כנרת קרן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קרן בינואר 2016

כנרת קרן (נולדה בשנת 1972) היא פרופסור לביופיזיקה ולמכניקה סטטית מחוץ לשיווי משקל בטכניון, מדענית ישראלית החוקרת ביופיזיקה של התא. בנוסף, קרן זכתה בפרס קריל בפיזיקה בשנת 2010 והיא זכתה להיכנס לרשימת "100 הממציאים הצעירים המובילים בעולם" (TR-100) של כתב העת Technology Review של המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT).

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אביה של קרן הוא יורם לינדנשטראוס, מתמטיקאי במכון איינשטיין למתמטיקה ואמה היא נעמי לינדנשטראוס, לבית זלינגר, דוקטור למדעי המחשב. אחותה של כנרת היא איילת לינדנשטראוס לרסן, פרופסור למתמטיקה באוניברסיטת אינדיאנה; אחיה, אילון לינדנשטראוס הוא פרופסור למתמטיקה באוניברסיטת פרינסטון ובאוניברסיטה העברית, חתן מדליית פילדס לשנת 2010; אחות נוספת של כנרת היא דוקטור ליחסים בינלאומיים.

את הדוקטורט שלה, עשתה כנרת קרן בטכניון, בפקולטה לפיזיקה[1]. תחומי המחקר שלה הם ביופיזיקה, התארגנות עצמית ביולוגית, תנועת תאים המבוססת על אקטין ותאים מלאכותיים[2].

בשנת 2004 קרן נבחרה לרשימת 100 הממציאים הצעירים הבולטים בעולם של כתב העת Technology Review של המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT)[1][3] והיא זכתה בפרס קריל בפיזיקה לשנת 2010[2].

קרן חברה בוועדת ארנון, אשר הוקמה במטרה להמשיך ולקדם את נושא ייצוג וקידום נשים במוסדות להשכלה גבוהה[4].

פרסומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קרן פרסמה מאמרים רבים, ביניהם:

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]