Final Fantasy VI

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף.
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף.
פיינל פנטזי 6
Final Fantasy VI
עטיפת המשחק
כללי
תאריך הוצאה 2 באפריל 1994
סוגה משחק תפקידים ממוחשב
פיתוח Square
הוצאה לאור square עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור יפן עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות אנגלית, ספרדית, פורטוגזית, גרמנית, צרפתית, איטלקית, רוסית עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה Square
עיצוב יושיטאקה אמאנו
סדרה Final Fantasy
דרישות תוכנה
מצבי משחק שחקן יחיד, משחק רשת
פלטפורמות PS1 SNES GBA
המשחק הקודם Final Fantasy V עריכת הנתון בוויקינתונים
המשחק הבא Final Fantasy VII עריכת הנתון בוויקינתונים
www.square-enix.co.jp/ff6/
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

Final Fantasy 6יפנית: ファイナルファンタジーVI, בתעתיק: Fainaru Fantajī Shikkusu) השישי בסדרת "Final Fantasy", הוא משחק וידאו מז'אנר משחקי התפקידים. המשחק יצא ב-1994 לקונסולת ה־Super NES, ועוסק בסיפורם של מורדים המנסים להשתחרר משלטונה של אימפריה דיקטטורית. משחק זה היה המשחק השלישי בסדרה שיצא בצפון אמריקה ועל כן הוא נקרא גם "פיינל פנטזי 3". המשחק נחשב לנקודת ציון חשובה עבור הסדרה ועבור ז'אנר משחקי התפקידים.

המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

כמו משחקים קודמים בסדרה, המשחק כולל ארבעה מצבי משחק: מפת עולם, מפת עיר או מבוך, מסך הקרב והתפריט הראשי.

מפת העולם היא גרסה מוקטנת של העולם הבדוי בו מתרחש המשחק ובה משתמש השחקן על מנת לכוון את הדמויות למקומות שונים. ישנן שלוש דרכים לתור במפת העולם: ספינת אוויר, צ'וקובו ובאופן רגלי. למעט מספר יוצאים מן הכלל, השחקן נתקל באויבים אקראיים במפות המבוכים ובמפת העולם. עלילת המשחק מתפתחת במבוכים ובערים. אנשי הערים יכולים לתת שחקן מידע שימושי או למכור לו חפצים שונים.

בתפריט הראשי יכול השחקן להשתמש על מנת לשנות את הרכב החבורה המשוטטת, את הציוד אותו נושאים חברי החבורה, את הקסמים אותם ילמדו ועוד.

קרבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקרבות בפיינל פנטזי 6 מבוססי תורות: השחקן בוחר איזו פעולה לבצע מתוך רשימה של פעולות אותן מסוגלת הדמות לבצע. בקרבות יכולות להשתתף עד ארבע דמויות. בזמן הקרב, השחקן מיישם מערכת קרב שנקראת "זמן קרב פעיל". בשיטה זו, לכל דמות יש מד פעולה, וכאשר מד זה מתמלא יכולה הדמות לבצע את הפעולה. בנוסף ליכולות הרגילות, לכל דמות ישנה גם יכולת מיוחדת: לדוגמה, לדמות 'לוק' יש את היכולת לגנוב חפצים מאויביו.

השחקנים מתוגמלים על ניצחון בקרבות באמצעות נקודות ניסיון וכסף, הנקרא במשחק ג'יל. כשדמות משיגה כמות מסוימת של נקודות ניסיון, היא עולה דרגה, מה שמשפר את נתוניה הסטטיסטיים של אותה דמות.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיינל פנטזי 6 מכיל 14 דמויות (שתיים מתוכן חבויות), הכמות הגבוהה ביותר מכל משחק בסדרה:

 • טֶרַה ברֵנפורד (טינה בגרסה היפנית) - הדמות הראשונה שמופיעה במשחק. טרה העבירה את רוב חייה בשעבוד אצל האימפריה. בהמשך המשחק היא מגלה שהיא חצי אֶסְפֵר אביה של טרה הוא אֶסְפֵר ואמה היא בת אנוש. בתור אֶסְפֵר, טרה יכולה להשתמש בקסם. היכולת המיוחדת שלה היא שינוי לצורת האֶסְפֵר שלה.
 • לוֹק קוֹל - גנב המעדיף לקרוא לעצמו צייד אוצרות. לוק הוא סוכן של מחתרת המחזירים. לוק רוצה לנקום באימפריה לאחר שתקפו את עיר הולדתו והרגו את אהובתו רייצ'ל. היכולת המיוחדת שלו היא גנבה, באמצעותה הוא יכול לגנוב חפצים וכלי נשק מאויבים.
 • אֶדגַר רוֹני פיגָרוֹ - המלך הצעיר של פיגָרוֹ. אֶדגַר לא רצה למלוך, אך ויתר לאחיו התאום סייבין. אֶדגַר משתמש במעמדו כדי להתחבר לאימפריה, אך הוא בעצם חבר במחתרת המחזירים. אדגר מומחה במכונאות, ומשתמש בכלים מיוחדים כדי להילחם באויבים. הוא עיצב את ארמון פיגרו, שיכו להיעלם מתחת לחולות המִדְבָר ולזוז בין מִדְבָרים.
 • סֶייבִין רֶנֵה פיגָרוֹ - אחיו התאום של אֶדגַר. סֶייבִין עזב את פיגָרוֹ בגלל שאנשי הממלכה לא התאבלו על אביו, שהורעל בגלל האימפריה. סֶייבִין התאמן אצל דָנקֵן, מומחה לאמנויות לחימה, ביחד עם בנו וָרְגַאס. וָרְגַאס קינא בסֶייבִין, אותו דנקן העדיף בפני השניים. וכאשר טרה, לוק ואדגר מגיעים להר קוֹלטְס, סייבין מציל אותם מוָרְגַאס. היכולת המיוחדת של סייבין היא בליץ - אמנות הלחימה אותה למד אצל דנקן.
 • סֶלֵס שֶר - גנרלית לשעבר באימפריה. בילדותה האימפריה החדירה בה כוחות קסם. סֶלֵס בגדה באימפריה, ולוק מחלץ אותה ממעצר בדרום פיגָרוֹ. היכולת המיוחדת שלה היא "רוּנִי" - באמצעותה היא יכולה להשתמש בכל כלי נשק בעל להב כדי לעצור התקפות קסם ולהרוויח נקודות קסם.
 • קַייֶאן גָרַמונד - נותן שירות למלך דוֹמַא. קַייֶאן מצטרף למרד לאחר שקֶפְקָא, גנרל באימפריה, מרעיל את תעלת דומא, והורג את כל האזרחים, כולל את אשתו ובנו של קַייֶאן. היכולת המיוחדת שלו היא בוּשִידוּ (נקראת "טכניקת חרב" בגרסת ה-SNES) - באמצעותה הוא יכול לבצע מתקפת חרב בחוזקה המשתנה בהתאם לזמן המתנה של מילוי המד.
 • שֶדָאוּ - מתנקש שָכיר בתחפושת נינג'ה. שֶדָאוּ עוזר לסֶייבִין וקַייֶאן לפלוש לבסיס הצבאי של האימפריה ליד דוֹמַא. בנוסף הוא יכול להצטרף לחבורה תמורת 3,000 ג'יל לאחר שטֶרַה בורחת לזוֹזוֹ. שדאו מלוּוה בכלבו אינטֶרסֶפטור, שיכול להגן עליו ממתקפות ואף להתקיף בחזרה. ביבשת המרחפת לשחקן ניתנת בחירה לחכות לשדאו או לקפוץ לספינת האוויר. בחירה זו משפיעה על האפשרות לשחק בו בעולם החורבות.
 • גָאוּ - ילד פרא שגר באזור הווֶלְדְט. גָאוּ ננטש על ידי אביו, וגדל כל חייו בחברת מפלצות. דבר זה מקנה לא את היכולת המיוחדת שלו - זעם. באמצעות יכולת זו, גָאוּ יכול לחקות את האויבים שהשחקן נתקל בהן.
 • סֶטזֵר גָבִיאַני - מהמר המחזיק בבְלֶאקגֵ'אק, ספינת האוויר היחידה בעולם. בתחילת המשחק סֶטזֵר רוצה לחטוף את כוכבת האופרה מריה, ולוק מנצל את הדמיון בין סֶלֵס לכוכבת האופרה כדי להתגנב לבְלֶאקגֵ'אק ולשכנע את סֶטזֵר להשתמש בה כדי להגיע לאימפריה. בעולם החורבות, סֶטזֵר מתקן את הפָלְקוֹן, ספינת אוויר שהייתה שייכת לאהובתו דֶריל, שנהרגה בהתרסקות הפָלְקוֹן. היכולת המיוחדת שלו היא "slot" - באמצעותה הוא צריך לעצור שלוש משבצות זהות, באופן הדומה למכונת משבצות, ולהתקיף אויבים.
 • מוֹג - מוֹגֵל המתגורר במערות נָארְש עם שאר בני הזן שלו. מוג הוא המוגל היחיד שיכול לדבר בשפת בני האדם. היכולת המיוחדת שלו היא ריקוד, באמצעותה הוא יכול ללמוד ריקוד בהתאם לאזורים גאוגרפיים שונים שבהם החבורה נתקלת באויבים.
 • סטרָאגוֹ מָאגוּס - קוסם זקן מכפר תָ'מַסַה. כמו שאר תושבי הכפר, הוא יורש של קוסמים עתיקים שנלחמו במלחמת המֵייגִ'י. נכדתו היא רֶלם אָרוֹנְווּי. היכולת המיוחדת שלו היא "תורה", באמצעותה הוא לומד טכניקות של אויבים. הוא מצטרף למחזירים לאחר שטרה ולוק מצילים את רֶלם מבניין בוער.
 • רֶלם אָרוֹנְווּי - ציירת מכפר תָ'מַסַה, נכדתו של סטרָאגוֹ. היכולת המיוחדת שלה היא ציור, באמצעותה היא מציירת דיוקנים של אויבים ומעירה אותם לחיים כדי להשתמש ביכולות שלהם. חיבתה של רלם לאינטרספטור וחלומותיו של שדאו מעידים על כך שרלם היא בתו של שדאו.

בנוסף, ישנן שתי דמויות נסתרות, אותן ניתן להשיג בעולם החורבות:

 • גוֹגוֹ - מינו וזנו של גוגו אינם ידועים, שכן הדמות חבויה מתחת לבדים צבעוניים. גוגו יכול לחקות מהלכים של דמות אחרת בחבורה. החבורה פוגשת את גוגו בתוך בטן של תולעת ענקית שנקראת "אוכלת האזורים".
 • אוּמארוֹ - יֵטִי המתגורר במערות נארש, שם החבורה נלחמת בו בשביל חתיכת מג'יסייט. אם מוג נמצא בחבורה, הוא משכנע את אומארו להצטרף אליהם. אי אפשר לשלוט באומארו במהלך קרב, ולכן אין לו יכולת מיוחדת, אך עם נותנים לו את כדור הזעם ואת כדור סופות השלג, הוא יכול לזרוק חבר בחבורה על האויבים, או לגרום לסופת שלג בהתאמה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא Final Fantasy VI בוויקישיתוף