אייל דורון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אייל דורון בהרצאה, פברואר 2020

אייל דורון הוא מרצה וחוקר בתחום החשיבה היצירתית ומלמד בבית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה. כמו כן, שימש כתסריטאי, במאי ועורך בטלוויזיה ובתיאטרון.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דורון שימש כתסריטאי, עורך תוכן ומחזאי בטלוויזיה ובתיאטרון.

ב-2008 יצר את הסדרה הקומית-דרמטית "לא הבטחתי לך" שעלתה לשידור ב-yes ואת הסדרה התיעודית "על החיים ועל המוות" ששודרה בערוץ 10.

דורון יצר בשנת 2009 עבור קשת 12 את הסדרה "איך להיות מאושר בשישה שיעורים" ושימש בה עורך ראשי, תסריטאי ובמאי. בשנת 2011, עלתה עונתה השנייה של התוכנית "איך להצליח בשישה שיעורים",[1] וב-2014 שודרה עונתה השלישית "משפחה מאושרת בשישה שיעורים". הסדרות מבוססות על עבודת תחקיר בת מספר שנים ובוחנות את שאלת האושר וההצלחה מהיבטים שונים - כסף, אושר, ילדים, בריאות, גורל, מזל, אהבה ועוד[2]. בשנת 2017 הופיע בתוכנית "צביקה ואייל עושים בית ספר", שמתמקדת בתפקיד ההורים מול מערכת החינוך, ביחד עם צביקה הדר עבור רשת 13 [3], וכן יצר שני סרטים עבור "המערכת" עם מיקי חיימוביץ בנושא "מקצועות נעלמים" ו"מחשב חינוך מחדש"[4][5]. ב-2018 יצר את הסרט "מהפכת שיעורי הבית" עבור רשת 13[6].

בשנת 2014 הוציא לאור את ספרו הראשון: "החיים בלונה פארק". הספר סוקר את הנושאים אותם חקר ובוחן את המימוש העצמי במאה ה-21. בשנת 2019 יצא לאור ספרו השני "להמציא מחדש: הורות וחינוך במאה ה-21" שמציג מודל להורות יצירתית המותאם לחינוך ילדים בעולם משתנה.

דורון קיבל בשנת 2005 תואר דוקטור בלימודי פילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב, ולאחר מכן השלים פוסט-דוקטורט בבית הספר לטיפול באמצעות אמנויות באוניברסיטת חיפה, שם פיתח מודלים להגברת יצירתיות בקרב ילדים ובני נוער. בעקבות זאת, ייסד את שיטת SEISEI לפיתוח חשיבה יצירתית, אשר זכתה להכרה כאחת ממאה שיטות החינוך החדשניות בעולם לשנת 2019 על ידי ארגון החינוך הפיני Hundred[7]. מחקריו על השיטה פורסמו ב-Creativity Research Journal וב-Thinking Skills and Creativity Journal[8][9].

במסגרת ליל המדענים של 2018, הוביל ביחד עם משרד המדע והטכנולוגיה את ניסוי האושר הגדול של ישראל[10].

נכון לשנת 2021, הוא מרצה בבית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה[11], ומנהל אקדמי של תוכנית Creativity in Action בבית הספר להכשרת מנהלים באותו המוסד[12].

משפחתו[עריכת קוד מקור | עריכה]

אמו של דורון היא חוקרת יהדות ספרד אביבה דורון וסבו היה מזכ"ל ההסתדרות אהרן בקר. אחותו היא הגרפולוגית מיכל דורון.

דורון נשוי ואב לשניים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]