The Undisputed Era

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
The Undisputed Era
Undisputed Era April 2018.jpg
משמאל לימין: קייל אוריילי, רודריק סטרונג,
אדם קול ובובי פיש, אפריל 2018
קבוצה
חברות הצמד אדם קול
בובי פיש
קייל אוריילי
רודריק סטרונג
שם/שמות The Undisputed Era
גבהים קול: 1.85 מטר
פיש: 1.73 מטר
אוריילי: 1.83 מטר
סטרונג: 1.78 מטר
משקל כולל 366 ק"ג
תאריך הקמה 19 באוגוסט 2017
שנות פעילות 2017-היום

The Undisputed Era היא קבוצת היאבקות מקצועית שמגלמת את הדמויות הרעות והבלתי חביבות על הקהל (דמויות אלה נקראות בשפת ההיאבקות המקצועית בשם "היל") אשר מופיעים בארגון ההיאבקות האמריקאי, ה-WWE, בתוכנית NXT. הקבוצה מורכבת מהמתאבקים אדם קול, בובי פיש, קייל אוריילי ורודריק סטרונג. כיום, קול נמצא בתקופת הכהונה הראשונה שלו כאלוף ה-NXT.

קול, פיש ואוריילי ערכו את הבכורה שלהם כקבוצה ב-19 באוגוסט 2017 במסגרת האירוע NXT TakeOver: Brooklyn III, למרות שפיש ואוריילי היו כבר צמד בשנת 2012 תחת השם reDRagon. הצמד זכה באליפות הזוגות של NXT בנובמבר 2017. ב-7 באפריל 2018 באירוע NXT TakeOver: New Orleans, קול הפך לאלוף צפון אמריקה הראשון של NXT. קול ואוריילי זכו יחדיו בטורניר הזוגות לזכר דאסטי רודס של שנת 2018, כשבאותה הזכייה, רודריק סטרונג חבר לשורות הקבוצה והפך לדמות הרעה; הוא הוכר כחלק מאלופי הזוגות בשל חוק פריבירד, שאיפשר לו ולאוריילי לכהן כאלופי הזוגות בהגנותיהם על התואר. אוריילי הוסיף להישגיו שתי תקופות כהונה נוספות כאלוף הזוגות, אחת עם סטרונג ואחת עם פיש, בזמן שקול הפך לאלוף NXT באירוע NXT TakeOver: XXV לאחר שניצח את ג'וני גרגאנו. בעקבות זאת, הוא הפך לאלוף הטריפל קראון השני של NXT, כשגרגאנו הוא הראשון שהשיג הישג זה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רקע והקמה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2010, אדם קול וקייל אוריילי ערכו את הופעת הבכורה שלהם בארגון Ring of Honor כצמד, שנקרא לאחר מכן בשם Future Shock, אך בשנת 2012 הם נפרדו והחלו ביריבות ארוכה ביניהם. בחודש דצמבר של אותה השנה, אוריילי צירף לשורותיו את המתאבק בובי פיש, כשביחד הם נקראו reDRagon וזכו שלוש פעמים באליפות הזוגות של ROH. קול הקים בשנת 2014 קבוצה משלו בשם The Kingdom. בקיץ של שנת 2015, reDRagon נמצאו ביריבות נגד The Kingdom. היריבות ביניהם המשיכה עד לחודש ינואר של שנת 2017, כשאוריילי עזב את הארגון בתקווה לחתום בארגון ה-WWE. קול ופיש הלכו בעקבותיו, כשקול עזב בחודש מאי ופיש עזב בחודש יוני. במהלך השנים ב-Ring of Honor, קול, אוריילי ופיש התחרו אחד נגד השני ולעיתים התחרו יחדיו עם מתאבק ROH נוסף, רודריק סטרונג.[1]

ב-12 ביולי 2017, בפרק של התוכנית NXT, פיש ערך את הופעת הבכורה שלו ב-NXT בהפסד לאליסטר בלאק. ב-2 באוגוסט בפרק של התוכנית NXT, אוריילי ערך את הופעת הבכורה שלו ב-NXT בהפסד לאותו בלאק. באירוע NXT TakeOver: Brooklyn III, שנערך ב-19 באוגוסט, פיש ואוריילי התחרו בפעם הראשונה יחדיו בארגון, תוך כדי שהם תקפו את אלופי הזוגות של NXT,‏ SAnitY (אלכסנדר וולף ואריק יאנג) בנוסף ליריביהם בקרב, The Authors of Pain (אקאם ורזאר). מאוחר יותר באותו הערב, השניים חברו לשורות אדם קול וביחד הם תקפו את אלוף ה-NXT החדש, דרו מקינטייר. חודש לאחר מכן, השלושה קראו לעצמם בשם "The Undisputed Era".[2]

הצלחה בהחזקת התארים (2017-היום)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-11 באוקטובר בפרק של התוכנית NXT, טיינרה קונטי הפריעה במהלך הקרב המשולש של ניקי קרוס, פייטון רויס וליב מורגן כחלק ממזימה של קבוצת The Undisputed Era, שגרמה לקרוס מקבוצת SAnitY לא לנצח. באירוע NXT TakeOver: WarGames, הקבוצה ניצחה בקרב WarGames את קבוצת SAnitY ואת קבוצת The Authors of Pain (שכללה את רודריק סטרונג). קרב זה הוחזר לאחר עשרים שנה שבהם לא היה בפעילות. ב-20 בדצמבר בפרק של התוכנית NXT, פיש ואוריילי ניצחו את אריק יאנג וקיליאן דיין מקבוצת SAnitY ובכך הפכו לאלופי הזוגות של NXT, מה שסימל את הזכייה הראשונה של הקבוצה באליפות כלשהי ב-WWE. ב-10 בינואר בפרק של התוכנית NXT, פיש ואוריילי היו אמורים להגן על חגורות האליפות בקרב חוזר נגד SAnitY, אך הם פצעו את SAnitY וגרמו להם להיות לא כשירים לקרב. מאוחר יותר באותו הערב, הם הוכרחו להגן על חגורות האליפות נגד אליסטר בלאק ורודריק סטרונג, בהחלטה שאותה הג'נרל מנג'ר של NXT, ויליאם ריגל קבע. בקרב זה, הצליחו פיש ואוריילי להגן על אליפות הזוגות לאחר שקול הפריע בקרב והסיח את דעתו של בלאק. באירוע NXT TakeOver: Philadelphia, קבוצת The Undisputed Era ניצחו את The Authors of Pain והגנו בהצלחה על חגורות האליפות. ב-4 במרץ, פיש קרע את הרצועה הצולבת הקידמית ואת הרצועה העקיפה התיכונה בברכו השמאלית במהלך מופע של NXT.[3]

באירוע NXT TakeOver: New Orleans, שנערך ב-7 באפריל, קול הפך לאלוף צפון אמריקה הראשון של NXT לאחר קרב סולם משושה שקיבל ציון של חמישה כוכבים מהעיתונאי של Wrestling Observer Newsletter, דייב מלצר. מאוחר יותר באותו הערב, אוריילי וקול (שהחליף את פיש הפצוע) הגנו בהצלחה על אליפות הזוגות של NXT לאחר שניצחו את The Authors of Pain ואת סטרונג ופיט דאן. בקרב זה סטרונג בגד בדאן, הפך לדמות הרעה והצטרף לקבוצת The Undisputed Era. ה-WWE הכירו בפיש, אוריילי וסטרונג כאלופים. לאחר שפיתחו יריבות נגד קבוצת British Strong Style (פיט דאן, טרנט סבן וטיילר בייט), שתי הקבוצות נפגשו לקרב ביום הראשון של אירוע טורניר אליפות בריטניה של שנת 2018, שבו קבוצת The Undisputed Era הפסידה. ביום השני של האירוע, אוריילי וסטרונג הפסידו ואיבדו את חגורות אליפות הזוגות לסבן ובייט, אך השניים הצליחו להחזיר לידיהם את חגורות האליפות יומיים בלבד לאחר מכן, מה שהפך אותם לצמד השני שמצליח לזכות בתואר יותר מפעם אחת, כשהראשונים שעשו זאת היו הריבייבל (דאש ווילדר וסקוט דוסון). הקרב החוזר בין הצמדים קיבל ציון חמישה כוכבים מדייב מלצר. באירוע NXT TakeOver: Brooklyn 4, שנערך ב-18 באוגוסט, אוריילי וסטרונג הגנו בהצלחה על חגורות אליפות הזוגות בקרב נוסף נגד מאסטש מאונטיין (סבן ובייט), בעוד שקול הפסיד את חגורת אליפות צפון אמריקה לריקושט. ב-17 באוקטובר, פיש ערך את חזרתו ל-NXT, כשתקף את הצמד War Raiders (הנסון ורואו), מה שאיפשר לחבריו לקבוצה, אוריילי וסטרונג, להגן בהצלחה על חגורות האליפות בקרב נגדם. באירוע NXT TakeOver: WarGames II, שנערך ב-17 בנובמבר, קבוצת The Undisputed Era הפסידה בקרב "משחקי מלחמה" לקבוצתם של פיט דאן, ריקושט וה-War Raiders, לאחר שריקושט ודאן הצמידו יחדיו את קול. ב-26 בדצמבר, אוריילי וסטרונג הגנו בהצלחה על אליפות הזוגות נגד הווי משינרי (אוטיס דוזוביץ' וטאקר נייט). באירוע NXT TakeOver: Phoenix, שנערך ב-26 בינואר 2019, אוריילי וסטרונג הפסידו את חגורות אליפות הזוגות ל-War Raiders, ובעקבות כך נשארה הקבוצה ללא תואר אליפות. ב-6 במרץ, פיש ואוריילי הפסידו ל-DIY# (ג'וני גרגאנו ותומאסו צ'אמפה) בקרב במסגרת טורניר הזוגות לזכר דאסטי רודס והודחו מהטורניר כבר בסיבוב הראשון.

כל ארבעת חברי הקבוצה השתתפו בקרבות במסגרת האירוע NXT TakeOver: XXV, שנערך ב-1 ביוני. בקרב הפותח, סטרונג הפסיד למאט רידל. פיש ואוריילי התחרו בקרב סולם זוגות מרובע אשר קבע את אלופי הזוגות החדשים של NXT, שבסופו הסטריט פרופיטס (אנג'לו דוקינס ומונטז פורד) ניצחו. בקרב המרכזי של האירוע, קול ניצח את ג'וני גרגאנו וזכה באליפות ה-NXT. זכייה זו הפכה אותו לאלוף הטריפל קראון השני בתולדות NXT (גרגאנו הוא הראשון להשיג זאת). ב-19 ביוני, קול, פיש וסטרונג ניצחו בקרב שלושה נגד שלושה את ולווטין דרים, מאט רידל וטיילר בריז. באירוע NXT TakeOver: Toronto, שנערך ב-10 באוגוסט, כל ארבעת חברי הקבוצה היו בקרבות שבהם חגורות האליפות הונחו על כף המאזניים. בקרב הפותח, פיש ואוריילי כשלו בניסיונם לזכות באליפות הזוגות של NXT לאחר שהפסידו לסטריט פרופיטס. בקרב השלישי, סטרונג כשל בניסיונו לזכות באליפות צפון אמריקה של NXT לאחר שהפסיד בקרב המשולש אשר כלל את האלוף, ולווטין דרים, ופיט דאן. מנגד, בקרב המרכזי, קול ניצח את ג'וני גרגאנו בקרב 2 מתוך 3 הכרעות וכתוצאה מכך שמר בהצלחה על אליפות ה-NXT. ב-28 באוגוסט, פיש ואוריילי זכו באליפות הזוגות של NXT לאחר שניצחו את הסטריט פרופיטס. ב-18 בספטמבר בתוכנית הבכורה של NXT בשידור ישיר ברשת USA, רודריק סטרונג ניצח את ולווטין דרים והפך לאלוף צפון אמריקה של NXT. זכייה זו באותה נקודת זמן הפכה את הקבוצה לראשונה שמחזיקה בכל חגורות האליפות האפשריות של הגברים ב-NXT. ב-2 באוקטובר, פיש ואוריילי הגנו בהצלחה על חגורות אליפות הזוגות של NXT בקרב החוזר נגד הסטריט פרופיטס.

ב-22 בנובמבר בתוכנית סמאקדאון, הקבוצה ניצחה בקרב ארבעה נגד ארבעה את הניו דיי (ביג אי וקופי קינגסטון) ו-Heavy Machinery (אוטיס וטאקר). באירוע NXT TakeOver: WarGames, שנערך ב-23 בנובמבר, הקבוצה הפסידה לקבוצת צ'אמפה (תומאסו צ'אמפה, קית' לי, דומיניק דיג'אקוביק וקווין אואנס) במסגרת קרב ה-WarGames. לילה לאחר מכן באירוע סדרת ההישרדות, כל חברי הקבוצה השתתפו בקרבות כאשר במופע המקדים לאירוע, פיש וקיילי אוריילי התחרו נגד ה-Viking Raiders (איבר ואריק) והניו דיי (ביג אי וקופי קינגסטון) בקרב אלופי זוגות משולש, שבסופו ה-Viking Raiders ניצחו. באירוע עצמו, רודריק סטרונג ניצח את אלוף ארצות הברית, AJ סטיילס והאלוף הבין יבשתי, שינסקה נקאמורה בקרב אלופים משולש, ואדם קול הגן בהצלחה על אליפות ה-NXT נגד פיט דאן. ב-8 בינואר 2020, פיש ואוריילי ניצחו את אלופי הזוגות של NXT UK,‏ Gallus (מארק קופי ווולפגנג) בסיבוב הראשון של טורניר הזוגות לזכר דאסטי רודס. לעומת זאת, השניים הודחו מטורניר זה ב-22 בינואר לאחר שהפסידו ל-Grizzled Young Veterans (זאק גיבסון וג'יימס דרייק) כתוצאה מהסחת דעת של קבוצת אימפריום (וולטר, פביאן אייכנר, מרסל ברטל ואלכסנדר וולף). מאוחר יותר בקרב המרכזי של התוכנית, רודריק סטרונג הפסיד את אליפות צפון אמריקה של NXT לקית' לי; לאחר הקרב, אימפריום הופיעו ותיגרה בין הקבוצות פרצה בזירה, כשצוות האבטחה ניסה להפריד ביניהן. באירוע Worlds Collide, שנערך ב-25 בינואר, חברי הקבוצה הפסידו בקרב ארבעה נגד ארבעה לקבוצת אימפריום. באירוע NXT TakeOver: Portland, שנערך ב-16 בפברואר, פיש ואוריילי הפסידו את חגורות אליפות הזוגות ל-BroserWeights (מאט רידל ופיט דאן) ובקרב המרכזי של האירוע, קול הגן בהצלחה על אליפות ה-NXT נגד תומאסו צ'אמפה.

השתתפותם במדיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קבוצת The Undisputed Era ערכה את הופעת הבכורה שלה במשחק ההיאבקות WWE 2K19, בעוד שרודריק סטרונג ערך את הופעת הבכורה שלו במשחק WWE 2K18.

אליפויות והישגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • הישגים במגזין ההיאבקות "Pro Wrestling Illustrated - PWI" :
    • PWI דירג את קול במקום ה-9 מתוך 500 המתאבקים הטובים ביותר לשנת 2014
    • PWI דירג את פיש במקום ה-26 מתוך 500 המתאבקים הטובים ביותר לשנת 2016
    • PWI דירג את אוריילי במקום ה-32 מתוך 500 המתאבקים הטובים ביותר לשנת 2016
    • PWI דירג את סטרונג במקום ה-13 מתוך 500 המתאבקים הטובים ביותר לשנת 2011 ו-2016

1 בתקופת הכהונה הראשונה של The Undisputed Era, פיש ואוריילי זכו בתואר כזוג, כשסטרונג הוכר גם כאלוף הזוגות בשל חוק פריבירד. קול גם הוכר כאלוף הזוגות בתקופת הכהונה הראשונה של הקבוצה בין התקופה שבה פיש נפצע לבין התקופה שבה סטרונג הצטרף לקבוצה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]