שיחה:אירוע ההכחדה בהולוקן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום, חושב לפצל את הדף, התקופה מאוד ארוכה ולדעתי נדרש להפריד להשפעת האדם במאה ה 20+21. עדכנתי היום על מאמר של היעלמות חרקים, (בדכ מעדכן נושאים של התחממות גלובאלית) אבל היה קשה לי למצוא היכן לעדכן, בויקיפדיה האנגלית יש את הערך Defaunation שמתייחס בעיקרו למאה ה 20. חושב שחשוב להנגיש ערך חלקי שעוסק בפגיעה האקולוגית המשמעותית במאה 20+21 RonyH73 (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

מתייג את יונה בנדלאק, מנחם.אל, GHA‏, התו השמיני‏, Tshuva, נחשון55, יאיר דב, Gidip, פעיל למען זכויות אדם, Squaredevilבעלי הידע בבעלי חיים. יוניון ג'ק - שיחה 14:06, 23 בפברואר 2019 (IST)
מסכים שיש לפצל את הערך. זה בערך כמו לחבר את הערך "אנטישמיות" לערך "השואה". GHA - שיחה 20:56, 23 בפברואר 2019 (IST)
כעיקרון זה נכון, אבל אני חושד ששניהם יהפכו לקצרמרים. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:29, 24 בפברואר 2019 (IST)
לא אהבתי את ההשוואה של GHA, שלא ממש מאפשרת דיון ענייני. היא מאוד לא מדוייקת. אני למעשה לא רואה סיבה טובה לפצל את הערך, שהוא חלקי ורחוק מלהיות מפורט. אין סיבה להפריד בצורה מלאכותית בין ההכחדה הנמשכת בהולוקן ל200 השנה האחרונות. אלה לא מאורעות נפרדים אלא אותו "אירוע" נמשך. אם מישהו יכתוב ערך טוב על ההכחדה במאות ה-20-21 זה מצוין, ובמקרה כזה צ"ל הפניה לערך מורחב בערך שלפנינו, לא פיצול. Reuveny - שיחה 08:54, 24 בפברואר 2019 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אף שהתוכן דל ורעוע, אני תומכת בפיצול מטעמי רוני ו GHA. ‏ Tshuva - שיחה 13:17, 24 בפברואר 2019 (IST)

אותי ראובן שכנע ולכן גם אני Symbol oppose vote.svg נגד. אביהו - שיחה 13:44, 24 בפברואר 2019 (IST)ג
משתמש:Reuveny, רק כדי לסבר את האוזן, הכוונה היא להשוות בין אירוע מתמשך כמו שציינת, ל"פיק" בהיקף לא סביר שקורה על פני תקופה קצרה מאוד בתוך אותה תופעה. מתנצל אם ההשוואה שלי לא נוחה, אבל זו ההשוואה הקרובה ביותר שמצאתי. GHA - שיחה 19:27, 24 בפברואר 2019 (IST)

שלום לכולם, ראשית תודה רבה על התגובות. אחדד את הניסוח שלי: 1. הפגיעה בטבע ב 200 השנים האחרונות מהווה כ 90% מהפגיעה ב 10,000 השנה האחרונות, ולכן מבחינה פרופורציונלית לא סביר שהנל יהיה יחד. 2. כותרת הערך הינה הכחדה, שזה ניסוח מוטעה, דהיינו יש מאות מינים שבסכנת הכחדה אבל לא נכחדו. 3. מפנה אותכם לערך אנתרופוקן (באנגלית מן הסתם מורחב יותר...) 4. הגעתי לנל בהמשך לעדכון שלי על התמעטות החרקים (תראו עדכון משלשום), העדכון הנל חשוב לטעמי כשוחר אקולוגיה, אבל הוא מאולץ בדף זה, מרגיש ש " תקעתי את זה כאן" ובאמת לא מצאתי מקום אחר לרשום זאת. 5. נ.ב חפרתי גם בויקיפדיה האנגלית, ואין ערך מקביל למה שאני מחפש. 6. לאור התשובות,מה שחשבתי זה לפתוח ערך חדש, מקביל ל (Human impact on the environment) בדגש על ההתחלה במאה ה 19, כאשר בערך זה לציין את התופעות של הפגיעה בטבע הכוללות פגיעה ישירה כגון הכחדת מינים ומינים בסכנת הכחדה, כריתת יערות, דיג יתר ועוד גורמים עקיפים כגון פסולת, הדברה ופיזור רעלים, גשם חומצי, מינים פולשים, אפקט החממה ועוד ועוד... בברכה, רוני RonyH73 - שיחה 14:33, 24 בפברואר 2019 (IST)

אני חושב שנכון יהיה להניח תבנית פיצול ולבדוק מה חושבת הקהילה לאורך כמה ימים. אני אתמוך בפיצול. GHA - שיחה 19:28, 24 בפברואר 2019 (IST)
אני חושב שזה יהיה רעיון טוב ליצור ערך מורחב שעוסק בהכחדה בת-זמננו, ולהפנות אליו מכאן כערך מורחב לפרק זה (לדעתי בשלב זה לא כדאי לפצל). הייתי שמח אם היה ערך שהיה מפרט באופן נרחב מאוד על ההכחדות במאות השנים האחרונות (באופן אישי, חוץ מזה שהייתי שמח לקרוא בו, הוא היה יכול לעזור לWikiJunkie ולי במיזם העשורים שלנו בו התחלנו להוסיף גם פרקי "טבע ואיכות הסביבה" לעשורים השונים Face-smile.svg). אציין שאם הפרק על ההכחדה בימינו יורחב אתמוך בפיצול, אבל כך או אחרת נראה לי שאלו 2 דרכים שמובילות לתוצאה דומה - ערך זה במתכונת דומה להיום, וערך נוסף המרחיב בעיקר על ההשפעה של ימינו. איש השום (Theshumai) - שיחה 23:33, 27 בפברואר 2019 (IST)