שיחה:שי בלוך

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חשיבות[עריכת קוד מקור]

יש חשיבות בעיניי. זמרת אופרה שמופיעה באופרה הישראלית ובתזמורת הפילהרמונית. נעם דובב - שיחה 18:16, 8 בספטמבר 2019 (IDT)

יש הרבה זמרות אופרה באופרה הישראלית ובתזמורת הפילהרמונית. אני מאמין שלאורך השנים היו עשרות רבות ואולי אף מאות. אני לא רואה חשיבות אינצקלופדית אם לא מדובר בתפקידי סולן. Dindia - שיחה 19:05, 8 בספטמבר 2019 (IDT)
אני תומך בחשיבות. במעריב כתוב שהיא סולנית. אגסי - שיחה 20:39, 8 בספטמבר 2019 (IDT)
שלומית קדם, מה דעתך ? צחי לרנר - שיחה 00:19, 10 בספטמבר 2019 (IDT)
אני מהססת, משום שמצד אחד, שי בלוך מילאה תפקידי סולו משמעותיים באופרות, אם כי תמיד תפקידים משניים. מצד שני, היא עדיין לומדת ב"מיתר אופרה סטודיו", שהוא בית ספר גבוה לבוגרי האקדמיות. תלמידי הסטודיו מקבלים רפרטואר עשיר של תפקידים משניים ועם הזמן יהיו לזמרים מובילים, כמו הילה בג'יו, אם להכריע לכאן או לכאן, אני חושבת שאפשר לאשר את הערך ולשמוח עם שי בלוך כשתתפתח לזמרת מובילה.שלומית קדם - שיחה 09:54, 10 בספטמבר 2019 (IDT)
ראו גם דיון שמתנהל כאן. יוניון ג'ק - שיחה 11:03, 10 בספטמבר 2019 (IDT)
מה הקשר? רק בגלל שם המשפחה הזהה? לפי אותו הגיון, האם צריך לדון גם בחשיבותו של ארנסט בלוך, למשל?שלומית קדם - שיחה 19:01, 10 בספטמבר 2019 (IDT)
  • משתמש:דגש חזק,משתמש:נעם דובב למה אתם נכנסים למלחמת עריכה, בלי לנהל כאן דיון. אני רואה שדגש מחק את התוכן בנימוק שמדובר בטרול, אבל היכן הסימוכין לכך? ומדוע לא נכתב כלום כאן בדף שיחת המשתמש? אגסי - שיחה 21:31, 10 בספטמבר 2019 (IDT)
מדובר באברהם במחזה. כל מי שמכיר את הנ"ל יזהה אותו בבירור. מדוע שאפרט על גבי הוויקי? שיעזור לו להסתתר טוב יותר בפעם הבאה? דגש חזק - שיחה 21:37, 10 בספטמבר 2019 (IDT)
אני מסכים עם נועם שזה תפקיד המפעילים להכריע האם יש מקום למחוק את הערך ותוכנו. אפילו ערכי הבל, אנחנו נאלצים לבקש את מחיקתם, בלי למחוק את תוכנם. אגסי - שיחה 21:58, 10 בספטמבר 2019 (IDT)
אברהם במחזה, למי שירצה לכתוב ערך על זמרת אופרה. זה לא במחזה שלו --Nirvadel - שיחה 22:07, 10 בספטמבר 2019 (IDT)
התו השמיני, מדוע מחקת את הערך הזה וערכים אחרים שנכתבו על ידי המשתמש?! תמהני. זיהיתי שאלה תמוהה ביותר שלך בדף המשתמש דגש חזק. שאלת אותו אם מדובר ב"אברהם במחזה". כלומר: א. היו לך ספקות. ב. שמת לך כסמכות שיפוטית בעניין משתמש מהשורה, לא מפעיל, לא ביוקרט ולא בודק, ללא כל סמכות להחליט בעניין. יתרה מזו, בשל הבעייתיות הרבה והידועה בהתנהלותו של דגש חזק הוא נחסם מספר פעמים בעבר ונפסל על ידי הביוקרטים מלשמש כמפעיל לא מזמן (ב"מפעיל נולד"), לאחר שעשרות עורכים הצביעו על בעייתיות בהתנהלותו. ג. לא הוצגו כל ראיות לטענה שהמשתמש שכתב את הערך הזה הוא טרול, ולא התקיים כל דיון בנושא. נעם דובב - שיחה 00:15, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
משתמש:ביקורת, האם אתה סומך על המסקנה שמדובר במשתמש:אברהם במחזה? (בזמנו כתבת לו בדף שיחתו) אגסי - שיחה 00:32, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
משתמש:נרו יאיר, השאלה מופנית גם אליך. אגסי - שיחה 00:36, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
לא עקבתי אחרי עריכותיו/ה, אם אתה מדבר על נשמה פרימא. מה שכן שמתי לב שהיא/וא העלת/ה סדרת ערכים על בני משפחת בלוך. הערכים עצמם לא היו נראים כמו ערכיו של במחזה. ביקורת - שיחה 00:43, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
אתה מסתכל על הגרסה האחרונה אחרי העזרה הראשונה שעשו לערך או על הגרסאות הראשונות?... אם למישהו יש ספיקות אפשר לבדוק IP.
האובססיביות של נעם דובב להזכיר במקומות לא קשורים, ולא בפעם הראשונה, את הדיון במפעיל נולד היא אבן נגף במסלול המוביל לתרבות דיון תקינה. דגש חזק - שיחה 00:48, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
ביקורת, כן. הוא הכחיש את האשמות בדף שיחה של דגש חזק, והציע לבדוק איתו באימייל. האם גם שאר הבובות קש של "במחזה" נהגו להכחיש? צריך לוודא שלא גרמנו לו עוול. אגסי - שיחה 00:53, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
לשאלתו של אגסי אענה שהן נהגו להכחיש, ופעמים רבות מייד אחרי זה להירשם בשם דומה ולהכחיש. אני מציע להמשיך את הדיון במייל, כדי לא לסייע בידי טרולים, מוכרים ובפוטנציאל. דגש חזק - שיחה 00:56, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
דגש, יכול להיות שאתה צודק בזיהוי, אבל ליתר ביטחון, אני מבקש שביקורת יבדוק את העניין. אגסי - שיחה 01:05, 11 בספטמבר 2019 (IDT)

התו השמיני, בהתאם לתשובת ביקורת לעיל: "הערכים עצמם לא היו נראים כמו ערכיו של במחזה", אבקשך לשחזר את הערכים הללו ואת שאר הערכים שמחקת של המשתמש הנ"ל. נעם דובב - שיחה 01:06, 11 בספטמבר 2019 (IDT)

נעם דובב, אני מציע שתתנצל ותמשוך את מה שכתבת בשם הביורוקרטים על דגש חזק. אלו דברים לגופו של איש וזה מיותר (וישנם כללי התנהגות).
אני לא מצליח להגיע למסקנה שמדובר באברהם במחזה, אבל התרשמתי שדגש כן מזהה את הבובות שלו בצורה טובה, לכן מציע לבקש בדיקה. עכשיו חזרתי לגרסאות הראשונות של הערכים והם באמת כתובים לא משהו, אבל אני לא רואה טביעות אצבע ברורות של אברהם במחזה. ביקורת - שיחה 01:19, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
אגב, משום מה היה ממש קשה למצוא את הערכים המחוקים, אני רושם אותם פה למקרה שיוחלט לשחזרם: ליונל מוריס (לס) בלוך, נעמי בלוך-פורטיס, מוריס משה דוד בלוך, יגאל בלוך. ביקורת - שיחה 01:21, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
כל מה שכתבתי אמת ומאוד רלוונטי לדיון. אתם פסלתם אותו והתנגדות רחבה מצד עשרות עורכות ועורכים שנפגעו ממנו, באופן עקבי, במספר דרכים, והעלו דוגמאות רבות ושונות למעבר שלו על כללי ההתנהגות עליהם אתה מדבר. התבלבלת, הוא ואף אתה זה שצריכים להתנצל (בוודאי שאני לא זה שצריך להתנצל, קל וחומר בפניו). גם אתה עברת לא אחת על כללי ההתנהגות, לא פעם ולא פעמיים, אך אתה נהנה מחסינות, למרבה הצער. נעם דובב - שיחה 01:25, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
את ועוד, בערכים הללו דגש עבר על מספר כללים: מחק את תוכן הערך בלא כל סמכות ואישור ומבלי שהתקיים דיון, קל וחומר החלטה בעניין; נכנס למלחמת עריכה; שחזר את עריכותיי תוך המשך במלחמת עריכה לאחר שמנעתי שוב ושוב את השחתותיו החוזרות וללא כל הסבר בתקצירי העריכה. רק על זה היה אמור להיחסם. יתרה מכך, הוא טען בדף המפעילים שכל מפעיל שמכיר את אברהם במחזה יידע לזהות בבירור שזה אברהם במחזה, והנה אתה אומר שזה לא נראה לך הוא. נעם דובב - שיחה 01:32, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
אני לא חושב שאתה חושב שאתה צודק, אבל אם כן, יתכן שקשה לך להתנהל בצורה שיתופית עם אנשים שאינם חושבים כמוך. אסתפק בזה לעת עתה, לא לפני שאומר ברורות שלמיטב הכרתי מימיי לא עברתי על כללי ההתנהגות בקהילה, מימיי גם לא דרשתי את חסימתו של מישהו שהטיח בי טענות לא נכונות או עלבונות. באתי לכאן כדי לתרום ידע בצורה שיתופית ולשם אני חותר, על הדרך בשנים האחרונות אני משרת ציבור, ולכן חבל לי מאד שאתה מתרשם שהקהילה מעניקה לי חסינות שלא בצדק ושבעצם אני אמור להיחסם. ביקורת - שיחה 01:44, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
נעם דובב, כפי שאתה יכול לראות, אני לא מחליט סתם על משתמשים שהם בובה של אברהם במחזה. שאלתי את דגש כי חשדתי שמדובר בטרול המדובר, אבל אני תמיד, באופן מוחלט, מברר קודם אצל דגש או נרו, שהם מומחים לזיהוי הטרול הזה, והם מאשרים לי את החששות. בינתיים נחסמו עשרות בובות בסיועו המבורך של דגש, ואף לא אחת מהחסימות התבררה כשגויה, למיטב זכרוני. מדי פעם הבובות שנחסמו נבדקות על ידי הבודקים. לא יפה לרדת לגופו של עורך, זה לא מכבד אף אחד מכם. אתה צריך להכיל את השני, גם אם הוא חושב אחרת ממך. אני מאמין שלי ולך דעות שונות בתכלית במגוון נושאים, אבל זה לא מונע ממני להעריך ולכבד אותך. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 07:37, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
רבותי, אתמול נקראתי הנה כדי להביע דעה על ערך של זמרת בתחילת דרכה. היום אני רואה שהערך נמחק ללא דיון נוסף והדיון עוסק עכשיו במישהו שמעולם לא שמעתי עליו, בובת-קש חובבת בני בלוך לדורותיהם... משהו מוזר מאד מתרחש כאן. אין לי עניין במריבות שביניכם, אבל הייתי רוצה לדעת, אם הערך של שי בלוך נמחק משום שנמצא בלתי מתאים בשלב זה, אן משום שהחשוד בכתיבתו נחשב לטרול?שלומית קדם - שיחה 09:13, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
משתמש:התו השמיני, לדעתי, כאשר מדובר במשתמש שכתב 5 ערכים לא קצרים ומתקיימים דיונים על חלקם, מן הראוי לא להסתמך על זיהוי של משתמש אחד, אלא לשאול לפחות עוד משתמש אחד. לפי שעה, משתמש ביקורת, לא זיהה אותו כטרול, ומשתמש נרו יאיר, טרם הגיב לתיוג שלי. אני מציע שתבדוק גם איתם, לפני החלטה סופית.אגסי - שיחה 09:44, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
אני מסכים עם הזיהוי, אם זה לא אברהם במחזה זה מישהו שממש מנסה לחקות אותו, וכמובן לא אפרט. חשוב אף יותר, הצטערתי לראות שנעם דובב חזר לדפוס הישן והפסול של התקפה אישית כלפי כל מי שמתווכח איתו. נרו יאירשיחה • י"א באלול ה'תשע"ט • 15:05, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
שלומית קדם, מדובר על טרול שכותב עשרות ערכים. בנוגע אליו ספציפית אופן הטיפול המיטבי הוא למחוק את כל הערכים. הערך אכן נמחק בשל העובדה שהוא טרול, ואני מצטער על הטירחה שלך שהתייתרה. אגסי, חוץ מדגש גם אני זיהיתי אותו, אבל אני תמיד מעדיף לוודא. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 16:15, 11 בספטמבר 2019 (IDT)
אוקיי, אני מציע שלהבא, כאשר מוחקים ערך של טרול, שהתקיים עליו דיון, נא לציין בדף השיחה של הערך, שהערך נמחק לאחר שכותבו זוהה כטרול/חסום (בידי שני אנשים לפחות), זאת כדי שנבין את סיבת המחיקה, ושהיה זיהוי בידי 2 אנשים לפחות.. אגסי - שיחה 16:43, 11 בספטמבר 2019 (IDT)