שאול ביבי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אין תמונה חופשית

שאול שאזי ביבי (נולד ב-10 באוגוסט 1965) הוא עיתונאי ישראלי. מעבר לפעילותו בעיתונות הכתובה, הגיש תוכניות שונות בערוץ בריזה, ובערוץ 10.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביבי נולד וגדל רוב שנותיו בשכונת התקווה בתל אביב וסוגיות של מתחים תרבותיים וחברתיים עלו תדירות בכתיבתו. לאחר סיום בית הספר התיכון למד אמנות בבית הספר מימד; ובגיל 22 עבר ללונדון לשנה וחצי. לאחר שובו לארץ עבד כקצב וכצייר בשכונת התקווה. ב-1991 במהלך מלחמת המפרץ מחה במכתב לעיתון "הפטיש" על התדמית השלילית לטענתו של אנשי שכונתו פגועי טילי הסקאד בתקשורת. המכתב היווה את פריצת הדרך שלו לעולם העיתונות - עורך "הפטיש" הציע לו לנסות לכתוב בעיתון "חדשות".

לאחר סגירת "חדשות" (ולאחר שהיה ממובילי המאבק של עובדי העיתון למנוע את סגירתו) עבד במקומון "העיר", בעיתון אנשים וברייטינג. ביבי נודע בין היתר בשל התבטאויות מעוררות מחלוקת שלו. במהלך דיון על קיפוח המזרחים בתוכנית "המעגל הקטן" אמר "בא לי לצאת לרחוב ולקרוא מוות לאשכנזים!". במקרה אחר, כותרת כתבה שלו על הזמרת עפרה חזה, "האמת? סתם זמרת", בעוד שזו שכבה על ערש דווי, זכתה לקיתונות של רותחין ודודו טופז הקדיש לנושא את מונולוג הפתיחה של תוכניתו דאז "הראשון בבידור", כשהוא מותח ביקורת חריפה על ביבי.

ביבי, אשר היה בין היתר בעל טור בענייני ספורט למקומון "העיר", הוא אוהד קבוצת הכדורגל בני יהודה ואף השתתף בכתיבת תסריט לסרט עלילתי על אוהדי הקבוצה ויחסי משפחה בשכונת התקווה, "קולולוש".

כיום (2009) ביבי משמש כעורך המשנה של ישראל פוסט וכן מלמד תקשורת במכללה האקדמית ספיר.

ב-2016 יצר את הסרט התיעודי "צבעים של שנאה" שעוסק בגזענות בכדורגל, ושודר בערוץ הראשון במסגרת הסיפור האמיתי.

ביבי כותב גם תחת שם העט "שולי אביב".

תוכניות טלוויזיה שהגיש[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • חיים, שאול ולהפך (עם חיים אתגר, בערוץ 10)
  • זמן שאול (בריזה)
  • הישראלים החדשים (בריזה)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]