דפורסט קלי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Incomplete-document-purple.svg יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.
דפורסט קלי בכנס מסע בין כוכבים, בשנת 1988

ג'קסון דפורסט קלי (אנגלית: Jackson DeForest Kelley;‏ 20 בינואר 1920 - 11 ביוני 1999) היה שחקן קולנוע אמריקאי. פרסומו הגדול ביותר הגיע מתפקידו כדוקטור ליאונרד "עצמות" מק'קוי, בסדרת הטלוויזיה "מסע בין כוכבים".

נולד באטלנטה, ג'ורג'יה. כילד השתתף כזמר במקהלת הכנסייה. הוא קיבל גם תפקידי סולו, ומאוחר יותר הופיע גם בתחנת רדיו מקומית באטלנטה. כתוצאה מהופעות אלה זכה בחוזה הופעות עם לו פורבס ותזמורתו בתיאטרון פארמאונט בעיר.

בגיל 17 קלי הגיע ללונג ביץ' בקליפורניה, במטרה לבלות עם דודו במשך שבועיים. המקום מצא חן בעיניו, והוא נשאר שם שנה. לאחר מכן חזר לג'ורג'יה, אך החליט לשוב לקליפורניה באופן קבוע. הוא מצא עבודה בניקיון, אותה החליף מאוחר יותר בעבודה כמפעיל מעלית במלון. בלונג ביץ' הופיע עם קבוצת התיאטרון של לונג ביץ' בערב, כאשר בבוקר הוא ממשיך לעבוד לפרנסתו.

ב־1942 פגש את אשתו, קרולין, ששיחקה באחת ההצגות בהן השתתף במסגרת קבוצת התיאטרון. עקב המלחמה, גויס קלי לחיל האוויר והוצב בניו מקסיקו. לאחר מכן הועבר לקולבר סיטי, שם שיחק בסרט הדרכה של הצי האמריקאי. ב־7 בספטמבר 1945 התחתן עם קרולין אצל כומר שהשיא בחינם אנשי צבא. את טבעות הנישואין האינדיאניות קנו תמורת 25 סנטים.

"צייד כשרונות" של אולפני פארמאונט גילה אותו משחק בסרט ההדרכה, והציע לו עבודה כשחקן. הוא ביצע מספר רב של תפקידים לפני שהגיע לשחק ב"מסע בין כוכבים", בסדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע. סרטו הראשון היה "פחד בלילה", בו שיחק בתפקיד ראשי. הסרט הצליח מאוד וביסס את מעמדו של דפורסט קלי כשחקן מוביל.

בסדרה "מסע בין כוכבים" שיחק בין 1966 ל־1969, וכן בסרטים המבוססים על הסדרה.

דפורסט קלי נפטר מסרטן הקיבה בבית החולים של קרן הקולנוע והטלוויזיה בוודלנד הילז, לאחר אשפוז של שלושה חודשים. הוא הראשון מבין חברי הצוות העיקריים של הסדרה המקורית שהלך לעולמו. לפניו נפטר השחקן מארק לנארד, שגילם את אביו של הוולקן ספוק. ב-2005 נפטר השחקן ג'יימס דוהאן, שגילם את המהנדס מונטגומרי "סקוטי" סקוט באותה סדרה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מסע בין כוכבים