המראה ונחיתה אנכית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מטוס מקדונל דאגלס AV-8B הרייר II נוחת על נושאת מטוסים.

המראה ונחיתה אנכיתאנגלית: Vertical Take Off and Landing או בראשי תיבות VTOL) היא יכולת של כלי טיס להמריא ולנחות אנכית, ללא תנועה קדימה. לרוב הכוונה היא למטוסים בעלי יכולת זאת, כמו מטוס ההרייר והבל-בואינג V-22 אוספריי (שהוא שילוב בין מטוס ומסוק). בנוסף הקטגוריה כוללת גם כלי תעופה שהם באופן טבעי בעלי יכולת המראה ונחיתה אנכית, כמו מסוקים וכדורים פורחים.

הצורך בהמראה ונחיתה אנכיים נוצר כאשר אין מסלול המראה ביעד, ואין מקום לבנות אותו. הצורך יכול להיות צבאי, המראה מספינות או נחיתה שאינה בשטח פתוח, לשם חילוץ, או הטסה לנקודות קשות להגעה.

מאפיינים[עריכת קוד מקור | עריכה]

המהנדסים חיפשו פתרונות מעשיים למטוסי VTOL כדי להתגבר על ההגבלות במהירות ויכולת נשיאת מטען של המסוק. ארבע השיטות שנוסו היו:

  • מטוס ג'ירודיין אשר משתמש ברוטור להמראה ונחיתה כמו מסוק, ובטיסה אופקית התמסורת של הרוטור מתנתקת מהמנועים והמטוס טס כמו מטוס אוטוג'ירו בעזרת רוטורים המותקנים בקצות כנפיו.
  • הטיית הרוטור - שיטה שהומצאה לראשונה ב-1928 על ידי ניקולא טסלה. בשיטה זאת המטוס יכול להמריא ולנחות אנכית ולעבור לטיסה אופקית בעזרת רוטור מוטה אשר נוטה 90° מעלות כלפי מעלה בנחיתה או המראה ומשמש כמקור העילוי העיקרי, ובטיסה אופקית הרוטור נוטה מקביל לכיוון הטיסה כאשר הכנף היא מקור העילוי והרוטור מספק את הדחף. השיטה הזאת הוכחה כמסובכת מאוד בשל המורכבות בהטיית הכנפיים והרוטורים המורכבים על מנועים בקצוות הכנפיים. המטוס המבצעי היחיד אשר משתמש בשיטה זאת הינו ה-V-22 אוספריי.
  • מנועים המורכבים בצורה אנכית - שיטה פשוטה אשר משתמשת במספר מנועים המורכבים בצורה אנכית כדי לתת דחף כלפי מטה ולהרים את המטוס, ועוד מספר מנועים כדי לתת למטוס דחף קדימה. מטוסים כאלו נטו להיות כבדים, מסורבלים וחסרי כוח מספק לשימוש מעשי שכן המנועים אשר נותנים דחף אנכי הופכים למשקל מת (כלומר חסר שימוש) בטיסה אופקית.
  • דחף וקטורי - מטוסים אשר נבנו עם מנועים אשר יכלו לכוון את הדחף של המנוע כלפי מטה כדי ליצור דחף אנכי ולהרים את המטוס מהקרקע ולעבור לטיסה אופקית בשינוי זווית הנחירים למצב אופקי. השיטה הזאת הולידה את מטוס הקרב בעל יכולת VTOL המבצעי היחיד נכון להיום הוא ההוקר סידלי הרייר (ברוסיה יצרו גם מטוס קרב מבצעי בעל יכולת VTOL היאק-38, אך הוא יצא במהרה מהשירות עקב בעיות בתפעולו). דגם B של ה-F-35 אשר נמצא בתהליכי פיתוח גם בעל יכולת VTOL אבל בנוסף להטיית הדחף מטה המטוס בעל רוטורים אשר נותנים דחף אנכי נוסף.