שיחה:בני עקיבא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

רשימת השבטים[עריכת קוד מקור]

לדעתי כדי שלרשימת השבטים יהיה ערך, כדאי להכניס את שנות הלידה של בני כל שבט. --נריה הרואה 19:30, 24 פבר' 2005 (UTC)

כרגע כלל לא ברור אם הרשימה נשארת פה או לא. הרב רוצים למחוק. גילגמש שיחה 20:20, 24 פבר' 2005 (UTC)
הרשימה בעלת ערך גם ללא ציון שנת הלידה, אך למרות זאת בדקתי והוספתי את שנת הלידה של כל מחזור בוגרים, אם זה מה שישנה את ההתייחסות לרשימה -- Noon 11:16, 25 פבר' 2005 (UTC)

גודלן של תנועות הנוער[עריכת קוד מקור]

בערך כתוב:

"בני עקיבא הינה תנועת נוער בינלאומית, שמבחינת כמותה נחשבת לגדולה ביותר בארץ."

האם יש מקור מידע אמין על גודלן של תנועות הנוער, כדי לאמת את הטענה בדבר גודלה של התנועה. בשיחות שקיימתי לאחרונה, הועלו דובר שהצופים היא תנועת הנוער הגדולה בישראל. אני לא יודע כמה המידע אמין. --נריה הרואה 17:57, 8 יוני 2005 (UTC)

באתר של הקיבוצים (http://www.kibbutz.org.il/welcome.htm?page=http://www.kibbutz.org.il/itonut/tnuati/051110_tnuot.htm) כתוב שבני עקיבא הגיע למקום השלישי וליד זה כוכבית (*). אם תרד ותראה איפה הכוכבית, תגלה שבעצם בני עקיבא היא הכי גדולה, אבל בגלל שיטת הספירה של משרד החינוך, לפיה סופרים רק חניכים למדריכים שעברו הכשרה לכך, בני עקיבא קופחה והגיע למקום השלישי. (כי בבני עקיבא המדריכים נכנסים להדרכה בחורף, ועוברים את ההכשרה לכך רק בקיץ שאחרי זה, ואז נשארים עוד שנה וחצי בהדרכה. ככה שבחשבון פשוט, חצי ממדריכי בני עקיבא לא עברו הכשרה בתקופת המפקד, ככה שלא ספרו חצי מחניכי בני עקיבא.)
בכתבה הנ"ל לא כתוב שום דבר שתומך בטענתך (והכוכבית לא מצינת כלום) רק נכתב שבמפקדים הקודמים בני עקיבא יצאו ראשונים ואחרי עתירות לבג"ץ הנוע"ל דורגו ראשונים. באשר לטענך קודם הראה מקורות(מהימנים) שתומכים ורק אז שנה את הערך בהתאם . Hidro 22:28, 21 יולי 2006 (IDT)

בושה!![עריכת קוד מקור]

בושה לדעתי לגלות שלאחרי שבית משפט בכבודו ובעצמו קבע כי בני עקיבא הכי גדולה, כתוב פה שהצופים והנוער העובד והלומד. צריך להחזיר את זה למה שהיה כתוב פעם-"מבחינה כמותית היא הגדולה ביותר בישראל", או בכל נוסח אחר. איתןאר 14:47, 4 דצמבר 2005 (UTC)

יש לך הוכחה לכך שהייתה פסיקת בית משפט? לינק לכתבה שתתאר את הפסיקה יעזור. גילגמש שיחה 14:49, 4 דצמבר 2005 (UTC)
אלמוני שוב הוסיף שהתנועה היא תנועת הנוער הגדולה בישראל. מאחר שטרם הובא פה קישור כלשהו שיאשש את הקביעה הזו, שחזרתי את השינוי. odedeeשיחה‏ 02:12, 29 ינואר 2006 (UTC)

הנתונים הם שלבנ"ע יש כ 65,000 חניכים, ואחריה הצופים עם כ 52,000 חניכים. תוצאה זו הושגה במפקד תנועות הנוער הקודם.

במפקד הנוכחי, בנ"ע ירדה למקום השלשי, אחרי הצופים והנוער העובד, מכיוון ששיטת השכלול שונתה- גודל התנועות נבדק באופן יחסי לפי כמות המדריכים בתנועה שעברו הכשרה. מכיוון שבבנ"ע הכשרת המדריכים מתבצעת רק בקיץ, ורוב המדריכים נכנסים לשנתם הראשונה כבר בחורף, נוצר מצב בו התנועה הגדולה ביותר מבחינת כמות חניכים- ירדה למקום השלישי מבחינה יחסית. כרגע בנ"ע מתכוונת להתמודד עם הגזירה (שקצצה לה כמליון ש"ח מהתקציב), והחלה להעביר סמינריון הדרכה מלא גם בחורף, כפי שאן היה בחנוכה שעבר.

אשר על כן- בנ"ע היא התנועה הגדולה ביותר מבחינת מספר חניכים.

תודה על תגובתך. חיפוש בגוגל מעלה ידיעה לפיה המפקד הקודם נעשה ב-1996 ומאז הכפילה תנועת הצופים את מספר חניכיה. אינני חושב שאפשר להסתמך על נתונים מלפני עשר שנים ולקבוע לפיהם שבני עקיבא היא התנועה הגדולה ביותר גם כיום. odedeeשיחה‏ 03:20, 29 ינואר 2006 (UTC)

גוגל מביא ידיעה שאיזה מישהו החליט שהצופים הכפילו עצמם מאז 96. זה לא מרגש יותר מדי. פרט לכך, לי זכור עוד מפקד שהיה לפני כ 4 שנים. מה לעשות, לא כל המידע מופיע ברשת... אבל האמת היא, כאמור, שבנ"ע היא התנועה בעלת מספר החניכים הפעילים הגדולה ביותר. ואולי לחיזוק הטענה- הצופים מדברים על 170 סניפים, בעוד לבנ"ע יש מעל 350. גם אם הרבה סניפים הם קטנים, זה עדיין מעל פי שניים.

הקטנוניות תשתלם... :)

אין קשר לקטנוניות. אנחנו אנציקלופדיה ואנחנו צריכים להביא עובדות ולא תחושות, דעות או ניחושים. לא גוגל מביא את הידיעה אלא YNET שבו מופיעות כתבות מהעיתון הגדול במדינה. מובן שייתכן שהעיתון טועה, ואתה מוזמן להביא עובדות שמראות זאת. אתה אומר "האמת היא" אבל אינך מביא נתונים שאפשר להסתמך עליהם מלבד מילתך, וזה פשוט לא מספיק. נכון, לא כל המידע מופיע ברשת, ואתה מוזמן להביא גם מקורות שאינם ברשת - ספרים, סקרים, מאמרים שפורסמו בספרות. עליך להבין שאנחנו לא יכולים לשנות את תוכן הערך בגלל שאתה אומר שזכור לך מפקד שהיה לפני 4 שנים. גבה את דבריך במקורות שניתנים לבדיקה ולאימות ונשמח לשנות את הכתוב בערך. odedeeשיחה‏ 03:39, 29 ינואר 2006 (UTC)
משרד החינוך שינה את אופן הערכת גודלן של תנועות הנוער. באתר השומר העיר ניתן למצוא מידע על תהליך השינוי והסיבות לו כאן. באותו אתר יש קישור למסמך של משרד החינוך עם התוצאות הרשמיות של הערכת גודל התנועות השונות (לגלול למטה בסבלנות). יתכן וצודקים חברי בני עקיבא לגבי מספר החניכים בתנועתם, אולם נראה כי מוסדותיה הרשמיים של מדינת ישראל החליטו להעריך את גודל תנועות הנוער בהתאם לקריטריונים אחרים, החלטה שאושרה על ידי בג"צ (ראו קישור לעיל). חזקו ואימצו - הכמות אינה הכל. --אורי 03:31, 30 ינואר 2006 (UTC)
יחד עם זאת, אפשר להוסיף הערה בדבר היות התנועה בעלת מספר החניכים הגדול ביותר, גם אם לפי משרד החינוך היא אינה התנועה הגדולה ביותר. אבל אי אפשר להוסיך הערה כזו על סמך ספקולציות ותחושות בלבד. odedeeשיחה‏ 04:03, 30 ינואר 2006 (UTC)

האם בני עקיבא היא תנועת הנוער בעלת מספר החניכים הגדול ביותר?[עריכת קוד מקור]

לא הבנתי מהדיון הקודם אם שאלה זו הוכרעה, והעריכה האחרונה של הערך הסירה את ההערה הזו ממנו. אייל בארי 22:59, 21 יולי 2006 (IDT)

נכון לרגע זה יש רק מידע התומך בטענה שבני עקיבא היא לא התנועה הגדולה ביותר ולכן גם העריכה בהתאם. אתה מוזמן לראות שהמשתמש שכל הזמן שינה את הערך בלי ביסוס אף הוזהר על כך בדף השיחה שלו(שיחת משתמש:Eytanar#בני עקיבא) Hidro 23:20, 21 יולי 2006 (IDT)
אוקיי, תודה. אייל בארי 09:05, 22 יולי 2006 (IDT)
יוצא מכל הדיון שיש הסכמה שהייתה תקופה שבה בנ"ע כן הייתה התנועה הגדולה ביותר ולכן הייתי מציע להוסיף את השורה "היו תקופות בהן בנ"ע הייתה תנועת הנוער הגדולה ביותר בישראל" ונראה לי שהיא אמורה לספק את כולם. קונילמל 14:02, 23 בנובמבר 2006 (IST)

תאריכים[עריכת קוד מקור]

חלק מהתאריכים הם עיברים וחלק לועזיים יש צורך באחידות ,כמדומני שיש מדיניות של תאריך לועזי אם אפשרות לעיברי בסוגרים . אני לא יודע תאריכים עיבריים אז מישהו אחר מוזמן לעבוד על זה Hidro 18:29, 22 יולי 2006 (IDT)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

הערך עוסק בבני עקיבא בישראל או בתנועה באופן כללי?

כמדומני שהערך עוסק בתנועת בני עקיבא בישראל ובעולם. תוכל גם לראות בערך התיחסות לנושאנמר ערבות סיבירי 22:25, 31 באוגוסט 2006 (IDT)

מחוזות[עריכת קוד מקור]

איך יכול להיות שבכל מחוז דרום יש 4 סניפים? אני לבד מכיר יותר רק מקרובי משפחה שגרים בדרום... (נתיבות, ירוחם, כפר מימון, אילת-שני סניפים). ולא הגיוני שאלה כל הסניפים... לכן, עד שהערך יתוקן, אני מוריד את הקטגוריה, כי היא בהכרח מכילה טעות, ועדיף לא לכתוב קטגוריה מאשר לכתובה עם טעויות.

דיברתי עם רכז מחוז דן (אני מכיר אותו) והוא אמר לי שיש במחוז דרום 40 סניפים. תיקנתי.
דיברתי עם רכז מחוז דרום, והוא אמר לי שיש במחוז 44 סניפים ובשנה הבאה בעז"ה אמורים להפתח עוד שניים או שלושה סניפים. אביעד 299 - שיחה 01:04, 20 ביולי 2008 (IDT)

הדיון על תנועה מעורבת[עריכת קוד מקור]

לעניות דעתי הפסקה שעוסקת בנושא תנועה מעורבת לכתכילה ובדיעבד מיותרת לגמרי! זהו לא עיקר מהות התנועה ודברים חשובים יותר בעיקרי התנועה הושמטו מהערך כך שהדיון הנ"ל לא הכרחי ואף מפריע לערך והוא מיותר הפסקה מוסיפה לערך נימה פוליטית שבכל מקרה לא ברורה בתנועה... אני בעד להסיר.

בתור מדריך בני עקיבא, אני יכול לומר לך שזהו דוקא דבר מאוד מרכזי בתנועה. אין ועידה של התנועה שהנושא לא מדובר בו, אין מזכ"ל שנבחר לפני שהבהיר מראש את דעותיו בנושא זה. ובכלל, זהו נושא מאוד מדובר בבני עקיבא ועל בני עקיבא. בברכה, ‏eytanarשיחהתרומות 19:22, 17 במאי 2007 (IDT)
מסכים לחלוטין. בשנות ה-80 כתב המזכ"ל אמנון שפירא חוברת (צהובה) ארוכה, מפורטת ומנומקת על הנושא ובה ביקש לטעון שתנועה מעורבת היא לכתחילה. שלא כמו הרבה נושאים אחרים, הנושא הזה נמצא תמיד על סדר יומה של התנועה. נריה 22:03, 17 במאי 2007 (IDT)
לא אמרתי שהנושא אינו נמצא על סדר יומה של התנועה אבל יש עוד המון נושאים משמעותיים אחרים שמדברים עליהם בוועידות לדוגמא אחת מהחלטות הועידה הכ"א היא שאין דבר כזה קומונר / קומונרית אלא מרכז/ת סניף. וזה אחת מהחלטות שנבחרו והתקבלו בועידה אבל עדין כתוב פה קומונר. בבני עקיבא יש דיונים על כל היבט בציונות הדתית עקב היותה תנועה שמנסה להיות תנועה של כל הציבור הדתי תמיד יש דיונים אבל לא רק על זה היה דיון מאוד קשה בתקופת ההיתנתקות האם התנועה תנקוט עמדה באופן ישיר בפעולות? מה היחס לחניכים שאינם יהודים? האם צריך לעודד חניכים לפעילות למען מפלגת איחוד לאומי מפד"ל בתקופת הבחירות האחרונות כל הנושאים הללו הם נושאים שהיו על סדר היום בתנועה וחלקם אף עדין זה לא אומר שיש צורך לכתוב אותם בערך זה שמדברים על משהו זה לא אומר שהוא יכנס לאינציקלופדיה. דרך אגב המזכ"ל שנכנס מביא את דעתו בעוד עשרות תחומים חוץ מזה כי הוא מזכ"ל והוא אחראי על כל התנועה הוא גם מביא את דעתו על הגירעון התקציבי של התנועה אז? (זה אפילו כמדומני רשום בראיון איתו איפשהו על הגירעון כשהוא נכנס) ולגבי החוברת הצהובה בני עקיבא ומחלקת הדרכה הוציאו מאות אם לא אלפי חוברות שונות בנושאים שונים ובין השאר גם על זה. ודבר אחרון אם כבר יש לשאול חבר הנהלה ולא מדריך מבלי לפגוע מכיוון שההנהלה היא המתווה את דרך התנועה ע"י המדריכים ולא להיפך...

שבט זרעים כיתות ג'[עריכת קוד מקור]

לפי דעתי יש להוסיף בערך את שבט זרעים (כיתות ג') לא רק בתור הערת אגב על שבוע קודם של פעילות יש הרבה סניפים שבהם שבט זרעים נמצא שנה שלמה 12 חודשים והוא משמעותי בדיוק כמו השאר רק בחלק מהסניפים הוא נמצא רק שבוע. מצורף קישור לדף באתר של בני עקיבא שבו אם תרדו עד למטה תראו במפורש את זרעים ברשימה שבט זרעים ברוב הסניפים הוא שבט לכל דבר ויש צורך להוסיף אותו. רשימת שבטי בני עקיבא חבריא ב' וחבריא א' (למטה)

צוות הווי - הלהקה התפרקה[עריכת קוד מקור]

צריך לעדכן. דרדס 10:27, 26 ביוני 2007 (IDT)

לעדכן? אם היא התפרקה, צריך לדעתי למחוק את כל הערך. גם אם נשאר משהו מצוות הווי, הוא מהווה חלק כל כך מזערי בתנועה, שאיננו מצדיק מקום נרחב כל כך בדף, אם הוא בכלל מצדיק התייחסות.
א. הלהקה לא התפרקה. נכון שעכשיו זה לא כמו ימי הזוהר הגדולים שלה, אבל היא עדיין קיימת. ב. לדעתי אין למחוק, כי בכ"ז הלהקה (ויתר מזה, שירי הלהקה) תופסים חלק נכבד מההווי התרבותי של התנועה, גם היום. אביעד 299 - שיחה 15:13, 21 ביולי 2008 (IDT)
המקום שצוות הווי תופס כרגע בתנועה, אינו מצדיק לדעתי יותר משלוש שורות. גם אם שירי הלהקה תופסת חלק מההווי של התנועה, מדובר בשירים שיצאו מזמן. מאז האלבום שציין 70 שנה לבנ"ע (יצא לפני 10 שנים), אף שיר של צוות הווי לא הותיר חותם כלשהו בבנ"ע. חיים א - שיחה 13:02, 12 באפריל 2009 (IDT)

סניפים[עריכת קוד מקור]

לדעתי מומלץ להוסיף קישור לערך שלם שכולו על סניפים. אני אישית יכול להשיג מידע על סניפים במרכז הארץ. אני חדש, אז אני לא יודע איך לעשות את זה. מישהו יכול לעזור לי? baniyopa

מיותר לדעתי. ‏eytanarשיחהתרומות 18:19, 18 ביולי 2007 (IDT)
אם יופיע בדף מספר מצומצם של סניפים, זה יהיה ממש לא מייצג. אם יופיע מספר גדול של סניפים, זה יהיה נורא ארוך. לכן עדיף לוותר. חיים א - שיחה 14:26, 21 ביולי 2008 (IDT)

אני דווקה חושב שזה רעיון יפה, לא חייבים ערך חדש = אפשר בערך הזה בסוף.

שבטים בוגרים - בעייה[עריכת קוד מקור]

שלום,
לפי דעתי יש בעייה עם הפסקה "שבטים בוגרים" בגלל השנים. צויינו שם שנות הלידה, שלא לכולם נכונות. ילידי נובמבר-דצמבר, הם שייכים לשתי שכבות (גדולה וקטנה) ויכולים להיות באחת מהן. אם יליד נובמבר-דצמבר ילך לשכבה הנמוכה, המידע על שנת הלידה לא יהיה נכון. לכן, אני חושב שכאי לשנות את השנים משנות הלידה לשנות קבלת השם. א ג ב ד + השיחה שלי 15:35, 30 באוקטובר 2007 (IST)

מצד אחד אתה צודק, אבל מצד שני ככה הרבה יותר קל להבין את הגיל (גם אם יש חצי שנה הפרש), לעומת הערך על עזרא, שכתוב בו כמו שהצעת. הדס 13:33, 11 בנובמבר 2007 (IST)
עכשיו שאני חושב על זה, במקום לכתוב שם "רשימת השבטים הבוגרים (בסוגריים - שנת הלידה של חניכי מחזור הבוגרים):" אפשר לכתוב שם "רשימת השבטים הבוגרים (בסוגריים - שנת הלידה הממוצעת של חניכי מחזור הבוגרים):. מה דעתכם? א ג ב ד + השיחה שלי 15:47, 11 בנובמבר 2007 (IST)

שיחה:המחלקה הדתית בפלמ"ח#בעקבות סמל המחלקה[עריכת קוד מקור]

האם זהו סמל המחלקה או גלגול של סמל בני עקיבא, אנה תנו דעתכם.(בכל מקרה הערך הזה ירוויח משהו) הידרו 21:16, 4 בנובמבר 2007 (IST)

דרושים מקורות[עריכת קוד מקור]

"ההחלטות המתקבלות לא יכולות לסתור את חוקי התורה, המדינה והתנועה." מאיפה זה? בכלל יש קישור לחוקי התנועה? צריך קישור כזה. משתמש:Gromp (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

לבקשתך קישור להחלטות הועידה לא מצאתי את תקנון התנועה, אבל אם תגלוש באתר אולי תמצא. קוני למלי"ג באייר ה'תשס"ח • 07:12, 18 במאי 2008 (IDT)

מזכ"לים[עריכת קוד מקור]

היו עוד לא מעט מזכ"לים שלא מוזכרים פה. אני לא יודע מתי כיהנו, אבל מספר שמות על קצה המזלג: ליפא אהרוני (קבוץ סעד), יעקב דרורי ז"ל (סעד), ידידיה כהן ז"ל (סעד), שייע אלטמן (כפר עציון) ועוד... כדאי להוסיף את שמותיהם ולברר את שנות כהונותיהם, כי מהערך משתמע כי אותם מזכ"לים הכתובים הם היחידים שהיו. אביעד 299 - שיחה 19:29, 3 ביולי 2008 (IDT)

לצערי לא מצאתי את המידע הנ"ל זמין, אם תמצא נשמח שתוסיף אותו לאתר קוני למלג' בתמוז ה'תשס"ח • 10:09, 6 ביולי 2008 (IDT)
במקרה אני יכול לדבר עם אחד מהם (ליפא אהרוני), אז אשאל אותו בימים הקרובים בעז"ה, ואני מקווה שהוא ידע לענות. אם לא, יש לי גם קשרים בהנא"ר. אביעד 299 - שיחה 23:20, 9 ביולי 2008 (IDT)
אשרייך ותודה, אולי תבקש מהם שישחררו את הסמל שלהם לחופשי שנוכל להשתמשמ בו ב{{משתמש בני עקיבא}}. קוני למלח' בתמוז ה'תשס"ח • 10:20, 11 ביולי 2008 (IDT)
כרגע, נראה לי שאין טעם לפרסם בערך רק את שמות המזכ"לים ב-20 השנים האחרונות. או הכל או כלום. חיים א - שיחה 11:27, 22 ביולי 2008 (IDT)


הוועידה הארצית[עריכת קוד מקור]

זה באמת מצדיק תת-ערך שלם? לדעתי, אירוע שמתרחש בתנועה פעם בארבע שנים לא צריך לקבל יותר משורה. חיים א - שיחה 11:32, 22 ביולי 2008 (IDT)

איפה ראית תת ערך שלם? קוני למלכ"ה בתמוז ה'תשס"ח • 17:03, 28 ביולי 2008 (IDT)

נכבשו- שוחררו[עריכת קוד מקור]

נראה לי שהויכוח לא שייך לערך כאן אלא שאלה כלל ויקיפדית של מה שנהגו, ולענ"ד ראוי לכתוב שוחרר ולא נכבש קוני למלט' באלול ה'תשס"ח • 10:41, 9 בספטמבר 2008 (IDT)

שלום, אנא שים לב שהווכוח אינו בין "נכבשו" ל"שוחררו", אלא בין "הוטלו עלינו" לבין "שוחררו". מעבר לקונוטציה החיובית ב"שוחררו" (שהיא כמובן נתונה לוויכוח), המושג כלל אינו מתאים לשטחים שרובם ככולם לא היו מעולם חלק ממדינת ישראל. המושג הנייטרלי נכבשו פשוט מתאר את המצב, ואני מעודד אותך לשנות זאת לכך ברחבי ויקיפדיה, בדיוק כפי שציינת. Thedsadude - שיחה 23:23, 9 בספטמבר 2008 (IDT)
קוני למל, היכן כתוב "שוחררו"? הידרו - שיחה 00:04, 10 בספטמבר 2008 (IDT)
איך נכבשו זה נייטרלי? קוני למלי' באלול ה'תשס"ח • 14:44, 10 בספטמבר 2008 (IDT)
טוב, אז תחליף למשהו מדוייק ונייטרלי, כמו "הועברו לראשונה לשליטת מדינת ישראל במהלך לחימה" (ובקיצור, "נכבשו"). Thedsadude - שיחה 03:12, 16 בספטמבר 2008 (IDT)
כיבוש הוא התיאור הניטרלי היחידי, שיעבור הערך לשיחרור נחליף גם פה. הידרו - שיחה 03:26, 16 בספטמבר 2008 (IDT)
גם כיבוש אינו בהכרח ניטרלי (לדוגמא, עיראק טוענת כי היא משתלטת על מחוז מורד ושולחת כוחות צבא. ממשלת אותו "מחוז מורד" נמלטת ללונדון, וארצות הברית שולחת צבא ל"שחרר" את אותו מחוז מורד - מי הכובש ומי המשחרר? - ולמי שלא הבין מדובר בכווית ובמלחמת המפרץ הראשונה). יש מונחים יותר ניטרליים. דרור - שיחה 10:09, 16 בספטמבר 2008 (IDT)
'שוחררו' לגמרי אינו נייטרלי, אבל אני ממש לא מבין למה חייבים 'נכבשו' - אפשר לנצח את כל המשפט מחדש כך שיהיה ברור שמדובר ב'יהודה, שומרון ועזה' בלי להתייחס לשאלת הכיבוש/שחרור. בערך זה, שאינו נוגע למעשה ישירות לשאלה, עדיף לעשות שאת כך. רונן א. קידר - שיחה 10:40, 16 בספטמבר 2008 (IDT)
אני לא מבין איך הדוגמא ה\שהבאת מוכיחה שכיבוש זה לא נייטראלי: עיראק כבשה את מי שלדעתה הוא מחוז מורד, וארה"ב כבשה אותו ממנה כי היא חשבה שמגיעה לו עצמאות. הבעיה בלהגיד "שוחרר" זה שאתה אומר בחזקת מי השטח צריך להיות, לדעתך כמובן, ולכן זה לא נייטראלי. סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 14:18, 16 בספטמבר 2008 (IDT)
מצטרף לחוסר ההבנה איך שוחררו פחות נייטרלי מנכבשו... קוני למלי"ט באלול ה'תשס"ח • 21:22, 18 בספטמבר 2008 (IDT)
(נסיון ב', אולי זה בסוף ייקלט:) טוב, אז תחליף למשהו מדוייק ונייטרלי, כמו "הועברו לראשונה לשליטת מדינת ישראל במהלך לחימה" (ובקיצור, "נכבשו"). Thedsadude - שיחה 19:30, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
הועברו אכן נשמע נייטרלי, אבל זה באמת המינוח שבו אתה חושב שצריך להשתמשמ בויקיפדיה? קוני למלכ"א באלול ה'תשס"ח • 01:38, 21 בספטמבר 2008 (IDT)
לא, זה כלל לא מה שאמרתי, ואנא אל תלקט רק את החלק שנוח לך. מליקוט מגמתי מדבריך, לדוגמה, לומר שבתגובה ל"נכבשו", אמרת "אכן נשמע נייטרלי. זה באמת המינוח שצריך להשתמש בויקיפדיה". Thedsadude - שיחה 23:52, 22 בספטמבר 2008 (IDT)
במקרה הכללי: "נכבשו" הוא מונח נייטרלי לחלוטין המתאר את הפעולה שביצעה המדינה. ישראל כבשה גם את הגליל ואת הנגב במלחמת העצמאות, ואין בכך כל פגם. "שוחררו" הוא לא נייטרלי והוא מהווה פרשנות של הכתוב. "שטחים כבושים" גם כן אינו נייטרלי, וגם הוא פרשני. "הועברו" הוא לכאורה נייטרלי, אבל למעשה מתחמק מהמונח "נכבשו" ומסתיר מידע, ועל כן לא נייטרלי.
יחד עם זאת, במקרה פרטי זה הניסוח שבערך לא היה טבעי או מתאים (בין אם הוא משתמש ב"נכבשו" או ב"שוחררו"), ועל כן ניסחתי את המשפט מחדש. ‏– rotemlissשיחה 19:48, 24 בספטמבר 2008 (IDT)

להמציא מידע?[עריכת קוד מקור]

כבר פעמיים בימים האחרונים נתקלתי במידע שכביכול תוקן בערך, אך הוא רק הפך לפחות מדוייק. א. כדאי לשים לב, שאם מישהו הוסיף נתונים לרשימה ולכן שינה את כותרתה, לא כדאי להחזיר את שם הכותרת לקדמותו. כששיניתי את רשימת המזכ"לים מחקתי את "שנות השמונים", כי הוספתי מזכ"לים רבים שהיו לפני שנות השמונים. משום-מה הדס טרחה להחזיר את מצב הכותרת לקדמותו, מבלי לבדוק שהיא אכן תואמת לתוכן.

כמו כן, משתמש אלמוני כלשהו, החליט לשכתב את מושגי התנועה, והפך את ראשי התבות יח"ד, שפירושם ירושלים, יהודה, חיפה ודרום (ה-י' משמשת גם את ירושלים וגם את יהודה), ליחד"י. אמנם אלו ראשי תבות מדוייקים יותר, אך זהו לא המושג המקובל בתנועה. כן, לבנ"ע כתנועת הנוער הגדולה בארץ יש עולם מושגים משלה (ואפשר לומר- גם סלנג משלה). כמו שלא יעלה בדעתו של אף אחד להפוך את ראשי התבות של מפקד טנק ממט"ק למט"נ, למרות שאלו ראשי תבות הרבה יותר מדוייקים, אנחנו צריכים להפקיד על עולם המושגים של התנועה (וכמובן של כל חברה בעלת עולם מושגים משלה).

ומצטער על התוקפניות, זאת לא הייתה הכוונה... אביעד 299 - שיחה 23:04, 20 בינואר 2009 (IST)

הפרדה בין בנים לבנות[עריכת קוד מקור]

"שהחומרה היתירה שבה מנסים ליצור הפרדה מגדרית בציבור של רווקים, תביא בסופו של דבר להרס גדול"

האם החשש שלו מצמיחת יחסים הומוסקסואלים בין החניכים? בין אם כן ובין אם לאו יהיה חכם לפרט מה כוונתו.

קול באישה ערווה[עריכת קוד מקור]

הסעיף "צוות הווי" מספר לנו על שתי להקות של בני עקיבא, ולמרבה הפלא אינו מספר האם הלהקות הן של גברים בלבד, או שגם נשים משתתפות בהן. דוד שי - שיחה 08:39, 24 בינואר 2010 (IST)

ערכתי מעט את הפסקה. כמובן שהנשים והגברים שרים יחד, על זה כל המהומה. אך נשים לא היו שרות סולו גם בעבר. Hmbr (חנן) - דבר/י איתי 17:34, 26 בינואר 2010 (IST)

רשימת שמות הקבוצות[עריכת קוד מקור]

על השארתה מתנהל דיון בשיחה:עזרא (תנועת נוער)#רשימת שמות הקבוצות והגרעינים. יוסישיחה 13:22, 26 במרץ 2010 (IDT)

ראוי להשאר על גרסה יציבה עד להחלטה בדיון. אנא אל תפתח במלחמת עריכה מיותרת • קוני למלי"א בניסן ה'תש"ע • 16:49, 26 במרץ 2010 (IDT)

ההתנהלות סביב הסרת שמות השבטים הבוגרים בערך זה נראית בעיני לא טובה, בלשון המעטה. התקיים דיון בערך על תנועת עזרא, והופ - הרשימה הוסרה גם בערך זה. אני לא מכיר את מה שקורה בתנועת עזרא אך מכיר גם מכיר את מה שקורה בבני עקיבא. למגזר שלם של בני הכיפות הסרוגות ישנה משמעות רבה לשם השבט שבו בגרו. זהו שם שניתן לשכבה בארוע יחיד במינו בחייהם, במהלך כיתה ח', ומלווה את הבוגרים מיום שניתן ולמשך כל חייהם. בשיח המקובל בין בוגרי בני עקיבא שם השכבה שבה בגרו משמש, בין השאר, לציון גילם, ומהווה מרכיב חשוב בהווייתם. הוא מהווה, לפיכך מאפיין ייחודי בתנועת נוער זו, ויש בו אלמנטים של ארגון, התנהלות וייחוד שחשובים לא רק בשלב הפעילות כחניכים בתנועת הנוער אלא גם בהתנהלותם של בני הכיפות הסרוגות במהלך חייהם הבוגרים. הערך יהיה חסר, לפיכך, נתון מהותי על התנועה ועל כלל חניכי התנועה שבגרו אם חלק זה יוסר ממנו, ובכך חשיבותו האנציקלופדית.
למיטב זיכרוני עניין זה נדון בשעתו, כשמישהו ניסה ליצור ערך נפרד לשמות שכבות הבוגרים, כשבסופו של דבר הוסכם לשלבם בערך זה ולא כערך נפרד. שינוי של סיכום כזה לא יכול להיעשות כלאחר יד, ועוד בדיון שנעשה בכלל בערך אחר.
אני לא אוהב להשתמש בנימוק של "גרסה יציבה", אך נראה לי שבמקרה זה, כשמדובר בגרסה שנמצאת בצורתה זו במשך שנים רבות, ולנוכח ההתנגדות לשינוי שראיתי גם בדיון בדף השיחה של תנועת עזרא ובמקומות נוספים, ובהמשך לנימוקים שהעליתי לעיל, אשחזר את הערך לגרסתו הקודמת ("היציבה"). יהיה ניתן לפתוח הצבעת מחלוקת, אף שאיני רואה מה השתנה מאז ההסכמה הקודמת ועד היום. Noon - שיחה 07:07, 28 במרץ 2010 (IDT)

תוספת: ההסכמה לשילוב רשימת הבוגרים התקבלה במזנון בפברואר 2005 וניתן לראותה כאן. Noon - שיחה 07:16, 28 במרץ 2010 (IDT)
תמוה בעיני כיצד אתה רואה שם הסכמה, אבל זה כנראה רק אני. מאחר והמידע הבלתי אנציקלופדי (מה קרה ל"בן כמה אתה?") הוחזר לערך, הוספתי בהתאם תבנית שכתוב. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 07:26, 28 במרץ 2010 (IDT)
כמו שכתבת בתקציר העריכה "בלהט הקרב".. חבל שאתה מתייחס לזה ככה ולא מנסה לברר מה באמת טוב לקוראי הויקיפדיה. • קוני למל •י"ג בניסן ה'תש"ע• 07:34, 28 במרץ 2010 (IDT)
אז עכשיו גם אסור לי לדבר בחופשיות?
לגופו של עניין - אך ורק טובת האנציקלופדיה לנגד עיני. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 07:35, 28 במרץ 2010 (IDT)
ברוקולי שלום, אני מעריך מאוד את תרומתך ואת מסירותך לפרויקט, כמו גם את הערכים המונומנטליים הרבים שיצרת, אך התנהלותך כאן תמוהה בעיני מאוד. לעניין ההסכמה: בזמנו לסיכומים במזנון היה תוקף מחייב, ולכן הקישור שהצבעתי עליו במזנון עומד בקריטריון זה. לעניין ההמנון: לא ראיתי עד היום שמילות המנון כפופות לעניין ז"י. זה נראה לי מופרך לחלוטין, במיוחד בהמנון שמילותיו חוברו לפני עשרות רבות של שנים. לעניין תבנית השכתוב: אין להציב תבנית שכתוב אם יש לגביה התנגדות (למשל התנגדותי), ובוודאי ללא נימוק מפורט, ועדיף עם נימוק פותח דיון בדף השיחה. לא רוצה להיכנס למלחמת עריכה איתך, אך אשמח אם תחזיר את ההמנון ותסיר את התבנית או, לחילופין, תנמק אותה כראוי. תודה, Noon - שיחה 08:18, 28 במרץ 2010 (IDT)
קודם כל תודה.
גם מילות שיר (המנון התנועה במקרה זה) כפופות לחוקי זכויות היוצרים, שפוקעות 70 שנים לאחר מות היוצר. זה אינו המקרה כאן, ובהיעדר הוכחה שבוצע ויתור על ידי בעל זכויות היוצרים (הרב נריה זצ"ל או יורשי הזכויות) אין להציג כאן את ההימנון. מעבר לכך שפשוט אין לו מקום כי זה לא אתר התנועה.
יש גם התנגדות מאוד נחרצת לרשימת השבטים, אך היא עדיין כאן, למרות שלרוב מוחלט בהחלט של הציבור היא אומרת בערך שום כלום. אני בספק רב לגבי הטענה כאילו בחורים דתיים מזדהים באמצעות שם הנכלל ברשימה זו. מעולם לא יצא לי להיתקל בתופעה כזו, וכל ימי אני דתי לאומי. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 08:29, 28 במרץ 2010 (IDT)
Ruzgar-deneme-yönetici4.png
ערך זה היה נתון במחלוקת ב־6 באפריל 2010.
תוצאות המחלוקת: הוחלט לתאר את מבנה התנועה ללא שמות השבטים.

שמות השבטים כיתות ג-ט[עריכת קוד מקור]

השמות הקבועיים של השבטים בגילאי ג-ט חסרים. דבר צחות - שיחה 12:27, 21 באפריל 2010 (IDT)

כמו שאתה רואה מעליך היתה הצבעת מחלוקת בנושא והוחלט להוריד את הרשימה. אם היא חסרה לך, אז הנה, בבקשה. • קוני למל •ב' בחשוון ה'תשע"א• 09:55, 10 באוקטובר 2010 (IST)

מנחם חרובי?!?![עריכת קוד מקור]

לא שמעתי עליו קודם
מיהו ומה הקשר בינו לבנ"ע? לא שמעתי עליו לפני-כן. בטח לא בנשימה אחת עם יחיאל אלייש והרב נריה מייסיד בנ"ע. אפילו לא בנשימה עם פנחס קהתי או שחורי ואחרים. • קוני למל •ט' באלול ה'תש"ע• 18:47, 18 באוגוסט 2010 (IDT)

משוב מ-04 בספטמבר 2011[עריכת קוד מקור]

מזכ"ל בני עקיבא דני הירשברג נכנס לתפקידו ב1/9/2011 95.86.115.159 01:26, 4 בספטמבר 2011 (IDT)

הרב חיים דרוקמן[עריכת קוד מקור]

במבנה ההיררכי של בני-עקיבא, אין יו"ר.

יש כאן בילבול. הרב דרוקמן הוא יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא, אך בתנועת בני עקיבא בישראל הוא משמש כחבר מזכירות, שזה סוג של דירקטוריון.

אין סיבה מיוחדת לשבץ אותו ברשימת התפקידים, אולם מנגד יש כמה תפקידים שחסרים ברשימה זו.

יתר הישמעאלי - שיחה 23:49, 1 באוקטובר 2011 (IDT)

תפקידי מפתח בתנועה[עריכת קוד מקור]

אלה הם תפקידי המפתח והמחזיקים בהם בתנועה. אולם אינני יודע איך להעלות את זה. |מזכיר כללי= דני הירשברג |סמזכ"ל חינוכי= יאיר שחל |סמזכ"ל גזבר= יאיר אפל |ראש מחלקת הדרכה= אמיר סנדלר |ראש מחלקת מפעלים= נתנאל אלק

יתר הישמעאלי - שיחה 00:05, 2 באוקטובר 2011 (IDT)

סתירה[עריכת קוד מקור]

כתוב פה שישיבת כפר הרא"ה נוסדה בשנת 1940, ובערך עליה כתוב 1939! 84.94.44.175 20:07, 27 באוקטובר 2011 (IST)

צודק, תיקנתי, תודה. שדדשכשיחה • כ"ט בתשרי ה'תשע"ב • 23:01, 27 באוקטובר 2011 (IST)

מקור השם בני עקיבא[עריכת קוד מקור]

יש להוסיף בערך שאברהם קסטנבוים הוא זה שהציע את השם בני עקיבא, כפי שכתוב בערך שלו, וכפי שמובא כאן http://www.kipa.co.il/family/175/2292.html

תודה אחיקם ק - שיחה 18:23, 16 באפריל 2012 (IDT)

הוספתי, תודה. שדדשכשיחה • כ"ד בניסן ה'תשע"ב • 18:31, 16 באפריל 2012 (IDT)

טעות חמורה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![עריכת קוד מקור]

אני בבני עקיבא וגם חבריא א' הולכים לפעולות ערב שבת. 85.65.64.45 17:43, 21 במאי 2013 (IDT)

יכול להיות שיש כמה סניפים כאלה, אבל בכלל התנועה פעולת ערב שבת מיועדת לחבריא ב'. דוידודשיחה • י"ב בסיוון ה'תשע"ג • 17:50, 21 במאי 2013 (IDT)

האם אתם[עריכת קוד מקור]

האם אתם חשובים שכדאי לפרסם את שמות השבטים עם הפירושים? או בלי פירושים אך את כול שמות השבטים החדשים

אין טעם לרדת לפירוט כזה באנציקלופדיה. זה מידע שמקומו באתר התנועה. דוד שי - שיחה 19:28, 27 באפריל 2015 (IDT)

קישור לא פעיל[עריכת קוד מקור]

[1] [2]

--‏Yoavd‏ • שיחה 12:46, 5 ביולי 2016 (IDT)

אריאל[עריכת קוד מקור]

Yoavd, הקמת תנועת אריאל אכן מוזכרת בערך, בפסקה על תנועה מעורבת. אתה ו-Orana אמנם בצדק רציתם להוסיף מידע, אך זה כבר נמצא בערך. אשמח שתסתכל שוב בפסקה העוסקת בנושא הכולל תסכים איתי. לדעתי אין צורך להפניה כזו. בכל מקרה, הניסוח המוטה והלא-אנציקלופדי חייב להיות מוסר - "התנועה התחילה להקפיד יותר על ההלכה" - אין ולא יכולה להיות קביעה בלתי מעורערת כי אנשי הקיבוץ הדתי ומקימי התנועה לא הקפידו על ההלכה.ShiR - שיחה 22:51, 5 ביולי 2016 (IDT)

ניסוח הפתיח[עריכת קוד מקור]

Biegel, אמנם יש מקום להכנסת המידע הנ"ל בפתיח, אך בניסוח נכון ועם קישור למניין של השנה שעברה (כפי שמופיע בתבנית) ולא לכתבה מלפני יותר מעשור. ShiRשיח • 15:03, 22 באוגוסט 2016 (IDT)

תלונת האנונימי[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם, אין לי מושג מדוע נחסמתי באתר ומה הקשר שלי לעוד כל מיני טענות שנשלחו אליי, כאחד שגדל בבית של בני עקיבא הוספתי לערך מס' פרטים מתבקשים אשר נראו לי בסיסים למדי. אשמח שעורכי הערך לא יחסמו דברים שלא נראים להם מסיבות תקשורתיות ותדמיתיות. בתודה מראש אנונימי/ת לא חתם/ה

שלום לך. ראשית כל, בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה. שנית, הפרטים שהוספת אינם נייטרליים וחסרי מקור, והוספת הפרטים שביצעת לאחר מכן מופיעה בערך כמה וכמה פעמים, ולו היית קורא את כולו בטוחני שהיית מסכים עם הסרתם באופן המפריע לקריאה ומנסה לקדם אג'נדה תוך זעקה. ShiRשיח • 14:19, 19 בספטמבר 2016 (IDT)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

  1. ^ אמנון שפירא, תשובה לחברים השואלים בעניין חברה מעורבת בבני עקיבא, 1981. [1]
  2. ^ על תנועה מעורבת והפרדה בין נשים לגברים

ערך על מחנה סיירים, נחוץ?[עריכת קוד מקור]

האם נחוץ ערך על מחנה סיירים? לפי דעתי כן, כיוון שהמחנה הזה קיים כבר כמה עשרות שנים וחקוק בזכרונם של עשרות אם לא מאות אלפי חניכים לשעבר בתנועה. אשמח לעוד חוות דעת. A.Pythagoras - שיחה 11:07, 24 באוגוסט 2017 (IDT)

לדעתי כן. תפנה מוק:לוח. שיר § שיח § 13:00, 24 באוגוסט 2017 (IDT)
אני לא חושב שיש חשיבות למחנה עצמו. אירוע משמעותי (ואני אומר זאת לאחר שחזרתי ממנו השבוע Face-smile.svg) אך בכל זאת רק חלק קטן מכלל פעילויות תנועת הנוער. שמזן#שיחהערכי בראבו • 13:02, 24 באוגוסט 2017 (IDT)