דת'קור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.

דת'קור (deathcore) הוא תת-ז'אנר של הדת' מטאל, המהווה מיזוג של מטאלקור ודת' מטאל. הסגנון נחשב יחסית חדש ועיקרו התחיל בשנות ה-2000.

מאפיינים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדת'קור מכיל בדרך כלל שירים בעלי מבנה ואסתטיקה אשר מזכירים את סגנון המטאלקור. הדת'קור שאל מן הדת' מטאל את המהירות, את המוזיקה הכבדה, את שני סוגי הגראולינגוהשימוש בריפים. בדת'קור קיים שימוש בסגנון הבלאסטביט של התופים. השבירות בסגנון נראות לעיתים קרובות, והן מבדילות בין סגנון המטאלקור לסגנון הדת' מטאל. המאפיין שמציג את השינוי בצורה הטובה ביותר הוא סגנון הגראולינג של הסולן, שמשתנה עם שבירות הכלים. הליריקה לא תמיד מתאימה לעורקי מוזיקת הדת' מטאל, אבל הגרואל המסורתי נמצא בשימוש. להקות הדת'קור הראשונות הושפעו רבות מהגריינדקור.

חלק מן הלהקות משתמשות במונח דת'קור כדי לתאר מוזיקה שמשלבת בין הארדקור פאנק לבין דת' מטאל, ולכן ישנם חילוקי דעות על להקות מסוימות אם סיווגן הוא דת'קור או אחר.

להקות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבי מטאל
אינדסטריאל מטאלבלאק מטאלגריינדקורגלאם מטאלגרוב מטאלדג'נטדום מטאלסלאדג' מטאלדת' מטאלמטאל גותימטאל סימפונימטאל נאו-קלאסימטאל קלאסינו-מטאלפאוור מטאלפולק מטאלפרוגרסיב מטאלראפ מטאלת'ראש מטאלמטאל ניסיוני
סצינות אזוריות
דת' מטאל סקנדינביהגל החדש של ההבי מטאל הבריטיהקשיחות הגרמנית החדשה
סגנונות קרובים
גלאם רוקרוק אלטרנטיבירוק גותיגראנג'הארד רוקסטונר רוק
ראו גם
מטאליסטפוליטיקה במטאלפולחן השטן ברוק הכבדמטאל קיצוני
פורטל הבי מטאל