שיחה:מרק פטריות בשמנת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הבהרת חשיבות[עריכת קוד מקור]

אני מתקשה למצוא חשיבות בערכים שעוסקים במאכלים שיש להם גרסאות רבות. בשונה מערך כמו גפילטע פיש או מופלטה, שיש לו ערך תרבותי ומתכון די ספציפי, ערך כמו הערך הנוכחי מלא ב"עובדות" חסרות מקור רציני, בערך הספציפי הזה גם סתירות (מצד אחד כתוב שהוא הומצא במערב ארצות הברית בשנת 1934, מצד שני בסוף הערך כתוב שהוא מוכר מאות בשנים). אני לא רואה טעם בלנסות להסביר לקורא את דרך ההכנה, משום שבשונה ממאכל כמו כרוב ממולא, נניח, מרק פטריות בשמנת נעשה בעשרות דרכים שונות, ומן הסתם בערך כל וריאציה שתהיה כתובה בפסקה הזאת תהיה נכונה. בקיצור, מלבד העובדה שהערך הזה מכיל שגיאות וטענות לא מבוססות, ומתבסס על רמת מקורות נמוכה, אני לא רואה איזה תוכן אנחנו מציעים בו לקורא, משום שמלבד עצם קיומו אין אנחנו יכולים לתת לקורא ערך מוסף על סוג המאכל הזה משום שזה כללי מדי ובלי מקורות מבוססים זה חסר תועלת. • צִבְיָהשיחה • כ"ח בשבט ה'תשע"ח 18:12, 13 בפברואר 2018 (IST)

הוספתי בינוויקי. אני נוטה להסכים לערכים עם הרבה ערכים בויקיפדיות זרות. לגבי שנת 1934 מדובר בגירסה התעשייתית. --ריהטא - שיחה 18:14, 13 בפברואר 2018 (IST)
השאלה היא לא שאלה של חשיבות, אלא שאלה של אמינות, והיא בעיה שקיימת בערכים רבים בויקיפדיה, אם לא בכולם. בשביל זה יש תבנית של "דרוש מקור", "מחפש מקורות", "בבדיקה" וכו'. יוניון ג'ק - שיחה 18:25, 13 בפברואר 2018 (IST)
היא גם שאלה של חשיבות - איזה מידע ערך כזה תורם לקורא? כלום, רק שקיים מרק שעשוי מפטריות ושמנת. יש עשרות סוגי מרקים, אני סבורה שדרוש נימוק מיוחד כדי ליצור להם ערך. למשל, מרק עוף הוא מרק ייחודי שיש לו גם ערך מוסף תרבותי. • צִבְיָהשיחה • כ"ח בשבט ה'תשע"ח 18:37, 13 בפברואר 2018 (IST)
קשה לי להאמין במה שהולך פה. הערך כתוב ב"ערכים מבוקשים" בפורטל המזון + ערכים חסרים בקטגוריה מרקים. לעניין, מרק פטריות בשמנת או בקיצור סוג עיקרי של מרק פטריות הוא אחד מהמרקים הפופולריים ביותר באירופה ובמטבח האסייתי. ושוב, המרק מוכר שנים רבות אך הומצא ב1934 בגרסה התעשייתית. זה מצוין בערך כמובן. מרקים תעשייתים ובכלל מזונות הם חלק לא מועט מן הכלכלה של המדינות בעולם. אם המרק מוכר ופופולרי במקומות רבים ואף יש לו ערך תזונתי במקומות רבים. למה לא לכתוב על זה ערך? ולמה לעזאזל (סליחה על הביטוי) הויקיפדים שמים "ערך מבוקש" אם אתה אדוני חושב שהוא לא? זו דעתי. ChipsIL - שיחה 18:44, 13 בפברואר 2018 (IST)
רשימת הערכים המבוקשים בפורטל המזון נערכה על ידי עורכים אחרים על סמך שיקול דעתם, זה לא אומר שיש להם חשיבות אוטומטית. אולי כדאי לציין זאת. ואגב, שכחתי לציין - פרטת על "ערכים תזונתיים" של המרק - אבל לא יכול להיות פירוט כזה. יש הרבה וריאציות של המרק הזה, ולא ברור לאיזה וריאציה הערכים התזונתיים שהופיעו בערך מתייחסים. אם יש חשיבות למשהו זה אולי לערך הכללי "מרק פטריות" שבו יהיה אפשר לציין על הגרסה של מרק פטריות בשמנת. כעת התוכן בערך דל ובעיניי הוא לא מצדיק ערך שלם. • צִבְיָהשיחה • כ"ח בשבט ה'תשע"ח 18:49, 13 בפברואר 2018 (IST)
אני נוטה להסכים עם צביה. לא נראה לי שיש חשיבות לערך כזה. בן עדריאלשיחה • כ"ט בשבט ה'תשע"ח 18:55, 13 בפברואר 2018 (IST)
תודה למשתמש:ChipsIL על תרגום ערכים בתחום המזון. ערך זה שייך לקטגוריה:מרקים, שבה יש לנו 43 ערכים, רובם מרקים (שאת חלקם אני פחות מכיר מערך זה), וכתוב שם גם "ערכים חסרים" מרק ירקות, מרק תירס, מרק יוגורט קר, מרק לבן (מרק שום), שאני מקווה שגם הם ייכתבו בקרוב. אגסי - שיחה 19:34, 13 בפברואר 2018 (IST)
חשוב מנימוקו של ריהטא, מקובל אצלנו לגמרי. תודה לChipsIL על כתיבת הערך. ביקורת - שיחה 19:50, 13 בפברואר 2018 (IST)
צביה היקרה, אין כאן באתר ויקיפדיה ערכים נוספים הקשורים למרק פטריות. זהו ערך יחיד ומיוחד שמדבר בכלליות על המרק. לא על הסוג. השם של הערך נקרא כך כי זהו המרק פטריות הפופולרי ביותר שנאכל. לכן לדעתי יש כאן חשיבות. ויש גם מידע. מצוין מתי ואיפה זה הומצא, מתואר אופן ההכנה הפופולרי ואיפה זה מוכן. מדובר על הבדלים בין המטבחים ומדובר על הערך התזונתי של המרק. לדעתי יש חשיבות. אולי נעשה דיון? ChipsIL - שיחה 20:10, 13 בפברואר 2018 (IST)
תומך בחשיבות הערך. יש לנו ערכים על מזונות, משקאות, קוקטיילים, תבלינים וקינוחים. Corvus‏,(Nevermore)‏ 20:16, 13 בפברואר 2018 (IST)
יפה מאד. אתם תומכים בערך בעייתי, דל מקורות שכרגע מופיע בו ערכים תזונתיים של "מרק פטריות בשמנת אירופאי ממוצע" באדיבות... משרד החקלאות האמריקאי (המקור עוסק בכלל במרק ספציפי של חברת קמפבל). הערכים האלה כמעט תמיד גרועים ולוקים בדיוק באותם בעיות. בזכותכם ייהנו קוראי ויקיפדיה מערך ברמה גבוהה. • צִבְיָהשיחה • כ"ח בשבט ה'תשע"ח 20:24, 13 בפברואר 2018 (IST)
עכשיו מתברר שהמקור "Thanksgiving Slumming with Cream of Mushroom Soup" הועתק למשפט רנדומלי מהערך האנגלי. בערך האנגלי הוא שימש כמקור לכך שמרק פטריות בשמנת נקרא "בשמל אמריקאי". בערך הנוכחי - הוא הוצב במשפט רנדומלי ללא שום קשר לטקסט. כך או כך זהו מקור בעייתי מאתר מפוקפק. • צִבְיָהשיחה • כ"ח בשבט ה'תשע"ח 20:32, 13 בפברואר 2018 (IST)
חשיבות הערך היא דבר אחד. איכות הערך היא דבר אחר. Corvus‏,(Nevermore)‏ 20:45, 13 בפברואר 2018 (IS
צביה, כבר הובהרה החשיבות ורוב האנשים פה מצדיקים את החשיבות. צריך להוריד את התבנית ולהשאיר את העריכה. סגרנו? ChipsIL - שיחה 21:34, 13 בפברואר 2018 (IST)
קיבלתי את הדיל. • צִבְיָהשיחה • כ"ח בשבט ה'תשע"ח 21:39, 13 בפברואר 2018 (IST)
ChipsIL, יש פה עוד אנשים חוץ מצִבְיָה. הדיל שאני - למשל - אקבל, יכלול גם את הסרת תבנית העריכה. כמובן שזה ידרוש מאמץ מצדך, אבל זה בהחלט מה שכדאי שיקרה. קח את ההערות הפזורות לאורך דף זה כנקודת התחלה. ביקורת - שיחה 22:08, 13 בפברואר 2018 (IST)
יתכן שכדאי לשנות למרק פטריות ולהרחיב באופן כללי על המרק הזה. אני לא חושב שיש מקום לערך על כל סוג ספציפי של מרק פטריות - יש מאות כאלה. כאן זה ההבדל בין מרק עוף שהוא מושג כללי בלי להכנס לדקויות למרק הזה שהוא ספציפי נורא. זה גם השם בוויקיפדיות רבות אחרות. למי שהטיעון הזה עוזר לו. גילגמש שיחה 18:29, 27 בנובמבר 2018 (IST)
לדעתי ניתן לעשות זאת אם וכאשר יצטברו ערכים נוספים על סוגי מרקים - ואז ניתן יהיה לאחד את כולם תחת הערך מרק פטריות, עד אז והיות שהערך הזה הוא הערך היחיד של מרק פטריות כלשהו, לא חושב שכדאי לשנות. Amiroשיחה 18:36, 27 בנובמבר 2018 (IST)
ישנם הרבה מרקים על בסיס פטריות. הסוג הזה פופלרי למדי ולכן יש לו ערך משלו. אפשר גם ערך מורחב יותר על מרקים אחרים, אבל בכל מקרה לא הייתי מוחק את זה. Corvus‏,(Nevermore)‏ 18:39, 27 בנובמבר 2018 (IST)
אני לא חושב שצריך למחוק את הערך, אבל כן היתי משנה את שמו. אני לא חושב שיש מקום לערך על כל סוג של מרק פטריות. מחר יהיה ערך על מרק פטריות שיטאקי? או מרק פטריות בסגנון צרפתי או בסגנון פולני? אני חושב שזה פיצול יתר שיציק לקורא. גילגמש שיחה 18:46, 27 בנובמבר 2018 (IST)
אני טיפה חושש שהערך שידבר על מרק פטריות בכללי יראה כמו ספר מתכונים. Corvus‏,(Nevermore)‏ 15:21, 29 בנובמבר 2018 (IST)