התבוללות תרבותית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

התבוללות תרבותית הוא תהליך אינטנסיבי של אינטגרציה עקבית לפיה מהגרים ו/או מיעוטים אתניים "נקלטים" בתוך הקהילה הדומיננטית באותו האזור. הגורם העיקרי שמוביל לקיום תהליך ההתבוללות התרבותית לרוב הוא ההנחה הכללית היא כי אימוץ אלמנטים מהתרבות הדומיננטית הם ערובה לדו קיום של המהגרים או קבוצות המיעוט בתחום המדינה או הטריטוריה בה הם מעוניינים להשתלב ולהתקדם.

לרוב המהגרים יהיו אלו אשר יזמו את תהליך ההשתלבות בסביבה החדשה בה הם נמצאים – על ידי לימוד השפה של המדינה או האזור, יצירת קשרים חברתיים עם המקומיים, מציאת עבודה או כאשר יפנו למוסד לימודים מקומי. ההסתגלות בסביבה החדשה הופכת קשה יותר כאשר המהגרים אינם דוברים את השפה הרווחת באזור אליו היגרו. לעתים רבות הגירה בקנה מידה גדול גורמת לתסיסה פוליטית בקרב החברה ולהתנגדות או סלידה מפני המהגרים בני התרבות זרה.

כמו כן, כתוצאה מתהליך ההתבוללות התרבותית נעלמים לעתים רבות חלק או כל המאפיינים הייחודיים למהגרים החדשים ו/או לקבוצות המיעוט. הדבר נכון במיוחד במקרים בהם מוסדות התרבות השלטת יוזמות תוכניות להטמעת התרבות השלטת בקרב אוכלוסיות המיעוט. אזור בו ישנה התבוללות תרבותית מכונה לעתים רבות "כור ההיתוך".

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

P culture.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא תרבות. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.