שיחה:רכבת ישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם הערך[עריכת קוד מקור]

לא כדאי לקרוא לערך פשוט "רכבת ישראל"? eman

לא לפי הכללים שניסח דוד שי בויקיפדיה:איך לתת שם למאמר#שמות חברות.
מאיר מ 15:01, 29 פבר' 2004 (UTC)

הכללים שניסחתי אינם שוללים את השם "רכבת ישראל", משום שזהו שם ייחודי, שאינו גורם בלבול. כך גם הרכבת ידועה בציבור, וכך היא מופיעה באתר שלה. אני מציע לבצע היפוך: לתת את הטקסט בערך רכבת ישראל, ולבצע REDIRECT אליו מהערך חברת רכבת ישראל (בהנחה שזה השם הרשמי של החברה החדשה). אני מתנצל שהכללים שלי לא היו ברורים במידה מספקת. מאיר, אם תיתן את הסכמתך לשינוי אעשה זאת בלי לפגוע בהיסטוריית השינויים של הערך. דוד שי 15:28, 29 פבר' 2004 (UTC)
הבעיה שלי היא שיש בערך רכבת הרבה מידע על רשת הרכבות בישראל. זה מבלבל עם רכבת ישראל.
מאיר מ 16:34, 29 פבר' 2004 (UTC)
לדעתי יש להעביר את כל תוכנו של הסעיף רכבות בין-עירוניות ופרבריות לערך חברת רכבת ישראל, ואז לבצע את ההחלפה המוצעת לעיל. בערך רכבת יש לתת, כמובן, משפט אחד או שניים של הפניה לערך רכבת ישראל. דוד שי 16:53, 29 פבר' 2004 (UTC)
מפעילים יקרים,
כדי שאוכל להעביר את הערך חברת רכבת ישראל לרכבת ישראל אני צריך למחוק את הערך רכבת ישראל. אנא בצעו פעולה זו.
המחיקה וגם ההעברה בוצעו. דוד שי 05:49, 2 מרץ 2004 (UTC)

הקו לאריאל[עריכת קוד מקור]

ראיתי שמחקו את התוכנית לחיבור העיר אריאל לרכבת. שלחתי לרכבת ישראל פניה בנושא - שאלתי "האם עדיין יש תיכנון לבנות קו רכבת לאריאל?" והנה התשובה (ההדגשות שלי, אבל בכוונה לא תיקנתי את שגיאות הכתיב :-) ):

הנדון: פנייתך לרכבת ישראל בנושא רכבבת לאריאל
ברצוננו להודות לך על פנייתך שבנדון, להשיב ככלל בחיוב על שאלתך ולהמשיך ולעדכן כלהלן:
בד בבד עם ההפעלה השוטפת של רשת המסילות לשירות ציבור הנוסעים ברכבת - בין באמצעות פיתוח קווים חדשים ובין באמצעות שידרוג והשבחת השירותים הקיימים - לא שוקטת חברת רכבת ישראל על שמריה וממשיכה בעבודות לתיכנון ולפיתוח רשת המסילות הקיימת - כולל התכנון להקמת קווים ותחנות נוסעים חדשות ובהן קו קו רכבת לאריאל. לכן, גם בתהליכי התכנון השונים נכלל, מטבע הדברים, גם הקו אשר יחבר את העיר אריאל לרשת המסילות הארצית, בעיקר באמצעות הבטחת זכויות הדרך לקו (באמצעות אישור תוכנית המתאר הארצית). עם זאת חשוב לציין, כי רק לאחרונה, אישרה ממשלת ישראל את תוכנית הפיתוח של רכבת ישראל לחומש הקרוב, אולם לצערנו הקו לאריאל אינו כלול, בשלב זה, בתוכנית המאושרת.
תודה על תשומת הלב והאיכפתיות ובתקווה כי תמשיכו להשתמש ולהינות משירותי רכבת ישראל.
בכבוד רב ובברכת שנה טובה,
יריב אגמון
ממונה פניות הציבור
רכבת ישראל

אז כן, לא ברור מתי והאם הקו ייבנה, אבל הוא לא קוריוז שנעלם. הוא בוודאי לא יותר קוריוז מ"חיבור תחנת בניניי האומה העתידית בירושליים עם תחנת מלחה בדרום מערב העיר דרך תוואי כביש בגין או באמצעות מנהרה שתכלול תחנה נוספת שתמוקם במרכז העיר". על הקו לאריאל קראתי בהרבה מקורות ואילו על המנהרה הדמיונית שתיכרה במרכז ירושלים קראתי רק בוויקיפדיה.--אמיר א. אהרוני 13:10, 10 נובמבר 2005 (UTC)

המקור המוסמך לנושא תכנון הוא משרד הפנים. באתר המפות שלו באינטרנט (http://gis.pnim.gov.il) לא מופיעה מסילה לאריאל.
בירושלים לעומת זאת כן מופיעה מסילה (דימיונית לטעמי) מתחנת מלחה צפונה לכיוון רמאלה. מסילה זו לא מתחברת לתחנת בניני האומה אבל נושא זה נדון בעבר.
מאיר מ 16:03, 12 נובמבר 2005 (UTC)
במכתב שנכתב ע"י מנכ"ל רכבת ישראל, יוסי שניר, לח"כ מיכאל איתן, בספטמבר 2002, נכתב שתוואי המסילה לאריאל לא אושר במועצה הארצית לתכנון ובנייה "בטיעונים ובקשות להתווית המסילה בחציית מחלף קסם". כלומר, רעיון הקו לאריאל הועלה ואפילו החל טיפול בו ע"י גוף של משרד הפנים.
אם כך, אז בוודאי שנכון לכלול את הקו לאריאל תחת הכותרת: "בטווח היותר רחוק הועלו מספר רעיונות למיזמים עתידיים:"
אוהד ל 16:57, 30 דצמבר 2005 (UTC)
אין לי התנגדות להכללת הקו תחת "מספר רעיונות למיזמים עתידיים" למרות שאני חושב שהסיכוי שזה יקרה הוא קלוש ביותר.
מאיר מ 16:38, 14 ינואר 2006 (UTC)


מתי תפסיקו עם הפוסטרים הוירטואלים חסרי המשמעות, ותתחילו לתת שירות בשטח ?[עריכת קוד מקור]

האם ויקיפדיה נועדה לספק מידע, או לעזור לארגונים כושלים לפרסם פירסום שיקרי ?

העובדות האמיתיות (הידועות היטב לכל מי שאיתרע מזלו להיזדקק לרכבת בשעות הבוקר ):

- הרכבת מאחרת באופן קבוע וכרוני. רבע שעה, עשרים דקות, לפעמים גם שלושת רבעי שעה.

- הרכבת מעמיסה נוסעים פי שניים ויותר ממה שנועדה. להדגמה, בשבועיים האחרונים יצא לי למצוא מקום ישיבה רק פעמיים, בשאר הזמן ישבתי על הרצפה.

- הקטרים ישנים ולא מתפקדים. לעיתים תכופות הם נתקעים או נוסעים לאט מאוד, כי הם לא "סוחבים".


אלה העובדות האמיתיות בשטח, ופרסומים שקריים לא ישנו את זה. מי שרוצה להיווכח, מוזמן לנסות לקחת רכבת מחיפה לת"א בשעות הבוקר. יתייחסו אליכם כאילו הייתם בקר להובלה, בטינופת וצפיפות ויחס חצוף מצד הכרטיסנים.

זו האמת, ואי אפשר לשנות אותה בשום פוסטר נוצץ. מה הטעם בכלל בכל הפרסומים האלה - הרי גם מי שיימשך על ידי הקמפיין, ימלט על נפשו לאחר נסיעה אחת....

על מה אדוני מדבר? איזה פרסום? כאן ויקיפדיה, לא אתר רכבת ישראל. אתה בטוח שאתה כותב לאנשים הנכונים? קומולוסשיחה 11:54, 11 במאי 2007 (IDT)
יש מקומות אחרים לזעום על שירות הרכבות בישראל: אתר תנועת "על הרציף"
מעבר לכך - כן יש מקום לכתוב על הליקויים הנוכחיים בחברת רכבת ישראל (וגם על ההיסטוריה של החברה, ועל הארגון שלה ועוד). תומר ש 12:03, 11 במאי 2007 (IDT)

שום דבר על ההיסטוריה של הרכבת בארץ??[עריכת קוד מקור]

לאור רכבת העמק, אני חושב שגם לערך הזה מגיע קצת היסטוריה, לא? Harel - שיחה 07:21, 13 אפריל 2006 (UTC)

קישור ל"קטגוריה:ישראל: תחנות רכבת" ב-"ראו גם"?[עריכת קוד מקור]

יש כבר חמישה ערכים בקטגוריה:ישראל: תחנות רכבת. היש דרך ליצור קישור לקטגוריה תחת הכותרת "ראו גם"? ריק-פ 10:16, 23 בספטמבר 2006 (IDT)

כן, אפשר, אני רק לא בטוח שעושים ממש קישור לקטגוריה, מצד שני אני לא רואה אופצייה טובה יותר אז יאללה Urilei 11:11, 23 בספטמבר 2006 (IDT)
טוב, עשיתי בקישור חיצוני; יתקנו המומחים, אם אפשר. ריק-פ 19:18, 23 בספטמבר 2006 (IDT)

עיצוב[עריכת קוד מקור]

הצעה בנוגע לתמונות כרטיסי הרכבת. יש שתי תמונות המציגות את כרטיס הרכבת החדש, אחת מהן באיכות פחות טובה. אני מציעה להחליף את זו בזו. לפחות יהיה לזה איזה ערך מוסף בעוד שנה כשאף אחד כבר לא יזכור שפעם הכרטיסים לא נראו כמו שהם נראים כיום. נעה 13:20, 6 במאי 2007 (IDT)

יש לי כרטיסי רכבת משנת 1994. יש טעם לסרוק ולהעלות לערך? הם נראים אחרת לגמרי. לפני תקופת השערים האוטומטיים. 13:54, 6 במאי 2007 (IDT)
נשמע מעניין. נעה 16:33, 6 במאי 2007 (IDT)

התפתחות תנועת הנוסעים ברכבת ישראל[עריכת קוד מקור]

לדעתי בפרק הנ"ל ניתן להוסיף לכל שנה שדה של "מה התחדש" ברכבת ישראל כהסבר חלקי למספר הנוסעים הגודל מדי שנה, למשל, ב-2005 (?) פתיחת תחנת דימונה לנוסעים, וכו'. -- Ynhockey 12:29, 22 ביוני 2007 (IDT)

מספר התחנות[עריכת קוד מקור]

לדעתי ישנם 43 תחנות רכבת פעילות.

באתר של רכבת ישראל יש פירוט על כל תחנה פעילה,
ישנם 47 תחנות רכבת פעילות.‏‏[1]
אתקן את הערך
יש 44 תחנות פעילות. עוד שלוש אמורות להיפתח השנה, אבל כבר מצויינות בלוח הזמנים של הרכבת. תומר ש - שיחה 16:16, 26 במרץ 2008 (IST)
למקרה שעוד מישהו יתהה כמוני מדוע אצטרובל הוריד את מספר התחנות מ 52 ל 51, תחנת רמלה סגורה עכשיו. Amnonj - שיחה 11:55, 5 באוקטובר 2011 (IST)

קטרים[עריכת קוד מקור]

לדעתי כל החלק של קטרים ברכבת ישראל צריך להיות תחת הערך קטר ובערך הזה צריך להיות תקציר + הפניה. Easy n - שיחה 16:06, 30 במרץ 2008 (IDT)

קטר הוא ערך הרבה יותר כללי. אם כאן אין טעם לפרק האמור, על אחת כמה וכמה בקטר. אולי כדאי ליצור את קטרים ברכבת ישראל או קטרים בישראל ולהפנות אליו מרכבת ישראל ומקטר. גברת תרדשיחה 16:20, 30 במרץ 2008 (IDT)
אני מסכים עם שניכם - צריך לפתוח ערך בשם ציוד נייד של רכבת ישראל שיכלול את כל המידע המפורט שנמצא כרגע בערך רכבת ישראל ועוד פריטי מידע נוספים. צריכה להיות הפניה לערך המורחב בערך רכבת ישראל וצריכות להיות פסקאות (עם הפנייה לערך המורחב) בערכים הכלליים קטר, קרון רכבת, IC3, רכבת נוסעים דו-קומתית וכו'. תומר ש - שיחה 22:37, 30 במרץ 2008 (IDT)
הערך ציוד נייד של רכבת ישראל מתבקש (בפרט שיש אליו הפניה מהפורטל עם המילים "פירוט נוסף ניתן למצוא בערך ציוד נייד ברכבת ישראל.") הבעיה היא שאני לא יודע מספיק על הציוד הנייד התפעולי של רכבת ישראל על מנת לכתוב את הערך הזה ובלעדיו הוא לא יהיה שלם. בכל מקרה, המצב הנוכחי הוא לא עקבי - המידע על קטרים של רכבת ישראל נמצא בערך הזה בעוד שהמידע על שאר הציוד הנייד של רכבת ישראל נמצא בערכים השונים וזה מבלבל.Easy n - שיחה 10:26, 31 במרץ 2008 (IDT)

בעקבות העלאת הערך ציוד נייד ברכבת ישראל אני מתכוון להסיר את פרק הקטרים ולהחליפו בתקציר של הערך החדש עם הפניה אליו כערך מורחב. אם יש למישהו התנגדות לכך, זה המקום והזמן לספר לי על זה. Easy n - שיחה 02:20, 21 בנובמבר 2008 (IST)

מעולה. תומר ש - שיחה 05:51, 21 בנובמבר 2008 (IST)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 01:12, 9 ביולי 2013 (IDT)

תוקן. אלעדב. - שיחה 11:34, 18 ביולי 2016 (IDT)

קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 01:12, 9 ביולי 2013 (IDT)

הוסר בעבר. שרשרשיחה 15:16, 22 בספטמבר 2017 (IDT)

דיי אאוט וויד' תומס[עריכת קוד מקור]

האם ייתכן שרכבת ישראל אי פעם יתחילו לעשות אירועי "דיי אאוט וויד' תומס" כמו שעושים ב-USA ,UK, אוסטרליה ועוד? אני מתכוון ל-משהו כזה. אני כבר יכול לחזות מה יכול להיות שם.......

  • אדם מחופש למפקח השמן שמתקשר עם ילדים והוריהם ונותן הזדמנויות לצילומים.
  • מכירה מיוחדת של מוצרי תומס (צעצועים למשל) חדשים מיובאים במספר תחנות.
  • קטר מיוחד שבנוי להיראות כמו תומס באורך של חצי JT-42BW (לא קיטור, סתם דיזל מחופש עם מוטות חיבור, משרוקית אוויר, פנס קדמי עובד, ומכונות עשן.)
  • (אופציונלי): להתקין "פרצופים" על קטרים רגילים שעובדים באותן מסילות.

דיי אאוט וויד' תומס ישראלי יכול להיות הצלחה גדולה, אם יעשו את זה נכון. זה לא אמור למשוך ילדים ישראלים לתומס, אלא דרך ליצור הכנסות מיוחדות מכל אירוע כזה. מה אתם חושבים? אם אשלח את הרעיונות לרכבת ישראל, האם יקבלו אותם? לג רואיל - שיחה - פם-פם!! 17:52, 5 ביוני 2014 (IDT)

לא נראה לי שזה ממש קשור לדף השיחה הזה... ‏אופקאלףשיחה‏ • 17:54, 5 ביוני 2014 (IDT)
בהחלט קשור, זה בדף השיחה של הדף על החברה, לא? אני לא אשלח רעיונות כאלה לאחד המשרדים, עד שאני אפתח אותם ואגיש אותם על נייר מודפס. לג רואיל - שיחה - פם-פם!! 17:57, 5 ביוני 2014 (IDT)
ראה ויקיפדיה:דף שיחה. ‏אופקאלףשיחה‏ • 20:05, 5 ביוני 2014 (IDT)

בוטןבוטן - גם פה, כמו בדף כנסת, הקשת לא לעניין. מציע שתשחזר. Mr.Shoval - שיחה 16:03, 14 בדצמבר 2014 (IST)

הנהלת הרכבת[עריכת קוד מקור]

כל יחידות הרכבת עברו אל תחנת הרכבת של לוד כולל "בניין חדש" עבור ההנהלה. פארוק - שיחה 19:20, 8 בדצמבר 2016 (IST)

רכבת שכתוב עליה "הוסב לחשמל"[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:הכה את המומחה 13:30, 16 בדצמבר 2017 (IST)

באחת מתחחנות הרכבת במרכז הארץ ראיתי רכבת שכתוב עליה "הוסב לחשמל" אך רעש המנוע שלה נשמע כמו רעש המנוע של כל רכבת אחרת ואני לא מאמין שהיא מונעת על חשמל גרידא. אשמח לדעתכם על זה. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

נכון להיום אין בישראל רכבות כבדות שמונעות בחשמל, כל הרכבות מונעות באמצעות מנועי דיזל. על מנת לאפשר את הנעת הרכבות בחשמל יש לבצע שינויים מסויימים בקרונות הישנים שנבנו במקור לשימוש רק ברכבות המונעות באמצעות קטרי דיזל. קרונות אלו, לאחר ביצוע ההתאמות מסומנים בסימון שראית. הקרונות החדשים יותר נבנו מלכתחילה לשימוש ברכבות עם הנעה חשמלית או באמצעות קטרי דיזל. בברכה, Easy n - שיחה 23:42, 18 בנובמבר 2017 (IST)
אני לא בטוח שהבנתי אותך. האם אתה אומר שנכון להיום כל רכבת כבדה מונעת באמצעות מספר קרונות, שלפחות אחד מהם מכיל מנוע דיזל והאחרים מכילים או מנוע דיזל נוסף או מנוע חשמלי נוסף (ועל אלו מהם החשמליים שמים את המבדקה שתיארתי)? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
לא מדוייק, היום הרכבת נעות באמצעות קטר חשמלי, המוזן על ידי גנרטור דיזל; בעתיד הרכבות ינועו על ידי קטר חשמלי, המוזן ישירות מרשת החשמל הארצית. הסבת הקרונות היא שידרוג מהירות הנסיעה המקסימלית שלהם ל־160 קמ״ש, הסבת מערכות הבלימה למערכות שיכולות להפיק חשמל מבלימת הרכבת, ושיפור תקני הבטיחות שלהן, ואולי עוד דברים ששכחתי. ירח אפל - שיחה 07:30, 19 בנובמבר 2017 (IST)
אם כך הרכבות היום הן לפחות בחלקן היברידיות. נראה כאילו חברת רכבת ישראל מעט מניפולטיבית כשהיא כותבת על הקרונות "הוסב לחשמל" באותיות גדולות ובולטות בלי לציין באותו מקום שמדובר בהסבה חלקית של המבנה השלם, כך לדעתי. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
רכבת ישראל לא כותבת על הקטרים אלא על הקרונות שהם הותאמו לעבודה עם קטרים חשמליים. כיום אין בישראל רכבות שמונעות ישירות בחשמל ואין גם מסילות שמאפשרות לרכבות כאלה לנוע עליהן. בברכה, Easy n - שיחה 09:02, 19 בנובמבר 2017 (IST)
גם זה לא מדויק, הקרונועים של רכבת ישראל מונעים במנועי דיזל עם תמסורת מכנית-הידראולית ללא מנועי הסעה חשמליים. כל הקטרים הם אכן דיזל-חשמליים. בברכה, Easy n - שיחה 09:02, 19 בנובמבר 2017 (IST)
לא ברור למי השבת בתגובה האחרונה, לי או לירח אפל - בבקשה תסדר את ההזחה. לגבי קטרים לעומת קרונות - תיקנתי שם את הבלבול. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אכן לא התייחסתי לקרונועים, שהם דור הולך ונעלם ירח אפל - שיחה 10:17, 19 בנובמבר 2017 (IST)

ההדרדרות בקווי נהריה "לטובת" הקו נתב"ג-ירושלים[עריכת קוד מקור]

הרכבת לא ניתקה את נהריה מהמרכז. המילה "ניתוק" נכתבה בכותרת Ynet ולא בגוף הערך.

ביטול עריכתי לא מוצדק.

אני עצמי, כמו רבים אחרים, נזקקת לרכבת זו ולא יכולה לנסוע בעמידה. מכיוון שבוטלה האפשרות למקום שמור, אנו אכן מנותקים מהמרכז חלק גדול מהיום, שבו רב מאד העומס shoshie8שיחה • כ"א בחשוון ה'תשע"ט • 09:44, 30 באוקטובר 2018 (IST)

המשפט “הקרונות לקווים החדשים נלקחו מקווי נהריה. הקו לבאר שבע בוטל כמו גם רכבות רבות ביום. לנוסעים נגרמים צפיפות וסבל קשים” הוא לא פרוייקט בביצוע ולכן אין לו מקום בפסקה הזאת. הכתבה הצעקנית והמתלהמת של ווינט היא גם לא רלוונטית לפרק העוסק בפרויקטים בביצוע. יש עוד קווים שסובלים מעומס כבד חוץ מקו חיפה תל אביב. אם את רוצה להוסיף מידע מגובה במקורות על העומס הכבד בקווים השונים של הרכבת בשעות העומס, הפרק המתאים לכך הוא “תעבורת נוסעים”. בברכה, Easy n - שיחה 19:54, 30 באוקטובר 2018 (IST)
נכון, יש מדי פעם מאז ספטמבר עומסים גבוהים גם בקווים אחרים. אך לא נראה לי שהנהלת הרכבת תיאות למסור נתונים. חבל מאד שכרגע הרכבת מצטיירת מויקיפדיה באופן שאינו משקף את המציאות הנוכחית והעתידית למשך שנים (כפי שנמסר רשמית). כאילו עודכן הערך ע"י יועץ תקשורת ממשלתי לקראת הבחירות shoshie8שיחה • י"ז באדר א' ה'תשע"ט • 19:39, 21 בפברואר 2019 (IST)

דיווח שאורכב ב-20 ביוני 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

1 רכבת ישראל כמה בשנת 1892. ולא 1948. 126 שנים לרכבת בארץ ישראל

הערך מדבר על הקמת החברה ולא על הנחת מסילות רכבת. יוני דוד - שיחה 21:32, 19 ביוני 2019 (IDT)