שיחה:שעון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בלבול[עריכת קוד מקור]

יוגנדסטיל מוצג בערך כסגנונו של שעון מוינה( שעון רחוב בצבע טורקיז), בזמן שבערך על הסגנון מוצגת תמונה של שעון הקיר החום מעץ. קשה להאמין ששני הפריטים מאותו סגנון ונשאלת רק השאלה לאיזה שעון שייך הסגנון(אני מהמר על העץ, לפי ההסבר המילולי בערך, אבל שמישהו שמבין ישנה). ‏יוסאריאן‏ • שיחה 21:07, 3 בדצמבר 2006 (IST)

הערה[עריכת קוד מקור]

שימו לב כי כשהוספתי לינק לאתר המדבר על איכויות של שעונים והיכולת לזהות אותם הלינק הזה ירד. לעומת זאת יש לינק ש"מישהו" מתעקש שיהיה כאן שמוביל לדף עם מידע לא רלוונטי עם המון פרסומות... ככל הנראה יש כאן מישהו בעל אינטרס לא ענייני שמנסה לכאורה למנוע כל מעבר של תנועה לדף שאינו שייך לו ושאינו מרוויח ממנו כסף!

הסרתי גם את המאמר המדובר, שדן בשעוני נוכחות והקשרו לערך היה רופף מדי. קריטריון חשוב אצלנו הוא להעדיף לקשר במידת האפשר רק לערכים לא מסחריים. האתר שלך לא היה כזה. ‏odedee שיחה 09:15, 15 במרץ 2007 (IST)
 אני יכול לתת לך מספר רב של דוגמאות באתר הזה שמקשרים לאתרים מסחריים, זה לא פוסל את הרלוונטיות של המידע שזה מה שחשוב.

מה השעה[עריכת קוד מקור]

יכול להיות נחמד אם בקישורים חיצוניים יהיה לינק לדף שמראה מה השעה בישראל ובעולם ארנון פניני 10:59, 30 במרץ 2007 (IDT)

לאחרונה הוספתי קישור המראה מה השעה בארץ ובעולם. קישור זה הוסר בטענה של פרסומת, אם צריכים להסיר קישור לאתר כזה בגלל פרסומת אז צריכים להסיר גם את כל הקישורים ל-ynet ,NRG, "הארץ" ועוד אתרים שם יש פרסומת בוטה ואינטנסיבית הרבה יותר מהאתרים שהוסרו. כל עוד הקישורים שציינתי נשארים בויקיפדיה אני מחזיר את הקישורים שהוסרו.--‏Avin שיחה‏ 08:10, 7 ביוני 2007 (IDT)
הסרתי את הקישור, שמגיע לאתר חובבני ועמוס פרסומות. באופן כללי, אין בוויקיפדיה משא ומתן. חיפוש פגמים בקישורים אחרים במקום לציין את סגולותיו התרומיות של הקישור הזה הוא ארגומנטציה מאוד לא מוצלחת. ‏odedee שיחה 08:28, 7 ביוני 2007 (IDT)
עודד, אתה צודק. אני כתבתי מתוך רגש ואתה כתבת עם הרבה הגיון. אגב השעון בקישור די מדוייק, מעודכן ותואם לשעון של הרדיו בניגוד לשעונים אחרים ברשת.--‏Avin שיחה‏ 16:54, 7 ביוני 2007 (IDT)
אני מעריך את תגובתך. אגב, גם את הקישור הזה אפשר להוריד, השעון שם לא בולט מספיק. ‏odedee שיחה 19:46, 7 ביוני 2007 (IDT)

שאלות לגבי הערך[עריכת קוד מקור]

האם ניתן להוסיף לדף זה הסבר על דרך הפעולה של השעון? מדוע עונדים שעון דווקא על יד שמאל?

מקור המילה "עצר"[עריכת קוד מקור]

שלום, רציתי לשאול אם אפשר להוסיף משהו על מקור המלה "שעון עצר" ואם יש לזה קשר לשעון של הבריטים? "עצר" מאותו מקור של "עצור" (סטופ) שנילישיחה 07:09, 18 בספטמבר 2007 (IST)

מקור המילה במנגנון עֶצֶר ([en:escapement]) שכשמו כן הוא - הוא עוצר פעולה רצופה של שעון במרווחים קצובים, וכך קובע את קצב השעון. מנגנון העצר הוא מה שמתקתק בשעונים- פעולה רציפה לא יוצרת תיקתוקים. למיטה ידיעתי מנגנון העצר הראשון היה המטוטלת הקשיחה - בחלק העליון של המטוטלת, שאינו גלוי ללא פירוק לוח השעות, ישנו מוט אופקי בעל זיזים בשני קצותיו. זיזים אלו עוצרים על פי קצב תנודת המטוטלת את סיבובו של גלגל שיניים. אילן שמעוני - שיחה 21:04, 11 באוקטובר 2010 (IST)

למה חילקו את השעון לששים חלקים[עריכת קוד מקור]

-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

ניסוח קצת בעייתי לדעתי[עריכת קוד מקור]

בשורה השניה כתוב "לאורך ההיסטוריה השתמשו בסוגים שונים של שעונים". למיטב הבנתי, רוב ההיסטוריה (בוודאי האנושית) לא התאפיינה בשימוש בשעונים. אפילו שעון החול קיים רק כ3500 שנה שזה חלק קטן מההיסטוריה. --EldadHe - שיחה 14:53, 15 באפריל 2016 (IDT)

שאלה איך להעלות אפליקציה רלוונטית לנושא[עריכת קוד מקור]

אני לא יודע בדיוק את מי לשאול. אני מתכנת, וכתבתי אפליקציה בנושא השעון וזמן, ואני חושב להעלות אותה לדפי הוויקי... אני כמובן מוכן לפרסם את הקוד המלא אם יש צורך בכך.

קיימת אפשרות שכזו?

מתי פותח שעון החול[עריכת קוד מקור]

כאן נכתב ששעון חול פותח במאה הראשונה לספירה, אבל בערך 'שעון חול' לא כתוב כך 141.226.161.135 09:10, 3 באפריל 2018 (IDT)