עליו זאת. בסופו של דבר הופך לבן זוגה של דקלה היה בן זוגה של יעל.
 • נעמה פרי (רוני דואני) (עונה 3–4): נערה צפונית, מקובלת ודוגמנית מבוקשת. בעונה השלישית היא נהיית חברתו של גיא, אך לבסוף נפרדת ממנו. בעונה הרביעית היא נהיית חברה של לירון בעזרת קוזו שמייעץ לה על בנים, בהמשך העונה הם מתקרבים. בסוף העונה הרביעית היא נסעה לדגמן בצרפת והמשיכה משם את הקשר עם קוזו.
 • גורי (יובל שבח) (עונה 4–5): חברם של יונתן ותותי. בנה של נאורה, המאמנת של אלחנן; גורי מנסה להפריד ביניהם. בעונה החמישית נהפך לחברו של יואב. בנוסף הוא רוצה להצטרף לכנופיית "הממבה השחורה", ורב עם לילך. לבסוף הופך לבן זוגה של לילך והם נפרדים אך בפרק האחרון חוזרים להיות ביחד. הופך למנהיג כנופיית ״הממבה השחורה״ בכך שמטיל כפפה ומזמין את אלירן לדו-קרב ואז מבין שאין לו סיכוי מולו, אז הוא מחליף את הדיאט קולה של אלירן בתרופה שגורמת לו להתעלף.
 • תותי (כרמל סידי) (עונה 2–4): חברתו של יונתן, פוגשת אותו בעזרת מור. יונתן מבקש את עזרתה כדי שיפסיק לעסוק רק בפלייסטיישן, אך גם היא מתמכרת למשחק זה. בסוף העונה השנייה אמו של יונתן מפרידה ביניהם. במהלך העונה השלישית היא נפגשת שוב עם יונתן והם הופכים לבני זוג, תותי מנסה לשכנע את יונתן שהוא מאומץ, אך ללא הצלחה, מקרה זה רק מחזק את התאוריות השליליות החריפות של דנה, אמו של יונתן כלפיה. בעונה הרביעית היא ויונתן מכירים את גורי חברם החדש, אך תותי מאוהבת ביונתן בעוד אמו עדיין מנסה להפריד ביניהם.

צוות בית הספר "אביבים" (עונות 1–5)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלחנן ברדוגו (איציק כהן): סגן מנהל בית הספר אביבים, שהופך למנהל בית הספר בסוף העונה לאחר שהמנהל צביקה עוזב לנהל בית ספר בסידני. במהלך העונה השנייה הוא מתאהב בחבצלת גינת, בתו של שר החינוך שהתמנתה לסגניתו, אך היא לא מעוניינת בו. בעונה השלישית מצטרף זרח כמנהל נוסף לבית הספר לאחר שבית ספרו הקודם נשרף, ואלחנן מנסה להיפטר ממנו. במהלך העונה הרביעית הוא שוכר מאמנת אישית, נאורה; הם מפתחים קשר רומנטי, ובפרק האחרון של העונה הם מתחתנים. בעונה החמישית אלחנן מתמודד בבחירות לראשות העיר, ומנצח. מפתח קריירה כקואצ'ר - פותר בעיות.
 • אילנה (יעל פוליאקוב) (עונה 1): יועצת בית הספר, אישה נחמדה ותמימה שאלחנן מאוהב בה. התלמידים, ובמיוחד ריקרדו נהנים להתעלל בה. אובססיבית למראה החיצוני שלה.
 • צביקה זילבר (יוסי קאנץ) (עונה 1): מנהל בית ספר אביבים, בסוף העונה צביקה עובר לנהל בית ספר יותר טוב בסידני, וממנה את אלחנן למנהל.
 • חבצלת גינת (עירית קפלן) (עונה 2): בתו של שר החינוך וסגנית המנהלת של אלחנן, אלחנן מאוהב בה ועושה הכל בשביל להרשים אותה, אך היא לא שמה עליו.
 • מירון מורונובסקי (חנן סביון) (עונות 2–6): מוכר בקפיטריה של בית הספר, חברותי מאוד, איש מצחיק שמשתף את התלמידים ברעיונותיו. הוא אחיה של דקלה, ואינו מרוצה מהקשר שלה עם שחר, ואף מנסה להפריד ביניהם. לאחר כמה זמן הוא מתרצה ומקבל את הקשר.
 • זרח בובובסקי (משה פרסטר) (עונה 3): מנהל בית ספר המקיף שמצטרף להנהלת את בית ספר אביבים, ביחד עם אלחנן. מדבר בשפת התנ"ך פעמים רבות. לאורך העונה הוא ואלחנן רבים הרבה, ובסוף העונה משכנע את אלחנן שלא להפריד בין בית הספר "אביבים" ו"המקיף".

משפחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת בן נון[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • יורם בן נון (יגאל שדה) (עונה 1–3): אביהם של תומר, יונתן ועידן. איש עסקים במקצועו. מפקפק בכשרונו של יונתן, אך לבסוף מבין שהוא מחונן. לפעמים נוהג להיות קשוח כאשר ילדיו סוטים מדרך הישר. אומר הרבה "איפה נשמע דבר כזה?!".
 • דנה בן נון (נטע הבר) (עונה 1–4): אמם של תומר, יונתן ועידן. עורכת דין במקצועה, נשואה ליורם בן נון, מנסה להפריד בין יונתן לתותי כשהיא מגלה שהיא משפיעה עליו לרעה ומכניסה לו רעיונות טיפשיים לראש.
 • עידן בן נון (מוזכר: עונה 4) האח הקטן של תומר ויונתן ובנם של יורם ודנה נולד אחרי עונה שלישית .
 • תומר בן נון (אדם הירש) (עונה 1-3):האח הגדול של יונתן ועידן, הוא בעונה הראשונה חבר של מור והאויב שלו הוא אורי שבהמשך העונה הוא מתאהב במור ותומר מקנא ועוזב אותה ולאחר שהגיעה גילי מתאהב בה ומציע לה חברות גילי מסכימה ומור מקנאה, תומר מתעסק בעונה הראשונה בעיקר בתחרות יזמים צעירים והרעיון שלו הוא משאית בלי נהג ובהמשך העונה עוזב את הרעיון ועובר למד מרחק שתולים על האוטו, בעונה השנייה האויב שלו הוא רוי שגם בהמשך העונה מתאהב ממש במור תומר מקנא ועוזב אותה ולאחר שהגיעה לבית הספר גילי אז הוא מתאהב בה מור ממש מקנאה ומתחילה לעקוב אחריהם תומר וגילי כל הזמן תופסים אותה מור מתייאשת ונהיית חברה של רוי בהמשך החברות של גילי והוא גילי מציעה לו לנסוע איתה חודש למחנה קיץ ההורים של תומר לא אוהבים את זה ולבסוף מסכימים מור מתפרצת למטוס לפני ההמראה ואומרת לתומר שהיא אוהבת אותו מור יורדת מהמטוס ותומר ממריא ואומר לטייס שיחזור לשדה הוא הולך למור והם חוזרים.

בעונה השלישית האויב הכי גדול שלו הוא לירון ובהמשך העונה הוא רואה את סיוון ומתאהב בה תומר נוסע על הטוסטוס של לירון ושובר אותו לירון הולך למוסך הכי יקר תומר לא יודע איך להחזיר לו ועובר לעבודה של סיוון תומר וסיוון פותחים בחווה מתחם אירועים ויונתן עושה שם את הבר מצווה. מור מתחילה לקנא בקשר של תומר וסיוון.

משפחת לאופר[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלי לאופר(שרון בר-זיו) (עונות 2–3): אביהן של איתי ובועז בעונה השנייה מגלה שאיתי פרץ לכספת של תומר ומנסה לשכנע אותו לבקש ממנו סליחה . בעונה השלישית מנסה לשכנע את איתי להתאמן ואיתי מסכים אך אביו מגלה שהוא לוקח סטרואידים.

 • בועז לאופר (אושרי כהן) (עונה 1): אחיו למחצה של איתי. מתאהב באיילה, אחותה של יעל. וכשמכיר את אנסטסיה איילה חושדת שהם מאוהבים. לאחר שהוא ואנסטסיה התקרבו, מצב זה יצר מתחים וכעסים ביחסים שלו עם איילה.

משפחת שכטר\ירון[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אביב ירון (נבו קמחי) (עונה 1–3): אביה של מור ואביהם החורג של יעל ואיילה. הוא צייר מפורסם, אך לאחר מות אשתו נטלי מפסיק לצייר. הוא מתאהב בנורית, שעוברת לגור איתו. בעונה הרביעית מסופר כי עבר לשמש כנספח תרבות בצרפת וכי בתו מור עברה ללמוד בארצות הברית עם תומר. בעונה השישית מסופר על פי יעל שהוא עזב את נורית .
 • נורית שכטר-ירון (לימור גולדשטיין) (עונה 1–4, 6): אימן של יעל ואיילה ואמה החורגת של מור. כתבת פלילית ברדיו. מתגרשת מבעלה לאחר שבגד בה. מפתחת קשר רומנטי עם אביב ירון, אביה של מור, ועוברת לגור איתו בעונה השישית מסופר על פי יעל שהוא עזב אותה.
 • איילה שכטר (שמרית לוסטיג) (עונה 1–2): נערה יפה. אחותה של יעל ובתם של איתן ונורית. בעונה הראשונה היא מפתחת קשר רומנטי עם בועז, אחיו החורג של איתי. בעונה השנייה היא מתאהבת בעבריין בשם אסף, ומנסה להחזיר אותו לדרך הישר, אך לקראת סוף עונה זו הוא חוזר לסורו בהשפעת דוד, שותפו לפשע לשעבר. איילה נפגעת, נפרדת ממנו, ומתחילה לצאת עם איתי. בסוף היא נפרדת גם ממנו ויוצאת עם חייל שפגשה בתחנת אוטובוס. בתם הבכורה של נורית ואיתן ואחותה הגדולה, של יעל ובתו החורגת של אביב, ואחותה החורגת של מור. בעונה השישית מסופר על פי אחותה יעל שאיילה טסה לחו"ל מכיוון שהיא שונאת את אמה. בת דודם של אמילי ותום.

משפחת בביוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • יואל בביוף (דן תורן) (עונה 4–5): אביהם של לירון ורחלי. עובד במפעל התרופות של אחיקם צוקר. לאחר שפוטר תלמידי בית הספר חושדים שדבש עשתה זאת ועושים עליה חרם.
 • רחלי בביוף (אליענה בקייר) (עונה 4–5): אחותו הגדולה של לירון. עיתונאית חוקרת מצטיינת. לוקה בדיכאון לאחר שבן זוגה שי נרצח על ידי אחיקם לאחר שאיים לפנות לעיתונות ולספר להם על הפשעים שלו ושל המפעל אך כל הזמן הייתה בטוחה כי נהרג בתאונה במפעל לייצור תרופות עד שלירון אחיה מספר לה את האמת. מתחברת בעונה הרביעית עם דבש. בעונה החמישית היא מנסה להגן על לירון מדבש, אך לא מצליחה בכך.
 • לירון בביוף (מייקל לואיס) (עונה 3–5): האח הקטן של רחלי. בעונה השלישית הוא חבר של סיוון, הוא בא לבית ספר אביבים לאחר שהבית ספר הנוכחי שלו שנקרא 'המקיף' נשרף הוא מביא איתו להקה בשם: "אקונומיקה" ומגיע אליו דניאל ומצטרף ללהקה. איתו ביחד אלי ועדן שותפים ללהקה. בעונה הרביעית הוא חבר של נעמה ומגלה שהכלב שלו סלים נעלם על ידי המפעל לתרופות שעושים ניסויים על בעלי חיים הוא יעל וקשת מחפשים איתו.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תלמידים שהשתתפו בסדרה במשך עונה אחת[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טלי אגמי (מיכאלה אלקין) (עונה 1): עלתה מארצות הברית לאחר שכיכבה בפרסומת למסטיק. ניצלה את ריקרדו כדי שיפגע באיריס על מנת לקבל את תפקיד הסולו במופע הסיום של השנה. היא מתחברת לתומר והופכת להיות בת זוגו, אך לבסוף הם נפרדים. יש לה אמא שתלטנית שמנסה להגשים את חלומותיה דרך טלי. בסוף השנה היא חוזרת לארצות הברית, על מנת לנסות להצליח שם.
 • ריקרדו מיגל חואן (יונתן שיינברג) (עונה 1): הגיע מארגנטינה. מתאהב בטלי ועושה כל מה שהיא מבקשת ממנו, בין השאר להשפיל את איריס ולגרום לה לפציעה קשה, אך לאחר מכן טלי מפסיקה את הקשר עמו. הוא מתאהב באיריס, והם הופכים להיות זוג, אך בסוף העונה הם נפרדים. הוא אוהב להתעלל ביועצת בית הספר ואף יש לו קשר טוב עם אלחנן. בעונה השנייה מסופר שעבר לארגנטינה יחד עם משפחתו.
 • אורי גברון (גור מורד) (עונה 1): עוסק בצילום, ומנחה תוכנית בערוץ המקומי. הוא מתאהב במור, אך היא לא מעוניינת בקשר עמו. אך הם יוצאים לזמן קצר ולבסוף הוא עובר לבית הספר למחוננים באילת.
 • איריס אינדיבו (שרון דטנר) (עונה 1): נערה לא מקובלת. מאוהבת באיתי. ריקרדו, שמעליב ומשפיל אותה לאורך העונה, מגלה בהמשך חיבה כלפיה, הם הופכים לבני זוג, אך בסוף העונה הם נפרדים.
 • ראובן "רוי" ארצי (ענר מורג) (עונה 2): מסתכסך עם תומר כבר בתחילת העונה השנייה, כשתומר חושד בו בגניבת אופניו. במהלך העונה הוא מתאהב במור ומפריד בינה לבין תומר, אך לאחר מכן הם חוזרים לקשר הזוגי שהיה להם. רוי בורח מפנימייה צבאית ואחותו מחביאה אותו. בסופו של דבר הוא נתפס.
 • גילי מרקוס (ליה פילוסוף) (עונה 2): חכמה, לבבית, יפה ומלאת סקרנות ותום. גילי היא חובבת טניס מושבעת, אך משום שהוריה והיא דתיים, הוריה מתנגדים בכל תוקף שהיא תשחק טניס. בסופו של דבר תומר משכנע אותם. מאוהבת בתומר והם נהיים זוג לזמן קצר, היא מציעה לו לבוא למחנה קיץ באמריקה, טס איתה אך מור עוצרת אותו ברגע האחרון, גילי מבינה שהוא עדיין מאוהב במור, והם נפרדים.
 • אלכסנדרה "אלכס" רייזמן (שירה פריאנט) (עונה 2): נערה לבבית שרוצה להיות דוגמנית. בת זוגו של איתי, ומתאכזבת כשהוא לא מקנא לה מספיק. בסופו של דבר היא נפרדת ממנו ולאחר מכן רוצה מלחזור אליו מחדש, אך איתי מתנגד. אמה של אלכס עוסקת בנושאים "רוחניים", אבל אלכס מתרחקת מכך.
 • סיוון גבריאל (סיוון מסט) (עונה 3, אורחת ב-4): נערה נאה ועדינה עם דימוי עצמי נמוך. רגישה, עוזרת לאחרים ומצטיינת בלימודים. עובדת מילדותה בחוות סוסים, שם היא חשה חופשיה ומאושרת. סיוון חברה של לירון, ראפר חתיך המחוזר על ידי בנות רבות, והוא שולט בזוגיות שלהם. תומר מתאהב בה בתחילת העונה השלישית ואף מצטרף לעבודה בחוות הסוסים. בסוף העונה היא מודיעה ללירון ולתומר שהיא מעדיפה להיות לבד. בעונה הרביעית היא מופיעה בתפקיד אורח בפרקים האחרונים של העונה, כאשר היא באה ללירון ורוצה לחזור אליו, אך הוא מסרב בגלל היותו בקשר עם דבש.
 • שרונה גולדשטיין (תמר שם אור) (עונה 3): צלמת מוכשרת. מאוהבת בלירון אך מתאהבת באיתי בעקבות חיזוריו אחריה. בתחילת העונה הרביעית מסופר כי עברה לגור בצפון עם משפחתה ומדברת עם איתי על הזוגיות ומנסה להסביר לו שזה לא יכול להמשיך.
 • גיא (ארתור פרי) (עונה 3): חבר של נעמה ועושה כל מה שהיא מבקשת. לומד במגמת אמנות, צלם נלהב. הופך לחונך של מור ושרונה, ולבסוף גם חבר של מור.
 • עודד "קוזו" לוי ([גיא כהן]) (עונה 4): חברם של איתי ודניאל. חנון, נער לא מקובל חברתית בכיתה. עוזר לנעמה לשנות את תדמיתה והיא בתמורה עוזרת לו להתחיל עם בנות. עם הזמן הם הופכים לבני זוג.
 • יהלומית (שרון ענבר) (עונה 5): נערה ג'ינג'ית מוכשרת בכימיה, מצחיקה וביישנית. מתופפת מיומנת בשעות הפנאי, אך חברי להקת "אקונומיקה" בבית הספר לא שוקלים לצרף אותה אליהם, מכיוון שאינה בן. יהלומית מתחזה לנער בשם אריק כדי שתתקבל ללהקה, וכשחברי הלהקה מגלים זאת הם מסלקים אותה. בסוף הם לומדים להעריך אותה ומחזירים אותה ללהקה. יהלומית מאוהבת בסתר בדניאל עוד מהתקופה שהיה עם יעל, ולאחר פרידתו מקשת, הם מתחילים לצאת. בסוף דניאל נפרד ממנה וחוזר לקשת.
 • לילך (אלה אולמן) (עונה 5): חברתו של אלירן. גורי מאוהב בה. במהלך הסדרה עוזבת את אלירן ומתחילה לצאת עם גורי. אלירן מציע לו להצטרף ל"כנופיית הממבה השחורה" והוא מסכים, והם נפרדים ובסוף אלירן מבקש מגורי לחבל ללילך בצ'לו לאודישן שלה והיא לא עוברת את האודישן, והוא מבקש שייתנו לה עד הזדמנות, והם מסכימים ומקבלים אותה לאודישן. הוא מספר לה את האמת והיא כועסת עליו, ובפרק האחרון הם חוזרים להיות יחד.
 • אלירן (אופיר כהן) (עונה 5): מנהיג כנופיית "הממבה השחורה". בן זוגה של לילך, אך בסוף היא עוזבת אותו. כנופיית "הממבה השחורה" מטילה אימה ובריונות על תלמידי בית ספר באמצעות פרוטקשן (דמי חסות) ואלימות. אלירן עורך לגורי מבחני קבלה לכנופיה, אך בסוף גורי תופס את מקומו.
 • יואב ברק (איתמר ארגמן) (עונה 5): נער על כיסא גלגלים. בנם של הראל ונירית, בעלי חברת הקידוח. חברו של גורי; לעיתים הוא מייעץ לגורי עצות אחיתופל רק כדי להשתעשע. נער ישיר, שמתחמק מעונשים ומנצל זאת.
 • אור שטמפפר (בן רביד) (עונה 5): נער בעל אופי מיוחד ומורכב. בן למשפחה עשירה, הוריו אנשי קריירה עסוקים. אמו פסיכולוגית ידועה שמרצה ברחבי העולם, ואביו הוא הבעלים של חברת תקשורת גדולה המפיקה מגזינים ומקומונים, כשהוא משמש עורך אחראי בכולם. אחיו היה טייס שנהרג, ואור חש שמאשימים אותו על כך שאינו מוכשר כמו אחיו. אור מתחזה בתחילה לנער עני כדי לבחון את יחס הסביבה לאדם חסר כל. הוא טס עם דבש לאנגליה כדי להתקרב אליה, אך מבין שהם לא מתאימים כבני זוג.
 • שרית (אלי קרן - אסף ) ( עונה 2 ) : ילדה בגילו של יונתן, שהובאה על ידי מור, כדי לרצות את דנה ( אמו של יונתן ) בשביל שהוא יצא מהפלייסטיישן, שרית ילדה בעלת ביטחון עצמי גבוה, היא חושבת שהיא ויונתן זוג מאוהב שכבר 20 שנה ביחד, אם בכלל הם זוג, תוך כמה פרקים המפגש בניהם לא נראה.

דמויות משניות - מבוגרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • איתן שכטר (אוהד שחר) (עונה 1): אביהן של יעל ואיילה ובעלה לשעבר של נורית. בגד בנורית עם נערה בגיל של איילה. במהלך העונה מנסה לחזור אל נורית, אך היא מתנגדת נחרצות.
 • ריטה אגמי (גיליה שטרן) (עונה 1): אמא של טלי. אישה שתלטנית, רמאית ונצלנית שמנצלת אנשים למען מטרותיה. רוצה שטלי תהיה כמוה כיון שלא הצליחה במקצוע כזמרת בעבר. בסופו של דבר טלי מחליטה שהיא לא רוצה לעסוק בתחום וריטה מקבלת את זה לאחר שהתנגדה תחילה.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נטלי ירון ( מוזכרת ) (עונה 2): אמה המנוחה של מור ובת זוגו של אביב ובתה של סבתה של ביתה נטלי הייתה ציירת מפרוסמת ונפטרה שבתה מור הייתה בת חמש .
 • אוגניה רייזמן (ירדן בר-כוכבא) (עונה 2): אמה של אלכס, במקצועה אסטרולוגית ומיסטיקנית. עוזרת ליעל בפירוש חלומותיה.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מאיה (איריס אברמוביץ׳) (עונה 3): כתבת, משתפת פעולה עם להקת ״אקונומיקה״ לחשוף את השחיתה של ראש העיר והקבלן יהודה אפשטיין (מכירת שטחים בצורה לא חוקית, תמורת בניית שטחים ציבוריים חדשים).
 • קובי רוט (ארד ייני) (עונה 3): מאזין ליעל ברדיו, היה החבר של מרב אך נפרד ממנה בעקבות העצות של יעל. מאוהב ביעל. יעל והוא התנשקו וכך יעל בגדה בדניאל, אך לבסוף קובי עוזר לדניאל להחזיר את יעל לתוכנית הרדיו.
 • בקי גבריאל (אורנה פיטוסי) (עונה 3): אמא של סיון, בת זוגו של מוטי. במהלך הסדרה מחביאה מפני סיון את המכתבים שאביה כתב לה וסיון מגלה על כך. בסוף הסדרה מבקשת ממוטי לעזוב את הבית והיא וסיון מתחילות את חייהן מחדש.
 • מוטי (אייל שכטר) (עונה 3): חייל בקבע. בן זוגה של בקי. אדם קשוח וכוחני מאוד. במהלך הסדרה עובר לגור איתן. בסוף הסדרה הפסיד את כספם המשותף שלו ושל בקי ונפרד ממנה.

עונה 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • איילת גרף (מרינה שויף) (עונה 4): אישה אשר ידעה את האמת על המפעל, בהמשך העונה מגלה ללירון ויעל כמה שיותר פרטים שיעזור להפליל את אחיקם אך בעקבות איומיו החוזרים של אחיקם לפגוע בה היא מפסיקה לתת להם מידע ובורחת מהארץ עם בנה אך לפני שבורחת, משאירה ללירון רמז ובעזרתו מצליחים לירון, יעל, רחלי ויואל להפליל את אחיקם.
 • טל מאור (שירי גדני) (עונה 4): אישה מפורסמת, שאף צלם אף פעם לא מצליח לצלם אותה, דבש ואיתי מצלמים אותה מתנשקת עם גוי וטל ומבקשת מהם לא לפרסם את התמונות אך דבש אינה מסכימה לכך, באה ממשפחה מסורתית ולבסוף התמונות מתפרסמות. היא עקרה ומבקרת במכון פוריות.

עונות 4–5[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ד"ר רותי ענר (אביגיל אריאלי) (עונה 4–5): אמא של דבש וקשת, המדענית הראשית במפעל התרופות בעיר, אחראית על פיתוח גלולה לשיפור תפקוד המוח. לקראת סוף העונה מפטרים אותה מהעבודה במפעל.
 • גידי לוין (עמית ליאור) (עונה 4–5): אבא של שחר, מנסה להפריד בינו לבין יעל, משום שלדעתו הקשר מפריע לשחר להתאמן.
 • נאורה (שרון מלכי-שמש) (עונה 5-4): אמא של גורי והמאמנת של אלחנן. במהלך העונה הרביעית אלחנן מתאהב בה ובסוף העונה הם מתחתנים.

עונה 5[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דקלה מורונובסקי (הילי ילון) (עונה 5): אחותו הקטנה של מירון המוכר בקפיטריה. מפונקת על ידי הוריה ואחיה הגדולים. אסרטיבית ומלאת ביטחון עצמי. מגיעה לעיר כדי לשהות בה עד גיוסה לצה"ל, ויוצרת בלגן בקפטריה. למרות התנגדותו של מירון, היא מתאהבת בשחר, והם הופכים לבני זוג. במהלך העונה הזוג מסתבך בכל מיני פרשיות.
 • אילאיל (יובל שרף) (עונה 5): זמרת שמופיעה עם להקת "אקונומיקה". מתאהבת בלירון, הם מתנשקים ומצלמים אותם.
 • יניב (דורון עמית) (עונה 5): חייל, בן זוגה של דקלה. מגלה שהיא יוצאת עם שחר. צילם את שחר שפגע בטעות באוטו של ראש העיר ואיים עליו שאם הוא לא ייפרד מדקלה הוא יספר על כך למשטרה.
 • גדעון סלע (יוסי מרשק) (עונה 5): קשור בחברת הקידוחים. דבש מראיינת אותו בכתבה שהיא כותבת על השחיתויות בחברה. חברת הקידוחים שמה אותו בבית משוגעים מאיימת עליו ודבש מסתירה אותו בביתה.
 • דוד שטמפפר (אלון נוימן) (עונה 5): אבא של אור, הבעלים של חברת תקשורת גדולה המפיקה מגזינים ומקומונים, כשהוא משמש עורך אחראי בכולם.

פושעים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רוני חנוכה (נטע וינר) (עונה 1): עבריין של בית הספר "הכובש". בחלק מהפרקים הוא סוחט את איתי שיביא לו לפחות חמישים שקל ליום. בסופו של דבר תומר מסייע לאיתי וגורם לחנוכה להפסיק. במהלך העונה רב עם תלמידים נוספים כמו ריקרדו.
 • אסף כהן (אלי אלטוניו) (עונה 2): עבריין שמתאהב באיילה. היא מצליחה להחזיר אותו לדרך הישר, אך לקראת סוף העונה דוד מכריח אותו להצטרף אליו לפשעים שלו עקב איומים, שותפו לפשע לשעבר, לשדוד חנות, וכתוצאה מכך איילה נפרדת ממנו.
 • דוד (גיא עמיר) (עונה 2): עבריין שאחראי על עניין גניבות האופניים. שותפו של אסף שמצווה עליו לעשות כל מה שהוא אומר. איילה מחזירה את אסף לדרך הישרה ושניהם בסופו של דבר מפילים אותו. אך במהלך העונה הוא מנסה לשכנע את אסף לחזור איתו לעניין הגניבות ומצליח.
 • עידו לוי (איתי תורג'מן) (עונה 3): חבר של לירון מהמקיף. נער מופרע שמאיים על איתי שירביץ לו אם הוא ימשיך לצאת עם שרונה, מאוהב בשרונה ומנסה לגנוב אותה מהידיים של איתי, לבסוף מרביץ לו ונעצר על ידי המשטרה ובעקבות כך איתי מתחיל להתאמן.
 • אחיקם צוקר (ארז בן הרוש) (עונה 4): מנהל מפעל "פאראמאג". הנבל הראשי של העונה הרביעית. נתפס כאיש מושחת שמבצע ניסויים של תרופה חדשה על בעלי חיים.
 • יוסי (ששי סמוכה) (עונה 4): קצין הביטחון של המפעל, קשור מאוד לאחיקם שהיה המפקד שלו כל חייו.
 • גבי אלקדוסי (אלון ליטבק) (עונה 4): גולש עם קשת בים. בהמשך מתברר שהוא עבריין והוא אחראי למעצר של קשת על גניבת רכב. לבסוף הוא נתפס על ידי המשטרה.
 • נוביצקי (פיני קידרון) (עונה 5): עובד בחברת קידוחי הנפט של הראל ונירית ברק. פועל בצורה לא חוקית ומנסה למגר כל תוכנית חדשה שצצה שעלולה לפגוע בחשיבות הנפט. בסוף העונה הוא נעצר לאחר שחטף את דבש.

דמויות ראש גדול - ראש חדש[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות וותיקות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • יעל שכטר (ספיר דרמון) בעונה זו יעל לומדת משפטים לאחר שירותה הצבאי שבסופו היא ודניאל נפרדו מאחר שהוא רצה לטוס להודו לטיול אחרי צבא והיא רצתה לעשות תואר במשפטים, חברתה הטובה ביותר היא יוליה. בת דודתה היא אמילי. יעל מאוהבת בדניאל ולא התגברה עליו אך היא לא יכולה לחזור אליו משום שהוא בזוגיות עם דיתי. יעל הופכת לבת זוגו של אלמוג והשניים מנהלים רומן שמח מבלי שהם באמת מאוהבים זה בזו ודניאל מקנא בה. במשך העונה יעל מבינה שהלימודי משפטים מקשים עליה ולוחצים עליה יותר מידי והיא אינה יכולה להתמודד איתם ופורשת למרות דעותיה של אמה. יעל מבינה שאלמוג לא באמת מאוהב בה והוא רוצה את יוליה והיא גורמת לשניים לפתח רומן. יעל ודניאל מאחדים כוחות לאחר שאלחנן רצה ששניהם יהיו מורים במגמות בית הספר, ועל הדרך יחזרו. יעל פותחת את הקונדיטוריה של ההורים של אמילי שנפטרו וממנת אותה בשביל שאמילי תשמח. במשך העונה היא ודניאל מתקרבים בתור חברים טובים ולא יותר למרות שהם מאוהבים זה בזו. דניאל עוזר ליעל בקונדיטוריה בכך שהוא יופיע שם סטנד-אפ. בפרק האחרון יעל מתוודה בפני דניאל שהיא לא התגברה עליו ושאם הוא עומד להתחתן עם דיתי היא לא תסלח לעצמה אם היא לא תתוודה באהבתה אליו. דניאל מתוודה בפני כולם שהוא אוהב את יעל. יעל ודניאל חוזרים.
 • איתי לאופר (רועי ויינברג) איתי ממציא סטארטאפ, הוא מקים חברת פרסום בשותפות עם דניאל. הם מקימים מחתרת סודית שפועלת בשם "נבטים", נגד "מוסקט". בסוף העונה הוא מגלה שנבטים ניצלו אותו לאורך התקופה, כאשר חברת נבטים מתאחדת עם מוסקט. בפרק האחרון המחתרת מתפרקת, כאשר עידו, תכלת ומוריה מצליחים להפליל את אילן מוסקט. לאורך העונה הוא גר עם דניאל בדירת שותפים ולאחר מכן גם עם דיתי, שאף מסייעת לו בקידום הקמפיינים עם חברת נבטים.
 • דניאל גנני (אלדר ברנטמן) בתחילת העונה רואים שהוא חזר מהודו עם בת זוגו דיתי. הוא הופך לשותפו לדירה של איתי. הוא הופך למובטל בארץ ולא עושה כלום עם החיים שלו עד שמגיע בקשה מאלחנן שיבוא לעזור לו ויעביר שיעורים במגמות בית הספר, שם הוא מגלה שאלחנן ביקש גם מיעל להגיע והשניים התחילו לדבר יותר. כשיעל ודניאל היו בים כולם התייחסו אליהם כאל זוג אוהבים, השניים הדחיקו זאת וצחקו על כך למרות שהם עדיין מאוהבים. לאחר שדיתי נפרדת מדניאל הוא חושב לרצות אותה ומציע לה נישואין והיא מסכימה. מאחד כוחות עם יעל בכך שהיא מציעה לו לעשות סטנד-אפ בקונדיטוריה שלה. כשדניאל רואה את יעל עם אלמוג הוא מקנא ומבין שלא התגבר על יעל. בפרק האחרון לאחר שיעל התוודתה בפניו שהיא אוהבת אותו, הוא מתוודה בפני כולם ובפני דיתי שהוא מעולם לא התגבר על יעל והלב שלו שייך אליה.
 • שחר (תומר אפנר) עובד מתאמן ואחראי על הmma. חבר של אלמוג ואף משכנע את אחיו של אלמוג, גילי, להתחיל להתאמן לאחר שמזהה את הכישרון שלו. הוא גם משכנע את אלמוג לצאת עם יעל, לאחר ששחר בעצמו יצא איתה במהלך העונה הרביעית. לקראת סוף העונה הוא יוצא עם יוליה לדייט אחד כדי לגרום לאלמוג לקנא. לבסוף, יעל ושחר מסייעים להפוך את יוליה ואת אלמוג לזוג.
 • אלחנן ברדוגו (איציק כהן) מנהל אישי מס 1. יותר נכון 2. חוזר לנהל את בית הספר אביבים לאחר של חניתה מסתכסכת עם התלמידים. בסוף העונה הוא כותב ספר עצות בתור מנהל אישי. אלחנן הבטיח שלמרות שהספר הצליח מאוד הוא נשאר בבית ספר אביבים כמנהל.

תלמידי בית ספר "אביבים"[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • עידו ברגר (יואב רוטמן): מצחיק, ביישן וחכם. מאוהב בתכלת. חבר של שמר וגילי. מוריה מאוהבת בו. שמר מנסה לעזור לו להתקרב לתכלת, אך לבסוף הוא מחליט לשלוח לתכלת הודעת טקסט שבה הוא כותב שהוא אוהב אותה. בהמשך, המנהלת חניתה רוצה לקחת את כל הטלפונים של תלמידי בית הספר, וכדי שחניתה לא תראה את ההודעה ששלח לתכלת הוא לוקח מחניתה את הטלפון של תכלת וממציא תירוץ של מרד, שאסור לה לקחת את הניידים של התלמידים ובעקבות זאת נפתח מרד בבית הספר. אמר לתכלת שהוא אוהב אותה, אך היא חשבה שהוא לא התכוון לזה. לבסוף, אחרי שתכלת בורחת מביתה, עידו אומר לתכלת שהוא אוהב אותה באמת ואז מנשק אותה והופך לבן זוגה. כאשר תכלת מגלה שעידו עשה סרטון התנצלות על המרד היא נפרדת ממנו, ללא ידיעתה שעשה זאת כדי שהיא לא תסולק מבית הספר. כשהיא מבינה זאת היא סולחת לו אך מעדיפה שהם יהיו חברים טובים ולא בני זוג. איתי מציע לו להצטרף למחתרת נוער שמנסה להפיל את תאגיד מוסקט, ולכן מפרסם סרטונים שליליים על החברה. מוריה אומרת לו שהיא מאוהבת בו ובתגובה הוא מנשק אותה והיא הופכת לבת זוגו. מאוהב במוריה. תכלת מאוהבת בו ומנסה לסכסך בינו לבין מוריה. מרגיש רגשות אשם בגלל הפעילות שלו במחתרת מאחורי גבה של מוריה, ועוזב את המחתרת כי הוא אוהב אותה ולא רוצה לפגוע בה איתי ודיתי מאיימים עליו שיחזור למחתרת, רוצה לחזור למוריה אך היא צריכה עוד זמן. בפרק האחרון הפך לבן זוגה של תכלת.
 • מוריה מוסקט (ריף נאמן): בתם של מוטי מוסקט וכרמית מוסקט, מיליונר ומנכ"ל חברת "מוסקט". יפה, עשירה ומפונקת אך אינטליגנטית, חכמה, טובת לב, אמיצה, ישרה, אכפתית, מוסרית ורומנטית. חברתה הטובה של אמילי, היא עוזרת לה בקונדיטוריה בכל הקשור לניהול ועסקים וגם בדילמות שלה בין אמילי ושמר מכיוון שהיא מבינה בכל הקשור לבנים. נפגעת מהסרטונים המחתרתיים נגד החברה של אביה ועידו תומך בה בלי שהיא יודעת שהוא זה מאחורי המחתרת. תומכת באביה ובחברתו. יש לה חבר שלומד בכיתה י"ב בשם עמית, אך היא לא אוהבת אותו ונפרדת ממנו בעיקר בגלל התאהבותה בעידו. מספרת לעידו שהיא מאוהבת בו ובתגובה עידו מנשק אותה והם הופכים לבני זוג. חושדת באביה שהוא מסתיר ממנה דברים. תכלת מנסה לסכסך בינה לבין עידו בגלל הקנאה שלה בה, נפרדת מעידו לאחר שגילתה על שקריו, סולחת לו אך היא רוצה עוד זמן. הצטרפה למחתרת כדי לנקות את אביה מאשמה.
 • תכלת -(עדי שרון): בתה של ציפי. נערה נחושה, לא ותרנית, עקשנית, קשוחה ומוכשרת באמנות. היא סובלת בהפרעת קשב וריכוז ונוטה להיות אלימה למי שפוגע בה או קורא לה סתומה. עידו מאוהב בה. הוא שולח לתכלת הודעה שבה שהוא כותב שהוא מאוהב בה אך הוא מספיק לקחת מחניתה את הטלפון שלה לפני שחניתה קוראת את ההודעה בפני כל הכיתה. תומכת במרד בית הספר. אמה מנסה הרבה שיטות לימוד וטיפולים כדי לעזור לה בקשייה. עידו אמר לה שהוא אוהב אותה, אך היא חשבה שהוא צחק. לבסוף אחרי שלא רצתה ללכת לטיפול פסיכולוגי היא הולכת לעידו, הוא מנשק אותה ואומר לה שהוא אוהב אותה באמת והם הופכים לזוג. כאשר תכלת מגלה שעידו צילם סרטון התנצלות על המרד היא נפרדת ממנו בטענה שהוא פחדן, מבלי לדעת שעשה זאת כדי שלא יעיפו אותה מבית הספר. כשהיא מבינה זאת היא סולחת לו אך מעדיפה שהם יהיו חברים טובים ולא בני זוג. כשתכלת רואה את הסרטון שעידו צילם על "מוסקט" היא מחליטה להעמיק בנושא ולגלות מי האיש בסרטון וגילתה שזה עידו וביקשה ממנו שאיתי יצרף אותה למחתרת. מבינה שהיא מאוהבת בעידו מקנאת בקשר שלו עם מוריה. מנסה לסכסך בינו לבין מוריה אך ללא הצלחה. התקבלה למחתרת, הפכה לבת זוגו של עידו בפרק האחרון.
 • אמילי גדות (דין הפנר): בת-דודה של יעל, אחיינית של נורית ואחותו של תום. יתומה. יצירתית, רעיונית, חברותית ונחמדה. חברתה הטובה ביותר של מוריה. היא חולמת חלום שבו שמר מציל אותה מנפילה בצוק ומתחילה להתאהב בו, ומנסה להתקרב אליו. לאמא שלה הייתה קונדיטוריה, ולאחר מכן דודתה נורית רוצה למכור את הקונדיטוריה ואת הדירה של הוריה עקב קשיים כלכליים, אך היא נותנת לאמילי לנסות לנהל את המקום בעצמה. היא הופכת לבת זוגו של שמר בעודה מאוהבת בגילי ולא יודעת במי לבחור. נפרדת משמר. לא אוהבת את הסגנון החדש של גילי, אמרה לגילי שהיא מאוהבת בו והפכה לבת זוגו אך הוא נפרד ממנה כי הוא אוהב את יסמין.
 • שמר לוי (אייל שיקרצי): נער תחמן, מצחיק, ושנון. חבר של עידו וגילי. מנסה לעזור לעידו להתחיל עם תכלת אך ללא הצלחה. אמילי מתאהבת בשמר לאחר שהופיע בחלומה, ומנסה להתקרב לשמר. שמר לא בטוח אם אמילי מאוהבת בו ולכן מתבייש. משקר לכולם שהיו לו הרבה בנות זוג אבל מגלה לאמילי את האמת שאף פעם לא היה לו בת זוג והם נהפכים לזוג. מבקש מגילי להתרחק מאמילי.
 • גילי שם טוב (ניב זילברברג): ילד חזק וקצת ביישן. מגן על שמר בכל פעם שמסתבך במשהו. חבר טוב של עידו ושמר. בעל ביטחון עצמי נמוך. מאוהב באמילי אך מתבייש להגיד זאת. מירון מנסה לעזור לו להתקרב לאמילי. מגלה כישרון בזירת ההיאבקות של שחר, כאשר הוא מצליח להפיל את יניב, מתאבק מקצועי. אומר לאמילי שהוא אוהב אותה, אך לא מוכן להיות בן זוגה מפני שהיא לא אמרה לו שהיא אוהבת אותו. יסמין מצילה אותו כאשר יניב רוצה להרביץ לו. התנשק עם יסמין והתאהב בה. לבסוף נהפך לבן זוגה של אמילי אך בפרק אחרון נפרד ממנה והופך לבן זוגה של יסמין שמר מבקש מגילי להתרחק מאמילי

סגל בית הספר (ראש גדול - ראש חדש)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלחנן ברדוגו (איציק כהן): מנהל תיכון "אביבים". ראש העיר לשעבר. הפך לקואוצ'ר. בעקבות המרד בבית הספר אלחנן מוזעק מבקשה של אמו של תלמיד באביבים לעזור בפתרון המרד, והוא הופך להיות המנהל בבית ספר אביבים לצד חניתה הסגנית.
 • חניתה אבן-דרך (חני נחמיאס): סגנית מנהל תיכון "אביבים" לאחר שאלחנן הציע לה משרה זו. קשוחה מאוד ושונאת תלמידים, אומרת משפטים בספרדית. לא מייחסת חשיבות לזכויות התלמידים והילדים ומנצלת את סמכותה בכך שמחרימה לכולם את הטלפונים, עידו מתנגד ומתחולל מרד בבית הספר. אמא של אחד התלמידים מציעה לה להזמין את אלחנן בפתרון המרד.
 • מירון מורונובסקי (חנן סביון): מוכר בקפיטריה של בית הספר, חברותי מאוד, איש מצחיק שמשתף את התלמידים. ברעיונותיו. עוזר לגילי להתקרב לאמילי.
 • פנכה בן יפונה (לימור פנחס): המורה לתנ"ך של תיכון אביבים, נוהגת לדבר בארמית, נלקחה כבת ערובה במרד התלמידים.
 • רייצ'ל (הדר גלרון): המורה לאנגלית של תיכון אביבים, מדברת באנגלית מעורבבת עם עברית גרועה. לא מחבבת את אלחנן.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • איתי לאופר (רועי ויינברג): בוגר תיכון "אביבים". פרסומאי עצמאי שעובד ביחד עם דניאל. נשכר בידי חברת "נבטים". תחילה מנסה להקים מחתרת נוער שתפיל את מוסקט, ובראשה עידו. אך דיתי משתלטת על התוכנית והוא מחליט לגייס את עידו למחתרת ללא ידיעתם של דיתי ודניאל. לבסוף דיתי חזרה לעבוד בחברת נבטים יחד עם איתי ודניאל. איתי גילה שהמעסיקים שיקרו לו, כאשר עירית חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם מוסקט. איתי סייע בסופו של דבר לעידו, תכלת ומוריה להפיל את אילן מוסקט ולהוביל למעצרו.
 • יעל שכטר (ספיר דרמון): לומדת משפטים באוניברסיטה ובוגרת תיכון "אביבים". בת דודה של אמילי ותום. האקסית של דניאל, אותו היא עדיין אוהבת ומקנאה במערכת היחסים שלו עם דיתי. עובדת בקונדיטוריה של דודתה המנוחה. יוצאת לדייט עם אלמוג. מרכזת את מגמת האומנות בתיכון אביבים. התנשקה עם אלמוג, מתקשה לקבל שדניאל ודיתי מאורסים. מאוהבת בדניאל, משלה את עצמה שהיא אוהבת את אלמוג. נפרדה מאלמוג לאחר שהבינה שהוא אוהב את יוליה, חזרה להיות בת זוגו של דניאל.
 • דניאל גנני (אלדר ברנטמן): בוגר תיכון "אביבים". במקור מרחובות. חזר מטיול בהודו יחד עם זוגתו החדשה דיתי, אך לבסוף היא נפרדת ממנו. עוזר לאיתי לשווק מותג. האקס של יעל. כאשר דיתי עוזבת את הדירה של איתי היא נפרדת מדניאל. מרכז את מגמת האומנות בתיכון אביבים. מקנא בקשר של יעל ואלמוג. לבסוף הציע לדיתי נישואין והיא הסכימה אך בפרק האחרון נפרד מדיתי וחוזר להיות בן זוגה של יעל.
 • שחר לוין (תומר אופנר): בוגר תיכון "אביבים". ספורטאי עבר, היה בן זוגה של יעל בעונה הרביעית. חבר טוב של אלמוג. מנהל את מועדון ה-WWE הישראלי. התחרה באולימפיאדה.
 • דיתי אטיאס (יאנה יוסף): חברתו החדשה של דניאל, יצאה איתו לטיול בהודו. יעל מקנאה שדניאל ודיתי ביחד. חשדנית כלפי קשרם של דניאל ויעל. היא גנבה כסף מהמקדמה של נבטים וכתוצאה מכך עזבה את הדירה של איתי ונפרדה מדניאל, אך חזרה לעבוד עם איתי ודניאל בחברת נבטים, חזרה להיות בת זוגו של דניאל לאחר שהוא הציע לה נישואין, בפרק האחרון דניאל נפרד ממנה כי הוא אוהב את יעל.
 • יוליה (דניאל גל): מומחית למדעי המוח והאסיסטנטית של הנוירולוג המקצועי פרופסור דור. מטפלת בתכלת. חברה של דניאל ויעל מהצבא. תיעבה את אלמוג, אך בהמשך נישקה את אלמוג וסיפרה על כך ליעל, בסוף הפכה לבת זוגו של אלמוג.
 • תום גדות(קאי פקר): אח של אמילי, בן-דוד של יעל ואחיין של נורית. יתום. אוהב משחקי וידאו.
 • אילן מוסקט (מורדי גרשון): דוד של מוריה. אחיו של מוטי ושותף בחברתו, מפליל את מוטי בהרעלת המוצרים. הנבל הראשי בסדרה. לבסוף נעצר.
 • ההורים של אמילי ותום (מוזכרים): אמה של אמילי היא אחותה של נורית. היו בעלי הדירה והקונדיטוריה. כאשר אמילי הייתה בת 15 הוריה נהרגו בתאונות דרכים ובעקבות כך נורית לקחה אותה ואת אחיה, ורצתה למכור את הדירה והקונדיטוריה של הוריה. אמילי לא הסכימה ובכך היא מנהלת את הקונדיטוריה. ביום הולדתה ה16 אמילי נזכרה בהוריה ובכתה.
 • אלמוג שם טוב (שלומי טפיארו): אחיהם הבכור של גילי וזהבית, עובד כשיפוצניק בעיר בה מתרחשת הסדרה, נותן עצות בנושאי זוגיות לאחיו, חבר של שחר מהצבא, ולכן הציע לאחיו להפוך למתאבק. יוליה נישקה אותו בסוף העונה. הפך לבן זוגה של יוליה.
 • יסמין (הילה אברמוביץ'): אחותו של יניב. אוהבת לרקוד. פוגשת במקרה את גילי כשיניב רב איתו ומונעת מיניב להרביץ לו. נישקה את גילי והתאהבה בו, אך הבינה שהוא מתאים לאמילי, אך בפרק האחרון גילי אמר לה שהוא אוהב אותה והם הפכו לזוג.
 • יניב (בן קיפריס): מתאמן ב-WWE הישראלי אצל שחר, אחיה של יסמין. שונא את גילי, ולא אוהב שהוא מסתובב עם יסמין באימונים.
 • עירית (הילה סורג'ון פישר): בכירה בחברת "נבטים". שותפה של אמיר. שוכרים את שירותיהם של איתי ודיתי כדי להפיל את חברת "מוסקט". לבסוף, עירית חתמה עם אילן מוסקט על הסכם שיתוף פעולה.
 • אמיר (אמנון וולף): מנכ"ל חברת "נבטים". שותפה של עירית.

הורים (ראש גדול - ראש חדש)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נורית שכטר (לימור גולדשטיין): אימם של יעל ואיילה גרושתו של איתן, דודתם של אמילי ותום, שאף גרים בביתה מהרגע שהוריהם נפטרו. הייתה בעבר בת זוגו של אביב, אבא של מור, במהלך העונות השנייה והשלישית. היא אחותה של אמה של אמילי. בתה איילה טסה לחו"ל מכיוון שנמאס לה מהקשר עמה.
 • מוטי מוסקט (אקי אבני): הבעלים של מוסקט אחיו של אילן בעלה של כרמית ואביה של מוריה. הוא ומוריה מסתרים מכרמית, אמה של מוריה, את מעשיו של אילן. מוטי הופלל על ידי אילן ונכנס לכלא ומתשחרר לאחר שאילן מתוודה על מעשיו ברדיו בלא ידיעותו.
 • כרמית מוסקט (עינת ויצמן): אמא של מוריה, אשת עסקים. מוטי ומוריה מסתירים ממנה את מעשיו של אילן.
 • קובי לוי (גילי ורנר): אביו של שמר, עורך דין ומגשר במקצועו אשר עזר לאמילי ונורית להפסיק את הסכסוך ביניהן בעניין הקונדיטוריה.
 • ציפי (נתי קלוגר): אמא של תכלת, מנסה לעזור לתכלת בקשיים שלה בעזרת טיפולים אמנותיים, מורים פרטיים ושיטות חדשניות, אך ללא הצלחה.
 • שלמה ברגר (איצ'ו אביטל): אבא של עידו. אשר מנסה להתקרב אליו.
 • (אמא של עידו) (לירון וייסמן): אמא של עידו, אשר מנסה להתקרב אליו. נבחרה לוועד ההורים בבית ספרו של עידו.


Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – ראש גדול - דמויות

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כתבות: