יחסי יוון–מונגוליה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
יחסי יוון–מונגוליה
יווןיוון מונגוליהמונגוליה
Greece Mongolia Locator.png
יוון מונגוליה
שטחקילומטר רבוע)
131,957 1,564,116
אוכלוסייה
10,607,051 3,168,026
תמ"ג (במיליוני דולרים)
299,300 43,540
תמ"ג לנפש (בדולרים)
28,217 13,744
משטר
דמוקרטיה רפובליקה

יחסי יוון–מונגוליה הם היחסים הדיפלומטיים הרשמיים שבין הרפובליקה ההלנית לבין מדינת מונגוליה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין הרפובליקה ההלנית לבין מדינת מונגוליה מתקיימים יחסים דיפלומטיים רשמיים. על פי משרד החוץ היווני, "הרפובליקה ההלנית ומדינת מונגוליה מקיימות יחסים דיפלומטיים רשמיים המאופיינים בקשרי ידידות טובים בין הממשלות והעמים אף על פי ההיעדרות של קשרים על בסיס רגולרי בין שתי המדינות".

היחסים הדיפלומטיים הרשמיים שבין יוון למונגוליה כוננו לראשונה בשנת 1967. האינטרסים היווניים במונגוליה מיוצגים על ידי השגרירות היוונית בסין, שאמונה דיפלומטית גם על מונגוליה. מן הצד השני, האינטרסים המונגוליים ביוון מיוצגים על ידי השגרירות המונגולית בבולגריה, שאמונה דיפלומטית גם על יוון.

ב-16 ביוני 2011, בבודפשט, נחתם מזכר הבנות בין שתי המדינות בנושא שיתופי פעולה. הגורם שחתם על מזכר ההבנות היה משרדי החוץ של שתי המדינות. בשנת 2013 נחתם הסכם ידידות ושיתוף פעולה בין מונגוליה לבין האיחוד האירופי, יוון כלולה באיחוד האירופי ולפיכך חתומה גם היא על הסכם שיתוף הפעולה.

מונגוליה אירחה ועידה באולן בטור ביולי 2016, שר החוץ של יוון הגיע למקום ונפגש עם עמיתו המונגולי.

נציגויות דיפלומטיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • יוון אינה מיוצגת במונגוליה בדרג השגרירות. יוון מיוצגת במונגוליה בדרג הקונסולרי באמצעות קונסוליה רשמית שהיא מחזיקה באולן בטור, בירת המדינה.[1] יוון האמינה את שגרירותה שבבייג'ינג, בירת הרפובליקה העממית של סין הסמוכה, על מונגוליה.
  • מונגוליה אינה מיוצגת ביוון בדרג השגרירות. מונגוליה מיוצגת ביוון בדרג הקונסולרי באמצעות קונסוליה רשמית שהיא מחזיקה באתונה, בירת המדינה.[2] מונגוליה האמינה את שגרירותה שבסופיה, בירת בולגריה הסמוכה, על יוון.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • Mongolia, אתר משרד החוץ של יוון

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]