קלינגונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קלינגונים
default

דגל האימפריה הקלינגונית
הופעה ראשונה הפרק "Errand of Mercy" של "מסע בין כוכבים: הסדרה המקורית", שנת 1967.
נתונים
מנהיג הגזע הקיסר קיילאס (תפקיד ייצוגי)
קנצלר מרטוק - ראש המועצה הגבוהה
לפניו: גאורון
לפניו: ק'מפק
טריטוריית מגורים רביע אלפא
קרונוס - כוכב הבית של הקלינגונים; מתוך "מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9".

קלינגונים הם גזע בדיוני של דמויי אדם המופיע ביקום הבדיוני של זיכיון מסע בין כוכבים. הם ניחנו באגרסיביות ובכח רב. זהו גזע השׂשׂ אלי קרב ולא מהסס להראות את גבורתו בכל הזדמנות. תרבותם של הקלינגונים סובבת סביב מלחמותיהם המפוארות וגיבורי העבר. הכבוד ממלא אצלם תפקיד חשוב, לוחם קלינגוני יעדיף למות במלחמה ולא להלקח בשבי בבזיון. מפני שהם מרבים במלחמות אין הרבה קלינגונים שמגיעים לגיל מבוגר, מי שהצליח בכל זאת רואים אותו ככישלון, כיון שהגיע למצב גופני שכבר אין בו תועלת ולא זכה במוות מכובד תוך קרב.

אבי האומה נקרא קיילאס, הוא הגיבור הגדול אליו כולם שואפים להדמות. הקלינגונים מאמינים כי במותם הם חוצים נהר של דם ומגיעים להיכל התהילה (המכונה סטו-וו-קור), בו מדורגים אנשים על פי הכבוד בו זכו בחייהם.

יחס הקלינגונים לפדרציה השתנה במהלך הזמן. בתקופת הסדרה הראשונה הם נמצאים בעוינות, באופן רשמי הם אויבים, אבל הם ממעטים במלחמות מעל פני השטח מפני שכל אחד חושש מכוחו של יריבו. יחס זה מבוסס על המלחמה הקרה שבין ארצות המערב לרוסיה בזמן שידור התוכנית.

בסרט מסע בין כוכבים 6: הארץ הלא נודעת, הקלינגונים נאלצים לחתום על חוזה שלום עם הפדרציה, כשכוכב הבית שלהם קרונוס, נכנס לסיכון קיומי.

בסדרת מסע בין כוכבים: הדור הבא למרות שהקלינגונים כבר נהיו בעלי ברית של הפדרציה, הנטייה הרווחת היא לא לסמוך עליהם כשלא צריך.

הקלינגונים היו במלחמה קשה עם הרומולאנים וגישור בין שני מחנות אלו נחשב למשימה בלתי אפשרית.

למרות שרוב החוצנים בסדרה מתורגמים מיידית לאנגלית, עבור הקלינגונים המציאו כותבי הסדרה את השפה הקלינגונית, שאף הפכה לשפה מדוברת בקרב מעריצי הסדרה.

מסע בין כוכבים
Film reel.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא קולנוע וטלוויזיה. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.