שקדי מרק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שקדי מרק

שקדי מרק הוא שם של מאכל ישראלי המשמש להוספת טעם ומרקם למרקים, באופן דומה לקרוטונים.

מסורתית, שקדי המרק שנמכרים בישראל התאפיינו בצורה מרובעת בשני גדלים (שקד בודד קטן גודלו כחצי ס"מ מרובע), ובצבע צהוב. אך כיום גם ניתן למצוא שקדי מרק בצורת דגיגים (אורכם כס"מ אחד) ובצורות נוספות.

שקדי המרק עשויים קמח חיטה, שמני מאכל, וטעמם מתקבל מתוספת מלח ותבלינים. בעבר היו מוסיפים לשקדי המרק צבע מאכל צהוב, אולם בשנים האחרונות, בשל מודעות להשלכות בריאותיות שליליות שיש לצבע המאכל טרטרזין, הוסר צבע המאכל ממזון זה.

בעבר היה נהוג להכין שקדי מרק באופן ביתי, והיו מתכונים לשקדי מרק מקמח מצה אשר יועדו לימות חג הפסח. שקדי המרק יוצרו באופן מסחרי בישראל החל משנת 1952 על ידי חברת "אסם", אשר ייצרה בראשית דרכה בעיקר מוצרי פסטה, וניסתה לפתח מוצר אשר יתאים לאכילה במרק. גילגולו הראשון של המוצר היה דומה להרכב הנוכחי, אך נקרא "שקדי ביצים" על שום צורתם של יחידות הבצק הקטנות. שקדי הביצים יועדו הן למרקים והן למשקאות קרים. עם הזמן, ותוך התחשבות בטעמו של קהל הצרכנים, הוקטנו השקדים לגודלם המקורי, טעמם השתנה והומלח, וכיוון שיועדו למרקים בלבד שונה גם השם ל"שקדי מרק". (שהפך לשם גנרי על אף שאינו קשור יותר לצורת השקד המקורית). "אסם" הייתה במשך שנים רבות יצרנית בלעדית של שקדי המרק‏[1], אולם בשנים האחרונות ניתן למצוא מוצרי שקדי מרק המיוצרים על ידי חברות מזון שונות, כדוגמת "קנור","ויטה" ועוד.

על פי נתוני אחת החברות באריזת 400 גרם מצויים כ-7,000 שקדי מרק.

שקדי מרק נמכרים כיום גם בשווקים שונים מחוץ לישראל.

שקדי מרק
ערך תזונתי ל-100 גרם
קלוריות 500 קק"ל
פחמימות 64 ג'
שומן 23 ג'
שומן רווי  %47
כולסטרול 0 מ"ג
נתרן 705 מ"ג

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]