שיחה:אורין ג'ולי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Was nominated for deletion.png
הוחלט להשאיר ערך זה בעקבות הצבעת מחיקה שנפתחה ב־20 במרץ 2018

חשיבות?[עריכת קוד מקור]

יש בויקיפדיה ערך אודות נשים ראשונות בתפקידן. לעניות דעתי, "דוגמנית כלי הנשק הראשונה בישראל" הוא לא תואר בכיר מספיק על מנת להצדיק ערך אנציקלופדי. יוניון ג'ק - שיחה 18:35, 13 במרץ 2018 (IST)

יש חשיבות. מדובר בדוגמנית בולטת בתחומה אשר נערכו עליה כתבות אישיות כמעט בכל גוף תקשורת מרכזי בישראל דוגמת תאגיד השידור, מאקו, וואלה, nrg ועוד. בר 👻 שיחה 21:37, 13 במרץ 2018 (IST)
לטעמי אין חשיבות אנציקלופדית. Lostam - שיחה 23:56, 13 במרץ 2018 (IST)
ערך פרסומי.A_Holy_Bartender - שיחה
מוקדם מדי לדעתי, אבל אולי בעתיד תעבור את הרף. וידרסקייווקר - שיחה 12:27, 14 במרץ 2018 (IST)
מה זה "דוגמנית נשק"? האם זה יותר חשוב מ"דוגמנית מקררים"? לא רואה חשיבות לערך בשלב הזה. מהתרשמות שלי, קמפיינים של חברות נשק הם בעלי הרבה פחות רייטינג מאשר קמפיינים של חברות אופנה. • צִבְיָהשיחה • כ"ז באדר ה'תשע"ח 14:43, 14 במרץ 2018 (IST)
המושג כמעט לא קיים בארץ כי בארץ אפשר מקסימום לקנות אקדח. בארצות הברית זו מן הסתם נישה משמעותית לא פחות מדוגמניות ידיים או דוגמניות נעליים. ‏DGtal‏ - שיחה 00:58, 15 במרץ 2018 (IST)
היא דוגמנית ומה היא מדגמנת לא מאוד חשוב. מדוע דוגמניות של חברות אופנה כן ואותה לא? דווקא אותה מראיינים הרבה יותר מדוגמניות אחרות. בר 👻 שיחה 00:55, 15 במרץ 2018 (IST)
יש לה 188,000 עוקבים באינסטגרם וכ-17,400 עוקבים בפייסבוק. לכמה דוגמניות ישראליות יש מספר עוקבים גבוה כזה? נראה לי שאנחנו מפספסים פה משהו. דוג'רית - שיחה 15:04, 15 במרץ 2018 (IST)
אני גם שמתי לב לזה. אבל יש היום יחסית הרבה דוגמניות עם מספר עוקבים כזה. המשמעות של הנתון הזה מאד משתנה משנה לשנה. לפני כמה שנים זה היה הישג גדול, היום פחות (רק לשם דוגמה למיטיבי לכת, לנטע ברזני, משתתפת במירוץ למיליון יש נכון לרגע זה 105K עוקבים, שהגיעו לה בעיקר מהשתתפות בתוכנית ריאליטי ישראלית). אני חושבת שאם זו מישהי שעיקר החשיבות שלה נובעת מפעילות ברשתות החברתיות מספר העוקבים שלה צריך להיות ממש מרשים. • צִבְיָהשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ח 15:19, 15 במרץ 2018 (IST)
כמו כן, בשונה ממה שבר אומר כאן, אני לא זוכרת שאי פעם הועלה שמה בהקשר כלשהו. חלק מהסיבה שיש לדוגמניות חשיבות זה משום שיש להם פרופיל סיקור גבוה - כתבות רכילות וראיונות מכל סוג. אבל בשם שלה אף פעם לא נתקלתי - חוץ מממש לאחרונה, בעקבות הסרטון שלה עם מלך זילברשלג. אני לא אתפלא אם זה היה הטריגר לכתיבת הערך הזה. • צִבְיָהשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ח 15:22, 15 במרץ 2018 (IST)
צִבְיָה, אני מניח שמעולם לא שמעת גם על אוט טאנק, פרד דבורגרייב וקלאוס פון קליצינג - האם זה נימוק לכך שהם אינם זכאים לערך? Eladti - שיחה 15:32, 15 במרץ 2018 (IST)
לא, כי אני לא מתיימרת להתמחות בתחום הספורט. אבל ברכילות כן (כל אחד ותחומי העניין הלגיטימיים שלו). אם אנחנו מדברים כאן על מישהי מתחום הדוגמנות, הייתי מצפה לשמוע את השם שלה. בדרך כלל אני מכירה את רוב נשואי הערכים שעולים לכאן, גם כאלה שאין להם חשיבות. • צִבְיָהשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ח 15:39, 15 במרץ 2018 (IST)
ואכן, גיגול "אורין ג'ולי" ב"חדשות" מביא רק 3 כתבות עליה. גם החיפוש בגוגל הכללי מביא חמישה עמודים, רובם קישורים לאינסטגרם, עם מעט מאד תוצאות רלוונטיות. באנגלית יש מעט יותר, אבל עדיין לא משהו מאד מרשים. • צִבְיָהשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ח 15:42, 15 במרץ 2018 (IST)
אנחנו לא מדברים על מישהי מתחום הדוגמנות, אנחנו מדברים על מישהי משוק דוגמנות הנשק. מה מידת הכרותך עם השוק הזה? (אני לא מכיר אותו כלל, אבל זה לא אומר שלערך יש או אין חשיבות. זה רק אומר שאני לא מכיר). Eladti - שיחה 15:45, 15 במרץ 2018 (IST)
על כך התייחסתי לעיל: "קמפיינים של חברות נשק הם בעלי הרבה פחות רייטינג מאשר קמפיינים של חברות אופנה". כאמור, כל החשיבות של דוגמנים מתחום האופנה הוא בגלל הפרופיל התקשורתי הגבוה שלהם (היום, בישראל, זה כבר קורה הפוך - מלהקים מראש מישהו עם פרופיל תקשורתי גבוה). אני לא צריכה לראות באופן אישי את הקמפיין של רנואר כדי לדעת מי מדגמנת שם - אני אקרא עליה באלף ואחת כתבות הקשורות לנושא. בתחומים שהם לא אופנה מדובר בידוענים (שאז יש להם חשיבות ממילא - כמו שחקני ארץ נהדרת שמככבים בשלל קמפיינים) או לחילופין דוגמנים די אלמונים, שאין להם פרופיל תקשורתי גבוה והם לא כל כך מעניינים את הציבור הרחב. אם אין להם פרופיל תקשורתי גבוה (והוכחתי את זה על ידי תוצאות גוגל) - אין להם חשיבות מבחינתי. משום שכאמור - זו הסיבה העיקרית לחשיבות של אישים מתחום הדוגמנות. • צִבְיָהשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ח 15:56, 15 במרץ 2018 (IST)
קמפיינים של חברות נשק בישראל הם בעלי הרבה פחות רייטינג מאשר קמפיינים של חברות אופנה בישראל. השוק בו היא פועלת הוא לא שוק הצריכה הישראלי, אלא שוק הנשק האמריקאי והאירופאי. ההצלחה שלה צריכה להמדד יחסית לשווקים אלה (בדיוק כמו שלא נשווה בין פיזקאי אטום ובין דוגמנית אינסטוש). Eladti - שיחה 16:01, 15 במרץ 2018 (IST)
מה שכתבתי נכון בכל העולם. קמפיינים של רשתות אופנה (זה כולל לא רק בגדים - איפור, בשמים, נעליים וכו') הם בעלי רייטינג רב, כל השאר - הרבה פחות. העובדה שייתכן שיש שוק נשק יותר פורח בארה"ב מבישראל לא משנה את זה. יש מן הסתם שוק פורח יותר של טיטולים בישראל מאשר באירופה המזדקנת, זה עדיין לא הופך את הדוגמנית של קמפיין הטיטולים הנוכחי של האגיס לידוענית מעצם כיכובה בו, למרות שהוא נצפה מאות אלפי פעמים אם לא יותר, מן הסתם. אתה כותב "ההצלחה שלה צריכה להימדד יחסית לשווקים אלה" - לא, משום שהדוגמנים שמככבים בשווקי הנישה הללו מראש לא עוברים את הרף. זה שמישהי נורא מצליחה כדוגמנית ידיים לא הופך אותה לבעלת חשיבות, משום שזה תחום שלא מעניין אף אחד. לא מדובר כאן באמן שיוצר משהו, אלא באנשים שכל החשיבות שלהם נובעת מההיכרות של הציבור אתם. ושוב אנחנו חוזרים לעובדות: מלכתחילה, דוגמנים של תחומי נישה לא זכאים בדרך כלל לחשיבות, בגלל פרופיל תקשורתי נמוך. במקרה הזה באופן ספציפי לא הצליחו להביא מקורות לכך שהיא מסוקרת באופן מיוחד - לא בעברית ולא באנגלית. הערך אפילו לא מביא שם של חברת נשק אחת שבה היא דיגמנה - וגם לא הכתבה אליה המידע הזה מקושר. לכן אין בסיס להנחה שבדבריך. • צִבְיָהשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ח 16:20, 15 במרץ 2018 (IST)
הטענה על "פרופיל תקשורתי נמוך" לא ברורה. ניתנו פה כמה וכמה ראיונות מאתרי תקשורת מרכזיים - לא מקומונים. איך את טוענת שיש "רק 3 כתבות עליה" כשאני בעצמי קישרתי כבר לארבע. אם נדרש ניתן להביא עוד דוגמאות. למעט מקרים חריגים, אני לא חושב שדוגמניות של חברות אופנה זוכות לסיקור דומה, ובעיני זה מעיד על חשיבות. אם לפני שלושה ימים דוג'רית כתבה על 188 אלף עוקבים באינסטגרם, היום יש לה יותר מ-190 אלף עוקבים, מה שמעיד גם על חשיפה גבוהה וגם על קצב צמיחה גבוה. לצורך העניין, לדוגמניות מפורסמות מאוד כמו מורן אטיאס, אגם רודברג, טיטי אייהנו, טהוניה רובל וגלית גוטמן, יש הרבה הרבה פחות עוקבים. שלא נדבר על דוגמניות מפורסמות פחות, שגם עליהן יש ערכים אצלנו.בר 👻 שיחה 03:17, 18 במרץ 2018 (IST)
בוודאי שדוגמניות זוכות לסיקור הרבה יותר נרחב. לגבי הדוגמניות המפורסמות שאתה מביא כאן - לא כל הדוגמניות פעילות במיוחד באינסטגרם, לכן זה לא ראייה. את הקרדיט שלהן הן מקבלות על עבודות נחשבות שהן עושות ועל הביוגרפיה שלהן. לאורין ג'ולי, לעומת זאת, ביוגרפיה דלה (הערך לא מצליח לנקוב אפילו בשם אחד של חברה שהיא דגמנה עבורה. אני מניחה שיש כזו, אבל נוטה להאמין שאם זה היה משהו ממש מפורסם זה היה מוזכר), ועיקר פעילותה היא ברשתות החברתיות. לכן ההשוואה לדוגמניות הנ"ל לא רלוונטית. זה בערך כמו להשוות את האינסטגרם של עדן בן זקן (421K) לזה של שרית חדד (77.2k). מה זה נותן לנו לצורך דיון חשיבות תיאורתי? כלום.
ולגבי הפופולריות התיאורתית של קמפיינים של כלי נשק בארה"ב ובאירופה עליה אלעד דיבר, אחת החברות שהיא מדגמנת לה, CAA, אין אפילו ערך בויקיפדיה בשום שפה. אני חושבת שזה יכול לומר דבר אחד או שניים על הפופולריות של הקמפיינים שלהם. זה האתר, והיא לא מופיעה בו (דוגמניות של רשתות אופנה תמיד יופיעו באתר בתור "הפנים של"). • צִבְיָהשיחה • ב' בניסן ה'תשע"ח 15:34, 18 במרץ 2018 (IST)
הטיעונים של צביה משכנעים. נראה שיש כאן ניסיון לייצר בכוח חשיבות לדוגמנית נישה שלא ממש מוכרת בציבור הרחב. Lostam - שיחה 15:45, 18 במרץ 2018 (IST)

שלום, קראתי בעיון את הדיון שהתפתח כאן, ורציתי להוסיף את שני הסנט שלי, בתור כותב הערך וכמי שמכיר מקרוב גם את אורין וגם את התחום של דוגמנות כלי נשק:

ראשית, דוגמנות כלי נשק הוא תחום שמאוד מפותח בארצות הברית, הרבה יותר מבישראל (מן הסתם משום שנשיאת כלי נשק בארה"ב היא חוקית ולא רק כוחות הביטחון משתמשים בו). אורין עובדת עם חברות כלי נשק בינלאומיות רבות מהגדולות בתחומן, ששמן כן מופיע בערך, בניגוד למה שנאמר כאן, למשל חברת Meprolight המייצרת ומספקת כלי נשק כבר 28 שנים לצבאות ברחבי העולם, לרבות כוחות נאט"ו. אורין עצמה הופיעה בכתבות שער רבות על מגזינים בינלאומיים בתחום הנשק, המקבילים בפופולריות שלהם לפורטלים המובילים בישראל, דוגמת ynet או וואלה!. הבאתי כאן את חלקם. אפשר לספק עוד קישורים בקלות. גם בישראל הבינו את גודל התופעה והקדישו לאורין לא מעט כתבות באתרים מובילים, גם אותן הבאתי כקישורים. מגזין בלייזר אף בחר באורין למקום השני בתחרות מאה הנשים המדהימות באינסטגרם הישראלי בשנה שעברה. אין לי קישור דיגיטלי לכך אבל זה מופיע בגיליון דצמבר 2017 של בלייזר. לגבי הטענה שאורין היא דוגמנית כלי הנשק הראשונה בישראל, שראיתי שהוסרה בינתיים, הנתון מופיע בכתבה הזאת. אפשר להוסיף אותה כמקור לערך.

מעבר לכל אלה, אני חושב שיש פה דיון עקרוני על מה ראוי להיכלל בויקיפדיה בשנת 2018. אנו חיים בעידן שבו לרשתות החברתיות יש המון כוח והשפעה, בתחומים רבים. פעם היינו רואים סרטים בקולנוע, סדרות בטלוויזיה וקוראים ספרים בספרייה. כיום יש יותר ויותר דרכים להיחשף למידע, והמדיום החדש מאפשר לעוד אנשים מיותר תחומים להיחשף לקהל רחב יותר. היקף פעילות ברשת חברתית נחשב למדד מהימן לפופולריות, בישראל ובעולם. תהיה זו, לדעתי, טעות להתעלם מנתונים אלה, מה גם שכפי שנאמר לפני ויקיפדיה מכילה כבר ערכים על דוגמניות עם פחות עוקבים, הגם שהן ותיקות יותר ולכאורה יותר מוכרות. תודה על ההתייחסות. אופטימוס פריים - שיחה 16:20, 18 במרץ 2018 (IST)

א. לגבי זה התייחסתי. מן הסתם תחום כלי הנשק מפותח יותר בארה"ב מאשר בישראל, לשם כך הבאתי כהשוואה דוגמנות מקררים או דוגמנות טיטולים שמפותחת כאן בארץ. ע"ע הטיעונים שלי שם.
ב. אתה מביא כאן את חברת Merolight - מצאתי רק תוצאה אחת בגוגל שרלוונטית לחיפוש "Meprolight orin joly". להבדיל, ראו את מספר התוצאות לחיפוש "דר זוזובסקי קסטרו" - דוגמנית בדרג 2-3 לחברת אופנה ישראלית.
ג. גם לטענה על הפופולריות ברשתות התייחסתי. יש היום מלא דוגמניות עם מספר עוקבים רב באינסטגרם. בעיניי, צריך נראות יותר משמעותית ברשתות החברתיות עבור דוגמניות ששם מרכז הפעילות שלהן, אחרת נהיה מוצפים בערכים כאלה. דוגמה טובה לכאלה שעוברות בקלות את הרף היא אנה זק ונטע אלחמיסטר עוד בתקופה שהייתה פעילה כמעט אך ורק ברשתות החברתיות. • צִבְיָהשיחה • ב' בניסן ה'תשע"ח 16:35, 18 במרץ 2018 (IST)
קודם כל השוואה בין בן זקן לבין שרית חדד בוודאי תיתן אינדיקציה למידת הפופולריות של הזמרות, בעיקר בקרב הקהל הצעיר. בסופו של יום ג'ולי רואיינה ברוב אתרי התקשורת המובילים בישראל ויש לה כמעט 200 אלף עוקבים. כשיש סיקור תקשורתי ויש מספר עוקבים גבוה אז בעיני יש החשיבות. בר 👻 שיחה 17:38, 18 במרץ 2018 (IST)
רואיינה ב"רוב אתרי התקשורת המובילים בישראל"? כמה אתרי תקשורת מובילים יש בישראל, ומי קובע היכן הקו שבין מאתר מוביל ואתר מובל? נרו יאירשיחה • ה' בניסן ה'תשע"ח • 11:05, 21 במרץ 2018 (IST)

דיווח שאורכב ב-05 במאי 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

אורין היא המודחת החמישית של הישרדות vip ולא הרביעית ובחשבון באינסטגרם שלה יש 523 אלף עוקבים

כתוב שהיא המודחת החמישית. עדכנתי רק שיש לה 52 אלף עוקבים. יוני דוד - שיחה 12:12, 3 במאי 2019 (IDT)