שיחת משתמש:דורית/ארכיון19

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הערך פרחה[עריכת קוד מקור]

הכותרת הזו מבלבלת. מה דעתך על פשרה - להוסיף עוד אופציית הצבעה בשם "מחיקה" בלבד? חוץ מזה, שאני חושב שאם את רוצה להשאיר אך לשנות את מה שכתוב עכשיו, זה מתאים יותר ל-"להשאיר אך לערוך בצורה מאסיבית" ולא "למחוק אבל להשאיר..." Yonidebest Ω Talk 08:04, 6 ספטמבר 2005 (UTC)

אנחנו רוצים למחוק חצי מהערך. יש לך כותרת טובה יותר משלנו? אתה צריך להבין שפרחה בדומה לצ'חצ'ח זו סוגיה חברתית חשובה, המסמלת את ההדרה של נשים מזרחיות מהשיח הלגיטימי בחברה הישראלית ולכן יש לה מקום בויקי. שנית, גם לא ברור לי למה להעביר לויקימילון כשמדובר בערך רצוף טעויות. דורית 08:10, 6 ספטמבר 2005 (UTC)
נדון על זה בדף המחיקה של הערך אני חושב. Yonidebest Ω Talk 08:13, 6 ספטמבר 2005 (UTC)
דורית, לעיונך הערך בויקימילון בנושא פרחה. ההשערות המופרחות אינן בהכרח נכונות. מאחר והמילה נכנסה לשימוש במהלך שנות השבעים (היא אינה מופיעה בגרסה הראשונה של מילון בן יהודה), ההערכה שהיא נולדה בעקבות עליית שנות החמישים ככל הנראה שגויה.
מתוך הערך:
"המילה נוצרה ככל הנראה משילוב בין כינוי הגנאי פָּרֶח שמקורו באידיש ומופיע לעתים קרובות בהקשר פרנק פרח, והמילה "מפרוחה" בערבית, שפירושה "מאושרת" או "שמחה". ייתכן ופָּרֶח שרשו בביטוי "ארחי פרחי", "פרחח" או "פרחוש"."
משום מה לא מופיע לי ה"הודעות חדשות", אז ראיתי את זה רק עכשיו. בכל מקרה, אני לא "פרחולוגית", שיניתי ותיקנתי רק כי כל מילות ה-ש היו בלתי נסבלות. בכל מקרה, הטענה לגבי השם כפי שהבאתי בדף השיחה של הערך, לא נראת לי טעות. אני מקווה שביום א' תהינה לי תשובות יותר טובות לגבי הערך והתפתחותו ממי שחקרה קצת בנושא. דורית 15:43, 7 ספטמבר 2005 (UTC)

שאלה בנושא ליווי צמוד ל"ויקיפדים" חדשים[עריכת קוד מקור]

בס"ד היי דורית! מה קורה? מקווה שהכל בסדר. יש לי שאלות:האם קיים ב"ויקיפדיה" ליווי צמוד של "ויקיפד" ותיק ל"ויקיפד" חדש? אני שואלת בגלל שאני חדשה פה, ואני לא רוצה לעשות טעויות. ועוד שאלה:במידה ואין משהו רשמי האם תסכימי להיות החונכת שלי? תודה, ליאת. משתמש:מישהי שאיכפת לה.

שלום ליאת, אין לנו חונכות ויקי אישית. אך את מוזמנת לפנות אלי, לאחרים או לשאול בדלפק הייעוץ כשצריך עזרה. בכל מקרה, אשמח לעזור אם אדרש, ואם איני נמצאת אפשר להשאיר הודעה בדף השיחה ואחזור כשיתאפשר. בברכה, דורית 20:24, 7 ספטמבר 2005 (UTC)

בס"ד תודה דורית על הכל, איפה מציעים את ההצעה בנוגע לחונכות ויקי אישית? תודה, ליאת. משתמש:מישהי שאיכפת לה.

מה הכוונה הצעה לחונכות? כי אם את מתכוונת שאסייע לך, הסכמתי. או, שאת מתכוונת לתוכנית חונכות כלשהי שברצונך להציע? דורית 20:30, 7 ספטמבר 2005 (UTC)

בס"ד היי דורית! קודם כל, תודה רבה על ההסכמה, והתכוונתי לתכנית כללית יותר. תודה, ליאת. משתמש:מישהי שאיכפת לה

אפשר במזנון, אבל לחשמלית היה רעיון כזה בעבר, כדאי לדבר איתה. אני אשאיר לה הודעה בדף השיחה שלה שתעקוב אחר שיחתנו, ותודיע לנו אם היא התקדמה עם הרעיון הזה. אני מניחה שמחר היא תתן לנו תשובה. תוכלי להמתין עד אז? בברכה, דורית 20:38, 7 ספטמבר 2005 (UTC)

בס"ד היי דורית! רעיון מצויין! ואז אולי נוכל לגבש משהו כללי לגבי "ויקיפדיה", תודה שוב. שיהיה לנו ב"הצלחה. לא, זו לא טעות כתיב אלא שילוב של המילים בעזרת ה' וב"הצלחה, תודה, ליאת. משתמש:מישהי שאיכפת לה

בבקשה, רק זכרי שמילת המפתח כאן היא סבלנות, לא תמיד מקבלים תשובה מיד. בברכה, דורית 20:45, 7 ספטמבר 2005 (UTC)

בס"ד היי דורית! יש לי סבלנות של ברזל:) ליאת. משתמש:מישהי שאיכפת לה

דורית, תודה שהפנית את תשומת ליבי. מכיוון שהעריכה האחרונה (שאני ראיתי) שלך בדף השיחה שלך נשאה את הכותרת "ארכוב", לא טרחתי לבדוק מה השתנה, אז תודה שכתבת לי.
ליאת, אשמח לשמש לך חוכנת אישית. אני מנסה לקדם את רעיון החונכות כאן, אם כי אני לא רואה התלהבות יתרה מצד הותיקים. בכל אופן, אין לי איזה אג'נדה מסודרת. אולי יחד, תוך כדי החניכה שלך, נוכל להגדיר כזו. את מוזמנת לפנות אלי בכל נושא ובכל עניין. חשמלית Electriicon2.jpg 08:25, 8 ספטמבר 2005 (UTC)
את מזלזלת במתרחש בדף שיחתי? הירדה קרנו? הלא נאה הוא בעיניך?! סתם. ארכבתי כי מרוב צעקות על כלום, לא יכולתי להסתכל על זה עוד. ליאת, הרי לך חונכת אישית, חשמלית תהיה חונכת מצויינת. בברכה, דורית 08:32, 8 ספטמבר 2005 (UTC)
נהניתי מאד מהצעקות P-: פשוט לא עלה בדעתי שמשהו השתנה קודם לאירכוב שלך. נו, טוב, לפני 10:00 אני נעל - השכל עדיין בתרדמה עמוקה (-; חשמלית (שיחה) Electriicon2.jpg 09:00, 8 ספטמבר 2005 (UTC)

רוצה להגיד תודה[עריכת קוד מקור]

בס"ד היי דורית! אני רוצה להגיד לך תודה, כי בעקבות השיחה שלנו אתמול חשמלית הסכימה להיות החונכת שלי, אז שוב תודה. משתמש:מישהי שאיכפת לה

בבקשה, חשמלית היא ויקיפדית מכובדת מאד, את בידיים טובות. בברכה, דורית 13:05, 8 ספטמבר 2005 (UTC)

בס"ד היי דורית! אתן רק חיבוק גדול, ליאת. משתמש:מישהי שאיכפת לה

פורטל:סוציולוגיה[עריכת קוד מקור]

איזור הערכים המבוקשים והערכים דורשי השיפור בפורטל:סוציולוגיה דורש שיפור בעצמו. אשמח אם תוסיפי לשם לפי הבנתך. נדב 13:41, 9 ספטמבר 2005 (UTC)

אני אנסה לעזור כמיטב יכולתי, רק מספר הערות קטנות ומיידיות, אולי אפשר להוריד את אסכולת פרנקפורט, כי אורי טיפל בזה. פוסט קולוניאליזם הפך לאחד מהתחומים החשובים בסוציו' בטח ביקורתית, ולדעתי אתה יכול להתמודד איתו היטב. אולי תרחיב? לגבי השאר אנסה לעזור ככל האפשר. דורית 13:50, 9 ספטמבר 2005 (UTC)
אני אקח על עצמי (גם) את פוסט קולוניאליזם, למרות שניסיתי לעשות את זה בעבר ודי הסתבכתי. אבל הכוונה שלי הייתה שתוסיפי שם לרשימה. הערכים המבוקשים, במיוחד, חסרים מאוד. נדב 14:05, 9 ספטמבר 2005 (UTC)
בסדר, אני אשאיר לי את זה כמטלה ליום א, ואולי נגבש איזו תוכנית לטיפול בזה. למרות, שנוח לי שאתה מכהן כסוציולוג הראשי של הויקי. אגב, כמה מההערות בשיחה:פרחה יכולות להיכנס לערך. אני אמורה לקרוא בקרוב קצת על הפוסטקולוניאליזם, אז אולי אוכל לעזור טוב יותר כשאגיע לזה. דורית 14:12, 9 ספטמבר 2005 (UTC)
טוב. התובנות מפרחה יכולות להיכנס בעיקר לפוסט מודרניזם, מאמר מבולבל מאוד שדורש עריכה...
וד"א - זה שאורי עבר על אסכולת פרנקפורט רק מחזק את זה שצריך לטפל בזה :-) נדב 14:43, 9 ספטמבר 2005 (UTC)
מה שנכון :-). דורית 15:07, 9 ספטמבר 2005 (UTC)

ערכים מבוקשים?[עריכת קוד מקור]

נדב, מה דעתך על אלו בתור התחלה? -

הוספתי את רובם. את חיברות השארתי בחוץ - זה דורש עריכה, ומאוד ספציפית. תודעה כוזבת ובניין על כתובים למעשה, רק צריך לחלץ אותם מהערכים על מרקס. תודה. נדב 20:53, 12 ספטמבר 2005 (UTC)
בבקשה. לגבי חיברות, רק סימנתי מה צריך להוסיף. דורית 20:56, 12 ספטמבר 2005 (UTC)

ראי גם[עריכת קוד מקור]

שלום דורית,

שמתי לב שאת משנה ידנית את ראה גם לראו גם. הבוט לא עושה את זה?ladypine 14:57, 10 ספטמבר 2005 (UTC)

הבוט אמור, אך לא מופעל. אבל זו לא הסיבה. בעקבות הדיון הידוע בדף השיחה שלי בדקתי וראיתי שמצב הראו גם לא טוב. חלק בכלל צריך להיות לקריאה נוספת, חלק יש כוכביות וחלק לא, חלק בכלל נמצאים בגוף המאמר ולא הוצאו החוצה וכו'. ובכלל, מי שמסמן "ראה גם" הוא לרוב מי שחדש בויקי, וככה המאמרים גם נראים. לכן, תיקנתי קצת. דורית 15:53, 10 ספטמבר 2005 (UTC)

סיינפלד[עריכת קוד מקור]

היי,
האם את מבינה בסיינפלד? אם כן, אנא ראי את זה. תודה, גילגמש שיחה 05:54, 11 ספטמבר 2005 (UTC)

זה נראה נכון. דורית 07:11, 11 ספטמבר 2005 (UTC)

אריה[עריכת קוד מקור]

שלום לך!

יש לי תחושה שאריה, מתוקף היותו בייניש, לא יוכל לענות לך בזמן הקרוב בדף שיחתו. אם את צריכה את מספר הטלפון שלו, יש לי אותו - אך אני לא חושב שיהיה זה הוגן לפרסם אותו כאן, כשכולם יכולים לראות. שלחי לי דוא"ל, ואחזיר לך גם, עם מספר הטלפון שלו. אחיה.

אחיה היקר, תודה רבה על ההודעה, וגם, לא רק שמוטב לא לפרסם מספר טלפון, אלא עדיף גם לא למסור מייל שלא לקבל ג'אנק מייל. בכל מקרה, אשמח אם תתקשר אליו אתה ותודיע לי על תשובתו. בברכה, דורית 19:20, 11 ספטמבר 2005 (UTC)
בסדר, בשביל זה שמתי באמצע DELETE_THIS. על כל פנים, אפשר לשלוח דרך ויקיפדיה דואר. לא חשוב, אני אתקשר אליו היום. אחיה פ. 16:49, 12 ספטמבר 2005 (UTC)
אני מניחה שאם הוא לא רואה את הויקי, הוא גם לא רואה דוא"ל. אבל תודה רבה. ואתה לא מגיע למפגש אגב? דורית 16:52, 12 ספטמבר 2005 (UTC)
לא ממש. אני חושב שיש לו אפשרות לראות דוא"ל בישיבה, אך לא חיבור אחר לאינטרנט. אני התכוונתי שתשלחי אלי דוא"ל כדי שאשלח לך את מספר הטלפון שלו (כי נכון לעכשיו אין לי את הכתובת שלך). כדי שלא יהיה בלבול, אני אתקשר אליו עוד דקה ואשאל אותו מה קורה. אני לא יכול לבוא למפגש עקב מבחן באלגברה מופשטת 2 ב-27 בחודש (זו גם הסיבה לחופשת ויקי שלי, שמתקיימת רק בחלקה). אנקדוטה מעניינת: עוזי היה צריך להיות המרצה שלי בקורס הזה, אבל בסוף הקבוצה בוטלה ועשינו את הקורס עם מרצה אחר. אחיה פ. 17:14, 12 ספטמבר 2005 (UTC)
טוב, אחרי טלפון - אין לו בעיה עם השעה הזו. זה בסדר. אחיה פ. 17:44, 12 ספטמבר 2005 (UTC)
איזה עולם קטן, עוזי היה אמור ללמד אותך? יפה. בכל מקרה, תודה רבה, וסליחה על הטרחה, והרבה הצלחה במבחן! אולי תצליח להגיע למפגשים הבאים. אגב, כדי לשלוח לי או אחרים מייל פשוט לחץ על "שלח דואר אלקטרוני למשתמש זה" שנמצא בצד ימין. דורית 18:38, 12 ספטמבר 2005 (UTC)
עוזי גם לימד אותי בקורס אחר (אלגברה לינארית 1 ו-2). לצערי הרב מאוד, הוא לא מעביר השנה אף קורס בחירה שאני יכול לקחת. לגבי העלום הקטן: הגעתי לוויקיפדיה באופן אקראי (דרך גוגל או משהו כזה), ובאופן מדהים גיליתי שאני מכיר אישית בערך 10 ויקיפדים פעילים, כל אחד מתחום אחר בחיים שלי (חלקם רק מאינטרנט ולא מהחיים האמיתיים, אבל גם זה משהו). תודה על האיחולים. חיפשתי אצלך את האפשרות של שליחת דואר אלקטרוני דרך ויקי, ולא מצאתי משום מה. עכשיו אני רואה אותה, אבל זה כבר חסר חשיבות. לילה טוב, אחיה פ. 20:13, 12 ספטמבר 2005 (UTC)
אחיה, אתה ממש מקושר. ליל מנוחה, דורית 20:22, 12 ספטמבר 2005 (UTC)

העברית המגדרית[עריכת קוד מקור]

שלום דורית, דיון ארוך בנושא השפה העברית נעלם במעמקי הארכיון שלך. אני מציע שתוציאי אותה לרשות הרבים בשיחה:שפה נטולת מגדר. דוד שי 17:38, 11 ספטמבר 2005 (UTC)

אני מעדיפה שלא, לא רק שמשמיצים אותי בדף שיחתי שלל החוצפנים, עכשיו זה יונצח בשיחת הערך? דורית 19:24, 11 ספטמבר 2005 (UTC)
אני מאוד מקווה שאני לא נמנה על "שלל החוצפנים". מארק ברלין 19:28, 11 ספטמבר 2005 (UTC)
כולנו חוצפנים, ואני לא מוציאה עצמי מהכלל. דורית 19:31, 11 ספטמבר 2005 (UTC)
--->התנצלות. דורית, עכשיו ראיתי שייתכן שנפגעת מדבריי. אני מתנצל מעומק הלב אם אכן כך קרה. הללג 11:24, 15 ספטמבר 2005 (UTC)
אין על מה להתנצל. רק שבפעם הבאה שתדבר על פרנויה, היסטריה ועווית רחם בדף השיחה שלי אתה עלול לקבל שטיפה קשה ביותר משלל הפמניסטיות ותומכיהן פה. וכדי להכניס להיסטריה קלה את שלל השוביניסטים כאן, אומר שאנו לא כ"כ מעט. דורית 12:06, 15 ספטמבר 2005 (UTC)
רגע, זה אני שהזכרתי את ההיסטריה? :-O. ולגבי עווית הרחם - אני עדיין ממליץ לך לקרוא את 'שלושה בסירה אחת'... הללג 05:44, 16 ספטמבר 2005 (UTC)
דורית, לא שמתי לב שמשמיצים אותך, חשבתי שהנושא הוא השפה העברית. מארק, גם אני מקווה שאינך נמנה עם "שלל החוצפנים", אבל בשיחה הגנוזה יש לך בעיה לשונית: הצורה "צאנה" "תלכנה" נחשבת בימינו לצורה ארכאית. היא אינה פסולה, בפרט כאשר אתה רוצה להישמע ארכאי, אבל בעברית של ימינו יש לומר גם לקהל שכולו נשים: "צאו", "תלכו". דוד שי 19:35, 11 ספטמבר 2005 (UTC)
זה לא "יש לומר", זה "אפשר לומר". ואני מתעב את האקדמיה בגלל זה. מארק ברלין 19:51, 11 ספטמבר 2005 (UTC)
אני לא יודעת אם זה המקום (האם יש מקום לכך?), אבל אני מופתעת לשלילה מן ההתלהמות בויקיפדיה, וספציפית סביב נושא המגדר. כל התבטאות בנושא שקשור למגדר גוררת התקפות בנושא פמיניזם, גם אם אין קשר בין הדברים. אולי זו בדיחה פנימית כלשהיא, שאני לא מבינה, בסגנון של "אנו כל כך רגילים להילחם בפמיניסטיות, שאפשר להתבדח על זה, כי כולם כאן הרי מקבלים זאת ברוח טובה (ובפרט כולן)". אבל טבעי לי יותר להאמין כי מדובר כאן פשוט בחוסר סובלנות ואי כיבוד הזולת. גישה זו היא שגרמה לי להסס במשך זמן רב לפני שהעליתי את נושא ה"ראה גם" בדף של בוט ההחלפות, ואכן לא התבדיתי - זמן קצר לאחר מכן התקבלו תגובות נזעמות ולא ענייניות, שמקומן לא יכירן שם, מכיוון שבדיעבד הסתבר כי מדובר בתקלה טכנית והנושא נמצא בהסכמה.
אני לא יודעת אם דנתם בסופו של דבר בנושא מיעוט הנשים בויקיפדיה במפגש הקיץ ביולי או בפסח, אבל זו דוגמא טובה להרתעה אקטיבית של נשים מלקיחת חלק בויקיפדיה. מעניין לערוך סטטיסטיקה על מספר התגובות הקשורות למינו של הכותב כאשר מדובר באישה, לעומת מספר התגובות הסקסיסטיות כאשר מדובר בגבר.ladypine 19:56, 11 ספטמבר 2005 (UTC)
כל מילה בסלע. דורית 19:59, 11 ספטמבר 2005 (UTC)
העברתי את דבריה של ladypine למזנון, ואם את או אתה רוצים להרחיב בנושא, עשו זאת במזנון. דוד שי 20:14, 11 ספטמבר 2005 (UTC)

מיעוט הנשים הפעילות בויקיפדיה הוא בעצם הכישלון הכי גדול של הקהילה. משום שמן הימים הראשונים הבעתי את טרדתי בפני יתר החברים הבודדים, אני רואה בכך כישלון אישי שלי. אנו שמנו את יהבנו רק על תוצאות החיפוש בגוגל במקום למשוך כותבים בדרך אחרת. אם אינני טועה, ודוד שי יוכל לתקן אותי, הרי שכולנו היינו בנים, ואולי משום כך לא הבנו כיצד לחדור אל תודעתן העצמית של הבנות.

משום שאין שום הבדל ביולוגי בין מוח הזכר לבין מוח הנקבה, הרי שהסיבה למיעוט החברות היא חברתית. לא ידענו לקבל בברכה את החברות החדשות וגם לא השכלנו למצוא דרך לאתר כותבות חדשות מחוץ לויקיפדיה ואף מחוץ לאינטרנט. עובדה היא שנשים אוהבות לכתוב ובעלות חוש יצירה מפותח. די אם נציץ בכל מיני אתרים המאפשרים פרסום חיבורים דוגמת "הבמה" כדי שנבין את גודל החמצתנו.

אין להטיל את כל הרפש על גילגמש כי הוא לא אשם. נכון שלא פעם הוא פועל ממניעים בלתי ברורים ודעתו הפכפכה, אך שנאת נשים אינה הצד החזק שלו. מובן שעצם יצירת ערכים פורנוגרפיים שעדיין לא נמחקו דוגמת פאריס הילטון לא מעודדים נשים לכתוב כאן. בנות הן אולי שכלתניות יותר. כשהן רואות שפותחים פה ערכים על שירים ואולי עוד יומיים רק משפט מתוך שיר, דוגמת איפה הן הבנות עם הקוקו והסאראפן, אז הן נמלטות מכאן. במקום לפאר את ויקיפדיה בערכים אודות נשים אדירות בהיסטוריה, אנו מוצאים עצמנו עם הבת של עראפת. יש לחסום מיד ללא דחיות כל מי שמעלה ערכים קיקיוניים. עצם העלאת הערך הוא השחתה לשמה.

עתה, ראו נא חברים יקרים, אגמונית היא לא סתם עוד ויקיפדית שכותבת פה כשמתחשק לה. מדובר באחת הפעילות (ואם תרצו הפעילים) החשובות ביותר בקהילת הקוד הפתוח בישראל. היא נמצאת בצומת ההחלטות המרכזי בכל הנוגע לפעילותה של קהילה זו. אם היא טוענת שבויקיפדיה יש בעיה אז יש בעיה. אינני מפחית חלילה מחשיבותה של דורית הבאה בטענות צודקות, אבל דורית המקסימה אינה יודעת לנפנף את השוביניסטים.

אני מציע שבמקום לדון בנושא במזנון נפתח דף בשם ויקיפדיה:איך למשוך בנות לכאן וכל אחד יעלה הצעות לפיתרון. יש פה בעיה כי עובדה שמעט מאד נשים פעילות ביותר: דורית היקרה, רחל1 היקרה, חשמלית היקרה, ואולי עוד בת או שתיים. אין זאת אומרת שם אנו נתקלים בחברה חנוכייתית אסור להתנפל עליה, אבל אם מבחינים בתורמת ראויה, יש לעשות הכול על מנת שיפוג המתח בינינו לבינה.

בן הטבע 06:53, 12 ספטמבר 2005 (UTC)

בן הטבע היקר, אני לא חושבת שיש להפוך את זה לקמפיין ויקי של "איך נשיג נשים". אני גם לא מקבלת את הטענה של אורנה שאני משתפת פעולה עם שוביניסטים (אם הבנתי נכון) וגם לא אם היותי "מקסימה" (למרות שתודה על המחמאה) ושאיני יודעת "לנפנף את השוביניסטים". אני לא צריכה לריב איתם או להיעלב מדעותיהם החשוכות, מספיק לי שהם חשפו את צרות אופקיהם כדי שאדע ממני להיזהר. אני גם לא חושבת שאורנה כועסת בעיקר על גילגמש, חלק מהדברים שנאמרו בדף השיחה ובמקומות אחרים כלפי וכלפי נשים הם מאד לא נעימים. והצרה הגדולה שאם מעירים בנושאים אלו, אז ישר אנו (או לפחות אני) מוכנסות למשבצת של פמיניסטיות לוחמניות ורדיקליות, החסרות בינה ופועלות לפי פריזמה צרה בלבד הבאה להכניע את כל גברי הויקי. דורית 08:37, 12 ספטמבר 2005 (UTC)

שלום דורית[עריכת קוד מקור]

קוראים לי רועי ואני מעוניין להצטרף לצוות של ויקיפדיה העברית. אשמח אם תוכלי להגיד לי במה זה כרוך. תודה (-:

שלום רועי, אני שמחה על רצונך להצטרף לפעילי הויקיפדיה. תוכל להרשם באופן פשוט ביותר בדף ההרשמה / כניסה לחשבון. פתיחת חשבון תייעל את יכולתנו לתקשר איתך, ופרטים נוספים על כך תוכל למצוא ב-ויקיפדיה:למה ליצור חשבון?. אם תזדקק לעזרה נוספת, אני ושאר הויקיפדים נסייע ככל יכולתנו. בברכה, דורית 21:08, 13 ספטמבר 2005 (UTC)

מתנדב נוסף[עריכת קוד מקור]

  • אני מעוניין להצטרף למפגש הויקיפדים ולשתף את ניסיוני באתרי תוכן פתוחים. גיא 14 ספטמבר 2005
שלום גיא, נשמח אם תגיע. אתה מוזמן להירשם ברשימת המשתתפים כאן, ואשלח לך את המיקום בהקדם. שנית, האם ברצונך להרצות? יהיה דיון פתוח כך שתוכל להגיב, אך כרגע רשימת המרצים למפגש זה סגורה, אבל נוכל לתאם לגבי המפגשים הבאים. אנא הודע. בברכה, דורית 12:17, 14 ספטמבר 2005 (UTC)
אני מגיע כדי להקשיב. יהיה נפלא אם אם משהו יקליט את המפגש ויהפוך אותו לפודקאסט. בכל מקרה האתר שלי gywst 15:20, 14 ספטמבר 2005 (UTC)
רעיון מעניין (גם האתר שלך אגב), אני לא יודעת למי היכולות, אבל מדובר במפגש קטן יחסית, אולי מפגש סוכות יהיה טוב יותר להקלטה וצילום. בברכה, דורית 16:31, 14 ספטמבר 2005 (UTC)
עכשיו ניתן לשלוח לי דוא"ל - gywst 15:45, 17 ספטמבר 2005 (UTC)
שלום דורית. מה דעתך לעשות פשרה בין הרצון לתעד לבין חוסר האמצעים, ולבקש מהדוברים להכין תמצית כתובה של דבריהם שתוזן למחשב כקובץ לטובת כולנו, ובמיוחד לטובת הגרים מאות ק"מ מתל-אביב? יאיר בן-צבי, אילת 22:36, 15 ספטמבר 2005 (UTC) אור ל-י"ב באלול תשס"ה
רעיון ההקלטה באמת מעולה. הייתי שמח אילו זה היה מתאפשר. גילגמש שיחה 04:36, 16 ספטמבר 2005 (UTC)
אני מניחה שכרגיל יהיה מי שיתמצת את הנושאים, כך שזו לא בעיה מהותית. לגבי הקלטה, איני יודעת למי היכולת לעשות זאת. בברכה, דורית 08:04, 16 ספטמבר 2005 (UTC)
מה זה "למי" לכל אחד שיש לו מחשב נייד, מצלמה ומיקרופון. עדיף שיהיה גם חיבור לחשמל. אפשר לעלות אחר כך את הדברים לוויקי או לשלוח במייל למי שיהיה מעוניין. גילגמש שיחה 15:51, 17 ספטמבר 2005 (UTC)
מנסיוני בהקלטת הרצאות במועדון הלינוקס, הקלטת אודיו עובדת לא רע, אבל הקלטת וידאו משבשת את מהלך המפגש. אנשים מתנהגים שונה לחלוטין כשיש מצלמות, תנאי התאורה לא מתאימים, ומי שמגיע למפגש סובל לטובת אנשים ערטילאיים שכן-או-לא יצפו בהקלטות. לאחר מכן, חסרים מתנדבים לעריכת הוידאו, בעוד שעריכת אודיו קלה יותר, ואפילו לא נחוצה לעיתים.ladypine 17:15, 17 ספטמבר 2005 (UTC)
אני לא מחבבת את רעיון ההקלטה, וצילום הרבה פחות. אנשים ירגישו פחות משוחררים, מה עוד שקשה לי להאמין שאנשים יקשיבו למלוא ההקלטה (3 שעות). אבל, אם למישהו זה חשוב מספיק להקליט, אני לא אעצור אותו. דורית 17:20, 17 ספטמבר 2005 (UTC)

הודעות חדשות[עריכת קוד מקור]

שלום דורית, האם בעיית החיווי בהודעות חדשות עדיין נמשכת אצלך? והאם זה קשור לדעתך שבשבוע האחרון זמן התגובה של ויקיפדיה הוא ארוך (והרשי לי במחילה מכבודך להוסיף כאן ססאאמק...) בברכה Shayakir 12:22, 14 ספטמבר 2005 (UTC)

פעם כן ופעם לא, לכן זה מבלבל. במקרה בדקתי את רשימת המעקב, וראיתי שיש לי הודעה. יתכן שזה בגלל שדרוק השרתים, או סתם תוכנית קוסמית שוביניסטית למוטט את דף השיחה שלי! (או שלא:). אתה בא למפגש? דורית 12:26, 14 ספטמבר 2005 (UTC)
גם אני חשבתי שזו תוכנית זדונית של אלוהי השובניזם עד שהבעיה חזרה גם אצלי שוב והיות ואני לא חשוד בפמניזם (או בשובניזם...) כנראה שזה בגלל שדרוק השרתים. אגב זמן התגובה של ויקיפדיה ארוך גם אצלך? ולא אני לא מגיע למפגש (אני ישתדל להגיע למפגש סוכות הממשמש ובא). בברכה Shayakir 12:41, 14 ספטמבר 2005 (UTC)
כן, בהחלט. אבל פחות מאתמול. אתמול זה היה בלתי נסבל, ובויקיציטוט זה היה פי 3 יותר גרוע. אבל מה שלא ברור לי זה למה רק אני ואתה? מלבדנו לא ראיתי מי שמתלונן על זה. תהנה במפגש סוכות. דורית 12:45, 14 ספטמבר 2005 (UTC)
זה שלא מתלוננים זה לא אומר שלא סובלים...עמית 11:31, 15 ספטמבר 2005 (UTC)
כנ"ל--ג'ו בלאק 11:43, 15 ספטמבר 2005 (UTC)
השארתי הודעה בדלפק יעוץ, בינתיים כלום. נראה לי שאפנה ישירות לרועי וערן, אולי להם הפתרונים. דורית 11:55, 15 ספטמבר 2005 (UTC)
אצלי בנתיים הכל בא על מקומו בשלום ואפילו זמני התגובה חזרו לנורמה. Shayakir 12:06, 15 ספטמבר 2005 (UTC)
למה? למה פתחת פה לשטן? שעה לקח לי לפתוח את ההודעה הנ"ל. בכל מקרה, זה פעם כן, ופעם לא. אז כדאי לבדוק את רשימת המעקב ליתר ביטחון. דורית 12:31, 15 ספטמבר 2005 (UTC)
בימים האחרונים הוסיפו שרתים חדשים בסיאול ויכול להיות שזה איכשהו קשור לזמני התגובה. אם הבעיה לא תפתר בזמן הקרוב אפשר לדווח על הבאג בבאגזילה ערן 17:05, 15 ספטמבר 2005 (UTC)
ה-200,000 דולר יעזרו יום אחד לשיפור המהירות ? יאיר בן-צבי, אילת 22:37, 15 ספטמבר 2005 (UTC) אור ל-י"ב באלול תשס"ה

ויסלבה שימבורסקה[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תעברי על הערך הנ"ל שאני כתבתי (ברובו) ותעירי. אני מקווה שאת מתעניינת בשירה, אם לא את לא חייבת, אם כי מבחינה ביקורתית זה אף יותר טוב.

הערה: בהקשר לדיון לעיל, יש לציין ש(לדעתי לפחות) נשים כותבות שירה בצורה טובה יותר מגברים, לפחות בין המשוררים והמשוררות היהודיים בארץ ישראל. אולי זה אומר שהשפה דווקא נשית? אריה א 14:15, 15 ספטמבר 2005 (UTC)

אני ממעדיפות השירה בליווי גיטרות עצבניות בצד, עצוב אך נכון ותוצר של שעורי ספרות במערכת החינוך שלנו. עם זאת, אשמח לקרוא את הערך ולהעיר כמיטב יכולתי. בברכה, דורית 16:17, 15 ספטמבר 2005 (UTC)
קראתי, תיקנתי באופן מאד מינורי. שתי הערות מרכזיות : האחת, ההתחלה, "חייה", צריך לשפר, נראה כמו רשימה לא בנויה היטב, שממנה לא ממש נרצה להמשיך לחלק המרכזי והמעניין (ממש פואטי) "שירתה". שנית, אולי אפשר להשתמש בתבנית ציטוט עבור השירים? למשל :

"אני מנערת את הזכרון/...

לא/ ברור שאני דורשת יותר מדי:/

כדי שניה אחת שלמה".

"ה-16 במאי 1973, ויסלבה שימבורסקה

נראה לי קריא יותר, מעמיד כל שיר בפני עצמו. בברכה, דורית 16:36, 15 ספטמבר 2005 (UTC)

א. תודה
ב. גם בשירים מלווי הגיטרות העצבניות יש דברים מעניינים. עם זאת גם כאן בישראל הצד הנשי בולט. נכון שבשירים הלועזיים אין המצב כך.
ג. לגבי חייה - פשוט איני יודע יותר. מה שעשיתי הוא בעיקר עריכת מה שהיה. חשבתי להסתכל באתר של פרס נובל אבל שכחתי.
ד. לגבי השירים - נכון, אבל: א. זה מאריך (לא כ"כ משמעותי) ב. אני ממש לא אוהב את הגופן של הציטוט (משמעותי). אריה א 17:03, 15 ספטמבר 2005 (UTC)
החלק שכתבת בהחלט מעניין, גם אני לא כ"כ בעד הגופן של הציטוט. אז אולי ככה? :
"אני מנערת את הזכרון/...
לא/ ברור שאני דורשת יותר מדי:/
כדי שניה אחת שלמה".

זה שזה מאריך דווקא עדיף בעיני, אבל לשיקולך, זה לא קריטי. חשבתי על מה שאמרת לגבי שנשים כותבות טוב יותר, אולי כי יש להן יותר לגיטימציה לעסוק ברגש? דורית 17:09, 15 ספטמבר 2005 (UTC)

אולי. לגבי הכתיבה, אני חושב (בניגוד לכמה שכתבו קודם) שישנם הבדלים בסיסיים בין גברים לנשים. לכן, לא אחפש סיבות חברתיות אלא נפשיות. מקוצר זמן וכדי לא להטריח אותך, לא אפרט את רעיונותי (תיאוריה ממש אין לי) בנושא, אבל לא נראה לי שזה מצטמצם לנושא הרגש. אריה א 17:25, 15 ספטמבר 2005 (UTC)
אתה לא מטריח אותי כלל, כשיהיה לך זמן אם תרצה, אתה מוזמן לפרט רעיונותיך. בברכה, דורית 17:44, 15 ספטמבר 2005 (UTC)

מפגש[עריכת קוד מקור]

משום מה לא קיבלתי הזמנה ומיקום, אודה לך אם תוכלי לשלוח ל @ --Itayba 07:06, 16 ספטמבר 2005 (UTC)

בוודאי, שלחתי. הודע אם יש בעיות נוספות. בברכה, דורית 08:02, 16 ספטמבר 2005 (UTC)


שחזור 22 ביולי[עריכת קוד מקור]

דורית שלום, אשמח להסבר מדור שיחזרת את עריכת האלמוני לגבי תאריך פטירתו של יעקב חזן. בברכה John Doe 08:24, 16 ספטמבר 2005 (UTC)

טעות מטופשת. מה שאני ראיתי זה שהוא מחק את זה משום מה. התנצלתי, תודה ששמת לב. דורית 11:52, 16 ספטמבר 2005 (UTC)

דוא"ל[עריכת קוד מקור]

תשלחי גם לי הודעה על מיקום המפגש, בבקשה! דליק כלבלב 12:55, 16 ספטמבר 2005 (UTC)

דליק, יש לך בעיית דוא"ל. תקן והודע לי. תודה, דורית 14:52, 16 ספטמבר 2005 (UTC)
שיניתי את הדואר האלקטורוני שלי, האם זה עובד עכשיו? במידה וזה לא עובד מה עלי לעשות כדי שזה יעבוד???? (הידע הטכני שואף ל-0 דליק כלבלב 22:47, 16 ספטמבר 2005 (UTC)
זה עדין לא עובד. עד כמה שידוע לי צריך לשנות את זה בהעדפות. אפשרות אחרת, היא שתשלח לי מייל, ותודיע לי כאן ששלחת + נתון מזהה כלשהוא מהמכתב, שאדע שאתה אכן שלחת. תודה, דורית 07:34, 17 ספטמבר 2005 (UTC)