עות'מאן השלישי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
עות'מאן השלישי

עות'מאן השלישי (טורקית III. Osman; טורקית עות'מאנית عثمان ثالث, ‏ 2 בינואר 1699 עד 30 באוקטובר 1757) היה הסולטאן העשרים-וחמישה של האימפריה העות'מאנית, ושלט בה מ-13 בדצמבר 1754 ועד יום מותו. הוא היה בנו של הסולטאן מוסטפא השני ואחיו של הסולטאן שקדם לו מהמוט הראשון.

בשל כך שעלה לשלטון בהיותו בן 55, בילה את רוב שנותיו בקפס בהרמון. שלטונו נמשך שלוש שנים בלבד והתאפיין בעלייה בחוסר הסובלנות כנגד לא מוסלמים, אשר אולצו לשאת אות קלון. הוא נודע בהתנהגותו התמוהה, בין היתר בשנאתו למוזיקה ולנשים לאחר שבילה את רוב שנותיו בהרמון. מסיבה זו וכדי לא לפגוש בנשים, הוא נהג לנעול נעלי ברזל אשר גרמו לצעדיו להישמע למרחוק ולהזהיר נשים על בואו.

הקודם:
מהמוט הראשון
שליטי האימפריה העות'מאנית
1754 - 1757
הבא:
מוסטפא השלישי
ארטואורולעות'מאן הראשוןאורהן הראשוןמוראט הראשוןבאיזיט הראשוןמהמט הראשוןמוראט השנימהמט השניבאיזיט השניסלים הראשוןסולימאן הראשוןסלים השנימוראט השלישימהמט השלישיאהמט הראשוןמוסטפא הראשוןעות'מאן השנימוראט הרביעיאיברהים הראשוןמהמט הרביעיסולימאן השניאהמט השנימוסטפא השניאהמט השלישימהמוט הראשוןעות'מאן השלישימוסטפא השלישיאבדילהמיט הראשוןסלים השלישימוסטפא הרביעימהמוט השניאבדילמג'יט הראשוןאבדילאזיזמוראט החמישיעבדול חמיד השנימהמט החמישימהמט השישיאבדילמג'יט השני
Osmanli-nisani.svg