שיחת תבנית:מדינה באירוויזיון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

חשיבות[עריכת קוד מקור]

שלא יעלה על דעתו של מאן-דהוא להציב את התבנית הזו בערכי המדינות. עוזי ו. - שיחה 16:38, 10 במרץ 2008 (IST)

מה זה? איפה התכוון היוצר להציב את זה? בערך על המדינה? בערך על אירווזיון של שנה מסויימת? אההההה?? Leia - שיחה 16:40, 10 במרץ 2008 (IST)
אה, התכוונת לזה.שמוצב בערכים כמו ישראל באירוויזיון. נראה לי מיותר בנתיים, זה היחיד מסוגו בויקיעברית. בברכה, Leia - שיחה 16:52, 10 במרץ 2008 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: לפי תקציר העריכה של יצירת התבנית, כנראה שהוא מתכוון ליצור ערכים כגון לוקסמבורג באירוויזיון או ספרד באירוויזיון, ובה להציב את התבנית. הדיון צריך להיות לגבי עצם הערכים (כשאראה אחד אוכל לחוות דעה לגביו), וממנו תיגזר שאלת התבנית. עידושיחה 16:53, 10 במרץ 2008 (IST)

שלום רב, אני היוצר של התבנית. קודם כל סליחה אם עשיתי משהו לא בסדר. כמו שכבר אמרו פה כוונתי לתרף את התבנית לערכים כגון צרפת באירוויזיון ובוודאי שלא בערך של המדינה עצמה. התבנית נראית די טוב בערך ישראל באירוויזיון, למרות שעוד לא הכנסתי את כל הפרטים שאמורים להיות בתבנית. ערכים כמו צרפת באירוויזיון, ספרד באירוויזיון, בקיצור, מדינות שהערך עליהם באירוויזיון לא חשוב לנו כל-כך כמו הערך של ישראל באירוויזיון, אכן לא קיימים בויקיפדיה העברית, אך בדי הרבה שפות כן(חלק קטן מהן: אנגלית, צרפתית, פולנית, איטלקית, טורקית ועוד), למשל, בכל אלה קיים הערך ישראל באירוויזיון. חשבתי לעצמי שמשום שישראל משתתפת באירוויזיון, גם לה יכולים להיות ערכים כאלה, וחשבתי שכדי לעזור לכתיבת ערכים כאלה, אפשר להשתמש בתבנית שעשיתי. זה הכל. מתן - שיחה 17:47, 10 במרץ 2008 (IST)

האם אתה תכתוב את הערכים האלו? חבל שלא כתבת לפחות ערך אחד קודם שמיהרת ליצור תבנית. האם יש לך "בשר" עבור הערכים, או שהם יהיו קצרמרים שהתבנית תתן להם "נפח" ובכך תצדיק את קיומם? Leia - שיחה 17:51, 10 במרץ 2008 (IST)
זו שאלה אחת. אני שואל מה התועלת של התבנית הזאת? היא משכפלת את הפתיח בצורה מלאה. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 03:11, 11 במרץ 2008 (IST)
אני חושב שהתבנית כשלעצמה חשובה ומסיפה לערך. היא יפה ויזואלית ותמציתית. שמחתי להעזר בה כשבאתי לכתוב את הערך שמזמן חיפשתי בויקיפדיה: ספרד באירוויזיון, ולא מצאתי. בתקווה שייכתבו גם ערכים בקרוב על שאר המשתתפות בתחרות. סנפרמי - שיחה 02:00, 12 באפריל 2008 (IDT)

הערות[עריכת קוד מקור]

  1. זכיות ולא נצחונות
  2. אירוח האירוויזיון - השורה די מיותרת מאחר והמדינה הזוכה מארחת בשנה שלאחר מכן (למעט מקרים חריגים). כמו כן אין טעם להאדים אותו
  3. אירווזיון אחרון? מה יהיה בשדה זה? השיר האחרון? האירוויזיון האחרון בו השתתפו? לא ברור.

בברכה, Leia - שיחה 17:46, 10 במרץ 2008 (IST)

אעשה כמיטב יכולתי לערוך את הדפים האלה. ובינתיים, הרווחנו תבנית פרמטרית בערך ישראל באירוויזיון. מתן - שיחה 19:08, 10 במרץ 2008 (IST)

זו בכלל "תבנית"?[עריכת קוד מקור]

השימוש במונח "תבנית:...", נועד למטרה שונה מזו שלשמה הקמתם ככל הנראה את "תבנית" זו. להבנתי, כאן הכוונה היא למעין שבלונה ולא תבנית באופן הרגיל בויקיפדיה (ראו למשל את תבנית:אוניברסיטאות בישראל או תבנית:חגי ישראל ומועדיו והדרך בה נעשה השימוש בהן בערכים בהם התבניות משובצות). תבניות בויקיפדיה נועדו ליצירת קישורים בין ערכים מאותו תחום. כך, תבנית:מדינות חשובות באירוויזיון היא אכן תבנית לפי כל הכללים המקובלים.

ניסיתי לשפר את המינוחים בתבנית ובטעות יצרתי מצב בו לא יתן לצפות במידע כפי שהיה קודם. הדבר מעיד על כך שיש בעייה בקוד שלה ולדעתי שוב, בעצם השימוש במונח "תבנית" במקרה זה. קטונתי מלתת פתרונות ולכן לדעתי יש לבקש עזרה ממפעילי המערכת לצורך מימושו של רעיון זה בצורה התואמת את המקובל בויקיפדיה. למידע נוסף, ראו גם עזרה:תבניות. אנא בחנו את הנושא טרם ביטול השינוי שעשיתי. בהצלחה! Ldorfman - שיחה 03:59, 20 במאי 2008 (IDT)

לאחר מחשבה נוספת, כדי לא לקלקל את מראה הערכים שכבר נעשה בהם שימוש בשבלונה, ביטלתי בעצמי את העריכה שלי. אנא התייחסו להערותי בכל זאת. Ldorfman - שיחה 04:08, 20 במאי 2008 (IDT)
התבלבלת בהבנת המושג "תבנית". תבנית היא שבלונה שנועדה לצמצם כמות רבה של קוד לצורת שימוש נוחה יותר. אתה מתאר רק סוג אחד של תבניות: תבניות ניווט. יש עוד סוגים רבים (ראה כאן) בינהן תבניות פרמטריות כמו התבנית הזו. דניאל ב. 04:12, 20 במאי 2008 (IDT)
עשיתי את השינוי שרצית לעשות. פשוט ערכת את החלק הלא נכון של קוד. דניאל ב. 05:32, 20 במאי 2008 (IDT)

הסרת פרמטר בתבנית {{מדינה באירוויזיון}}[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

בתבנית הזו שני פרמטרים שלהבנתי הם זהים פרמטר "שם" ופרמטר "מדינה". בפרמטר שם נעשה שימוש בכותרת ("שם" באירווויזיון) ופרמטר מדינה מופיע כשדה בתבנית. ניתן לשנות את התבנית כך שיעשה שימוש באותו פרמטר (לדעתי "מדינה" ישרא ו"שם יוסר) כך שיופיע גם בכותרת (במקום פרמטר שם) וגם במדינה (ואולי להלביש את שם המדינה בתבנית דגל). נראה לי שהחלוקה היתה בגלל שבכותרת רצו לשים את שם המדינה בלי קישור ובתבנית עם קישור למדינה. אבל הכפילות מיותרת. כי ניתן להשתמש באותו פרמטר (נקי מכל תוספת, גם של קישור פנימי) כך שיופיע בכותרת ללא כלום ובשדה כקישור למדינה ([[{{{מדינה}}}]]) או אפילו עם הדגל ({{דגל|{{{מדינה}}}||+}}). יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:48, 2 בנובמבר 2014 (IST)

Symbol support vote.svg בעד חזק שמזןשיחה • ט' בחשוון ה'תשע"ה • 09:53, 2 בנובמבר 2014 (IST)
Symbol support vote.svg בעד ערן - שיחה 19:06, 6 בנובמבר 2014 (IST)
לאור חוסר ההתנגדות, kotz האם תוכל להריץ בוט שמסיר את הפרמטר שם מהתבניות ובפרמטר מדינה מסיר את הקישור הפנימי ומשאיר את השם בלבד (לא נתקלתי בערכים בהם יש צורה אחרת מלבד '''[[מדינה]]'''). לאחר מכן, אפשר לבטל את הביטול שלי בתבנית ולחזור לגרסה הכוללת את התיקונים הנדרשים. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:01, 9 בנובמבר 2014 (IST)
כלומר:
"שם=בוליביה" ← "שם="
"מדינה=[[בוליביה]]" ← "מדינה=בוליביה"
? «kotz» «שיחה» 10:38, 9 בנובמבר 2014 (IST)
@Kotz: , לא. הכוונה היא:
"שם=בוליביה|" ← "" (למחוק לחלוטין את הפרמטר)
"מדינה='''[[בוליביה]]'''" ← "מדינה=בוליביה"
תודה מראש, יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:55, 9 בנובמבר 2014 (IST)
OK יטופל «kotz» «שיחה» 14:59, 9 בנובמבר 2014 (IST)
בוצע בוצע אבל שים לב ששיחזרתי את מדינות שלא משתתפות באירוויזיון, יש לטפל בה ידנית אם צריך. «kotz» «שיחה» 20:33, 9 בנובמבר 2014 (IST)
צריך עכשיו לשים בתבנית את מבנה המדינה/דגל כמו שעשינו בתבנית:עיר. בורה בורה - שיחה 20:45, 9 בנובמבר 2014 (IST)
בוצע בוצע גם הוספת הדגל וגם טיפול במדינות שלא משתתפות. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:45, 9 בנובמבר 2014 (IST)
- סוף העברה