ויקיפדיה:חדשות/ארכיון ספטמבר 2016

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה הוא ארכיון של עדכונים שפורסמו בדף החדשות של ויקיפדיה. עדכונים חדשים מופיעים בדף החדשות הנוכחי. נא לא לערוך דף זה.ביכורי והילולי ספטמבר[עריכת קוד מקור]

מקווה שתחילת ספטמבר עוברת על כל חברי הקהילה בצורה נעימה, בין אם הם חוזרים לספסל הלימודים, הורים או סבים לילדים או בני נוער או סתם בשגרת החיים.. החודש מתארח בויקיפדיה:ביכורים אור שהצטרף אלינו רק לפני כמה חודשים דרך קורס רפואה והספיק מאז לא מעט ובפינת ההילולים מתארח MathKnight, שמהלל שני משתמשים וותיקים ופעילים. קראו בהנאה Face-smile.svg אופק כחול - ביבר הזכוכית 23:01, 2 בספטמבר 2016 (IDT)

תודה לאופק כחול ולמשתתפים החודש, אור ו-MathKnight. אגסי - שיחה 23:36, 5 בספטמבר 2016 (IDT)

Mr. W נוסף למצבת המפעילים[עריכת קוד מקור]

וגם הכחיל סוף סוף את דף המשתמש שלו :)

בהצלחה! ‏Guycn2 · ☎‏‏ 23:02, 5 בספטמבר 2016 (IDT)

מגיע לו מזל טוב כפול :) אגסי - שיחה 23:38, 5 בספטמבר 2016 (IDT)
היה שווה למנות למפעיל רק כדי שיצור את דף המשתמש. בהצלחה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:59, 6 בספטמבר 2016 (IDT)

סקר שביעות רצון משיחות זרימה[עריכת קוד מקור]

שלום לכם. ב-20 במרץ 2015 באה לחיינו זרימה, במטרה להחליף את דפי השיחות הקיימים. שנה וחצי אחרי מבקשים מכם יוצריה לענות על סקר שביעות רצון. גם אם אתם בעלי דף זרימה, גם אם השתמשתם בה רק פעם אחת, אתם מוזמנים לחלוק את דעתכם. הסקר הוא אנונימי, וניתן למצוא אותו בכתובת הזאת, גם בעברית. קחו בחשבון שהתמונות עולות לאט, אז כדאי לחכות כדי שתראו את כל השאלה. בהצלחה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:24, 7 בספטמבר 2016 (IDT)

אני לא יודע מי תרגם את הסקר אבל יש שם כמה טעויות כתיב שמקשות על הבנת השאלות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:38, 7 בספטמבר 2016 (IDT)
האמת גם אני לא. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:45, 7 בספטמבר 2016 (IDT)
סקר נחמד. לא מצאתי טעויות כתיב או בעיות שמקשות על ההבנה, פרט לשלושה דברים:
  1. במקומות שבהם כתוב "ויקיטקסט" הכוונה היא לקוד ויקי (כלומר, דפי שיחה רגילים) וכמובן לא למיזם ויקיטקסט.
  2. אני לא בטוח במאה אחוז שזו הסיבה, אבל אני חושב שהממשק העברי משבש את הדירוג של האפשרויות בסוף (בחלק האחרון ביותר של הסקר). אני מציע למי שמבין אנגלית להשתמש בממשק אנגלי ולא בעברי כדי להימנע מבעיות כאלה. פשוט צריך לשנות בדף הראשון בצד ימין למעלה את השפה.
  3. והכי חשוב: די הפריע לי שהשאלון מנוסח בלשון זכר ("האם אתה חושב..." וכו'). בזמנו הוחלט בפרלמנט שבמקרים כאלה יש להשתמש בלשון רבים ("האם אתם חושבים...") או למצוא פתרון הולם ולהשתמש בלשון נטולת־מגדר במקרים בהם זה אפשרי (למשל, במקום "האם אתה חושב" אפשר לכתוב פשוט "האם לדעתך" וזה מתייחס לשני המינים בכתיב חסר ניקוד).
בברכה, ‏Guycn2 · ☎‏‏ 19:05, 7 בספטמבר 2016 (IDT)

עדכון בנושא תיוגים[עריכת קוד מקור]

ההתראה שמקבלים כאשר מתייגים מישהו/י, וההתראה נשלחה למשתמש/ת בהצלחה
האפשרויות שצריך לסמן בהעדפות כדי לקבל התראות על אזכורים שהצליחו ו/או נכשלו (מסומנות בכחול)

שלום לכולם,

בעוד כשעה–שעתיים, כשעדכון התוכנה החדש ייכנס לוויקיפדיה, יהיה שיפור חדש בתכונת האזכורים. (אנחנו קוראים להם בשפה היום־יומית "תיוגים", אבל השם האמיתי של התכונה הזו במערכת נקרא "אזכור" במובן של להזכיר משתמשים בדיון.)

השיפור החדש בתכונה הזו צפוי לפתור בעיה שהפריעה עד היום ללא מעט ויקיפדים. לפעמים תיוגים לא נשלחים למשתמשים שרציתם לשלוח אליהם התראה. זה קורה, למשל, כששוכחים לחתום ומוסיפים את החתימה בעריכה נפרדת, או מסיבות טכניות אחרות.

מעתה והלאה, תוכלו לקבל התראה שתודיע לכם אם התיוג הצליח או לא. במילה "הצליח" הכוונה שנשלחה למשתמש התראה שהזכרתם אותו בדיון.

כלומר, בכל פעם שתתייגו משתמש בדף מסוים, תקבלו התראה בעצמכם לאחר לחיצה על כפתור השמירה. ההתראה תודיע לכם אם התיוג הצליח או לא.

שימו לב שכרגע השיפור הזה לא יופעל כברירת מחדל. כדי להפעילו, יש צורך להיכנס להעדפות => הודעות, ושם לסמן את תיבות הסימון החדשות ליד "אזכור שהצליח" ו"אזכור שנכשל".

באפשרותכם גם לסמן רק אחת מתיבות הסימון האלה, ואז תוכלו לקבל התראה רק כשתיוג שלכם נכשל, או רק כשהוא מצליח.

ראו את צילומי המסך משמאל להמחשה ויזואלית של השיפור הזה. (את צילומי המסך עשיתי באתר של מדיה־ויקי שכבר קיבל את עדכון התוכנה החדש, אבל ייתכן שמי שיקרא את ההודעה הזאת בשעה–שעתיים הקרובות עדיין לא יראה את השינוי בוויקיפדיה העברית.)

בברכה, ‏Guycn2 · ☎‏‏ 20:49, 7 בספטמבר 2016 (IDT)

לא הבנתי. איך הוא ידע שזה נכשל? ואם הוא יודע, ללמה שלא ישלח לו איזכור? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:28, 7 בספטמבר 2016 (IDT)
"איך הוא ידע שזה נכשל?" – בכל פעם שלא נשלחת התראה למשתמש שתייגת אותו, אז האזכור נכשל. למשל, אם עכשיו אתייג אותך אבל אערוך מיד לאחר מכן את הודעתי מבלי לחתום מחדש, אז התיוג נכשל. המערכת החדשה אמורה להודיע לי על זה שהאזכור נכשל כי לא קיבלת התראה. לא ממש יכולתי לבדוק את זה כמו שצריך באתר מדיה־ויקי, ולכן גם לא שלחתי צילום מסך של ההתראה שמקבלים כאשר האזכור נכשל. אבל בדקות הקרובות זה אמור להיות מופעל כאן, ואז אני מאמין שנוכל לראות איך זה עובד בפועל יותר טוב.
"למה שלא ישלח לו אזכור?" – אזכורים נשלחים רק כאשר חותמים באותה העריכה, וזאת כדי לוודא שאזכורים לא יישלחו "סתם" למשל כשמארכבים דף או מעבירים דיון מדף אחד לדף אחר (כי אז יש המון קישורים לדפי משתמש, והמשתמשים שהשתתפו בדיונים לא צריכים לקבל הודעה שהמארכב הזכיר אותם). ‏Guycn2 · ☎‏‏ 22:20, 7 בספטמבר 2016 (IDT)
הבנתי. תודה. זה לא נובע מהתיאור ועוד יותר מטקסט השורה בהעדפות. נכשל נשמע כמו תייגתי וחתמתי והיה באג וזה לא הגיע אליו, ואכן היו כמה חודשים בשנה שעברה שכל תיוג שני נכשל. וזה לא עלה בהעדפות, למרות שכבר עלתה גרסה חדשה בוודאות - אני בדיוק מנסה להבין מה עושה הנעץ החדש בסרגל הגלישה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:32, 8 בספטמבר 2016 (IDT)
אכן לא הגיע להעדפות, ממש מעצבן ומוזר. לגבי הנעץ – אם התכוונת לזה, אז הוא נותן לך להחליט האם לפתוח את הסרגל תמיד באופן אוטומטי, או להשאיר אותו סגור. ‏Guycn2 · ☎‏‏ 07:09, 8 בספטמבר 2016 (IDT)
שמח להודיע שהשינוי בוצע בוויקיפדיה והוא עובד מצוין!אור/Dororשיחהתרומות@ • 16:39, 8 בספטמבר 2016 (IDT)
גיא ויגאל, ראו ניסוי בוק:אח. זה לא שלח לי התראה שהאזכור נכשל וסימנתי בהעדפות שזה ישלח לי אם נכשל. מישהו יודע למה? ‏אור/Dororשיחהתרומות@ • 16:43, 8 בספטמבר 2016 (IDT)
סביר להניח כי לא מדובר בדף שיחה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:45, 8 בספטמבר 2016 (IDT)
אבל אם אני אתייג אותך בארגז החול אתה לא תקבל תיוג? ‏אור/Dororשיחהתרומות@ • 16:46, 8 בספטמבר 2016 (IDT)
זה כן. אבל אם זה לא היה מוגבל לדפי שיחה מבניים ומתווספים, היינו מקבלים נכשל על כל יצירת קישור לדף משתמש, אז אולי זאת הסיבה. תעשה ניסוי. תהפוך את אותו ארגז החול לדף השיחה ובדוק שוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:51, 8 בספטמבר 2016 (IDT)
עוד ניסוי בוצע בדף השיחה של הטיוטה שלי. לא קיבלתי התראות. תנסה גם. ‏אור/Dororשיחהתרומות@ • 16:54, 8 בספטמבר 2016 (IDT)
אז זה מקולקל. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:56, 8 בספטמבר 2016 (IDT)
באמת יש בעיה עם ההתראות על "אזכורים שנכשלו". אני לא חושב שיש טעם שאדווח בפאב' כי אני די בטוח שהמון אחרים ברחבי העולם כבר יטפלו בזה. ‏Guycn2 · ☎‏‏ 22:42, 8 בספטמבר 2016 (IDT)

ידיעות הטכנולוגיה - 22 ו-29 באוגוסט[עריכת קוד מקור]

מתוך Tech News: 2016-34,‏ Tech News: 2016-35 יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:15, 11 בספטמבר 2016 (IDT)

יצירת תבנית:לדיון המלא[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת ויקיפדיה:לוח מודעות

יצרתי את התבנית הבאה, לשימושכם, התבנית למען הקלת הקישור לדיון. אופן הכנסת התבנית:
{{לדיון המלא|שיחת ויקיפדיה:לוח מודעות#יצירת תבנית לדיון המלא}}
ייתן את:

Postscript-viewer-shaded.png לדיון המלא – שיחת ויקיפדיה:לוח מודעות#יצירת תבנית לדיון המלא


מקווה שתאהבו את התבנית והיא תקל עליכם. בברכה, ‏אור/Dororשיחהתרומות@ • 18:38, 13 בספטמבר 2016 (IDT)

- סוף העברה
ראשית, התבנית לא עברה אישור כנדרש בויקיפדיה:תבניות/אולם דיונים. בגלל שהיא לא עברה אישור שם כראוי אז אני העלה את השאלות כאן. אתה יכול להביא דוגמא היכן לדעתך השימוש בתבנית הזה נדרש. כמו כן, למה יצרת תבנית חדשה. את אותה תוצאה תוכל להשיג על ידי {{הפניה לערך מורחב/קוד|[[שיחת ויקיפדיה:לוח מודעות#יצירת תבנית לדיון המלא]]|לדיון המלא}} כך שאני חושב שהיצירה של התבנית החדשה, שבבירור מבוססת על {{הפניה לערך מורחב}}, מיותרת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:11, 14 בספטמבר 2016 (IDT)
לא כל תבנית אמורה לעבור דיון, היה רשום בהודעת מערכת שרק תבניות בשימוש נרחב, וזה בעיקרון לשימוש בויקיפדיה:לוח מודעות ובדוגמה שהבאת יש המון קוד מיותר שהיה יכול להיחסך בתבנית שלי. ‏אור/Dororשיחהתרומות@ • 18:00, 14 בספטמבר 2016 (IDT)
אני לא מסכים למשפט הראשון שלך (לא כל תבנית אמורה לעסבור דיון) אבל אם השימוש הוא רק ללוח מודעות אז גם ככה כמעט אף אחד לא ישתמש בה אז הדיון הזה מיותר. גם אם נניח לרגע שהתבנית שלך נדרשת, הקוד שלה יכול לכלול פחות מ-50 תווים: {{הפניה לערך מורחב/קוד|{{{1}}}|לדיון המלא}} אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:22, 15 בספטמבר 2016 (IDT)
ברור שלא כל תבנית אמורה לעבור דיון. קודם כל ולפני הכל, וק:תב מיועד רק לתבניות לשימוש במרחב הערכים. על תבניות לדפי שיחה או לדיונים במרחב ויקיפדיה אין שום צורך לדון. כמו שאמר המשורר, ירצו - יאכלו, לא ירצו - לא יאכלו. (יש עוד תבניות שלא דורשות דיון, כמו תבניות עזר, תבניות לפתרון בעיה טכנית, תבניות שמיועדות לערך יחיד, ועוד). לא ברור לי הצורך בתבנית הזו, אבל מצד שני, אני לא רואה בה בעיה. קיפודנחש 00:44, 16 בספטמבר 2016 (IDT)

עדכון גאדג'ט המשימות[עריכת קוד מקור]

שלום ללירון, שפן, וכל שאר עשרות משתמשי גאדג'ט המשימות. לבקשת יונה ב. עדכנתי את הגאדג'ט. מעכשיו מופיע בתחתית חלון העריכה שדה קלט עבור תקציר עריכה. אם תרשמו שם מידע בנוגע לעריכה שעשיתם, הוא יתווסף בשמירה. אם השדה יישאר ריק, תקציר ברירת מחדל הוא "גאדג'ט משימות". לידיעתכם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:03, 14 בספטמבר 2016 (IDT)

חפיץ ענק! בורה בורה - שיחה 18:04, 14 בספטמבר 2016 (IDT)
רעיון מצוין! אבל אני מעדיף שאם לא רשמתי תקציר עריכה התקציר יהיה ריק. אני אוסיף את זה בדף משנה שלי. תודה על התיקונים ועל הגאדג'ט! ‏אור/Dororשיחהתרומות@ • 18:07, 14 בספטמבר 2016 (IDT)
אם אתה מעדיף ככה, בוא נשמע מה האחרים אומרים. לי לא אכפת. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:35, 14 בספטמבר 2016 (IDT)
אם כבר הייתי מעדיף תקציר לרוב העריכות של דף המשימות. אולי "עדכון משימות" איני מתנגד לתקציר ריק או ל"חפיץ משימות". אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:24, 15 בספטמבר 2016 (IDT)
האמת היא שלי לא משנה מה יהיה תוכן תקציר ברירת המחדל, אולם אם כעת יש "צורך" בתקציר, ראוי שיהיה משהו כברירת מחדל. Ldorfmanשיחה 01:38, 17 בספטמבר 2016 (IDT)

ידיעות הטכנולוגיה - 5 ו-12 בספטמבר[עריכת קוד מקור]

  • בוטלה ההגבלה שגרמה לדפי "השוואה בין גרסאות" להציג תוצאות שגויות בפסקאות שמכילות יותר מ־10 קילו־בייטים (כ־5,000 תווים בעברית). (phab:T128697)
  • כשאתם מזכירים משתמש אחר בדף שיחה, הוא לא תמיד מקבל התראה. בקרוב, בכל פעם שתזכירו משתמש, תקבלו התראה שתודיע לכם אם הוא קיבל התראה על האזכור או לא. התכונה הזו תהיה אופציונלית. (phab:T144181‏, phab:T143101)
  • האפליקציה של ויקישיתוף לאנדרואיד מציגה עכשיו מקומות בסביבתכם שחסרות להם תמונות. (mailarchive:wikitech-l/2016-September/086429.html)
  • סרגל הגרסאות יהיה זמין כאפשרות בטא בכל אתרי הוויקי החל מ־13 בספטמבר. סרגל הגרסאות עוזר לנווט בדפי ”השוואה בין גרסאות“. (phab:T143421)
  • תוצאות חיפוש במיזמי ויקימדיה יציגו בעתיד דפים ממיזמים אחרים בשפה שלכם. באפשרותכם לקרוא ולתת משוב על האופן שבו התכונה הזו תעבוד.

מקבץ מפות[עריכת קוד מקור]

מתוך Tech News: 2016-36,‏ Tech News: 2016-37 יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:43, 22 בספטמבר 2016 (IDT)