שיחה:ראש עירייה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

שם הערך[עריכת קוד מקור]

אני סבור ש"ראש עיר" או "ראש העיר" מקובל כיום הרבה יותר מאשר "ראש עירייה" או "ראש העירייה". האם יש התנגדות להעברת הערך? ‏odedee שיחה 02:53, 14 בדצמבר 2009 (IST)

אני דווקא בעד ראש עירייה, שזה תפקידו הרשמי. ראה גם דיון בשיחת קטגוריה:ראשי ערים בישראל, שם רציתי לשנות את ראשי ערים ל"ראשי עיריות", אבל נשארתי במיעוט. הרוב כנראה חושבים כמוך. אבינעם - שיחה 22:26, 14 בדצמבר 2009 (IST)
Symbol support vote.svg בעד ראש עיר. ‏VirtuOZ‏ • שיחה 10:38, 7 בספטמבר 2013 (IDT)
ראו מאמר בסוגיה באתר האקדמיה: "ראש עיר וראש עירייה", האקדמיה ללשון העברית. Mr.Shoval - שיחה 15:43, 7 בספטמבר 2013 (IDT)

הגוף שנבחר במדינות דמוקרטיות על ידי תושבי העיר לשם ניהולה, או שממונה על ידי הממשל במדינות בעלות שיטת משטר שאיננה דמוקרטית.- הגדרה שגויה.[עריכת קוד מקור]

"הגוף שנבחר במדינות דמוקרטיות על ידי תושבי העיר לשם ניהולה, או שממונה על ידי הממשל במדינות בעלות שיטת משטר שאיננה דמוקרטית." - זה פשוט לא נכון. תפקיד ראש העיריה יכול להיות כזה שבו ראש העיר נבחר, אך יכול להיות גם בבחינת "בורגרמייסטר" דהיינו ראש עיריה ממונה ולא נבחר. אין קשר למשטר של אותה מדינה.

שחיתות ראשי עיריות[עריכת קוד מקור]

נראה לי שהפרק "שחיתות ראשי עיריות" תופס מקום לא פרופורציונלי בערך. הוא עוסק בשחיתות ב-18 רשויות מקומיות מתוך כ-250, כך שהמדגם שלו קטן למדי, ולא מצדיק את פירוט כל מסקנותיו. ראוי לצמצם פרק זה במידה ניכרת. דוד שי - שיחה 06:23, 23 בספטמבר 2020 (IDT)

דוד שי, מה שלא פרופורציונאלי בערך הוא הפרק על ישראל, אבל זה מכיוון שלמעשה אף אחד לא כתב אצלנו את הערך ראש עירייה אלא את ראש עירייה בישראל (אם היינו מפרידים ביניהם ראש עירייה היה אולטרה קצרמר). נוסף על כך, זה לא שנבדקו מדגמית 18 רשויות מתוך 250, אלא ספציפית נבדקו רובן הגדול של הרשויות בהן היו פרשיות השחיתות. מבחינת מדגם השחיתויות שנבדקו (ולא הרשויות) אני חושב שמאגר הנתונים בכלל לא דל.
עם זאת, אני פתוח להצעות. אם אתה חושב שיש מקום לקצר את הפרק, מוזמן להציג את גרסתך ו"מקסימום" אם אני אחשוב שהורדת משהו קריטי מדי נתקדם עם הדיון משם. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 17:31, 23 בספטמבר 2020 (IDT)
השארתי מה שבעיני הוא העיקר במחקר זה. התמשכות הדיונים היא בעיה ידועה של מערכת המשפט בכל תחום, לאו דווקא בנושא שלפנינו, וכך גם הענישה הרחמנית. דוד שי - שיחה 18:03, 23 בספטמבר 2020 (IDT)
דוד שי, הוספתי משפט נוסף לגבי ותק שנראה לי מעניין. מעבר לזה הצמצום מקובל עלי. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 18:13, 23 בספטמבר 2020 (IDT)