ראש גדול (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ניסוח עילג, ריבוי פרטים טפלים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Split-arrows.svg ערך זה מועמד לפיצול: ערך זה גדול מאוד או שהוא עוסק במספר נושאים. ייתכן שפיצול הערך לערכי משנה יקל על הקריאה ועל איתור מידע רלוונטי.
אתם מוזמנים לדון בדף השיחה בהצעה לפצל את הערך. הערה: הערך מכיל מעל 5 עונות כאשר יש דמויות שונות בכל עונה
ראש גדול
Rosh.png
לוגו הסדרה
סוגה דרמה קומית
סדרת נעורים
קומדיה
חברת הפקה שי נשר רוני הפקות
אולפני הרצליה
Yes הטלוויזיה בלווין
יוצרים גל פרידמן
רונית סופר-פרידמן
מיכל קופר-קרן
בימוי אהרון קפלן (עונות 1-4)
אבישי גולדשטיין (עונה 5)
עופר ויצמן (עונה 6)
שחקנים איציק כהן
יואב רוטמן
עדי שרון
דין הפנר
אייל שיקרצי
ריף נאמן
ניב זילברברג
ספיר דרמון
אלדר ברנטמן
רועי ויינברג
תומר אופנר
חני נחמיאס
חנן סביון
יאנה יוסף
דניאל גל
נתי קלוגר
לימור גולדשטיין
אקי אבני
פרסים טקס פרס האקדמיה לטלוויזיה: אדם הירש ואלמה בן זאב - השחקנים הכי טובים בסדרת נוער (2006)
ארץ מקור ישראלישראל  ישראל
שפות עברית
מספר עונות 6
מספר פרקים 272 (נכון ל-9 בינואר 2017)
הפקה
עורכים קובי חביה
בעלי תפקידים נוספים אבי כהן (עורך)
אורך פרק 25-45 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים (2004-2009)
יסבבה (2004)
yes stars ישראלי (2004-2009)
זום (שידורים חוזרים) (2015-)
yes Kidz ‏(2017-)
תקופת שידור מקורית 7 בנובמבר 2004 – רץ
דף הסדרה ב-IMDb

ראש גדול היא סדרת דרמה יומית ישראלית, המיועדת לילדים ונוער, אשר שודרה בערוץ הילדים ב-yes הטלוויזיה בלוויין. הסדרה עלתה לשידור ב-7 בנובמבר 2004 בערוץ yes5, אילו העונה השנייה עד החמישית שודרה בערוץ הילדים ב-yes. העונה החמישית הסתיימה ב-9 ביולי 2009. שיר הנושא של הסדרה, "ראש גדול", נכתב והולחן על ידי מיקי גבריאלוב ובוצע על ידי שירה גבריאלוב ואמיר פז. ב-17 במאי 2016, כ-7 שנים מאז הפקת העונה החמישית, הודיעה חברת yes שהסדרה תשוב לעונת "ספיישל", שנקראת "ראש גדול - ראש חדש", אשר עלתה לשידור בלעדית ללקוחותיה ב-1 בינואר 2017.

סקירת סדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה מספר הפרקים שידור הפרק הראשון שידור הפרק האחרון
1 50 7 בנובמבר 2004 10 ביולי 2005
2 55 1 בינואר 2006 13 במרץ 2006
3 55 7 בינואר 2007 11 בפברואר 2007
4 55 5 באוגוסט 2007 11 באוגוסט 2007
5 50 3 במאי 2009 9 ביולי 2009
6 50 1 בינואר 2017 יפורסם בהמשך

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-7 בנובמבר 2004 עד 10 ביולי 2005 בערוץ יס.

העונה הראשונה מגוללת את סיפורם של נערים ונערות בבית הספר "הכובש". בבית הספר "הכובש", ישנו פרויקט חדשני מסוגו: פרויקט יזמים צעירים. בתחילה תומר, נער מקובל ובעל חשיבות בקרב חבריו לכיתה, מנהיג את הקבוצה ויחד הם מפתחים טיל, שהניסוי איתו נכשל. תומר מודח מניהול הפרויקט. לאחר וידוי האהבה של מור, תומר ומור לא חברים והוא מתאהב בטלי, חברתה הטובה של מור שבדיוק חזרה לארץ מארצות הברית לאחר שהנהיגה פרסומת למסטיק. מור מחליטה להיות ראשת הקבוצה של פרויקט היזמים, וברוב קולות היא נבחרת להיות ראשת הקבוצה החדשה. יש לה המצאה חדשנית: מגבת מחוממת. לאחר שהמנהל צביקה עבר לנהל בית ספר בסידני, אוסטרליה ומשרתו כמנהל בית הספר הועברה אל אלחנן. מסופר כי שם בית הספר שונה ל״אביבים״.

העונה כוללת 50 פרקים.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-1 בינואר 2006 עד 13 במרץ 2006 בערוץ הילדים ב-yes.

לאחר אירועי פרויקט היזמים הצעירים, עוזבים מספר תלמידים את בית הספר: טלי חוזרת לאמריקה, ריקרדו ואיריס עוזבים לארגנטינה כדי לחיות עם משפחתו של ריקרדו, אורי עובר לבית הספר למחוננים באילת, ולאחר המינוי של אלחנן למנהל שם הבית ספר משתנה מהכובש לאביבים. במהלך העונה תומר ואיתי בונים מכונית קארטינג על מנת להשתתף בתחרות קארטינג ולהשיג פרס כספי. מור ויעל עוברות לגור ביחד, לאחר שנורית ואביב הפכו לבני זוג. הדבר יוצר מריבות בין מור ליעל לאורך העונה - יעל טוענת שיש לה כוחות מיוחדים, אך מור טוענת שיעל עושה זאת על מנת לקבל תשומת לב ולהפריד בין הוריהם.

איילה, אחותה של יעל, עוברת לגור לבד ובמהלך העונה מתאהבת באסף אך בסוף נפרדת ממנו כי אסף חזר לדרכו הקודמת (דרך פשע). איילה ואיתי הופכים לבני זוג לזמן קצר לאחר הצלתה מאסף ושותפו דוד על ידי איתי, אך בסוף היא נפרדת ממנו. דניאל ואלכס, שני תלמידים חדשים בבית הספר, משתלבים בחבורה. דניאל רוצה להיות ראפר, הוא מתאהב ביעל אך לא יודע איך לבטא את אהבתו כלפיה אך בסוף נהיה החבר של יעל.

בת הזוג של איתי אך הם נפרדים. אלכס חולמת להיות דוגמנית. תלמיד נוסף שמגיע לבית הספר הוא רוי; במהרה הוא ותומר הופכים ליריבים עקב מלחמה על לבה של מור. בסוף העונה תומר ומור ביחד והוא לא נוסע עם גילי.

מעט לפני סוף העונה רוי שובר את הרגל ולכן לא יכול להשתתף בתחרות קרטינג ותומר משתתף במקומו.

עוד במהלך העונה השנייה, דורון דדון גונב למור את הציורים ושם בקומיקס שלו בטענה שהציורים הם שלו ולא של מור.

הסדרה ממשיכה בעונה זו לעקוב אחר דילמות בהתבגרותם של בני הנוער, החיפוש אחר אהבה והלחצים המופעלים עליהם בגיל זה. עלילת עונה זו נסובה סביב סכסוך בין שתי קבוצות נערים על רקע מאבקי שליטה בצריף נטוש (זולה).

העונה כוללת 55 פרקים.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-7 בינואר 2007 עד 11 בפברואר 2007 בערוץ הילדים ב-yes.

העונה השלישית נפתחת ביום הראשון ללימודים בבית הספר אביבים. מספר תלמידים עזבו את בית הספר: אלכס לאחר שאיתי שבר את ליבה, גילי לאמריקה, ורוי בחזרה לפנימיה הצבאית. וגם הצטרפו לבית הספר סיוון, שרונה, לירון ונעמה. הסדרה עוסקת בעונה זו בהשתלבותם של התלמידים, בסיטואציות שונות מהווי בית הספר, במערכות יחסים בין התלמידים, ובמרובע יחסים רומנטי בין תומר, מור, סיוון ולירון. לאלחנן מצטרף מנהל המקיף, זרח, אשר הופך ליריבו מהרגע הראשון.

אל צוות השחקנים הוותיק, הכולל בין היתר את איציק כהן, אדם הירש, נבו קמחי, לימור גולדשטיין ונטע הבר, הצטרפו בעונה זו רוני דואני, אורנה פיטוסי, תמר שם אור, סיוון מסט ומייקל לואיס.

העונה כוללת 55 פרקים.

עונה רביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-5 באוגוסט 2007 עד 11 באוגוסט 2007 בערוץ הילדים ב-yes.

מספר תלמידים עוזבים: מור לחו"ל בשל ציורה, תומר ללימודים באמריקה, רונה עברה דירה, וסיוון עברה לירושלים. וגם מספר תלמידים הצטרפו כמו: קוזו, דבש וקשת, שחר וגורי. עונה זו עוסקת במפעל תרופות הפועל בעירם של גיבורי הסדרה; אנשי המפעל מפתחים גלולה לשיפור תפקוד המוח, ולצורך כך מבצעים ניסויים בבעלי חיים ומרעילים אותם. יעל מגלה את פעילות המפעל וחוקרת את הנושא עם לירון, שחושד שכלבו נחטף על ידי אנשי המפעל. אחותו של לירון אומרת לו להפסיק להתעסק בבית הספר ובעיתונות ויעל ומתחילה גם להתעניין בעיתונות ולעזור לה.

אלמה בן זאב, תמר שם אור וסיוון מסט השתתפו בעונה זו בתפקיד אורח. אל צוות השחקנים הצטרפו מירב פלדמן, דליק ווליניץ, אביגיל אריאלי, אליענה בקייר, מיטל מיכאלי, ארז בן הרוש, גיא כהן, תומר אופנר ויובל שבח.

העונה כוללת 55 פרקים.

עונה חמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-3 במאי 2009 עד 9 ביולי 2009 בערוץ הילדים ב-yes.

העונה שודרה לראשונה בערוץ yes stars ישראלי ובערוץ הילדים במקביל.

במהלך העונה גיבורי הסדרה לומדים בכיתה י"ב בבית הספר, ועוסקים בתחומי אנרגיה, אקולוגיה ואיכות הסביבה. מספר רב של תלמידים עזבו את בית הספר: קוזו לבית ספר למחשבים, יעל לאחר שדניאל שבר את ליבה, נעמה טסה לצרפת, תותי ויונתן גורשו מבית הספר. מצטרפים אל בית הספר כמה ילדים כמו: יהלומית, אור, לילך, אלירן ויואב. בהמשך גילו יהלומית, איתי, דניאל ולירון דרך שבה מכונית תיסע 1000 קילומטר עם ליטר דלק אחד. הם שיתפו פעולה עם החברה של נוביצקי והראל ברק שניסו לעכב אותם כדי לקבל את כל הכסף של הפטנט שלהם. דבש ניסתה לפרסם כתבה על אותה החברה, בגלל אותה כתבה דבש, קשת, דניאל ואור הבריחו את גדעון סלע מהמחלקה הסגורה כדי שיוסיף פרטים לכתבה. החברה של נוביצקי איימה לתבוע את העיתון של דבש אם הם יפרסמו את הכתבה, ולבסוף נוביצקי חטף את דבש ואיים לברוח איתה מחוץ לארץ, אבל יהלומית, איתי, לירון, אור, דניאל וקשת שיחררו אותה.

העונה כוללת 50 פרקים.

ראש גדול - ראש חדש (עונה שישית)[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה עלתה לשידור ב-1 בינואר 2017 בערוץ Yes Kidz תחת השם "ראש גדול - ראש חדש".

בתחילת העונה שאיתי מחפש רעיון לשיווק מוצר לחברת "נבטים". יעל מגיעה והם רואים בטלוויזיה שמרד פרץ בבית ספר אביבים. בינתיים חניתה, המנהלת הנוכחית, מפוטרת ובמקומה נכנס אלחנן אך אלחנן משכנע את חניתה לעבוד לצדו. העונה עוסקת בחבורת הילדים בתיכון: עידו ברגר, מנהיג המרד, מאוהב בתכלת חברתו, ילדה עם קשיי קשב וריכוז. אך לא מצליח להגיד לה זאת. וכשהוא אומר לתכלת שהוא אוהב אותה היא חושבת שהוא צחק. לאחר מכן הוא מנשק אותה והיא מתרגזת אך הופכת לבת זוגו. תכלת, ילדה עם בעיות קשב וריכוז שמתקבלת לטיפול פסיכולוגי וחברה של עידו שנפרדת ממנו כאשר הוא מצלם סרטון התנצלות על המרד. מוריה מוסקט, ילדה עשירה ומפונקת שאביה מנהל חברת "מוסקט". אמילי, בת דודה של יעל, מנסה להתקרב לשמר כשהיא לא יודעת שגילי מאוהב בה. גילי, נער חזק וביישן שמאוהב באמילי אך מתבייש להגיד לה זאת. ושמר, ילד מצחיק שמנסה לעזור לחבריו בבעיותיהם.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תלמידי בית ספר "אביבים"[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • תומר בן נון (אדם הירש) (עונה 1–3): נחשב לדמות מובילה בכיתה. במהלך העונה הראשונה היה מאוהב בטלי, אך לבסוף הבין שאהבתו האמיתית היא מור. במהלך העונה השנייה הוא מתעניין בקארטינג, והזוגיות שלו עם מור נגמרת כתוצאה מקנאתו ברוי. מתקרב לגילי והם נהיים זוג לזמן קצר, מתקרב לדת לאחר שהכיר את הוריה של גילי. בעונה השלישית היחסים שלו עם מור התדרדרו בגלל חיכוכים עם תלמידי בית הספר המקיף שהצטרפו לכיתתו. מור חשדה בקשר שלו עם סיוון לאחר שהתקרב אליה כשעבד איתה בחוות הסוסים. לאחר גיוסו של השחקן אדם הירש לצה"ל, הוא לא המשיך לעונה הרביעית; בסדרה מסופר כי עבר ללמוד ציור בארצות הברית עם מור והשניים חזרו להיות חברים.
 • מור ירון (אלמה בן זאב) (עונה 1–3, אורחת בעונה 4): ילדה אמיצה, בעלת כישרון ציור. במהלך העונה היא הייתה החברה הכי טובה של יעל, ובסיום העונה תומר והיא הופכים לזוג. במהלך העונה השנייה מתלבטת בין תומר ורוי, אך ממשיכה ביחסיה עם תומר. בעונה זו היחסים שלה ושל תומר מידרדרים בגלל חיכוכים עם תלמידי ה"מקיף". ובסוף העונה הופכת לבת זוגו של גיא. בסדרה מסופר כי עברה ללמוד בארצות הברית עם תומר. במהלך העונה הרביעית היא מופיעה בתפקידי אורח. היא מופיעה במספר פרקים בהם מייעצת ליעל על ענייני זוגיות דרך שיחת וידאו אינטרנטית, אינה הגיעה לשיחה פנים מול פנים.
 • איתי לאופר (רועי ויינברג) (עונה 1–6): חברו הטוב של תומר, שמבצע כל מה שהוא מורה לו לעשות. בעונה השנייה הוא יוצא עם אלכס וגונב עבורה מהכספת של תומר, כדי שאלכס תוכל לדגמן. לאחר שהוא מבין שאלכס מנצלת אותו, הוא מתאהב באיילה, אחותה של יעל, ולבסוף איילה נפרדת ממנו והוא פגוע. במהלך העונה השלישית איתי מתאהב בשרונה; לאחר שהוא מוכה בשל הקשר עימה, הוא מתחיל ללמוד היאבקות ומכה את יריביו. המאמן שלו נותן לו סטרואידים ללא ידיעתו ואיתי מאבד שליטה; בסוף העונה אביו מגלה זאת והמאמן מובל למאסר, לאחר מכן ממשיך לקחת את כדורי הסטרואידים אך לבסוף מפסיק בזכות אביו. בעונה הרביעית איתי יוצא עם דבש אך בהמשך העונה דבש מבינה שהיא אוהבת את לירון ונפרדת ממנו. איתי כועס מאוד על לירון ונמשך להיות אויבו של לירון. בעונה החמישית הוא עובד אצל נירית ברק, אשתו של מנהל חברת הקידוח. דניאל מנסה לשדך בינו לבין יהלומית, אך ללא הצלחה. לבסוף יהלומית יוצאת עם דניאל. בעונה השישית מחפש רעיון לשיווק החברה "נבטים".גר עם דניאל בעונה השישית.
 • יעל שכטר (ספיר דרמון) (עונה 1–4, 6): נערה חברותית, אשר הוריה התגרשו והיא מתקשה לקבל זאת. חברתה הטובה ביותר של מור. בעונה השנייה היא מתעניינת בכישופים, טוענת במהלך העונה שיש לה כוחות קסם, אף על פי שאף אחד לא מאמין לה (פרט לדניאל) ומכנה את עצמה "הללי". מתאהבת בדניאל והופכת לבת זוגו ובסוף העונה מגלה שניסתה להפריד בין נורית לאביב עם הכישופים. בעונה השלישית יעל מקבלת פינת ייעוץ לנוער בתוכנית ברדיו; היא מפתחת קשר עם מאזין בשם קובי, ובעקבות זאת אמה מפסיקה את השתתפותה בתוכנית, אך לאחר עזרה של דניאל וקובי יעל חוזרת לתוכנית. באחד הפרקים דניאל רואה את יעל וקובי מתנשקים ונפרד ממנה, אך אחר כך הם חוזרים בעקבות שיר שכתבה לו. בעונה הרביעית דניאל נפרד מיעל והיא חושפת את הניסויים שמבצע מפעל התרופות בעיר ועוזרת באימונים לספורטאי המצטיין בבית ספרה, שחר; לאחר זמן הם הופכים לבני זוג. בעונה החמישית עזבה את הסדרה ולא ידוע מה עלה בגורלה. בעונה השישית מתגלה שהיתה בת זוגו של דניאל אך הם נפרדו. בת דודתה של אמילי.
 • דניאל גנני (אלדר ברנטמן) (עונה 2–6): אוהב ראפ ורוצה להתפרסם כראפר. הוא מאוהב ביעל מהרגע הראשון שראה אותה. הוא מחזר אחריה ולבסוף הם הופכים לבני זוג. הוא גם ניסה להרשים בחורה בשם פט. אביו היה בכלא, ודניאל מתבייש בו על כך. במהלך העונה השלישית הופך לחבר טוב של קובי, מאזין בתוכנית הרדיו של יעל, אך יעל מתנשקת עם קובי, אך הם חוזרים בזכות שיר ששרה לו בתחרות הלהקות הצעירות. בעונה הרביעית דניאל נפרד מיעל והופך לבן זוגה של קשת. במהלך העונה החמישית הוא נפרד מקשת והופך לבן זוגה של יהלומית, אבל בהמשך חוזר שוב לקשת.
 • יונתן בן נון (תום גל) (עונה 1–4): ילד מחונן, אך הוריו לא ידעו זאת. רק לאחר שהתיידד עם מור, שמגלה את יכולותיו, הן נחשפות לעיני הוריו. הוא פעיל מאוד בפלייסטיישן, ועוזר לאחיו הגדול תומר ברעיונותיו. במהלך העונה השנייה מור מנסה למצוא לו בת זוג. בהתחלה הוא מפתח קשר עם שרית, אך זה לא מצליח. אחר כך הוא מתחבר לתותי כדי שתסייע לו להפסיק לעסוק רק בפלייסטיישן, אך גם היא מתמכרת למשחק זה. תותי משכנעת את יונתן לשדוד מכולת, עקב זה בסוף העונה השנייה אימו של יונתן מפרידה ביניהם. במהלך העונה השלישית הוא ותותי נפגשים שוב והופכים לבני זוג, קודם לכן תותי מנסה לשכנע את יונתן שהוא מאומץ וזה רק מחזק את התאוריות השליליות של דנה כלפי תותי. בעונה הרביעית יונתן מזניח את חבריו בגלל החברות עם תותי, אבל מוצא פתרון יצירתי, ומכיר את גורי במהלך העונה.
 • לירון בביוף (מייקל לואיס) (עונה 3–5): ראפר מחתרתי, המכונה "ליריקל". עובר לתיכון "אביבים" לאחר שבית ספרו הקודם "המקיף" נשרף, ומתקשה להשתלב ולרכוש לעצמו מעמד גבוה בכיתה, כפי שהיה לו בעבר. בהמשך העונה הוא חובר לדניאל, והם הופכים לצמד ראפרים. במהלך העונה הרביעית חוטפים את הכלב האהוב של לירון, לכן הוא עוזר ליעל לחשוף את הסודות של מפעל התרופות והופך לבן זוגה של נעמה, אך בהמשך העונה רואה כי אינו אוהב אותה והופך לבן זוגה של דבש. בעונה החמישית לירון מקנא באור ודבש, ובסוף מציב לדבש אולטימטום כדי שתהיה בת זוגו. בהמשך הוא מתאהב באילאיל, אך בסוף העונה חוזר לדבש.
 • דבש ענר (מירב פלדמן) (עונה 4–5): אחותה התאומה של קשת. אמן רותי לעתים מתייחסת יותר אליה, וזה גורם לקשת לקנא. מצטיינת בכל תחום ומשכילה ביותר, אך לעתים מציקה ומלשינה על אחרים. מתחברת לאיתי אך מאוהבת בלירון שלא מעוניין בה, מה שהופך את שני הבנים ליריבים. בסוף העונה היא הופכת לבת זוגו של לירון. במהלך העונה החמישית היא כותבת כתבה על חברת הקידוח של נוביצקי ושל הראל ונירית ברק, ובפרק האחרון של העונה החמישית נוביצקי חוטף אותה, אך לירון, דניאל, איתי, קשת, יהלומית ואור מצילים אותה.
 • קשת ענר (מיטל מיכאלי) (עונה 4–5): אחותה התאומה של דבש. מקנאת בכך שאמן רותי מתייחסת יותר לדבש. נערה פרועה, לא יציבה, שלא מתעניינת בלימודים, ומבלה לרוב בים. קשת מתיידדת עם דניאל שמבין אותה ולא שופט אותה, ועם הזמן הם הופכים לבני זוג. היא פוגשת עבריין בשם גבי שמנסה להתקרב אליה, אך דניאל מזעיק את המשטרה ומונע זאת ממנו. במהלך העונה החמישית היא נפרדת מדניאל אך בסוף חוזרת אליו.
 • שחר לוין (תומר אופנר) (עונה 4–6): ספורטאי מצטיין. משקיע זמן רב באימונים לאליפות ישראל. עם הזמן יעל הופכת לבת זוגו. במהלך העונה הידידות עם יעל מתחילה להרוס לו את הקריירה ולגרום להפחתת אימונים במידה רצינית עד למידה של פרישה, אך לבסוף חוזר. לאחר מכן מגלה לקראת סוף העונה שיש לו מחלה בלב המונעת ממנו להתאמן, אך הוא ממשיך בכל זאת. בעונה החמישית הוא מסתבך לאחר שפגע במכונית של ראש העיר, כשנהג עוד לפני שניגש למבחן הטסט. במהלך העונה מתיידד עם דקלה, אחותו של מירון, למרות שמירון אוסר עליו זאת. בסופו של דבר הופך לבן הזוג של דקלה.
 • נעמה פרי (רוני דואני) (עונה 3–4): נערה צפונית, מקובלת ודוגמנית מבוקשת. בעונה השלישית היא נהיית חברתו של גיא, אך לבסוף נפרדת ממנו. בעונה הרביעית היא נהיית חברה של לירון בעזרת קוזו שמייעץ לה על בנים, בהמשך העונה הם מתקרבים. בסוף העונה הרביעית היא נסעה לדגמן בצרפת.
 • גורי לבנה (יובל שבח) (עונה 4–5): חברם של יונתן ותותי. בנה של נאורה, המאמנת של אלחנן; גורי מנסה להפריד ביניהם. בעונה החמישית נהפך להיות חבר של יואב. בנוסף הוא רוצה להצטרף לכנופיית "הממבה השחורה", ורב עם לילך. לבסוף הופך לבן זוגה של לילך והם נפרדים אך בפרק האחרון חוזרים להיות ביחד. הופך למנהיג כנופיית ״הממבה השחורה״ בכך שמטיל כפפה ומזמין את אלירן לדו-קרב ואז מבין שאין לו סיכוי מולו, אז הוא מחליף את הדיאט קולה של אלירן בתרופה שגורמת לו להתעלף.
 • תותי ברגר (כרמל סידי) (עונה 2–4): חברתו של יונתן, פוגשת אותו בעזרת מור. יונתן מבקש את עזרתה כדי שיפסיק לעסוק רק בפלייסטיישן, אך גם היא מתמכרת למשחק זה. בסוף העונה השנייה אמו של יונתן מפרידה ביניהם. במהלך העונה השלישית היא נפגשת שוב עם יונתן והם הופכים לבני זוג, תותי מנסה לשכנע את יונתן שהוא מאומץ, אך ללא הצלחה, מקרה זה רק מחזק את התאוריות השליליות החריפות של דנה, אמו של יונתן כלפיה. בעונה הרביעית היא ויונתן מכירים את גורי חברם החדש, אך תותי מאוהבת ביונתן בעוד אמו עדיין מנסה להפריד ביניהם.

צוות בית הספר "אביבים" (עונות 1-5)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלחנן ברדוגו (איציק כהן) (עונה 1–6): סגן מנהל בית הספר אביבים, שהופך עם הזמן למנהל בית הספר. במהלך העונה השנייה הוא מתאהב בחבצלת גינת, בתו של שר החינוך שהתמנתה לסגניתו, אך היא לא מעוניינת בו. בעונה השלישית מצטרף זרח כמנהל נוסף לבית הספר לאחר שבית ספרו הקודם נשרף, ואלחנן מנסה להיפטר ממנו. במהלך העונה הרביעית הוא שוכר מאמנת אישית, נאורה; הם מפתחים קשר רומנטי, ובפרק האחרון של העונה הם מתחתנים. בעונה החמישית אלחנן מתמודד בבחירות לראשות העיר, ומנצח ובכך נהפך להיות ראש העיר. מפתח קריירה כקואצ'ר - פותר בעיות.
 • אילנה שפטל (יעל פוליאקוב) (עונה 1): יועצת בית הספר, אישה נחמדה ותמימה שאלחנן מאוהב בה.
 • צביקה זילבר (יוסי קאנץ) (עונה 1): מנהל בית ספר אביבים, בסוף העונה צביקה עובר לנהל בית ספר יותר טוב בסידני, וממנה את אלחנן למנהל.
 • חבצלת גינת (עירית קפלן) (עונה 2): בתו של שר החינוך וסגנית המנהלת של אלחנן, אלחנן מאוהב בה ועושה הכל בשביל להרשים אותה.
 • מירון מורונובסקי (חנן סביון) (עונות 2–6): מוכר בקפיטריה של בית הספר, חברותי מאוד, איש מצחיק שמשתף את התלמידים ברעיונותיו. הוא אחיה של דקלה, ואינו מרוצה מהקשר שלה עם שחר.
 • זרח בובובסקי (משה פרסטר) (עונה 3): מנהל בית ספר המקיף שמצטרף להנהלת את בית ספר אביבים, ביחד עם אלחנן.
 • נאורה לבנה ברדוגו (שרון מלכי-שמש) (עונה 4–5): אמו החד הורית של גורי, מוזרה מאוד. פותחת עסק עצמאי לייעוץ אסטרטגי לעסקים. לקוחה הראשון והיחיד הוא אלחנן, מנהל בית הספר של בנה. נאורה מלמדת את אלחנן להתייחס לעצמו כאל מוצר שיש לשווק את תדמיתו בצורה נכונה בקרב התלמידים, עם הזמן השניים מפתחים רגשות רומנטיים והופכים לבני זוג. בסוף העונה הרביעית הם מתחתנים.
 • ענבל (רננה רז) (עונה 1): המורה לריקוד בבית הספר.
 • שוקי (דודו בן זאב) (עונה 2): המורה לספורט בבית הספר.

משפחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת בן נון[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • יורם בן נון (יגאל שדה) (עונה 1–3): אביהם של תומר, יונתן ועידן. מפקפק בכשרונו של יונתן, אך לבסוף מבין שהוא מחונן. לפעמים נוהג להיות קשוח כאשר ילדיו סוטים מדרך הישר. אומר הרבה "איפה נשמע דבר כזה?!".
 • דנה בן נון (נטע הבר) (עונה 1–4): אמם של תומר, יונתן ועידן. עורכת דין במקצועה, נשואה ליורם בן נון, מנסה להפריד בין יונתן לתותי כשהיא מגלה שהיא משפיעה עליו לרעה ומכניסה לו רעיונות טיפשיים לראש.

משפחת שכטר\ירון[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אביב ירון (נבו קמחי) (עונה 1–3): אביה של מור ואביהם החורג של יעל ואיילה. הוא צייר מפורסם, אך לאחר מות אשתו נטלי מפסיק לצייר. הוא מתאהב בנורית, שעוברת לגור איתו. בעונה הרביעית מסופר כי עבר לשמש כנספח תרבות בצרפת וכי בתו מור עברה ללמוד בארצות הברית עם תומר.
 • נורית שכטר-ירון (לימור גולדשטיין) (עונה 1–4, 6): אימן של יעל ואיילה ואמה החורגת של מור. כתבת פלילית ברדיו. מתגרשת מבעלה לאחר שבגד בה. מפתחת קשר עם אביב ירון, אביה של מור, ועוברת לגור איתו.
 • איילה שכטר (שמרית לוסטיג) (עונה 1–2): נערה יפה. אחותה של יעל ובתם של איתן ונורית. בעונה הראשונה היא מפתחת קשר רומנטי עם בועז, אחיו החורג של איתי. בעונה השנייה היא מתאהבת בעבריין בשם אסף, ומצליחה להחזיר אותו לדרך הישר, אך לקראת סוף עונה זו הוא חוזר לסורו בהשפעת דוד, שותפו לפשע לשעבר. איילה נפגעת, נפרדת ממנו, ומתחילה לצאת עם איתי. בסוף היא נפרדת גם ממנו ויוצאת עם חייל שפגשה בתחנת אוטובוס.

משפחת בביוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • יואל בביוף (דן תורן) (עונה 4–5): אביהם של לירון ורחלי. עובד במפעל התרופות של אחיקם צוקר. לאחר שפוטר תלמידי בית הספר חושדים שדבש עשתה זאת ועושים עליה חרם.
 • רחלי בביוף (אליענה בקייר) (עונה 4–5): אחותו הגדולה של לירון. עיתונאית חוקרת מצטיינת. לוקה בדיכאון לאחר שבן זוגה שי נרצח על ידי אחיקם עקב חילוקי דעות אך כל הזמן הייתה בטוחה כי נהרג בתאונה במפעל לייצור תרופות עד שלירון אחיה מספר לה את האמת. מתחברת בעונה הרביעית עם דבש. בעונה החמישית היא מנסה להגן על לירון מדבש, אך לא מצליחה בכך.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תלמידים שהשתתפו בסדרה למשך עונה אחת בלבד:[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טלי אגמי (מיכאלה אלקין) (עונה 1): עלתה מארצות הברית לאחר שכיכבה בפרסומת למסטיק. ניצלה את ריקרדו כדי שיפגע באיריס על מנת לקבל את תפקיד הסולו במופע הסיום של השנה. היא מתחברת לתומר והופכת להיות בת זוגו, אך לבסוף הם נפרדים. יש לה אמא שתלטנית שמנסה להגשים את חלומותיה דרך טלי. בסוף השנה היא חוזרת לארצות הברית, על מנת לנסות להצליח שם.
 • ריקרדו מיגל חואן (יונתן שיינברג) (עונה 1): הגיע מארגנטינה. מתאהב בטלי ועושה כל מה שהיא מבקשת ממנו, בין השאר להשפיל את איריס ולגרום לה לפציעה קשה, אך לאחר מכן טלי מפסיקה את הקשר עמו. הוא מתאהב באיריס, והם הופכים להיות זוג, אך בסוף העונה הם נפרדים. בעונה השנייה מסופר שעבר לארגנטינה יחד עם משפחתו.
 • אורי גברון (גור מורד) (עונה 1): עוסק בצילום, ומנחה תוכנית בערוץ המקומי. הוא מתאהב במור, אך היא לא מעוניינת בקשר עמו. אך הם יוצאים לזמן קצר לבסוף הוא עובר לבית הספר למחוננים באילת.
 • איריס אינדיבו (שרון דטנר) (עונה 1): נערה גרוזינית ולא מקובלת. מאוהבת באיתי. ריקרדו, שמעליב ומשפיל אותה לאורך העונה, מגלה בהמשך חיבה כלפיה, הם הופכים לבני זוג, אך בסוף העונה הם נפרדים.
 • ראובן ״רוי״ ארצי (ענר מורג) (עונה 2): מסתכסך עם תומר כבר בתחילת העונה השנייה, כשתומר חושד בו בגניבת אופניו. במהלך העונה הוא מתאהב במור ומפריד בינה לבין תומר, אך לאחר מכן הם חוזרים לקשר הזוגי שהיה להם. רוי בורח מפנימייה צבאית ואחותו מחביאה אותו.
 • גילי מרכוס (ליה פילוסוף) (עונה 2): חכמה, לבבית, יפה ומלאת סקרנות ותום. גילי היא חובבת טניס מושבעת, אך משום שהוריה והיא דתיים, הוריה מתנגדים בכל תוקף שהיא תשחק טניס. בסופו של דבר תומר משכנע אותם. מאוהבת בתומר והם נהיים זוג לזמן קצר, היא מציעה לו לבוא למחנה קיץ באמריקה, טס איתה אך מור עוצרת אותו ברגע האחרון, גילי מבינה שהוא עדיין מאוהב במור, והם נפרדים.
 • אלכסנדרה ״אלכס״ רייזמן (שירה פריאנט) (עונה 2): נערה לבבית שרוצה להיות דוגמנית. בת זוגו של איתי, ומתאכזבת כשהוא לא מקנא לה מספיק. אמה של אלכס עוסקת בנושאים "רוחניים", אבל אלכס מתרחקת מכך.
 • סיוון גבריאל (סיוון מסט) (עונה 3, אורחת ב-4): נערה נאה ועדינה עם דימוי עצמי נמוך. רגישה, עוזרת לאחרים ומצטיינת בלימודים. עובדת מילדותה בחוות סוסים, שם היא חשה חופשיה ומאושרת. סיוון חברה של לירון, ראפר חתיך המחוזר על ידי בנות רבות, והוא שולט בזוגיות שלהם. תומר מתאהב בה בתחילת העונה השלישית ואף מצטרף לעבודה בחוות הסוסים. בסוף העונה היא מודיעה ללירון ולתומר שהיא מעדיפה להיות לבד. בעונה הרביעית היא מופיעה בתפקיד אורח בפרקים האחרונים של העונה, כאשר היא באה ללירון ורוצה לחזור אליו, אך הוא מסרב.
 • שרונה גולדשטיין (תמר שם אור) (עונה 3): צלמת מוכשרת. מאוהבת בלירון אך מתאהבת באיתי בעקבות חיזוריו אחריה. בתחילת העונה הרביעית מסופר כי עברה לגור בצפון עם משפחתה ומדברת עם איתי על הזוגיות ומנסה להסביר לו שזה לא יכול להמשיך.
 • גיא אורדו (ארתור פרי) (עונה 3): חבר של נעמה ועושה כל מה שהיא מבקשת. לומד במגמת אמנות, צלם נלהב. הופך לחונך של מור ושרונה, ולבסוף גם חבר של מור.
 • עודד "קוזו" לוי (גיא כהן) (עונה 4): חברם של איתי ודניאל. חנון, נער לא מקובל חברתית בכיתה. עוזר לנעמה לשנות את תדמיתה והיא בתמורה עוזרת לו להתחיל עם בנות. עם הזמן הם הופכים לבני זוג.
 • יהלומית אידיסיס (שרון ענבר) (עונה 5): נערה ג'ינג'ית מוכשרת בכימיה, מצחיקה וביישנית. מתופפת מיומנת בשעות הפנאי, אך חברי להקת "אקונומיקה" בבית הספר לא שוקלים לצרף אותה אליהם, מכיוון שאינה בן. יהלומית מתחזה לנער בשם אריק כדי שתתקבל ללהקה, וכשחברי הלהקה מגלים זאת הם מסלקים אותה. בסוף הם לומדים להעריך אותה ומחזירים אותה ללהקה. יהלומית מאוהבת בסתר בדניאל, ולאחר פרידתו מקשת, הם מתחילים לצאת. בסוף דניאל נפרד ממנה וחוזר לקשת.
 • לילך טפר (אלה אולמן) (עונה 5): חברתו של אלירן. גורי מאוהב בה. במהלך הסדרה עוזבת את אלירן ומתחילה לצאת עם גורי. אלירן מציע לו להצטרף ל"כנופיית הממבה השחורה" והוא מסכים, והם נפרדים ובסוף אלירן מבקש מגורי לחבל ללילך בצ'לו לאודישן שלה והיא לא עוברת את האודישן, והוא מבקש שייתנו לה עד הזדמנות, והם מסכימים ומקבלים אותה לאודישן. הוא מספר לה את האמת והיא כועסת עליו, ובפרק האחרון הם חוזרים להיות יחד.
 • אלירן רוזנבלט (אופיר כהן) (עונה 5): מנהיג כנופיית "הממבה השחורה". בן זוגה של לילך, אך בסוף היא עוזבת אותו. כנופיית "הממבה השחורה" מטילה אימה ובריונות על תלמידי בית ספר באמצעות פרוטקשן (דמי חסות) ואלימות. אלירן עורך לגורי מבחני קבלה לכנופיה, אך בסוף גורי תופס את מקומו.
 • יואב ברק (איתמר ארגמן) (עונה 5): נער על כיסא גלגלים. בנם של הראל ונירית, בעלי חברת הקידוח. חברו של גורי; לעתים הוא מייעץ לגורי עצות אחיתופל רק כדי להשתעשע. נער ישיר, שמתחמק מעונשים ומנצל זאת.
 • אור שטמפפר (בן רביד) (עונה 5): נער בעל אופי מיוחד ומורכב. בן למשפחה עשירה, הוריו אנשי קריירה עסוקים. אמו פסיכולוגית ידועה שמרצה ברחבי העולם, ואביו הוא הבעלים של חברת תקשורת גדולה המפיקה מגזינים ומקומונים, כשהוא משמש עורך אחראי בכולם. אחיו היה טייס שנהרג, ואור חש שמאשימים אותו על כך שאינו מוכשר כמו אחיו. אור מתחזה בתחילה לנער עני כדי לבחון את יחס הסביבה לאדם חסר כל. הוא טס עם דבש לאנגליה כדי להתקרב אליה, אך מבין שהם לא מתאימים כבני זוג.

דמויות משניות - מבוגרים:[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1

 • איתן שכטר (אוהד שחר) (עונה 1): אביהן של יעל ואיילה ובעלה לשעבר של נורית. בגד בנורית עם נערה בגיל של איילה.
 • בועז לאופר (אושרי כהן) (עונה 1): אחיו למחצה של איתי. מתאהב באיילה, אחותה של יעל. וכשמכיר את אנסטסיה איילה חושדת שהם מאוהבים. לאחר שהוא ואנסטסיה התקרבו, מצב זה יצר מתחים וכעסים ביחסים שלו עם איילה.
 • ריטה אגמי (גיליה שטרן) (עונה 1): אמא של טלי. אישה רמאית ונצלנית שמנצלת אנשים למען מטרותיה. רוצה שטלי תהיה כמוה כיון שלא הצליחה במקצוע כזמרת בעבר.

עונה 2

עונה 3

 • מאיה פינקלברג (איריס אברמוביץ׳) (עונה 3): כתבת, משתפת פעולה עם להקת ״אוקונומיקה״ לחשוף את השחיתה של ראש העיר והקבלן יהודה אפשטיין (מכירת שטחים בצורה לא חוקית, תמורת בניית שטחים ציבוריים חדשים).
 • קובי רוט (ארד ייני) (עונה 3): מאזין ליעל ברדיו, היה החבר של מרב אך נפרד ממנה בעקבות העצות של יעל. מאוהב ביעל. יעל והוא התנשקו וכך יעל בגדה בדניאל, אך לבסוף קובי עוזר לדניאל להחזיר את יעל לתוכנית הרדיו.

עונה 4

 • איילת גרף (מרינה שויף) (עונה 4): אישה אשר ידעה את האמת על המפעל, בהמשך העונה מגלה ללירון ויעל כמה שיותר פרטים שיעזור להפליל את אחיקם אך בעקבות איומיו החוזרים של אחיקם לפגוע בה היא מפסיקה לתת להם מידע ובורחת מהארץ עם בנה אך לפני שבורחת, משאירה ללירון רמז ובעזרתו מצליחים לירון, יעל, רחלי ויואל להפליל את אחיקם.
 • טל מאור (שירי גדני) (עונה 4): אישה מפורסמת, שאף צלם אף פעם לא מצליח לצלם אותה, דבש ואיתי מצלמים אותה מתנשקת עם גוי וטל ומבקשת מהם לא לפרסם את התמונות אך דבש אינה מסכימה לכך, באה ממשפחה מסורתית ולבסוף התמונות מתפרסמות. היא עקרה ומבקרת במכון פוריות.

עונות 5-4

 • ד"ר רותי ענר (אביגיל אריאלי) (עונה 4–5): אמא של דבש וקשת, המדענית הראשית במפעל התרופות בעיר, אחראית על פיתוח גלולה לשיפור תפקוד המוח. לקראת סוף העונה מפטרים אותה מהעבודה במפעל.
 • גידי לוין (עמית ליאור) (עונה 4–5): אבא של שחר, מנסה להפריד בינו לבין יעל, משום שלדעתו הקשר מפריע לשחר להתאמן.

עונה 5

 • דקלה מורונובסקי (הילי ילון) (עונה 5): אחותו הקטנה של מירון המוכר בקפיטריה. מפונקת על ידי הוריה ואחיה הגדולים. אסרטיבית ומלאת ביטחון עצמי. מגיעה לעיר כדי לשהות בה עד גיוסה לצה"ל, ויוצרת בלגן בקפטריה. למרות התנגדותו של מירון, היא מתאהבת בשחר, והם הופכים לבני זוג.
 • אילאיל אהרון (יובל שרף) (עונה 5): זמרת שמופיעה עם להקת "אקונומיקה". מתאהבת בלירון, הם מתנשקים ומצלמים אותם.
 • יניב דנינו (דורון עמית) (עונה 5): חייל, בן זוגה של דקלה. מגלה שהיא יוצאת עם שחר. צילם את שחר שפגע בטעות באוטו של ראש העיר ואיים עליו שאם הוא לא ייפרד מדקלה הוא יספר על כך למשטרה.
 • גדעון סלע (יוסי מרשק) (עונה 5): קשור בחברת הקידוחים. דבש מראיינת אותו בכתבה שהיא כותבת על השחיתויות בחברה. חברת הקידוחים שמה אותו בבית משוגעים מאיימת עליו ודבש מסתירה אותו בביתה.
 • דוד שטמפפר (אלון נוימן) (עונה 5): אבא של אור, הבעלים של חברת תקשורת גדולה המפיקה מגזינים ומקומונים, כשהוא משמש עורך אחראי בכולם.

פושעים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רוני חנוכה (נטע וינר) (עונה 1): עבריין של בית הספר "הכובש". בחלק מהפרקים הוא סוחט את איתי שיביא לו לפחות חמישים שקל ליום.
 • אסף כהן (אלי אלטוניו) (עונה 2): עבריין שמתאהב באיילה. היא מצליחה להחזיר אותו לדרך הישר, אך לקראת סוף העונה דוד מכריח אותו להצטרף אליו לפשעים שלו עקב איומים, שותפו לפשע לשעבר, לשדוד חנות, וכתוצאה מכך איילה נפרדת ממנו.
 • דוד רוזנבלום (גיא עמיר) (עונה 2): עבריין שאחראי על עניין גניבות האופניים. שותפו של אסף שמצווה עליו לעשות כל מה שהוא אומר. איילה מחזירה את אסף לדרך הישרה ושניהם בסופו של דבר מפילים אותו. אך במהלך העונה הוא מנסה לשכנע את אסף לחזור איתו לעניין הגניבות ומצליח.
 • עידו לוי (איתי תורג'מן) (עונה 3): נער מופרע שמאיים על איתי שירביץ לו אם הוא ימשיך לצאת עם שרונה, מאוהב בשרונה ומנסה לגנוב אותה מהידיים של איתי, לבסוף מרביץ לו ונעצר על ידי המשטרה ובעקבות כך איתי מתחיל להתאמן.
 • אחיקם צוקר (ארז בן הרוש) (עונה 4): מנהל מפעל "פאראמאג". נתפס כאיש מושחת שמבצע ניסויים של תרופה חדשה על בעלי חיים.
 • יוסי קלאוזנר (ששי סמוכה) (עונה 4): קצין הביטחון של המפעל, קשור מאוד לאחיקם שהיה המפקד שלו כל חייו.
 • גבי אלקדוסי (אלון ליטבק) (עונה 4): גולש עם קשת בים. בהמשך מתברר שהוא עבריין והוא אחראי למעצר של קשת על גניבת רכב. לבסוף הוא נתפס על ידי המשטרה.

ראש גדול - ראש חדש[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר מאבק ארוך של חודשים שהתנהל מול חברת yes וערוץ הילדים מטעם קבוצת דרור, הוחלט ב-yes להחזיר את הסדרה לעונה נוספת. הסדרה שבה לעונה שישית תחת שם זה ב-1 בינואר 2017 לילדי yes בערוץ yes Kidz, ולא בערוץ הילדים כפי שתוכנן עקב הסרת הערוץ מערוצי yes.

תלמידי בית ספר "אביבים"[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • עידו ברגר (יואב רוטמן): מצחיק, ביישן וחכם. מאוהב בתכלת. חבר של שמר וגילי. מוריה מאוהבת בו. שמר מנסה לעזור לו להתקרב לתכלת, אך לבסוף הוא מחליט לשלוח לתכלת הודעת טקסט שבה הוא כותב שהוא אוהב אותה. בהמשך, המנהלת חניתה רוצה לקחת את כל הטלפונים של תלמידי בית הספר, וכדי שחניתה לא תראה את ההודעה ששלח לתכלת הוא לוקח מחניתה את הטלפון של תכלת וממציא תירוץ של מרד, שאסור לה לקחת את הניידים של התלמידים ובעקבות זאת נפתח מרד בבית הספר. אמר לתכלת שהוא אוהב אותה, אך היא חשבה שהוא לא התכוון לזה. לבסוף, אחרי שתכלת בורחת מביתה, עידו אומר לתכלת שהוא אוהב אותה באמת ואז מנשק אותה והופך לבן זוגה. כאשר תכלת מגלה שעידו עשה סרטון התנצלות על המרד היא נפרדת ממנו, ללא ידיעתה שעשה זאת כדי שהיא לא תסולק מבית הספר.
 • תכלת (עדי שרון): בתה של ציפי. נערה נחושה, לא ותרנית, עקשנית, קשוחה ומוכשרת באמנות. היא סובלת בהפרעת קשב וריכוז ונוטה להיות אלימה למי שפוגע בה או קורא לה סתומה. עידו מאוהב בה. הוא שולח לתכלת הודעה שבה שהוא כותב שהוא מאוהב בה אך הוא מספיק לקחת מחניתה את הטלפון שלה לפני שתכלת מספיקה לקרוא. תומכת במרד בית הספר. אמה מנסה הרבה שיטות לימוד וטיפולים כדי לעזור לה בקשייה. עידו אמר לה שהוא אוהב אותה, אך היא חשבה שהוא צחק. לבסוף אחרי שלא רצתה ללכת לטיפול פסיכולוגי היא הולכת לעידו, הוא מנשק אותה ואומר לה שהוא אוהב אותה באמת והם הופכים לזוג. כאשר תכלת מגלה שעידו עשה סרטון התנצלות עלה המרד היא נפרדת ממנו, מבלי לדעת שעשה זאת כדי לא יעיפו אותה מבית הספר.
 • אמילי (דין הפנר): בת-דודה של יעל, אחיינית של נורית ואחותו של תום. יתומה. יצירתית, רעיונית, חברותית ונחמדה. החברה הכי טובה של מוריה. היא חולמת חלום שבו שמר מציל אותה מנפילה בצוק ומתחילה להתאהב בו, ומנסה להתקרב אליו. גילי מאוהב בה אך היא לא מאוהבת בו. לאימא שלה הייתה קונדיטוריה, ולאחר מכן דודתה נורית רוצה למכור את הקונדיטוריה ואת הדירה של הוריה עקב קשיים כלכליים. לבסוף נהפכת לבת זוגו של גילי.
 • שמר לוי (אייל שיקרצי): נער תחמן, מצחיק, ושנון. חבר של עידו וגילי. מנסה לעזור לעידו להתחיל עם תכלת אך ללא הצלחה. אמילי מתאהבת בשמר לאחר שהופיע בחלומה, ומנסה להתקרב לשמר. שמר לא בטוח אם אמילי מאוהבת בו ולכן מתבייש. משקר לכולם שהיו לו הרבה בנות זוג אבל מגלה לאמילי את האמת שאף פעם לא היה לו בת זוג והם נהפכים לחברים.
 • מוריה מוסקט (ריף נאמן): בתו של מוטי מוסקט, מנהל חברת "מוסקט". עשירה ומפונקת. חברתה הטובה של אמילי. מאוהבת בעידו אך עידו לא מרגיש רגשות כלפיה. תומכת במרד בית הספר.
 • גילי שם טוב (ניב זילברברג): ילד חזק וקצת ביישן. מגן על שמר בכל פעם שמסתבך במשהו. חבר טוב של עידו ושמר. בעל ביטחון עצמי נמוך. מאוהב באמילי אך מתבייש להגיד זאת. מירון מנסה לעזור לו להתקרב לאמילי. מגלה כישרון בזירת ההיאבקות של שחר, כאשר הוא מצליח להפיל מתאבק מקצועי.

צוות בית הספר (עונות 1-6)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלחנן ברדוגו (איציק כהן): מנהל תיכון "אביבים".ראש העיר לשעבר. הפך לקואוצ'ר. בעקבות המרד בבית הספר אלחנן מוזעק מבקשה של אמו של תלמיד באביבים לעזור בפיתרון המרד, והוא הופך להיות המנהל בבית ספר אביבים לצד חניתה הסגנית.
 • חניתה אבן-דרך (חני נחמיאס): סגנית מנהל תיכון "אביבים", קשוחה מאוד ושונאת תלמידים. לא מייחסת חשיבות לזכויות התלמידים והילדים ומנצלת את סמכותה בכך שמחרימה לכולם את הטלפונים, עידו מתנגד ומתחולל מרד בבית הספר. אמא של אחד התלמידים מציעה לה להזמין את אלחנן בפתרון המרד. אלחנן מציע לה לעבוד לצדו בתור סגנית המנהל והיא מסכימה.
 • מירון מורונובסקי (חנן סביון): מוכר בקפיטריה של בית הספר, חברותי מאוד, איש מצחיק שמשתף את התלמידים ברעיונותיו. עוזר לגילי להתקרב לאמילי.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • איתי לאופר (רועי ויינברג): תלמיד לשעבר בתיכון "אביבים". פרסומאי עצמאי שעובד ביחד עם דניאל. מנסה לשווק מותג בעזרת יעל ודניאל.
 • יעל שכטר (ספיר דרמון): תלמידה לשעבר בתיכון "אביבים". בת דודה של אמילי ותום. האקסית של דניאל מקנאת ושבורה מכך שדניאל ודיתי ביחד.
 • דניאל גנני (אלדר ברנטמן): תלמיד לשעבר בתיכון "אביבים". חזר מטיול בהודו יחד עם זוגתו החדשה, דיתי. עוזר לאיתי לשווק מותג. האקס של יעל.
 • שחר לוין (תומר אופנר): תלמיד לשעבר בתיכון "אביבים". ספורטאי עבר, היה בן זוגה של יעל בעונה הרביעית ושל דקלה בעונה החמישית. חבר טוב של אלמוג. מנהל את מועדון ה-WWE הישראלי.
 • דיתי (יאנה יוסף): חברתו החדשה של דניאל, יצאה איתו לטיול בהודו. יעל מקנאת שדניאל ודיתי ביחד. חזרה לארץ כדי לעזור לאיתי ודניאל לשווק מותג.
 • יוליה (דניאל גל): האסיסטנטית של הנוירולוג המקצועי פרופסור דור. מטפלת בתכלת. חברה של דניאל ויעל מהצבא.
 • תום (קאי פקר): אח של אמילי, בן-דוד של יעל ואחיין של נורית.
 • אמיר (אמנון וולף): מנכל חברת "נבטים". שותפה של אירית.
 • אירית (הילה סורג'ון פישר): מנכ"לית חברת "נבטים". שותפתו של אמיר.

הורים - עונה שישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נורית שכטר (לימור גולדשטיין): אמא של יעל ואיילה, גרושתו של איתן, דודתם של אמילי ותום. אמילי ותום גרים בביתה לאחר שהוריהם נפטרו.
 • מוטי מוסקט (אקי אבני): אבא של מוריה, האנטגוניסט הראשי של העונה השישית. מנכ"ל חברה גדולה שמתחרה ב״נבטים״. עשיר מאוד.
 • ציפי (נתי קלוגר): אמא של תכלת, מנסה לעזור לתכלת בקשיים שלה בעזרת טיפולים אמנותיים, מורים פרטיים ושיטות חדשניות, אך ללא הצלחה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כתבות: