סרט טבע

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מעקב אחרי ברדלס בצילום של סרט תיעודי בנמיביה

סרט טבע הוא סרט קולנוע דוקומנטרי, על בעלי חיים, צמחים או כל יצור חי שאיננו בן-אדם. במרבית המקרים הסרט מצולם בסביבת המחיה הטבעית של האובייקט המצולם. רוב סרטי הטבע מצולמים עבור הטלוויזיה, ומשודרים בערוצי שידור ציבורי, אולם קיימים סרטי טבע שנעשו ישירות עבור הקולנוע. סרטוני טבע קצרים מועלים גם ליוטיוב.

מעבר לערך החינוכי והרחבת הדעת, לסרטי טבע יש גם ערך מדעי בתיעוד הטבע ובחשיפת תופעות או התנהגויות שטרם נחקרו. לעיתים סרט הטבע מצולם כאשר צוות צילום מתלווה לחוקר טבע ומתעד אותו מבצע מחקר, לצד תיעוד מושא המחקר. פעמים רבות מסייעים סרטי הטבע במימון המחקר ולעיתים הם גם מאפשרים לחוקר גישה לציוד מתקדם ויקר שמסייע מאוד למחקר.

נשיונל ג'יאוגרפיק - העוסקת בחקר הטבע והגאוגרפיה ובחינוך בנושאים אלה - מפיקה סרטי וסדרות טבע רבות, שרובם משודרים בערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק, ובארץ בערוץ Nat Geo Wild.

גם ה-BBC יוצר ומפיק סרטי טבע (באמצעות חטיבת BBC Earth), כאשר הבולטים שבהם הם בהפקתו ו/או בהנחייתו של סר דייוויד אטנבורו, בהם צילומי טבע מרהיבים ונדירים. בין סרטים אלה בולטים: עולם מופלא, הכוכב הכחול, עולם קפוא, המצוד, סיפור החיים ועוד רבים.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]


Film reel.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא קולנוע. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.