אייל דורון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Incomplete-document-purple.svg יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי. וכן חסרים פרטים כגון שנת לידה, מסלול לימודים אקדמי ועוד. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.

ד"ר אייל דורון הוא חוקר, מרצה ומפתח חשיבה יצירתית ומוכנות למאה ה-21, ראש החטיבה לפסיכולוגיה ומדעי הרוח בבית הספר החדש לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי וראש המסלול Creativity in Action בבית הספר להכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי. בשנת 2014 הוציא לאור את ספרו הראשון: "החיים בלונה פארק". הספר סוקר את הנושאים אותם חקר ובוחן את המימוש העצמי במאה ה-21.

אקדמיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

משנת 2005 בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת תל אביב, במהלכו העמיק בחוויה האסתטית ושאלת הקתרזיס באומנויות. ד"ר דורון חוקר היבטים פילוסופיים ופסיכולוגיים של המדיה ומתמחה בחקר החוויה האסתטית במדיום הטלוויזיוני. במסגרת לימודי הפוסט-דוקטורט באוניברסיטת חיפה, פיתח דורון מודלים לפיתוח חשיבה יצירתית בקרב ילדים ובני נוער ברחבי הארץ. מחקריו תיקפו מתודולוגיה חדשנית להגברת החשיבה היצירתית בקרב מגוון של אוכלוסיות. כיום עומד בראש החטיבה לפסיכולוגיה ורוח בבית הספר החדש לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה, ובראש המסלול למנהלים Creativity in Action בבית הספר להכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי. 

SEISEI[עריכת קוד מקור | עריכה]

SEISEI היא תוכנית לימודים לבתי ספר שפותחה על ידי ד"ר דורון ועיקרה שיטה לפיתוח תבונה יצירתית המכשירה ילדים ובני נוער לחשיבה המאפיינת את העולם של המאה ה-21. נכון ל-2016, SEISEI עובדת עם כ-12,500 ילדים בבתי ספר וחוגים ברחבי הארץ.

יצירה בטלוויזיה ובתיאטרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

דורון שימש כתסריטאי וכעורך טלוויזיה במגוון תוכניות בידור וכן כעורך ראשי באולפני הרצליה. עבור הערוץ הראשון עיבד את סדרת הספרים של גלילה רון־פדר-עמית, "ג'ינג'י" לדרמת נוער. הסדרה זכתה בפרס בפסטיבל הסרטים הבינלאומי במונטריאול,[דרושה הבהרה] כמו כן דורון פיתח יחד עם הסופרת את הבסיס לסדרה "משפחה וחצי" (ששודרה ברשת). בשנים שלאחר מכן כתב במשותף עם אור ישראלי 4 עונות מהסדרה "שמש" (קשת).

לטלוויזיה כתב ויצר את הסדרה קומית-דרמטית "לא הבטחתי לך" שעלתה לשידור ב-yes למשך שתי עונות. יצר את הסדרה התיעודית "על החיים ועל המוות" ששודרה בערוץ 10. דורון יצר בשנת 2009 עבור קשת את הסדרה "איך להיות מאושר בשישה שיעורים" ושימש בה עורך ראשי, תסריטאי ובמאי. בשנת 2011, עלתה עונתה השנייה של התוכנית "איך להצליח בשישה שיעורים", וב-2014 שודרה עונתה השלישית "משפחה מאושרת בשישה שיעורים". הסדרות מבוססות על עבודת תחקיר בת מספר שנים ובוחנות את שאלת האושר וההצלחה מהיבטים שונים - כסף, אושר, ילדים, בריאות, גורל, מזל, אהבה ועוד.

דורון הוא בוגר הקורס מתקדם לבימוי טלוויזיה ב-BBC בלונדון.

בתיאטרון כתב וביים בין השאר את הקומדיה "בואו לא נדבר על זה" בהפקה פרטית וכן את ההצגה "עשו עלייך פעם סרט?" בתיאטרון בית ליסין. כמו כן, בין יצירותיו בתיאטרון מחזה על פי "המלשין" של ברכט שכתב וביים במסגרת פסטיבל תיאטרון קצר בצוותא, "ים השיבולים", המחזה הסאטירי "ים. יבשה. ים" והקומדיה "תורת היחסים" שהועלה במסגרת שיתוף פעולה בין תיאטרון צוותא וקבוצת תיאטרון תל אביב.

משפחתו[עריכת קוד מקור | עריכה]

אמו חוקרת יהדות ספרד אביבה דורון וסבו היה מזכ"ל ההסתדרות אהרן בקר. אחותו היא הגרפולוגית מיכל דורון.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]