Grand Theft Auto II

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
גניבת מכוניות מקצועית 2
Grand Theft Auto II
כללי
תאריך הוצאה Microsoft Windows
30 בספטמבר 1999 (צפון אמריקה)
PlayStation
22 באוקטובר 1999 (אירופה)
25 באוקטובר 1999 (צפון אמריקה)
Dreamcast
30 באפריל 2000 (צפון אמריקה)
28 ביולי 2000 (אירופה)
Game Boy Color
10 בנובמבר 2000 (אירופה)
סוגה פעולה
פיתוח DMA Design, Tarantula Studios
הוצאה לאור Rockstar Games עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור הממלכה המאוחדת עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה Rockstar Games
סדרה Grand Theft Auto עריכת הנתון בוויקינתונים
דרישות תוכנה
מצבי משחק שחקן יחיד, מרובה-שחקנים
פלטפורמות PC
פלייסטיישן
דרימקאסט
Game Boy Color
www.rockstargames.com/gta2/
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

 גניבת מכוניות מקצועית 2 (באנגלית: Grand Theft Auto II או GTA II) הוא המשחק השני בסדרת משחקי המחשב GTA.

על מנת לעבור שלב במשחק יש לצבור סכום כסף מסוים אותו ניתן במגוון דרכים, ביניהן ביצוע עבירות פליליות שונות וביצוע משימות עבור אחת משלוש המאפיות הקיימות בכל שלב.

חברת Rockstar Games, מפתחת המשחק, מאפשרת כיום להורידו בחינם מאתר הבית שלה במסגרת החלטתה לשחרר את משחקיה הקלאסיים לציבור הרחב לאחר שהם מפסיקים להיות רווחיים.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

למשחק אין עלילה רשמית. המקור היחיד שמשמש כעלילה הוא סרט באורך של 8:40 דקות ששוחרר יחד עם המשחק. בתחילת הסרט נראה קלאוד ספיד (הדמות אשר משחקים) לאחר שהוא שוחרר מהכלא. בלי סיבה ברורה רודפים אחרי קלאוד חבורה של אנשים שמנסים להכותו בעזרת מקלות. בניסיון לברוח מהאנשים הרודפים אותו, קלאוד גונב מכונית בה הוא מוצא קופסאות שעליהן סימון של ארגון הפשע Zaibatsu ובהן שקיות בעלות תוכן לא מזוהה. קלאוד מחליט לגנוב עוד מכונית שרואה בדרך, ובאותו הזמן איש החבר בארגון Zaibatsu מעדכן את הארגון על כך. לאחר-מכן הארגון שולח מתנקש לחסל את קלאוד.

בשלב זה מתחיל מרדף משטרתי אחרי המכונית של קלאוד, בסופו קלאוד מצליח להתחמק מהמשטרה וצובע את המכונית בלבן. לאחר מכן, בניסיון להיות "המלך של העיר", קלאוד מגיע אל מקום בו נמצא ארגון פשע (ראש הארגון בסרט מזכיר את אחד מראשי הארגון Zaibatsu במשחק) ומציע לחסל אדם מסוים. כשראש הארגון אומר לקלאוד להסתלק קלאוד נותן שתיים מהשקיות שמצא בקופסאות של Zaibatsu, דבר שמשכנע את ראש הארגון שנותן לקלאוד בסופו של דבר את משימת החיסול. באותו הזמן קלאוד לוקח שתיים מהקופסאות של Zaibatsu ונותן אותן לארגון היאקוזה (ראש הארגון מזכיר את ראש היאקוזה במשחק וכל חברי הארגון בסרט מלוכסני עיניים).

קלאוד מקבל משימה מהיאקוזה לשחרר מספר אנשים, ולכן הוא נראה זמן קצר אחר-כך כשהוא יורה בנהג משאית אחת ומוציא מתא המטען שלה מספר אנשים מלוכסני עיניים. מאוחר יותר קלאוד אוסף ברכב את חברי הארגון שנתנו לו את משימת החיסול ומביא אותם אל מועדון קטן בו נמצאים חברי היאקוזה. קלאוד יחד עם חברי הארגון שאסף פורצים אל המועדון ומתחיל קרב בין שני הארגונים. במהלך הקרב קלאוד יוצא החוצה, ובזמן שהוא מנסה לפרוץ אל מכונית, מופיע מאחוריו המתנקש ששלחו ה-Zaibatsu בתחילת הסרט ויורה בו שלוש פעמים. בזמן שהמתנקש הולך קלאוד נופל על המדרכה ומת.

אופן המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק מוצג מנקודת מבט עילית. השחקן מגלם דמות של איש צעיר שגונב מכוניות ונלחם בתושבים בעזרת כלי נשק שונים, במטרה להיכנס לעולם הפשע ולהפוך להיות "המלך של העיר". תוך-כדי המשחק השחקן יכול לבצע משימות שונות מטעם ארגון פשע מסוים ובכך להשיג נקודות אהדה מצד אותו הארגון, אבל גם יאבד נקודות אהדה מצד הארגון היריב. במהלך המשחק תושבים מסוימים נהרגים מפעולות פשע שונות שהשחקן מבצע, דבר שמוביל את המשטרה להגיב בהדרגתיות ככל שרמת הפשע של השחקן עולה: במקרה והשחקן הרג מספר קטן של תושבים תופיע ניידת אחת, במקרה והשחקן הרג מספר גדול של תושבים יופיעו שתי ניידות, במקרה והשחקן פגע בשוטרים תופיע ניידת נוספת ויוצבו מחסומים ברחבי העיר ובמקרה והופיעו ארבע ניידות תופיע גם ניידת רביעית, גדולה יותר ומוגנת יותר מהאחרות, בה נמצאים שוטרים בעלי אקדחים שינסו להרוג את השחקן), וכן הלאה. השוטרים ימשיכו לרדוף אחרי השחקן עד שיסתגר במקום מסוים ואף שוטר לא יראה אותו במשך זמן קצר (במקרה של ניידת אחת), או עד שיצבע את המכונית בה נסע בנקודות שונות בעיר (אותן הנקודות גם מאפשרות הוספת מקלעים למכונית, הוספת פצצה רבת עוצמה שתפוצץ את המכונית 3 שניות אחרי שהשחקן יפעיל אותה, ומכלי שמן ומוקשים שהמכונית תפזר אחריה ויקשו על מכוניות שוטרים במקרה של מרדף). מלבד השוטרים יופיעו במקרה של פגיעה בתושבים גם אמבולנסים ומכבי אש.

כל משימה שהשחקן מצליח מעלה לו את המוניטין כפושע מקצועי, והוא מקבל פי שניים כסף על משימות נוספות, מאידך תפיסה על ידי המשטרה מורידה לו את המוניטין.

מלבד המשימות של ארגוני הפשע והשוטטות בעיר קיימות "משימות צד" הנקראות "השתוללות" (frenzy) בהן השחקן מקבל כלי מסוים וצריך לבצע משימה מסוימת בזמן קצוב (כמו לחסל בעזרת מקלע 120 תושבים בשלוש דקות, להרוס 12 מכוניות בעזרת להביור, ועוד.). על-מנת לבצע את משימות הצד השחקן צריך למצוא עיגולים ירוקים עם ציור של גולגולת עליהם המפוזרים ברחבי העיר, כשלכל משימה עיגול שונה. מלבד מהעיגולים של משימות הצד קיימים גם עיגולים המעניקים תוספות שונות לשחקן כמו להיהפך בלתי נראה למשך זמן מסוים, להיפטר משוטרים, לקבל מפתח למקום מסוים, תוספת חיים, תוספת הגנה, ועוד.

בין לבין- כאשר השחקן נוסע במכונית הוא יכול להאזין לרדיו של כל מאפיה שבו המאפיה משכנעת אותו להצטרף אל שורותיהם.

המאפיות המשתתפות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • זאיבצו - סמלה הוא האות z צהובה (מאפיה זאת קיימת בכל 3 השלבים). נחשבת למאפיה החזקה במשחק. מתמחה בסחר ימי וסחר בסמים. חברי המאפייה לובשים חלוקים שחורים.
  • יאקוזה - סמלה הוא ין כחול. מתאפיינת בכוח רב. הארגון מתעסק בסחר בסמים ובעל מעבדה הממוקמת ברחוב בו הארגון שולט. כל חברי המאפיה הם בעלי עיניים מלוכסנות.
  • לוני - סמלם הוא חייכן (סמיילי) קורץ. הארגון מורכב מחולי נפש, וחברי הארגון חיים בבית חולים לחולי נפש. חברי המאפיה לובשים חלוקים ירוקים. מתמחים בהפקת סמים פסיכואקטיביים.
  • SRS - סמלם הוא מגן מוזהב. הארגון מורכב ממדענים המתעסקים בפיתוח כלי נשק מתקדמים, שיבוט בני אדם, הנדסה גנטית ורובוטים. המכונית של הארגון היא המכונית המהירה ביותר ששייכת לארגון פשע מסוים. כל חברי הארגון שנראים במשחק נראים כמהונדסים גנטית.
  • redneck - סמלם הוא דגל הקונפדרציה. מעריצים מושבעים של אלביס פרסלי ומומחים בפצצות. עסקם העיקרי הוא סחר באלכוהול. פירוש המילה " redneck" בעברית הוא "גזען",וזאת משום שהמאפיה דוגלת בגזענות וכל חייליה הם לבנים ולא שחורים, בעוד שבכל שאר המאפיות ישנם גם חיילים שחורים.
  • המאפיה הרוסית - סמלם הוא כוכב אדום. המכונית של הארגון היא המכונית הכי יציבה ומוגנת במשחק. בעלי מפעל להכנת נקניקיות מבשר אדם.
  • הרי קרישנה - סמלם הוא פרח כתום. מתמחים בגנבת והריסת רכבים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]