ראש גדול (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ראש גדול
ראש גדול, Rosh Gadol, Big Deal
Rosh.png
לוגו הסדרה
שיר הנושא "לך עם החלום"
סוגה דרמה קומית
סדרת נעורים
קומדיה
רומנטיקה
יוצרים גל פרידמן
רונית סופר-פרידמן
מיכל קופר-קרן
כותבים גל פרידמן
רונית סופר-פרידמן
מיכל קופר-קרן
בימוי אהרון קפלן (עונות 1-4)
אבישי גולדשטיין (עונה 5)
עופר ויצמן (עונה 6)
שחקנים מייקל לואיס
איציק כהן
יואב רוטמן
עדי שרון
דין הפנר
אייל שיקרצי
ריף נאמן
ניב זילברברג
ספיר דרמון
אלדר ברנטמן
רועי ויינברג
חני נחמיאס
חנן סביון
יאנה יוסף
דניאל גל
נתי קלוגר
לימור גולדשטיין
אקי אבני נתנאל נתי בן נמר
פרסים טקס פרס האקדמיה לטלוויזיה: אדם הירש ואלמה בן זאב - השחקנים הכי טובים בסדרת נוער (2006)
ארץ מקור ישראלישראל  ישראל
שפות עברית
מספר עונות 6
מספר פרקים 314
תוכנית המשך ראש גדול - ראש חדש
הפקה
מפיק אפרת שמעיה דרור
קרין נוימן
גליה עידן
כוכבית עטיה
חברת הפקה שי נשר רוני הפקות
אולפני הרצליה
Yes הטלוויזיה בלוויין
עורכים קובי חביה
מוזיקה שירה גבריאלוב
אמיר פז
מיקי גבריאלוב
אורך פרק 25-45 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים (2004-2009)
יסבבה yes stars ישראלי
(2004-2009)
זום (שידורים חוזרים 2015-)
KidZ ‏(2017 - הווה)
ג׳וניור (שידורים חוזרים 2018 - הווה)
yesVOD kids
HOT VOD Young
פרטנר TV
סלקום tv
תקופת שידור מקורית 7 בנובמבר 20049 ביולי 2009
1 בינואר 2017 – רץ
קישורים חיצוניים
דף התוכנית ב-IMDb

ראש גדול היא סדרת דרמה יומית ישראלית, המיועדת לילדים ונוער, אשר שודרה בערוץ הילדים ב-yes הטלוויזיה בלוויין. הסדרה עלתה לשידור ב-7 בנובמבר 2004 בערוץ יסבבה, אילו העונה השנייה עד החמישית שודרה בערוץ הילדים ב-yes. העונה החמישית הסתיימה ב-9 ביולי 2009. ב-1 בינואר 2017 עלתה עונת הספין אוף בערוץ Kidz. שיר הנושא של הסדרה, "ראש גדול", נכתב והולחן על ידי מיקי גבריאלוב ובוצע על ידיו בעונה הראשונה. החל מהעונה השנייה בוצע על ידי שירה גבריאלוב ואמיר פז.

לאחר שידורים חוזרים מוצלחים של הסדרה והפעם גם לצופיי HOT בערוץ זום, הודיעה חברת yes ב-17 במאי 2016 שהסדרה תשוב לעונת "ספיישל" נוספת, כ-7 שנים מאז הפקת העונה החמישית. ב-1 בינואר 2017 הסדרה שבה לעונתה השישית תחת השם "ראש גדול - ראש חדש" בערוץ KidZ, ולא בערוץ הילדים כפי שתוכנן עקב הסרת הערוץ מערוצי yes. העונה יצאה להפסקה בתאריך 8 בפברואר 2017, והסתיימה ב-22 במאי 2017. באפריל 2018 עלתה הסדרה בyesVOD kids ובערוץ ג׳וניור.

הפתיח[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפתיח מתאר את התלמידים של בית ספר שמופיעים כאשר אחד אחד מופיע בארון הבית ספר שלו עם שם הדמות ושם השחקן, איציק כהן (אלחנן ברדוגו) מופיע אחרון בכותרות הפתיחה, כאשר אחד מהדמויות שמה לו "הפתעה" מעצבנת בארון. בעונה השישית לא מופיע ארון בית הספר בפתיח.

סקירת סדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה מספר הפרקים תאריך השידור הראשוניישראל ישראל
הפרק הראשון הפרק האחרון
1
50
7 בנובמבר 2004 10 ביולי 2005
2
55
1 בינואר 2006 13 במרץ 2006
3
55
7 בינואר 2007 11 בפברואר 2007
4
55
5 באוגוסט 2007 11 בספטמבר 2007
5
50
3 במאי 2009 9 ביולי 2009
6
49
1 בינואר 2017 22 במאי 2017

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-7 בנובמבר 2004 עד 10 ביולי 2005 בערוץ יסבבה.

העונה הראשונה מגוללת את סיפורם של נערים ונערות בבית הספר "הכובש" בו ישנו פרויקט חדשני מסוגו: פרויקט יזמים צעירים. בתחילה תומר, נער מקובל ובעל חשיבות בקרב חבריו לכיתה, מנהיג את הקבוצה ויחד הם מפתחים טיל, שהניסוי איתו נכשל. תומר מודח מניהול הפרויקט. לאחר וידוי האהבה של מור, תומר ומור לא חברים והוא מתאהב בטלי, חברתה הטובה של מור שבדיוק חזרה לארץ מארצות הברית לאחר שהנהיגה פרסומת למסטיק. מור מחליטה להיות ראשת הקבוצה של פרויקט היזמים, וברוב קולות היא נבחרת להיות ראשת הקבוצה החדשה. יש לה המצאה חדשנית: מגבת מחוממת. בסוף העונה מור ותומר הופכים לזוג. לאחר שהמנהל צביקה עבר לנהל בית ספר בסידני, אוסטרליה ומשרתו כמנהל בית הספר הועברה אל אלחנן. מסופר כי שם בית הספר שונה ל"אביבים".

העונה כוללת 50 פרקים.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-1 בינואר 2006 עד 13 במרץ 2006 בערוץ הילדים ב-yes.

לאחר אירועי פרויקט היזמים הצעירים, עוזבים מספר תלמידים את בית הספר: טלי חוזרת לאמריקה, ריקרדו ואיריס עוזבים לארגנטינה כדי לחיות עם משפחתו של ריקרדו, אורי עובר לבית הספר למחוננים באילת, ולאחר המינוי של אלחנן למנהל שם הבית ספר משתנה מהכובש לאביבים. במהלך העונה תומר ואיתי בונים מכונית קארטינג על מנת להשתתף בתחרות קארטינג ולהשיג פרס כספי. מור ויעל עוברות לגור ביחד, לאחר שנורית ואביב הפכו לבני זוג. הדבר יוצר מריבות בין מור ליעל לאורך העונה - יעל טוענת שיש לה כוחות מיוחדים, אך מור טוענת שיעל עושה זאת על מנת לקבל תשומת לב ולהפריד בין הוריהם.

איילה, אחותה של יעל, עוברת לגור לבד ובמהלך העונה מתאהבת באסף אך בסוף נפרדת ממנו כי אסף חזר לדרכו הקודמת (דרך פשע). איילה ואיתי הופכים לבני זוג לזמן קצר לאחר הצלתה מאסף ושותפו דוד על ידי איתי, אך בסוף היא נפרדת ממנו. דניאל ואלכס, שני תלמידים חדשים בבית הספר, משתלבים בחבורה. דניאל רוצה להיות ראפר, הוא מתאהב ביעל אך לא יודע איך לבטא את אהבתו כלפיה אך בסוף נהיה החבר של יעל.

בת הזוג של איתי אך הם נפרדים. אלכס חולמת להיות דוגמנית. תלמיד נוסף שמגיע לבית הספר הוא רוי; במהרה הוא ותומר הופכים ליריבים עקב מלחמה על לבה של מור. בסוף העונה תומר ומור ביחד והוא לא נוסע עם גילי.

מעט לפני סוף העונה רוי שובר את הרגל ולכן לא יכול להשתתף בתחרות קרטינג ותומר משתתף במקומו.

עוד במהלך העונה השנייה, דורון דדון גונב למור את הציורים ושם בקומיקס שלו בטענה שהציורים הם שלו ולא של מור.

הסדרה ממשיכה בעונה זו לעקוב אחר דילמות בהתבגרותם של בני הנוער, החיפוש אחר אהבה והלחצים המופעלים עליהם בגיל זה. עלילת עונה זו נסובה סביב סכסוך בין שתי קבוצות נערים על רקע מאבקי שליטה בצריף נטוש (זולה).

העונה כוללת 55 פרקים.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-7 בינואר 2007 עד 11 בפברואר 2007 בערוץ הילדים ב-yes.

העונה השלישית נפתחת ביום הראשון ללימודים בבית הספר אביבים. מספר תלמידים עזבו את בית הספר: אלכס לאחר שאיתי שבר את ליבה, גילי לאמריקה, ורוי בחזרה לפנימיה הצבאית. וגם הצטרפו לבית הספר סיוון, שרונה, לירון גיא ונעמה. הסדרה עוסקת בעונה זו בהשתלבותם של התלמידים, בסיטואציות שונות מהווי בית הספר, במערכות יחסים בין התלמידים, ובמרובע יחסים רומנטי בין תומר, מור, סיוון ולירון. לאלחנן מצטרף מנהל המקיף, זרח, אשר הופך ליריבו מהרגע הראשון.

אל צוות השחקנים הוותיק, הכולל בין היתר את איציק כהן, אדם הירש, נבו קמחי, לימור גולדשטיין ונטע הבר, הצטרפו בעונה זו רוני דואני, אורנה פיטוסי, תמר שם אור, סיוון מסט ומייקל לואיס.

העונה כוללת 55 פרקים.

עונה רביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-5 באוגוסט 2007 עד 11 בספטמבר 2007 בערוץ הילדים ב-yes.

מספר תלמידים עוזבים: מור לחו"ל בשל ציורה, תומר ללימודים באמריקה, שרונה עברה דירה, וסיוון עברה לירושלים. וגם מספר תלמידים הצטרפו כמו: קוזו, דבש וקשת, שחר וגורי. עונה זו עוסקת במפעל תרופות הפועל בעירם של גיבורי הסדרה; אנשי המפעל מפתחים גלולה לשיפור תפקוד המוח, ולצורך כך מבצעים ניסויים בבעלי חיים ומרעילים אותם. יעל מגלה את פעילות המפעל וחוקרת את הנושא עם לירון, שחושד שכלבו נחטף על ידי אנשי המפעל. חלי אחותו של לירון אומרת לו להפסיק להתעסק בשטויות שמסביב כמו מוזיקה ולהשקיע בבית הספר ובעיתונות, ויעל מתחילה גם להתעניין בעיתונות ולעזור לה.

אלמה בן זאב, תמר שם אור וסיוון מסט השתתפו בעונה זו בתפקיד אורח. אל צוות השחקנים הצטרפו מירב פלדמן, דליק ווליניץ, אביגיל אריאלי, אליענה בקייר, מיטל מיכאלי, ארז בן הרוש, גיא כהן, תומר אופנר ויובל שבח.

העונה כוללת 55 פרקים.

עונה חמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שודרה מ-3 במאי 2009 עד 9 ביולי 2009 בערוץ הילדים ב-yes.

העונה שודרה לראשונה בערוץ yes stars ישראלי ובערוץ הילדים במקביל.

במהלך העונה גיבורי הסדרה לומדים בכיתה י"ב בבית הספר, ועוסקים בתחומי אנרגיה, אקולוגיה ואיכות הסביבה. מספר רב של תלמידים עזבו את בית הספר: קוזו לבית ספר למחשבים. יעל לא מופיעה בעונה זו, אולם לא ניתן שום הסבר להיעלמותה לאחר שדניאל שבר את ליבה, נעמה טסה לצרפת, תותי ויונתן גורשו מבית הספר. מצטרפים אל בית הספר כמה ילדים כמו: יהלומית, אור, לילך, אלירן ויואב. בהמשך גילו יהלומית, איתי, דניאל ולירון דרך שבה מכונית תיסע 1000 קילומטר עם ליטר דלק אחד. הם שיתפו פעולה עם החברה של נוביצקי והראל ברק שניסו לעכב אותם כדי לקבל את כל הכסף של הפטנט שלהם. דבש ניסתה לפרסם כתבה על אותה החברה, בגלל אותה כתבה דבש, קשת, דניאל, לירון ואור הבריחו את גדעון סלע מהמחלקה הסגורה כדי שיוסיף פרטים לכתבה. החברה של נוביצקי איימה לתבוע את העיתון של דבש אם הם יפרסמו את הכתבה, ולבסוף נוביצקי חטף את דבש ואיים לברוח איתה מחוץ לארץ, אבל יהלומית, איתי, לירון, אור, דניאל וקשת שיחררו אותה.

העונה כוללת 50 פרקים.

ראש גדול - ראש חדש (עונה שישית)[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה עלתה לשידור ב-1 בינואר 2017 והסתיימה ב-22 במאי 2017.

הפעם הסדרה עלתה בערוץ KidZ תחת השם "ראש גדול - ראש חדש".

העונה מתרחשת כ-7 שנים לאחר סיום העונה החמישית.

בתחילת העונה איתי מחפש רעיון לשיווק מוצר לחברת "נבטים". יעל מגיעה והם רואים בטלוויזיה שמרד פרץ בבית ספר אביבים. בינתיים חניתה, המנהלת הנוכחית, מפוטרת ובמקומה נכנס אלחנן אך אלחנן משכנע את חניתה לעבוד לצדו. העונה עוסקת בחבורת הילדים בתיכון: עידו ברגר, מנהיג המרד, מאוהב בתכלת חברתו, ילדה עם קשיי קשב וריכוז. אך לא מצליח להגיד לה זאת. וכשהוא אומר לתכלת שהוא אוהב אותה היא חושבת שהוא צחק. לאחר מכן הוא מנשק אותה והיא מתרגזת אך הופכת לבת זוגו. תכלת, ילדה עם בעיות קשב וריכוז שמתקבלת לטיפול פסיכולוגי וחברה של עידו שנפרדת ממנו כאשר הוא מצלם סרטון התנצלות על המרד. מוריה מוסקט, ילדה עשירה ומפונקת שאביה מנהל חברת "מוסקט". אמילי, בת דודה של יעל, מנסה להתקרב לשמר כשהיא לא יודעת שגילי מאוהב בה. גילי, נער חזק וביישן שמאוהב באמילי אך מתבייש להגיד לה זאת. ושמר, ילד מצחיק שמנסה לעזור לחבריו בבעיותיהם.

בנוסף, הדמויות של איתי, דניאל, יעל ושחר קיימות גם בעונה זו ולחבורה מצטרפות גם שלוש דמויות חדשות: יוליה - המטפלת של תכלת, חברה מהצבא של איתי דניאל ויעל, מפתחת קשר רומנטי עם אלמוג. אלמוג - אחיו הגדול של גילי, מתאמן במכון כושר שמנהל חברו שחר, מאוהב ביוליה ולא מפתח קשר רומנטי כי הוא חושב שהוא לא לרמה של יוליה שהיא מדענית למוח בעלת תארים באוניברסיטה. ולכן הוא חבר של יעל אפילו שאינו אוהב אותה למעשה יעל משלה את עצמה שהיא מאוהבת באלמוג שהיא בעצם אוהבת את דניאל. ודיתי - חברתו של לשעבר של דניאל מהודו, עוזרת לאיתי בעסק של נבטים. דניאל מציע לה נישואין והיא מסכימה אך לבסוף הוא נפרד מדיתי כי הוא אוהב את יעל.

בסוף העונה (במיוחד של הסדרה) אלחנן חניתה ושאר התלמידים שרים שירים שונים ובסוף את שיר הפתיחה בגרסה מיוחדת.

העונה כוללת 49 פרקים.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – ראש גדול - דמויות

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כתבות: