לדלג לתוכן

רובוט צבאי – הבדלי גרסאות

נוספו 7 בתים ,  לפני 6 שנים
(הגהה, הוספת קטגוריה)
רובוטים צבאיים היו קיימים כבר ב[[מלחמת העולם השנייה]] ו[[המלחמה הקרה]] שם נעשה שימוש ב[[גלית (רכב)|גלית מוקש עוקב]] הגרמני וה[[טלטנק]] הסובייטי.
 
על אף שהשימוש ברובוטים ב[[מלחמה]] הוא בדרך כלל נושא המוזכר ב[[מדע בדיוני]], מתבצע מחקר נרחב על מנת שישמשו כאמצעי עתידי ללחימה. כבר היום מספר רובוטים צבאיים נמצאים בשימוש בצבאות שונים בעולם גדל.
 
יש המאמינים שעתיד הלוחמה המודרנית יהיה על ידי שימוש במערכות נשק אוטומטיות. [[צבא ארצות הברית]] משקיע רבות ב[[מחקר ופיתוח]] על מנת לפרוס מערכות אוטומטיות שכאלה. המערכת הבולטת ביותר כיום בשימוש היא ה[[מטוס ללא טייס]] (לדוגמה: [[RQ-2 פיוניר]] ו-[[MQ-1 פרדטור]]) היכולה להיות חמושה ב[[טיל אוויר-קרקע|טילי אוויר-קרקע]] ומופעלת מרחוק בתפקידי סיור. בשנים 2004 - 2005 [[DARPA]] קיימה תחרויות ופרס של 2 מיליון דולר, במטרה לערב חברות פרטיות ואוניברסיטאות כדי לפתח [[כלי רכב בלתי מאויש]] שיוכל לנווט בשטח הקשה ב[[מדבר מוהאבי]], בשנים 2012 - 2014 התקיימה [[תחרות אתגר הרובוטיקה של דארפ"א|תחרות אתגר הרובוטיקה של DARPA]] במטרה לפתח רובוטי שטח חצי-עצמאיים שיוכלו לבצע "משימות מורכבות בסביבות מסוכנות בהן אדם לא יכול לשרוד", בתחרות זו השתתפו גם חברות ישראליות.<ref name=":1">[http://www.idf.il/1133-19020-he/Dover.aspx רובוטריקים – מאחוריכם: הרובוטים של צה"ל הופכים לחכמים יותר], באתר [[צה"ל]], 22 במאי 2013</ref>
משתמש אלמוני