וידיאנים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
וידיאנים
הולוגרמה של וידיאנית בריאה לחלוטין.
הולוגרמה של וידיאנית בריאה לחלוטין.
הולוגרמה של וידיאנית בריאה לחלוטין.
הופעה ראשונה הפרק "Phage" של "מסע בין כוכבים: וויאג'ר", 1995.
נתונים
טריטוריית מגורים רביע דלתא

וידיאניםאנגלית: Vidiians) הם גזע בדיוני המופיע ביקום הבדיוני של זיכיון "מסע בין כוכבים", בעיקר בסדרת הטלוויזיה "מסע בין כוכבים: וויאג'ר", שמקום מושבם הוא רביע דלתא. הווידיאנים סובלים ממגפה נקרוזית הנקראת "Phage". מקורו של השם של המחלה הוא מהמילה היוונית phagein, שפירושו "לאכול". האיברים הפנימיים של אנשים הסובלים מ-Phage, למעשה, טורפים את עצמם.

סקירה רפואית ותרבותית[עריכת קוד מקור | עריכה]

לווידיאנים יש טכנולוגיה רפואית הרבה יותר מתקדמת מאשר זו של צי הכוכבים, שכן הם חייבים כל זמן לבצע השתלות איברים על מנת להחליף את האיברים שלהם עם אחרים - לעיתים קרובות איברים שנגנבו - כדי להישאר בחיים. גופם נראה עשוי טלאים של עורות חייזרים שונים.

החל מפרק 5 של עונה 1 של "מסע בין כוכבים: וויאג'ר", הווידיאנים מתנגשים עם וויאג'ר וצוותה, בניסיונות שונים לגנוב את האיברים מהם. מאוחר יותר מתגלה כי האוכלוסייה הוידיאנית הכללית לא הייתה מודעת כלל לחטיפות האי-רצוניות של איברים, ידע שנשמר באופן הדוק על ידי השלטונות הוידיאניים. הווידיאנים אמרו שהם נאלצו לבצע פשיטות על איבריהם של גזעים אחרים מתוך ייאוש קיצוני, וכי לפני שה-Phage הכה בהם, הם היו גזע שקט ותרבותי של מדענים וחוקרים, בדומה לפדרציה.

וידיאנים הלוקים במגפת ה-Phage, לאחר שעברו השתלות איברים רבות; מתוך הפרק "Phage" של "מסע בין כוכבים: וויאג'ר", שנת 1995.

משום שמרבית הדמויות הוידיאניות שנראו במהלך הסדרה היו בשלבים מתקדמים של מחלת ה-Phage, הופעתם החיצונית הייתה טלאים של מי שעברו השתלות מרובות; יהיה זה נדיר מאוד לראות וידיאני בריא לחלוטין. וידיאני שכזה נראה פעם אחת בלבד במהלך הסדרה (כהולוגרמה), בפרק "Lifesigns".

השם הרשמי של הממשל הוידיאני הוא "אחווה וידיאנית" (Vidiian Sodality). וידיאני אשר מוטל עליו למצוא איברים להחלפה עבור חבר חולה או פצוע נקרא הונאטה (Honatta).

הפיזיולוגיה הקלינגונית התגלתה כעמידה ל-Phage ובאמצעות דגימות של רקמות קלינגוניות, מדענים וידיאנים מקווים למצוא טיפול למחלה; מאוחר יותר, בפרק "Think Tank" מהעונה החמישית של "מסע בין כוכבים: וויאג'ר", חייזר בשם קורוס יטען כי הקבוצה שלו מצאה תרופה ל-Phage.


קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא וידיאנים בוויקישיתוף