שיחת משתמש:Noon

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לייבניץ[עריכת קוד מקור]

Noon שלום,

תוכל לעבור על העריכה שלי את החלק תאודיציאה ואופטימיות בערך של לייבניץ? אני במיוחד לא הבנתי את המשפטים: "יותר מכך, למרות שפעולות בני האדם זורמות מתוך סיבות פריוריות שמקורן באל עצמו, ולפיכך ידועות כודאות מטאפיזית לאל, הבחירה החופשית של האינדיבידואל מיושמת בתוך החוקים הטבעיים, שם בחירות הן מותנות בהכרח להיות מוכרעות באירוע יחיד על ידי "הספונטניות הנהדרת", אשר מאפשרת לאינדיבידואלים לברוח מהפרדסטינציה שלהם". לכן הייתי רוצה שתלטש את הכתיבה של הפרק הזה. תודה. עשו - שיחה 14:59, 28 במאי 2016 (IDT)

טוב, אנסה. Noon - שיחה 16:58, 28 במאי 2016 (IDT)
עשו, ערכתי את הפרק. נראה לי שהבנתי אותו. את הציטוט "ספונטניות נפלאה" השארתי כמו שהוא.
הכותרת צ"ל "אופטימליות", ולכן אני לא בטוח שהתוספת שלך על "אופטימיות" שייכת לפרק זה. אולי כדאי להעבירה לפרק אחר. Noon - שיחה 17:30, 28 במאי 2016 (IDT)
הסרתי בסוף את "ספונטניות נפלאה". עכשיו יהיה יותר ברור. Noon - שיחה 18:06, 28 במאי 2016 (IDT)

שיניתי רק מילה אחת בניסוח שלך - במקום "האל אינו מביא כאב וסבל על בני האדם באופן שרירותי", כתבתי "האל אינו ממטיר כאב וסבל על בני האדם באופן שרירותי". בחרתי במילה ממטיר כי יש לה את הקונוטציה הספרותית היפה של גשם המקשר בין שמיים וארץ, כלומר בין העולם הארצי (עולם בני אדם) והעולם השמיימי (עולמו של האל). עשו - שיחה 19:18, 28 במאי 2016 (IDT)

תודה רבה. נראה לי שזה בסדר להשאיר את הציטוט, כי האופטימיות של לייבניץ נגזרת מהשקפת העולם שביטא ב-"תאודיציאה" על האופטימליות של העולם. אני לא לגמרי בטוח שהבנתי את כוונתך. בכל מקרה, ייתכן כי אפנה אליך עוד מספר פעמים במהלך המשך כתיבת הערך (יש עוד לסיים לכתוב את הביוגרפיה, ולהשלים כמה חוסרים בפרקי הפילוסופיה). תודה רבה על העזרה. עשו - שיחה 18:02, 28 במאי 2016 (IDT)

Noon שלום שוב,

בעריכתי האחרונה הוספתי את החלק "העקרונות" בערך של לייבניץ. אני לא הבנתי חלק ניכר מהמשמעויות של העקרונות האלו ולכן הייתי רוצה שתסתכל עליהם ותנסה ללטש את הכתיבה של החלק. במיוחד היה לי קשה להבין את עקרון ההרמוניה שנקבעה מראש (Pre - established harmony) שם השארתי מקום להכניס את התרגום המלא (לא תרגמתי את ההסבר המלא לעקרון). אני קצת יצאתי מפוקוס בגלל העבודה האינטנסיבית על הערך בימים האחרונים, ככה שהעייפות מתחילה לתת את אותותיה. אודה אם תשפר את כתיבת החלק. אני מקווה שאני לא מנדנד לך, בכל מקרה נראה לי שזה הפעם האחרונה שאצטרך עזרה בכתיבת הערך. תודה. עשו - שיחה 17:47, 29 במאי 2016 (IDT)

היי עשו, לא ערכתי אתמול. אנסה לעבור ולסדר את "עקרונות" הערב. Noon - שיחה 19:45, 30 במאי 2016 (IDT)

מצוין. האמת שבסוף סיימתי לכתוב גם את עקרון "ההרמוניה שנקבעה מראש", אבל בכל מקרה תעבור על העקרונות ותראה אם אתה יכול לשפר את רמת הכתיבה. עשו - שיחה 20:01, 30 במאי 2016 (IDT)

בנוגע לשתי עריכותיך האחרונות, אני לא בטוח שהניסוח שלך לעקרון ההרמוניה הקבועה מראש נכון. כתבת: "...וזאת פרט למצב של פעולה ישירה של החומר על חומר אחר". הרעיון של לייבניץ נכון גם למקרה של פעולה ישירה של שני חומרים - למעשה זה נכון לכל המקרים. הרעיון של לייבניץ הוא ניסח חלופי לסיבתיות - עצמים לא משפיעים זה על זה, אלא שהמונאדה שלהן פשוט מתוכנתת להיראות כאילו יש השפעה. תקרא את הדוגמה בפסקה הלפני האחרונה של "תורת המונאדות". עשו - שיחה 23:03, 30 במאי 2016 (IDT)

מה שלא נראה לך, עשו, אתה בהחלט חופשי לתקן. כתבתי את מה שהבנתי, ובהחלט יכול להיות שלא הבנתי משהו. אם אתה בטוח שהבנת נכון, אשמח אם תתקן אותי! Noon - שיחה 23:10, 30 במאי 2016 (IDT)

תיקנתי. אני אישית בדעה שכתיבת ערכים על דמויות ענק כאלה יכולה להצליח רק אם יש שיתוף פעולה והתגייסות מצד רבים לעבודה על הערך (ככה שכל אחד משנה טיפונת את הניסוח, ולאט לאט התמונה מתבהרת), ככה שחשוב שתבין ממה נבע התיקון. העריכה האחרונה שלי הייתה מהותית (ולא שאני מבין גדול בפילוסופיה, רק הקריאה לאחרונה על לייבניץ הציתה בי את ההתעניינות) - כל תורת המונאדות מוותרת על עקרון הסיבתיות, והיא דרך עמוקה יותר לחשוב על העולם. בסופו של דבר, כל הדברים ביקום הגיחו מאותו דבר, מאותו יסוד אחד ויחיד (לפי תאוריית המפץ הגדול), ולכן הגורלות שלהם כאילו "שזורים" זה בזה. לייבניץ הבין את זה ובנה את תורת המונאדות כדרך אחרת לחנך את האינטלקט, דרך חלופית ולא אמפירית (חוסר האמפיריות בא לידי ביטוי בויתור על הסיבתיות) לראות את היקום, בה עצמים חיים מראש בהרמוניה והתכונות שלהם נמצאות בתיאום מושלם. תקרא את הדוגמה בפסקה הלפני האחרונה של "תורת המונאדות".

חוץ מזה, כל הפרקים של הלוגיקה, מחשבה סימבולית, ושפת סימנים אוניברסלית נמצאים בבלגן לפי דעתי. יש בהם כמה בעיות עליהם אפרט בהמשך. עשו - שיחה 23:33, 30 במאי 2016 (IDT)

בסוף סידרתי את החלקים של הלוגיקה הפורמלית ומחשבה סימבולית. אני רוצה רק להתייעץ איתך בעוד שני דברים:

  • נראה לי שכדאי לכתוב את כל החלקים של הפילוסופיה מיד אחרי הביוגרפיה ולפני החלקים של מתמטיקה ומדע והנדסה, כמו בערך האנגלי. הסיבה לכך היא שהשורשים של לייבניץ הם יותר בפילוסופיה ומשפטים, כך שהצגת החלק "מתמטיקה" מיד אחרי הביוגרפיה שלו היא קצת בעייתית ונראית כאילו יש פער בין החלק הביוגרפי למה שבא אחריו. אז מה אתה אומר, האם כדאי להעביר את חלק הפילוסופיה אל אחרי החלק הביוגרפי?
  • בחלק "מדעי טבע אחרים" הוספתי ציטוט של לייבניץ לגבי הטבע של גופים אורגניים. הבעיה היא שעם כל זה שהציטוט קשור לנושא, הוא עדיין נראה קצת "תלוש" ומעמיס על הערך יותר מדי. אז רציתי לשאול אם כדאי לפי דעתך להעביר את הציטוט הזה לויקיציטוט? עשו - שיחה 16:32, 1 ביוני 2016 (IDT)
אין לי דעה נחרצת לגבי שני הדברים. אבל בתחושה שלי נראה שעדיף הסדר הקיים (מתמטיקה לפני פילוסופיה), מכיוון שלייבניץ מפורסם יותר בתרומתו למתמטיקה ונראה שהקורא יתעניין יותר בעבודתו זו. לגבי הציטוט, הערך ממילא כ"כ גדול ומפורט כך שלא הסרת הציטוט הזה דווקא תביא אותו להיות קליל ולא עמוס. הייתי משאיר אותו, ובתנאי שיהיה ברור. Noon - שיחה 22:02, 1 ביוני 2016 (IDT)

תודה רבה על העריכה שלך בערך 3-V[עריכת קוד מקור]

הי מה נשמע ?

תודה רבה על העריכה שביצעת בערך. AdiN - שיחה 07:20, 21 ביולי 2016 (IDT)

בשמחה, ערך מעניין. Noon - שיחה 18:52, 21 ביולי 2016 (IDT)

תודה רבה על העריכה שלך בערך 3-V[עריכת קוד מקור]

ואשמח אם תמשיך לעשות הגהה לערך. במילא גילגמש לא מוכן להעמיד את הערך להצבעה ובנתיים הוא רוצה להעיף אותו מהדיון בטענה כי הסגנון והניסוח בערך לקוי. ואתה בנתיים משפר אותו. תודה. AdiN - שיחה 23:35, 19 באוגוסט 2016 (IDT)

שלום AdiN, אני מניח שאעבור ואערוך מדי פעם את הערך, ככל שיותיר לי הזמן. Noon - שיחה 18:22, 22 באוגוסט 2016 (IDT)

משפט ניוטון על דעיכה מסלולית[עריכת קוד מקור]

Noon שלום,

אני פונה אליך בקשר לערך שאני לא בטוח שיש לו חשיבות. אודה אם תסתכל בטיוטה שעשיתי לי משתמש:עשו/משפט ניוטון על דעיכה מסלולית. המשפט של ניוטון כשלעצמו הוא מעניין לפי דעתי, אבל הבעיה היא שאין לו שום חשיבות מעשית (למשל בחישוב דעיכת המסלול של לווינים כתוצאה מהגרר האטמוספירי). הסיבה שאין לו שום חשיבות מעשית היא שחוק הצפיפות שניוטון מניח שם, שהוא יחסי הפוך למרחק הנקודה ממרכז הכוח, הוא היפותטי - הצפיפות באטומספירה יותר משתנה בהתאם לחוק מעריכי (הצפיפות יורדת מעריכית עם הגובה מעל פני הים), ולכן הוא לא יכול להתאים לחישוב הדעיכה של מסלולי לווינים. ניסיתי לחשוב גם אם יש דרך להתאים את התנאי במשפט של ניוטון לאטמוספירה באופן מקומי, וגם זה לא צלח. אז השאלה שלי היא אם אפשר להעלות ערך כזה לויקיפדיה, שאמנם אין לו חשיבות אבל הוא בגדר נישה מתמטית מעניינת. בתקופה האחרונה אני עסוק בעיקר בעיגול פינות והשלמת חללים בויקיפדיה, והטיוטה הזאת ספציפית יכולה לספק מידע על החלק הרביעי בספר השני של הפרינקיפיה. תודה מראש. עשו - שיחה 10:36, 23 בספטמבר 2016 (IDT)

שלום עשו, מצטער על התשובה המאוחרת, אבל אין לי כל כך מה לענות לך מכיוון שאין לי רקע מספיק בפיזיקה ובמתמטיקה ברמה שתאפשר לי לנתח או להעריך את הבקשה/שאלה שלך. מה שאני כן יכול להגיד זה שלא ראיתי בוויקיפדיה האנגלית התייחסות למשפט הזה של ניוטון, לפחות לא בערך עצמאי, וזה מבחינתי סימן לא מעודד. פרט לכך אני מלא השתאות מההשקעה הגדולה שלך בתחום זה בוויקיפדיה העברית. כל הכבוד. בברכה, Noon - שיחה 21:22, 24 בספטמבר 2016 (IDT)

Noon אין דבר, תודה על ההתייחסות בכל אופן. עשו - שיחה 19:09, 25 בספטמבר 2016 (IDT)

שנה טובה לשמשון היקר :-)[עריכת קוד מקור]

יאצקין522 - שיחה 16:15, 2 באוקטובר 2016 (IDT)

הסבר לדברייך[עריכת קוד מקור]

כתבת את מילים "ראוי גם לבדוק את התנהלותו של ברעזרא שהעמיד את הערך להצבעת מחיקה, שמדיפה יותר מקורטוב של חוסר תום לב". חשוב לי לדעת למה אתה מתכוון. ברעזרא - שיחה 22:43, 13 בנובמבר 2016 (IST)

גדר ההפרדה[עריכת קוד מקור]

שלום,

אינני מבין מדוע מחקת את התוספת שכתבתי בערך של גדר ההפרדה. בחלק הקודם לא היו מראי מקום, ולא רק שהוספתי מראי מקום, אלא שהתוספות שהבאתי מתאימות גם לערך באנגלית.

גדר ההפרדה[עריכת קוד מקור]

− − שלום,

− − אינני מבין מדוע מחקת את התוספת שכתבתי בערך של גדר ההפרדה. בחלק הקודם לא היו מראי מקום, ולא רק שהוספתי מראי מקום, אלא שהתוספות שהבאתי מתאימות גם לערך באנגלית.

התיאור הקודם היה לוקה ביותר. אם יש לך הערות קונקרטיות לגבי התוספות שלי אבקש להציע אותם ולא למחוק באופן גורף את התוספת.

בברכה נוי Noyender - שיחה 20:07, 15 באפריל 2017 (IDT)

Elizabeth Eisenstein[עריכת קוד מקור]

!Hi

I have a little question? Can you translate the name "en:Elizabeth Eisenstein" or "Elizabeth Lewisohn Eisenstein" to Hebrew please? Thank you, Doc Taxon - שיחה 11:44, 1 במאי 2017 (IDT) I

Hi Doc Taxon,
The translation would be:
"אליזבת אייזנשטיין"
-or-
"אליזבת לוויזון אייזנשטיין"
respectively.
Noon - שיחה 13:54, 1 במאי 2017 (IDT)
Thank you very much, Doc Taxon - שיחה 03:43, 2 במאי 2017 (IDT)

הערך נטילת דם ורידי[עריכת קוד מקור]

שלום Noon, שלשום תיקנת את שם הערך נטילת דם ורידי. התיקון הוא כמובן נכון ותודה לך על כך, אך אולי לא שמת לב שיש על הערך תבנית "בעבודה". המשתמש Emgaz, שהוא משתמש חדש היה באמצע עריכת הערך, וכתוצאה מהעברת הערך לשם חדש נוצרה התנגשות עריכה והוא איבד חומר רב שעליו הוא עבד. אודה לך אם בעתיד תתאם שינויים כאלה עם העורך, בערכים שיש עליהם תבנית בעבודה, על מנת למנוע עגמת נפש. תודה רבה! Keren - WMIL - שיחה 10:58, 21 ביוני 2017 (IDT)

שלום קרן, עמנואל שינה את השם בגוף הערך, והבנתי שהוא לא כל כך יודע איך לשנות ולהתאים את שם הערך עצמו. שיניתי בשבילו. הוא דווקא שלח לי הודעת "תודה" על כך. אבל אם שיבשתי משהו בעדכון שהוא עבד עליו, אני מתנצל. Noon - שיחה 18:14, 21 ביוני 2017 (IDT)

הטלת פצצות האטום על הירושימה ועל נגסאקי[עריכת קוד מקור]

SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! על העריכות שלך בערך. יורי - שיחה 22:21, 7 באוגוסט 2017 (IDT)

בשמחה, כתבת ערך מעולה! Noon - שיחה 22:28, 7 באוגוסט 2017 (IDT)
רק אוסיף, כנראה שביצעתי צ'קטי (גאדג'ט הבדיקה) על גרסה ישנה של הערך... טעות שלי. Fett - מגדל האוונג'רס - !Avengers, Assemble‏ 21:03, 20 באוגוסט 2017 (IDT)
זה מה שהיה נראה לי וזה מה שכתבתי בתקציר העריכה. אתה צריך להיות מאוד זהיר ולבדוק אם מה שנשמר הוא מה שהתכוונת. החיפזון מהשטן. Noon - שיחה 21:07, 20 באוגוסט 2017 (IDT)

מפעיל נולד[עריכת קוד מקור]

ביטול זה נעשה שלא כדין, כי בדף המיזם כתוב מפורש שבדיון תבניות של מצביעים ללא זכות הצבעה נכתבות בפיסקה נפרדת. בקרה וייעוץשיחה • כ"ג בחשוון ה'תשע"ח • 18:42, 11 בנובמבר 2017 (IST)

נוף עתאמנה אסמעיל[עריכת קוד מקור]

לגבי עריכתך בערך, פסטיבל א-שאם מוקדש לאוכל השאמי (סוריה, לבנון וארץ ישראל) ולא רק למטבח ערביי ארץ ישראל, לכן אני מתקן עריכתךNirvadel - שיחה 00:59, 14 בנובמבר 2017 (IST)

נוף עתאמנה אסמעיל[עריכת קוד מקור]

לגבי עריכתך בערך, פסטיבל א-שאם מוקדש לאוכל השאמי (סוריה, לבנון וארץ ישראל) ולא רק למטבח ערביי ארץ ישראל, לכן יש לתקן עריכתך. מצד שני, א-שאם הוא פיסקה בערך לבנט, האם אתה יודע איך ניתן לקשר לפיסקה?Nirvadel - שיחה 01:00, 14 בנובמבר 2017 (IST)

Nirvadel, אפשר לקשר לפסקה כך: א-שאם, ואתה יכול לתקן בעדכונים שלי כל מה שנראה לך, אין שום בעיה. Noon - שיחה 01:11, 14 בנובמבר 2017 (IST)

זכות הצבעה[עריכת קוד מקור]

היי. מבדיקה שערכתי עולה כי יש לך זכות הצבעה. העבר נא את הצבעתך למקומה המתאים של בעלי זכות הצבעה. תודה. eli - שיחה 01:56, 17 בנובמבר 2017 (IST)

הצבעתי בטעות תחת הכותרת הלא נכונה. העברתי מיד למקום הנכון, תודה. Noon - שיחה 02:00, 17 בנובמבר 2017 (IST)

כתיב מלא[עריכת קוד מקור]

לאחרונה ביצעת "עריכה קלה" בערך מערכת ויקסבורג בה שינית כתיב מלא לכתיב חסר. להזכירך, בוויקיפדיה (כמו ברוב הטקסט העברי הלא מנוקד) מקובל כתי ב מלא. ראה ויקיפדיה:לשון. Yoavt - שיחה 14:48, 22 בדצמבר 2017 (IST)

נכון, בוויקיפדיה כותבים בכתיב מלא. ראה למשל כללים לכתיבה כאן וכאן. Noon - שיחה 15:03, 22 בדצמבר 2017 (IST)
Yoavt, גם לכתיב מלא ישנם חוקים וכללים. לדוגמה, כותבים שיט ומים (ביוד אחת), אסור לכתוב י' לפני שווא נח (כותבים קדמי ולא קידמי), ועוד. השחזור שעשית נוגד את כללי הכתיב. רציתי לעזור ללטש את הערך המצוין שכתבת, אבל לא אכנס לוויכוחים איתך. Noon - שיחה 15:14, 22 בדצמבר 2017 (IST)
סליחה על ההתערבות, אבל הצדק עם Noon. אלה כללי הכתיב. ראובן מ. - שיחה 15:17, 22 בדצמבר 2017 (IST)
אני מתנצל, בדקתי באקדמיה ואכן אתה צודק ואני טועה לגבי מיים\מים שייט\שיט קידמי\קדמי. שחזרתי את העריכה שלך. אבל כן: כל -> כול. מה לגבי נגד וכנגד? Yoavt - שיחה 15:24, 22 בדצמבר 2017 (IST)
Yoavt, "כל" אם היא נסמכת היא נכתבת ללא ו', ראה כאן, אחרת היא נכתבת עם ו'.
"כנגד" משמעותו העיקרית היא "מול". אבל זה לא עד כדי כך חד משמעי, ראה למשל כאן. אני מעדיף: "נגד" – לציון ניגוד, ו"כנגד" – לציון עמידה "מול". אבל אם אתה מעדיף בהקשר של הערך את "כנגד", לך על זה. Noon - שיחה 15:58, 22 בדצמבר 2017 (IST)

הטילדה הרביעית גיליון 30[עריכת קוד מקור]

שלום רב, לאחר שלוש שנות הפסקה, יצא גיליון חדש של הטילדה הרביעית. אתם מוזמנים לעיין בגליון החדש בויקיפדיה:הטילדה הרביעית. MediaWiki message delivery - שיחה 10:58, 25 בדצמבר 2017 (IST)

רלף בוסטון[עריכת קוד מקור]

תודה על זה שבדקת וערכת את הערך. הייתי חייב לרוץ לפגישה באמצע הכתיבה ולא בדקתי אותו כלל, איזה בושות. BAswim - שיחה 22:33, 7 בפברואר 2018 (IST)

בית אות המוצר הירושלמי[עריכת קוד מקור]

שלום! העריכות שעשית בערך בית אות המוצר הירושלמי מעולות, אבל נדמה לי שההחלפה של "איתו" ל"אתו" מיותרת. על פי הכללים החדשים של הכתיב חסר הניקוד באתר האקדמיה (ראה http://hebrew-academy.org.il/topic/hahlatot/missingvocalizationspelling/) דווקא הכתיב "איתו" הוא הכתיב הנכון. אני יודעת שקשה להתרגל לצורה החדשה ולכן אני אף פעם לא מתקנת את מי שכותב "אתו". מצד שני, "איתו" יותר מלגיטימי כיום ואני מציעה שתשאיר אותו על כנו כשתפגוש בו. עפרה הוד - שיחה 07:28, 7 במרץ 2018 (IST)

אין שום בעיה, עפרה, את כמובן יכולה לתקן חזרה ל"איתו" אם את רוצה, ולקחתי לתשומת לבי את דברי האקדמיה. Noon - שיחה 14:15, 7 במרץ 2018 (IST)

הדס פורר גפני[עריכת קוד מקור]

היי, אשמח אם תביעי דעתך בערך הדס פורר גפני. ראיתי שהצבעת בערך רוני אלוני-סדובניק. הערך שהעליתי לצערי לקראת מחיקה.Moshey85 - שיחה 16:59, 13 במרץ 2018 (IST)

Moshey85, קראתי את הערך ואת טיעוניך בדף השיחה, ואני מסכים איתך לגמרי שהיא ראויה לערך. Noon - שיחה 19:39, 13 במרץ 2018 (IST)
ממש מתסכל, תודה על הקול השפוי. הלוואי שיקרה נס...Moshey85 - שיחה 20:05, 13 במרץ 2018 (IST)

התייעצות[עריכת קוד מקור]

היי, רציתי לשאול. כדי למנוע את מחיקת הערך, יש אפשרות להעבירו למרחב האישי שלי לאחר תחילת הצבעת מחיקה? לעשות משהו אלטרנטיבי כדי לשמור סיכוי?

אליפות העולם בהתעמלות אמנותית[עריכת קוד מקור]

שים לב, שטעית בין שתי תחריות שנערכות בסופיה, אחת שכבר נערכה שהיא גביע העולם שהיא חלק מסבב של 9 תחרויות ואחת שהיא אליפות העולם עצמה שעדיין לא נערכה. לינוי אשרם, לא זכתה באליפות עולם אלא בתחרות הסבב של גביע העולם. תיקנתי את הטעות.BAswim - שיחה 21:10, 4 באפריל 2018 (IDT)

אכן בלבלתי, סורי, טוב שבדקת. והביצוע המדהים שלה והסרט הזה עם ההמנון תרמו לכך. Noon - שיחה 21:55, 4 באפריל 2018 (IDT)
Face-smile.svg זה קורה לכל אחד (גם לי). BAswim - שיחה 22:39, 4 באפריל 2018 (IDT)
הביצוע היה נהדר. את ההימנון שמתי בפייסבוק שלי. BAswim - שיחה 22:40, 4 באפריל 2018 (IDT)

בקשה להבהרה בנוגע למחיקה חדשות ואקטואליה[עריכת קוד מקור]

הצידוק למחיקתך האחרונה הוא "פה זה לא עיתון", שמה של התבנית הוא "חדשות ואקטואליה", נכון, אי אפשר להכניס כל ידיעה שולית אבל מה זאת אומרת "פה זה לא עיתון"? פרט לכך שכבר רשמנו בתבנית הזו בעבר על התפטרויות של ח"כים, אפילו התפטרויות שסיבתן היתה רוטציה, זו התפטרות של מחאה, למה זה לא ראוי להיכלל בקטגוריה אבל כל ההתפטרויות הרוטציוניות של הרשימה המשותפת כן? אני חושב שלפחות היה ראוי איזה שהוא דיון לפני המחיקה--א.פ עריכות-שיחה 21:52, 28 ביולי 2018 (IDT)

דייוויד קוסטבייל[עריכת קוד מקור]

היי,
הייתי במהלך תיקונים, ואז גיליתי שהקדמת אותי והייתה התנגשות. לצערי, נאלצתי לדרוס. אם יש משהו שלא השלמתי, אנא תקן. אלדדשיחה 10:29, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

הכול בסדר, אלדד, אשלים כמה זוטות. Noon - שיחה 10:34, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
תודה רבה. אלדדשיחה 10:47, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

ראיון לצורך מחקר[עריכת קוד מקור]

Noon שלום רב, שמי טל, אני סטודנטית לתואר ראשון, ובתקופה זו אני שותפה למחקר אקדמי על תורמי תוכן לוויקיפדיה. אודה לך מאוד אם נוכל לערוך ראיון במסגרת המחקר על תרומתך לתוכן וליצירת ערכים בוויקיפדיה. הראיון הינו אנונימי, והשימוש הינו לניתוח מחקרי בלבד. אשמח מאוד לשיתוף פעולה :) תודה רבה טל אסרף 25 - שיחה 13:41, 7 בפברואר 2019 (IST)

שלום טל, אשמח להשתתף במחקר, אם זה עדיין רלוונטי. תוכלי ליצור איתי קשר במייל של ויקיפדיה. להתראות, Noon - שיחה 00:22, 11 בפברואר 2019 (IST)

שמחה לאיד[עריכת קוד מקור]

זה לא ערך מילוני שמסביר התפשטות של ניב, אלא מושג נחקר (אם כי אני מסכים שבמצבו הנוכחי הערך לא משהו – יש לכסות אותו מבחינה פסיכולוגית ואנליזית). בערכים כמו טרול (אינטרנט) זה לא מטאפורה מוכחלת, אלא פרט חשוב בתפקידו של הטרול, והקישור אכן מוסיף. לא עקבתי אחרי יתר הסרותיך, אבל בדוק היטב האם יש טעם בהסרות כגון אלו. ערב נהדר, דגש — 23:10, 5 ביוני 2019 (IDT)

צודק, תודה. Noon - שיחה 23:14, 5 ביוני 2019 (IDT)

תודה רבה[עריכת קוד מקור]

היי Noon. ברצוני למסור לך תודה באופן אישי על העריכות שביצעת במספר ערכים שכתבתי.--Bolter21 - שיחה 15:19, 2 בנובמבר 2019 (IST)

בשמחה. Noon - שיחה 15:30, 2 בנובמבר 2019 (IST)

המעבדה המטלורגית של אוניברסיטת שיקגו[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום Noon,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "המעבדה המטלורגית של אוניברסיטת שיקגו" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, המלך הכחולשלח לי הודעה! 07:01, 26 בפברואר 2020 (IST)

שלום לך, ראיתי שהעבודה נפסקה בחודשיים האחרונים, על־כן הסרתי גם מהמעבדה המטלורגית של אוניברסיטת שיקגו#פיתוח הכורים. בברכה, ידידיה צבאןשיחה • כ"ו בסיוון ה'תש"ף • 13:50, 18 ביוני 2020 (IDT)

הטילדה הרביעית גיליון 32[עריכת קוד מקור]

שלום רב. לאחר הפסקה קצרה, יצא גיליון חדש של העלון הוויקיפדי, "הטילדה הרביעית". אתם מוזמנים ליהנות ממנו ולעיין בו בויקיפדיה:הטילדה הרביעית. MediaWiki message delivery - שיחה 12:33, 6 במרץ 2020 (IST)

הטילדה הרביעית - גיליון חדש![עריכת קוד מקור]

טילדה חדשה יצאה ממכבש הדפוס! הטילדה הרביעית חוזרת עם שאלות, מפגשים ותובנות חדשות
דבר העורך • ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת - תחרות כתיבת ערכים • ראיון עם מפעיל מערכת • פורטלים • סודוקו • תשבץ • קצרמרי אקטואליה • מיזם יחסי החוץ • מיזם בית ספר ויקיפדיה • מפגש חורף 2020 • קרב איגרוף • טור אישי • ויקימימז • תפזורת • תמונות חדשות

HatildaHarviit-chrom.png


הארי פוטר 73 - שיחה - הטילדה הרביעית - מיזם העיטור השבועי 18:12, 31 במאי 2020 (IDT)

היי, יש לי שאלה[עריכת קוד מקור]

בס"ד היי, מה נשמע? מה זה שיחזור עמוק? ראיתי שעשית פעולה כזו עכשיו ורציתי לדעת. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 19:30, 1 ביוני 2020 (IDT)

היי ליאת, מה שלומך. שחזור עמוק הוא בדרך כלל שחזור של עדכונים לא טובים של כמה משתמשים, שמביא את הערך לגרסה שהייתה לפני כמה עדכונים. מבצעים אותה ע"י בחירה של הגרסה הטובה האחרונה -> הקשה על "עריכה" -> והקשה על "פרסום השינויים". Noon - שיחה 19:39, 1 ביוני 2020 (IDT)
בס"ד אני מרגישה טוב, מתרגלת לכאן שוב לאחר חופשת ויקי ארוכה, ומתמקדת בביצוע ויקיזציה. תודה על ההסבר, ועל ההתעניינות בשלומי. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 20:36, 1 ביוני 2020 (IDT)

המקבץ השבועי: שדות תעופה לאומיים[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא שדות תעופה לאומיים. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 7 ביוני 2020 (IDT)

המקבץ השבועי: חבל הבלקן[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא חבל הבלקן. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 14 ביוני 2020 (IDT)

המקבץ השבועי: קולוניאליזם[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא קולוניאליזם. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:19, 21 ביוני 2020 (IDT)

המקבץ השבועי: מיזם המקבץ השבועי בחופשת קיץ[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא מיזם המקבץ השבועי בחופשת קיץ. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:18, 28 ביוני 2020 (IDT)