שיחה:נמל התעופה בן-גוריון

תוכן הדף אינו נתמך בשפות אחרות.
מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


רשימת החברות[עריכת קוד מקור]

אני מציע להוריד את רשימת החברות שנוחתות בנתב"ג. זו מין רשימה שמזכירה ספר טלפונים, וספק אם יש בה תועלת כלשהי לקורא. הרשימה בוודאי משתנה לעתים קרובות, כך שספק עד כמה היא נכונה. ראיתי שבויקי האנגלית יש רשימה דומה, אבל אני בכל זאת מחזיק בדעתי. דוד שי 20:19, 9 מרץ 2004 (UTC)

המטען במטען של האירית[עריכת קוד מקור]

אלמוני כתב: זכור לי הסיפור הבא. אם משהוא יכול לאמתו, נא להכלילו כאן: בסוף שנות השמונים סוכל פיגוע טרור שיועד למטוס שהיה אמור לנחות בנתב"ג מלונדון. למטוס נשלחה אישה שללא ידיעתה נשאה במטענה פצצה. הפצצה נתגלתה תודות לעירנות המאבטחים בלונדון.

מדובר על בחורה אירית שקיבלה מחברה - סורי בשם הינדאווי, מזוודה ובה מטען נפץ. המטען התגלה בלונדון. לכן, איני יודע אם יש טעם להכליל את הסיפור כאן - נתב"ג לא היה בעסק. --Eranb 06:33, 6 יוני 2004 (UTC)

יש לך טעות לא המאבטחים בלונדון גילו אותה אלא מאבטחי "אל על" בלונדון גילו אותה.R.E.B - שיחה 18:00, 30 באפריל 2008 (IDT)תגובה[תגובה]

המאבטחים בלונדון היו אלו שגילו את הפצצה, זה שהם היו מטעם חברת אל על לא משנה את העובדה שהם היו בלונדון. ‏Nunatak‏ 10:22, 30 ביוני 2008 (IDT)תגובה[תגובה]

רק לחדד את העניין, לא מדובר במאבטחים אלא בע.קב"ט (סלקטורים) שזה תפקידם. המאבטחים תפקידם הוא אחר --46.116.123.107 15:46, 1 במאי 2019 (IDT)תגובה[תגובה]

מחיקת המידע על המסלולים[עריכת קוד מקור]

מדעו נמחק המידע על המסלולים? מה הבעיה בו? eman 12:23, 17 דצמ' 2004 (UTC)

דבר ראשון אני אפתח בתודה מפני שללא כוונה אני הלכתי גירסה אחת אחורה. הבעייה עם עניין המסלולים היא כזו- המידע כבר היה בערך והוחלט למחוק אותו בזמנו. אני מחקתי את המידע שהופיע משני סיבות אחת- הלעטה בפרטים לא חשובים שלא אמורים להופיע באנציקלופדיה, ולראיה פתח כל ערך שהוא על כל שדה תעופה וראה בעצמך. (זוויות מדוייקות של הנחיתה). והשנייה- בעיה ביטחונית. כאמור אנא לפניח שאתה מגיב בדוק את התיקון שוב שכן אני שחזרתי לגירסא מוקדמת מזו שהתכוונתי.
יום טוב.
A&D
איפה היה דיון על זה? (זה מה שקורה כשעורכים דיונים עקרונים בדפי שיחה אישיים במקום בדפי שיחה של הערך) ולא נסחפנו כאן עם עניין הבטחון? מישהו חושב שאולי יש סכנה בטחונית, ומייד אנחנו נעמדים לדום? האם זה מידע שאי אפשר למצוא אותו בשום מקום אחר ברשת? eman
המידע שמופיע על המסלולים הוא בסיסי ובטח לא סודי וכל מי שמתעניין בשדה ירצה לדעת כמה מסלולים יש בו ולמה הם משמשים. המידע הוא גלוי ומופיע בכל מדריך טיסה כולל באינטרנט. לדוגמא: [1], [2].
גם המיקום של האזורים הצבאיים בשדה מסומן בכל עזר טיסה בין לאומי.
מאיר מ 19:11, 17 דצמ' 2004 (UTC)
אבל מאיר למה זה אמור לעניין קורא באינציקלופדיה? אנא ממך קרא ערכים על שדות תעופה וראה עם מי הצדק. ופרט לזה בהיחלט יש סיבה למה זה לא מופיע באתר הרשמי של נתב"ג A&D
כמו שכבר הראו כאן, המידע מופיע באתרים שונים באינטרנט, כך שסודיות אינה טיעון (מלכתחילה, כפי שכבר אמרו כאן, המידע הזה זמין לכל טייס). שנית, עיין למשל בערכים בוויקי באנגלית en:John_F._Kennedy_International_Airport ו-en:London_Heathrow_Airport - הם מציינים שם את המסלולים, אפילו כחלק מתבנית הערך. בברכה ,;ערןב 20:23, 18 דצמ' 2004 (UT
ערן ראה, ראשית אנא ממך התייחס גם לעניין החשיבות והענייניות, לא בטוח שכזה מידע הוא חלק מעניין הציבור (בלי שום קשר לביטחון), אתה הבאת לי ראייה שאינה קבילה מפני שמדובר כאן בארצות אחרות בעלות קהל יעד שונה. שנית לגבי העניין הביטחוני- זה שזה ידוע לכל טייס זה ברור אבל בויקיפדיה לא גולשים רק טייסים! ושוב יש סיבה שהמידע לא מופיע באתר של נתב"ג, הראייה מחו"ל שוב לא רלוונטית מפני שצורכי הביטחון הם שונים. בכל מקרה הטיעון העיקרי שלי הוא שיש כאן הלעטה מיותרת במידע שבשום פנים ואופן לא צריך להופיע באנציקלופדיה ואכן אינו מופיע, המידע הוא אין סופי, אנציקלופדיה לא צריכה להכיל את כולו, כשבן אדם מחפש ערך באנציקלופדיה הוא לא מצפה למצוא מחקר אקדמאי או עבודת דוקטורט אלא פיסת מידע שיש בה את כל הפרטים הדרושים לו ולא יותר. A&D
לי זה נראה רלוונטי. לא כתבו כאן את שמות עובדי הדיוטי פרי אלא פרטו מידע על מסלולי שדה התעופה. אם יש מישהו שזה ממש לא מעניין אותו, הוא תמיד יכול לגלול הלאה. אתה לוקח את העניין לקיצוניות שלדעתי אין כאן. עניין הסודיות גם הוא מבחינתי לא רלוונטי, כל זמן שהמידע מופיע כבר באתרים אחרים, מה שנקרא "על פי פרסומים זרים". אם אתה מתעקש, אתה מוזמן להציע הצבעה בנושא. בברכה, ערןב 21:16, 18 דצמ' 2004 (UTC)
או קי שמע תוצאות לא יצאו מהוויכוח הזה, אני חושב שהכי טוב זה או לשאול מישהו שלישיי אני חושב שרועי (משתמש:ROYBB) הוא האדם המתאים או לחלופין להגיע לפשרה אותה אני מציע והיא פשוט מחיקת המעלות שבמילא לא אומרות הרבה למישהו. A&D
יש לי חילוקי דעות רבים עם רועי, כמו גם עם גילגמש, בשאלה "מה ראוי שיופיע בוויקיפדיה" (אני בעד גישה מרחיבה, הם בעד גישה מצמצמת). אני מעדיף בורר אחר, למשל משתמש:דוד שי. אם אתה מעוניין, אנא פנה אליו בדף השיחה שלו. אגב, המעלות אומרות לי בדיוק את מה שהן צריכות לומר - את זווית נטיית המסלול ביחס לאנך. בברכה, ערןב 16:37, 19 דצמ' 2004 (UTC)
או קי דוד שי זה בסדר גמור מבחינתי. אני אפנה אליו. A&D

בביתי תלויה מפת לוויין גדולה של מרכז הארץ (קניתי בסטימצקי), ובה אפשר לראות בדיוק רב את המסלולים שמדובר בהם, כך שבעצם פירוט המסלולים אין כל גילוי של סוד. גם המטרות שלהם (מסלול נחיתה, מסלול המראה) גלויות למדי לכל מי שמבקר בנתב"ג ובסביבתו. גם בשאר הפרטים איני רואה שום חשיפה. כל הפרטים רלבנטיים מאוד לערך, שהרי המסלולים (ולא הדיוטי פרי או בית הנתיבות) הם לב לבו של נמל תעופה. המלצותי:

  • להשאיר את המידע בערך.
  • לא לתת מידע כזה על שדות תעופה צבאיים.
  • לסלק את מספרי המסלולים (זוויות המסלול) - לי הם לא אומרים דבר, ואני מניח שהם מבלבלים גם קוראים אחרים. את המספרים ניתן להחליף בשמות, כפי שהיה באחת הגרסאות הקודמות.
  • הבהרה: כעיקרון אני תומך בגישה זהירה ביחס לסודות צבאיים בויקיפדיה - חשיפתם אינה מטרתה של אנציקלופדיה. במקרה שלפנינו איני מזהה בעיה כזו. דוד שי 18:32, 19 דצמ' 2004 (UTC)
תודה דוד שי אני הולך לפעול על פי המלצותיך לפי ההסכם שהתגבש ביני לבין ערן ב. תודה. A&D
האם יש מניעה לציין את זוויות המסלול בסוגריים ליד שם המסלול? בברכה, ערןב 18:51, 19 דצמ' 2004 (UTC)
אה, אני רואה שזה בדיוק מה שנעשה. מצוין, ותודה לכולם. בברכה, ערןב 18:53, 19 דצמ' 2004 (UTC)

שלום חברים, אני חדש בענין, ואני כתבתי את הערך על המסלולים ובאיחור הבנתי את המשמעות של הטאב: "שיחה" וברצוני להתייחס:

הטיעון הבטחוני לא תקף לדעתי. המידע של מספרי המסלולים, קואורדינטות מיקומם של כל בסיסי ח"א מצוי באינטרנט כולל מספרי טייסות, דגמי המטוסים וכמותם מידע נוסף כמו למשל מיקום הרכבה ואיחסון ראשי הנפץ הגרעיניים של ישראל גלוי לכל דיכפין כולל צילומי לווין ומפות.

הטיעונים "הלעטה מיותרת במידע" או "פרטים לא חשובים" הם טיעונים בעייתים מאד בעריכת אנציקלופדיה בגלל הסוביקטיביות של טיעונים אלו. אם נדרש, אפשר לקבוע כללים כגון (דוגמה פראית בלבד): "לא יותר מ- 10K או 100 שורות לערך בקטגוריית אישים" אז יש מדד אוביקטיבי לכל הכותבים. ד. גולדמן 10:46, 25 דצמ' 2004 (UTC)

שמע זה שהמידע מצוי ברשת זה לצערנו הגדול ואני מאוד רוצה להאמין שזה לא קיים (הכוונה היא כמובן, לסודות צבאיים כמו מספר ראשי חץ גרעיניים) בכל מקרה זה שזה קיים בכל מיני אתרים שכל מטרתם היא לחשוף את מדינת ישראל מה שאומר גרידא למחוק אותנו מעל המפה לא אומר שאנחנו כישראלים שאיכפת לנו מהמדינה צריכים לעזור להם או לתמוך בהם ובוודאי לא לכתוב מידע חדש. אחרי הכל אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות אחראי לשום אסון שחס וחלילה יכול להיווצר מזה. מוסכם כאן בידי כולם (תקנו אותי אם אני טועה) שהויקיפדיה לא נועדה כדי לחשוף סודות מדינה, כמובן ברור לך שכל המילים החריפות שכתבתי לא נוגעות ספציפית לתיקון שעשית, על אף שגם הוא לא היה מקובל בעיני ואני חושב שהגענו לפשרה סבירה ונכונה. A&D

גם אני מצר מאד על קיום מידע באינטרנט שנוגע לסודות מדינת ישראל ולא הייתי רוצה שיהיה שם. בפרט, הכאב שזה מידע שהגיע לא רק מצילומי לווין. האם לפרסם מידע זה בויקפדיה ? זה נושא לויכוח. אני לא אשלב מידע זה. אבל הויכוח הוא אקדמי מכיון שראיתי כבר בויקיפדיה מידע כזה והפנייה לקישור חיצוני לאתר שמדבר בדיוק על דברים אלו. ד. גולדמן 10:42, 25 דצמ' 2004 (UTC)

אם נתקלת בזה מחובתך להאבק בזה, אני עשיתי את זה בערך הזה A&D.
נו באמת. אולי די עם זה כבר? המידע על מסלולי נמל התעופה בן גוריון אינו סודי וזמין לכל מחזיק רשיון טייס בעולם. ערןב 23:09, 25 דצמ' 2004 (UTC)
ערן אני הדגשתי שאני לא מדבר בקטע הזה ספציפיתA&D

ראוי שויקיפדים יעסקו רק במה שיש להם הבנה (לפחות מינימלית) בו[עריכת קוד מקור]

A&D,

אם אין לך הבנה מינימלית בעולם התעופה, ראוי שלא תערוך ערכים או תנסה להגן על מה שאתה חושב שהם סודותיה המקודשים של מדינת ישראל. נתוני המסלולים בכל העולם זמינים לכל חובב טיס והם מתעדכנים על ידי רשות שדות התעופה. ראה [3]. גם מיקומו של "בסיס הטילים הסודי" של מדינת ישראל מפורסם על ידי מדינת ישראל ומופיע בכל מפת טיסה בעולם.

תירגע ותפסיק לחפש שטויות. אודה לך אם להבא אל תיגע בערכים שאין לך הבנה בהם.

מאיר מ 22:22, 29 דצמ' 2004 (UTC)

חברים,
ראשית למה להתחמם ?
לגופו של ענין, לגבי המסלולים, מאיר מ צודק במאה אחוז. לגבי הנושא השני אני לא מסכים. נכון שגלוי וידוע לכל בעל רשיון טייס שאסור לטוס מעל מקום X או מקום Y אבל לא מצויין מהות המיקום. ד. גולדמן 22:44, 29 דצמ' 2004 (UTC)

"וכמעט היחיד"[עריכת קוד מקור]

בפתיחת הערך כתוב:

נמל תעופה בן גוריון או בקיצור נתב"ג הוא שער הכניסה האווירי הראשי (וכמעט היחיד, נמל התעופה אילת גם הוא נמל תעופה בינלאומי) לישראל.

לפי en:List_of_airports_in_Israel שדות התעופה הבינלאומיים הם:

אני מסכים איתך. במידה ותרצה אתה מוזמן לעדכן את הערך. פרט לשדות התעופה המפורטים בויקיפדיה האנגלית יש לציין גם את שדה התעופה עטרות בירושלים, שאינו פעיל זמנית (מאז פרוץ האינתיפאדה), אך הוא גם שדה תעופה בינלאומי. אוהד ל 21:54, 6 פברואר 2006 (UTC)

International Airports[עריכת קוד מקור]

כך שראוי לעדכן את הערך בהתאם.

אלמוני תיקן את שם מפקד הבסיס[עריכת קוד מקור]

האם יוכל מי מהויקיפדים לאמת או לשלול? קומולוסשיחה 12:18, 22 במרץ 2007 (IST)תגובה[תגובה]

שם הערך - שגוי?[עריכת קוד מקור]

האם לא אמור להיות: "נמל התעופה בן גוריון"? על פי העברית הנכונה. כך גם כל שמות נמלי התעופה: נמל התעופה אורלי, נמל התעופה הית'רו וכו' (לא קיימת סמיכות בין "נמל תעופה" לבין שם הנמל). אלדדשיחה 02:19, 14 בספטמבר 2007 (IDT)תגובה[תגובה]

אודה על תגובותיכם. אני מעוניין להעביר את שם הערך. אלדדשיחה 11:28, 14 בספטמבר 2007 (IDT)תגובה[תגובה]
כן. כך באתר הרשמי. דוד שי 11:34, 14 בספטמבר 2007 (IDT)תגובה[תגובה]
כלומר, אפשר להעביר, לדעתך? באתר שאליו הפנית כתוב בראש העמוד "נמל התעופה בן גוריון". אלדדשיחה 11:41, 14 בספטמבר 2007 (IDT)תגובה[תגובה]
העברתי. אלדדשיחה 11:45, 14 בספטמבר 2007 (IDT)תגובה[תגובה]

ההסטוריה[עריכת קוד מקור]

ההסטוריה נגמרת באמצע, בלי לספר לנו שהוחלט להקים את טרמינל 3. אחר כך יש פרק נפרד על טרמינל 3, שאמור לדעתי להיות המשך ההסטוריה, אבל הוא כבר מניח שהקורא יודע שהיתה החלטה כזאת. יעקב 15:19, 19 בספטמבר 2007 (IST)תגובה[תגובה]

היכן נמצא האזכור שנמל התעופה קרוי על שמו של דוד בן גוריון? זה אמור להיות במשפט הראשון! בברכה אלירן d שיחה 06:32, 18 בנובמבר 2007 (IST)תגובה[תגובה]

הוםפתי. חגי אדלר ~ תבניות בערכים מחכות לך! 06:45, 18 בנובמבר 2007 (IST)תגובה[תגובה]

המסלול השקט[עריכת קוד מקור]

ראו כאן. יש בעמוד זה מידע המוסיף על/סותר את הכתוב בערך. מישהו יכול לאשר/לשלול? אני מתכוון בעיקר לסיבת כינויו של המסלול "המסלול השקט". לפי הכתוב בערך, גם היום הוא ראוי לשם זה, למרות שלפי הכתוב בדף שהבאתי, כנראה שלא כך הדבר. קומולוסשיחהתערוכה

כיווני נחיתה והמראה[עריכת קוד מקור]

סעיף המסלולים מכיל תמונה (טובה ושימושית לדעתי) והסבר על כיווני הנחיתה וההמראה. קראתי את ההסברים ועלתה לי שאלה: האם המספר בקצה מסלול מסוים מציין באופן חד משמעי את הכיוון? כלומר, האם מסלול 30/12 אומר תמיד "30" כאשר נוחתים או ממריאים לכיוון מזרח ו-12 כאשר עושים זאת לכיוון מערב? אם כן, משהו לא מסתדר לי בהערה האחרונה של סעיף 1 שבה נאמר ש-12 הוא לכיוון מזרח, ובסעיף 3 נאמר על כיוון 26 שהוא ממזרח למערב, למרות שהתמונה מביטה מזרחה ומכאן שהוא אמור להיות לכיוון מזרח. שרשרשיחה 23:30, 26 באפריל 2008 (IDT)תגובה[תגובה]

לא הבנתי מה לא ברור. אם נוחתים/ממריאים מצפון מערב אז נוחתים/ממריאים בכיוון 12 ואם בכיוון השני אז ב-30. תלוי מאיזה צד של המסלול מסתכלים. עקרונית אותו מסלול יכול לשמש בשני הכיוונים. מסלול היפוטתי של 09-27 (מזרח מערב) יכול להיות מסלול 09 כשנוחתים/ממרירים מזרחה (לכיוון אזימוט 90) ו-27 כשהתנועה היא מערבה לאזימוט 270 ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:44, 26 באפריל 2008 (IDT)תגובה[תגובה]
המספר בקצה המסלול לא מציין את הכיוון שאליו מצביע הקצה הזה - אלא את כיוון המסלול שמתחיל מהקצה הזה, כלומר אם היה מסלול שכיוונו צפון דרום (0/18) הקצה הדרומי היה מסומן ב-0 (כי מי שנוחת/ממריא עליו טס בכיוון צפון) והקצה הצפוני היה מסומן ב-18 (כי מי שנוחת/ממריא ממנו טס בכיוון דרום). ‏ costello • ‏ שיחה 23:54, 26 באפריל 2008 (IDT)תגובה[תגובה]
או קיי, ההסבר הזה מאשר את נכונות הסימונים בתמונה. כעת להבנתי נותר רק לתקן בהסבר את שני האזכורים בסעיף 1 (על כיוון ממערב למזרח) ל-12 במקום 30. שרשרשיחה 00:03, 27 באפריל 2008 (IDT)תגובה[תגובה]
עכשיו אני חושב זה בסדר. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:07, 27 באפריל 2008 (IDT)תגובה[תגובה]
לדעתי שלושת האזכורים בסעיף 1 צ"ל 12, 30 ו-12. שרשרשיחה 00:12, 27 באפריל 2008 (IDT)תגובה[תגובה]
זה עושה ככה עכשיו. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:14, 27 באפריל 2008 (IDT)תגובה[תגובה]
התנצלותי, לא התעדכנתי מספיק מהר. שרשרשיחה 00:16, 27 באפריל 2008 (IDT)תגובה[תגובה]
כלום. וזה באמת מבלבל. במיוחד שיש R ו-L שאז הם גם מנוגדים ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:21, 27 באפריל 2008 (IDT)תגובה[תגובה]

נתונים מספריים[עריכת קוד מקור]

אולי כדאי להפוך את הטבלאות עם המספרים לגרפים מתאימים? זה יראה הרבה יותר יפה וברור. את הנתונים המספריים ניתן לשמור לדוגמא בהערות השוליים. ‎DaFLM‏ - שיחה 20:23, 18 ביוני 2008 (IDT)תגובה[תגובה]

יש יותר מידי נתונים וזה יצור עומס גראפי. מעבר לכך שאני חושב שזה קריא. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:52, 19 ביוני 2008 (IDT)תגובה[תגובה]
בטח שזה קריא, זאת בסך הכל טבלה. מצד שני, זה לא האתר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, רוב האנשים יעדיפו לראות משהו ויזואלי אשר יתאר את המגמה ואולי את סדר הגודל, בטח שלא את מספר הטסים בטיסות בינ"ל בשנת 2002. את הטבלה הראשונה יכולים לתאר שני גרפים - מספר נוסעים ומספר טיסות - כל גרף יכיל עמודות משולבות (פנימי ובינ"ל). קשה לי להבין איך אתה מדבר על עומס גראפי ומעדיף את הטבלאות המפחידות האלה. ‎DaFLM‏ - שיחה 11:53, 20 ביוני 2008 (IDT)תגובה[תגובה]
פחד זה בעיני הרואה. אתה יודע לייצר גרף? ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 11:56, 20 ביוני 2008 (IDT)תגובה[תגובה]

חומרי בניית טרמינל 3- האם נחוץ?[עריכת קוד מקור]

כתוב בערך את החומרים מהם בנו את טרמינל 3. אני בספק אם יש צורך בזה. לא נראה לי שמעניין מישהו לדעת איך בנו את הטרמינל. ערך זה מדבר על נושא מעולם הטייסות, לא מעולם הקבלנות.

יש שם שורה אחת מתאימה ביותר. חגי אדלרשיחהל-73 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ח' בניסן ה'תשס"ט • 15:21, 2 באפריל 2009 (IDT)תגובה[תגובה]

תדרי פיקוח[עריכת קוד מקור]

האם התדרים שבהם עובד הפיקוח של נתב"ג הם מידע רגיש מבחינה בטחונית? לא נראה לי. אם מישהו יודע מה התדרים, אבקשו להוסיף אותם לערך. (כולל תדרי ניווט - ADF וVOR). זהו ערך שעוסק בתעופה והמידע הנ"ל מעניין חובבי תעופה. אלמוני, 18-05-2009, 19:10 IST

סמל בסיס חיל האוויר לוד[עריכת קוד מקור]

מה הבעיה עם סמל בסיס לוד? למה מוחקים אותו כל הזמן? McKaby - שיחה 07:10, 1 באוגוסט 2009 (IDT)תגובה[תגובה]

יעדי טיסות[עריכת קוד מקור]

במפות של יעדי הטיסה חסר מספר רב של ערים כמו דאבלין, שטוקהולם, טאלין, ניס, ורונה, טורינו, ורנה, בורגס, ברטיסלבה, ליובליאנה, זאגרב, דוברובניק, פלרמו, נאפולי, בזל, לינז, סלוניקי, אירקליון, קרקוב, עקבה, אילת, וילנא, ובנוסף מצויין "לוטון" בתור עיר יעד בבריטניה אבל בעצם "לוטון" הוא שם של שדה תעופה נוסף שמשרת את העיר לונדון. טעויות דומות ניתן למצוא בערך באנגלית, אז אם מישהו יודע לתקן גם שם (בערך באנגלית)......

יעדי צ'רטר עונתייםאינם מופיעים. לוטון מרוחק 60 ק"מ מלונדון וזה קו סדיר. לכן זה יעד נפרד. ‏Ori‏ • PTT‏ 21:12, 8 ביוני 2010 (IDT)תגובה[תגובה]

נמל התעופה בן גוריון[עריכת קוד מקור]

הועבר מדף השיחה שלי.--כ.אלון - שיחה 11:00, 15 באפריל 2011 (IDT)תגובה[תגובה]

היי, נכנסתי עכשיו לערך של נתבג וראיתי במפת יעדים כמה שגיאות כתיב למשל: ניצה ---> ניס (ניצה זה ניס באיטלקית!) אירקליון---> הרקליון, קטוביצה ---> קטוביץ'. כמו כן ישנן ערים שבכלל אין לשם טיסות ישירות כמו ל דאלאמן,המבורג,אורנבורג( הטיסות לאורנבורג הן טיסות חד פעמיות ולא חוזרות יותר!),אוסטראבה. בנוסף שכחו ערים שיש אליהן טיסות ישירות כמו: ונציה,נאפולי,מאלגה,ליסבון,פלמה,ירוואן,לובליאנה,דבלין,לודז'.

אשמח אם תתקנו את הטעויות האלה (את האמת אני הייתי מתקן אבל אני לא יודע להשתמש במפות אצלכם...)

תודה.העברתי להתייחסות יוצר הקובץ.--כ.אלון - שיחה 21:59, 14 באפריל 2011 (IDT)תגובה[תגובה]
כל המידע במפה מבוסס על המידע באתר רשות שדות התעופה לחודש אפריל 2011. טיסות שיחלו בחודש יוני לא יופיעו שם כרגע. ככלל טיסות צ'ארטר אינן מופיעות אאכ מדובר על טיסות עונתיות קבועות שחוזרות מידי אביב וסתיו או קיץ, כמו לדאלמן, ובלבד שהן מופעלות בחודש אפריל 2011 שבו בוצעה הבדיקה. לא ניתן לעדכן את המפה עם כל שינוי והיא מתעדכנת אחת ל. לגבי "הטעויות", השם הנכון של קטוביץ הוא קטוביצה (בפולנית כיום), וכך גם לגבי אירקליו (ביוונית מודרנית). ניצה יתוקן בעדכון הבא, אעפי שלא מדובר בטעות. ‏Ori‏ • PTT‏ 22:51, 14 באפריל 2011 (IDT)תגובה[תגובה]

דבר ראשון תודה על התגובות קודם כל. דבר שני בשביל מה צריך לשכתוב את שם הערים לפי שפה מסויימת ולא לפי השפה העברית? אם גולש יראה ניצה הוא לא יבין ויחשוב אם יש עיר כזו. אותו דבר גם עם הרקליון אז בשביל מה לבלבל? דבר שלישי, אתם בקושי מעדכנים את מפות היעדים שלכם אז זה עוד יותר מטעה את הגולשים.

  1. אתה מוזמן לפנות בשאלות בנושא ישירות ליוצר המפה משתמש:Ori
  2. נהוג להזיח תגובות באמצעות (:) בתחילת המשפט ולחתום ב-4 (~)
  3. אני מעביר את כל השיחה הזאת לשיחת הערך אם תרצה להמשיך לדון בנושא. --כ.אלון - שיחה 11:00, 15 באפריל 2011 (IDT)תגובה[תגובה]

מדוע לא לציין בפיסקה רחבה את התעשייה האווירית שמרכזה הראשי נימצא בנמל התעופה בן גוריון ? . פארוק - שיחה 11:40, 19 במאי 2011 (IDT)תגובה[תגובה]

כי יש ערך על התעשייה האווירית ושם יש כבר הכל. די בהפנייה ‏Ori‏ • PTT‏ 13:55, 22 במאי 2011 (IDT)תגובה[תגובה]

מפת יעדי אפריל 2011[עריכת קוד מקור]

לצערי מפה זו מראה מידע לא נכון ומטעה! גם לתקופה המצויינת וגם לתקופה הנוכחית. ישנם יעדים שבכלל אין אליהם טיסות ישירות,כגון: דאלאמן,המבורג ואוסטרבה. גם ההגייה של חלק מן הערים אינה נכונה לשפה העברית,כגון: ניצה (אם היינו באיטליה ועורכים בויקיפדיה האיטלקית אז היינו כותבים ניצה,בעברית אומרים והוגים ניס), קטוביץ (כמו ניס, אם היינו בפולין ועורכים בויקיפדיה הפולנית היינו כותבים והוגים קטוביצה,אך מכיוון שאנו מדברים עברית ועורכים בויקיפדיה העברית צריך לכתוב לפי השפה העברית ולא להתחכם), הרקליון וכ'ו... ישנם גם יעדים ישירים עונתיים שחסרים והם חשובים לא פחות,כגון: דבלין, לודז' וכו... אם הייתי יודע להכין מפות כאלה הייתי משנה כבר ממזמן,אבל אינני יודע ולכן אשמח להסבר איך מכינים. אסף. --Friends147 - שיחה 18:12, 21 במרץ 2012 (IST)תגובה[תגובה]

כל התשובות לשאלות שלך נמצאות שני פוסטים למעלה. יתוקן בעדכון הבא. ‏Ori‏ • PTT‏ 21:31, 21 במרץ 2012 (IST)תגובה[תגובה]
אני רואה שלעדכון הבא מחכים כבר עוד מעט שנה...--Friends147 - שיחה 13:11, 22 במרץ 2012 (IST)תגובה[תגובה]
עוד חודש. באפריל, לאחר הנהגת שעון קיץ... ‏Ori‏ • PTT‏ 14:29, 22 במרץ 2012 (IST)תגובה[תגובה]
טוב אז אני לא מחכה לשעון הקיץ ואני בניתי לבד עם היעדים הנכונים ועם ההגייה המדוייקת.--Friends147 - שיחה 17:42, 22 במרץ 2012 (IST)תגובה[תגובה]
לקובץ שלך יש בעיית איכות. שעון קיץ זה עוד שבוע. להמתין בבקשה ‏Ori‏ • PTT‏ 19:28, 22 במרץ 2012 (IST)תגובה[תגובה]
האם אלו היעדים שתשים? כרגע אני משאיר את הקובץ שהעלתי. חוץ מזה יש פחות בעיות איכות והתמונה לא מטושטשת,התמונה הקודמת מטעה ולא נכונה וגם לא הייתה נכונה לאותה תקופה.--Friends147 - שיחה 19:41, 22 במרץ 2012 (IST)תגובה[תגובה]
שיהיה. עוד שבוע אני מחליף אותה בכל מקרה. ‏Ori‏ • PTT‏ 19:45, 22 במרץ 2012 (IST)תגובה[תגובה]
ואם היא עדיין לא תהיה נכונה אני אחליף שוב.--Friends147 - שיחה 20:48, 22 במרץ 2012 (IST)תגובה[תגובה]
לא הבנתי את המפה החדשה, מצד אחד מופיעים בה יעדים של טיסות שכר: דבלין, מלאגה וכו'.. מצד שני לא כל יעדי השכר מופיעים: אנטליה, הלסינקי. האם לא נכון להפריד את יעדי השכר למפה נפרדת?

לא מבין את מפת היעדים.[עריכת קוד מקור]

מה זה סנט פקטסבורג? ולמה יש יעדים מעורבבים. לייז' זה יעד מטען. אם החלטתם לציין יעדי מטען למה הסתפקתם רק בלייז'? פלמה דה מיורקה זה יעד שכר, אם החלטתם לשים יעדי שכר אז היכן אנטליה והיכן הלסינקי? אני חושב שייטב אם המפה תהייה רק עבור טיסות סדירות כי טיסות שכר משתנות כל הזמן.

שלום, 1.כתוב סנקט פרטסבורג. 2.לייז' היא לא רק יעד מטען. חברת התעופה jetairfly מפעילה בין 2-3 טיסות שבועיות בין לייז' לתל אביב. 3. אנטליה היא כבר לא יעד שכר קבוע למרות שיש טיסות. הטיסות מיועדות בשביל התיירים הרוסים אשר נופשים בטורקיה ומעוניינים בביקור יום בישראל או כאשר חלים חגים מוסלמים. אלו טיסות לא קבועות ולא מוכרזות ולכן אין צורך לציין אותן. הלסינקי תצורף במפה הבאה. דבלין איננה יעד שכר והטיסות אליה הן סדירות.--Friends147 - שיחה 01:33, 28 ביולי 2012 (IDT)תגובה[תגובה]

משפט מביך בערך[עריכת קוד מקור]

"עם זאת ראוי לציין כי זהו סקר שאינו בהכרח מייצג את המציאות, וזאת משום שתוצאותיו התבססו על תשובותיהם של 350 נוסעים בלבד שהשיבו עליו באקראי."

מדובר במשפט מביך מאוד. ראשית, אותי לימדו, בשיעורי הסטטיסטיקה, שדווקא מדגם מקרי הוא המדגם בעל הקבילות הגדולה ביותר. שנית, לימדו אותי גם שאת גודל המדגם הרצוי לסקר, יש לחשב. זה משתנה מאוכלוסייה לאוכלוסייה לפי השונות הפנימית שלה. אני רוצה הוכחה לזה שמדגם מקרי בגודל שמצוין פה, אינו מדגם מייצג. (לי יש הרגשה שהוא מיצג מאוד). תודה.

תוקן, תודה. Ravit - שיחה 08:45, 1 בספטמבר 2012 (IDT)תגובה[תגובה]

האם יש חשיבות לסימון שני האתרים המאפשרים תצפית לעבר מטוסים ממריאים בתמונה קובץ:BenGurionAirportfromHEB.jpg?[עריכת קוד מקור]

תצלום אוויר של מסלולי הנמל ומגרשי החניה בו. סמלי המצלמות מסמנים את שני האתרים המאפשרים תצפית לעבר מטוסים ממריאים ונוחתים (להלן)

האם לדעתכם שני האיורים של המצלמות השחורות בתמונה זו הנם נחוצים? המשתמש Ori, אשר העלה במקור את התמונה עצמה והוסיף בעצמו את האיורים של המצלמות, טוען כי הסמלים של המצלמות נחוצים משום שישנה חשיבות רבה לאיזכור אתרים המאפשרים תצפית לעבר מטוסים ממריאים. משום שאינני משוכנע לחלוטין שמדובר במידע בעל חשיבות לערך זה (אחרי הכל מידע מהסוג הזה לא מופיע בדרך כלל ביתר ערכי שדות התעופה הבינלאומיים בוויקיפדיה) החלטתי להעלות את הסוגייה כאן. מה דעתכם? WikiJunkie - שיחה 03:54, 19 בפברואר 2013 (IST)תגובה[תגובה]

לדעתי אפשר סמלילים קטנים ושקופים של עיניים, כמו זה , בערך מסלול טיסה. ליאור पॣ • ט' באדר ה'תשע"ג • 13:12, 19 בפברואר 2013 (IST)תגובה[תגובה]
או אולי משקפת, כמו זו . אף על פי כן, האם לדעתך מדובר במידע בעל חשיבות לערך זה או שמא מדובר במידע שולי שעדיף שלא יופיע בתמונה ? WikiJunkie - שיחה 14:37, 19 בפברואר 2013 (IST)תגובה[תגובה]
אפשרות נוספת, במידה שנחליט שעדיף להשתמש בסמל של מצלמה, תהיה לשלב את הסמל של המצלמה הזו . WikiJunkie - שיחה 14:40, 19 בפברואר 2013 (IST)תגובה[תגובה]
אפשר לשים מצלצה או עדיף משקפת על רקע שקוף (בטח לא עין). בכל מקרה המידע חשוב ומשולב בערך. • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 14:00, 20 בפברואר 2013 (IST)תגובה[תגובה]

תמונה היסטורית מתקופת הכיבוש של השדה על ידי הלגיון[עריכת קוד מקור]

אפשר למצוא כאן. אולי יש בה עניין לסעיף ההיסטוריה. Valleyofdawn - שיחה 10:52, 23 במרץ 2013 (IST)תגובה[תגובה]

התמונה של החברה המסחרית[עריכת קוד מקור]

מקומה לא כאן. אם ויקיפדיה תחליט להכניס פרסומות לאתר אני בטוח שזה לא יהיה בהתנדבות ובחינם.

עיקרה של התמונה אינו בתוכן הפרסומי שלה, שכבר שונה למיטב ידיעתי, אלא בכך שמדובר בשטח הפרסום הגדול בעולם (ראה בגוף הערך עצמו בפרק "בתרבות"). • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 19:48, 12 ביולי 2013 (IDT)תגובה[תגובה]

אתה אולי מתכוון להגיד "עיקר *חשיבותה* של התמונה". עיקרה של ה*תמונה*, ולמעשה כל כולה - היא פרסומת למותג מסחרי. המידע האינפורמטיבי לגבי הגודל מופיע במלל. התמונה היא פרסומת חינם ותו לא.

מן הסתם, קשה להראות משטח פרסום בלי הפרסומת שבו. זו עמדתי וזו עמדתך, וכרגע במצב היציב, אז נא לא לשנות לפני שהדיון ימצא את עצמו ונשמע דעות נוספות שיצדדו במחיקה, אם בכלל. ואם אתה משטראוס, אז אני הכי אוהב את הקוטג' שלכם. ערב טוב שיהיה. • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 19:54, 12 ביולי 2013 (IDT)תגובה[תגובה]

שינוי נוסח[עריכת קוד מקור]

בפסקה פיגועים ואבטחה בנמל התעופה מדובר בחטיפת המטוס של חברת התעופה "סבנה" הבלגית...שעלתה בחייהם של אחת הנוסעות ושל שניים מהחוטפים.המשפט/החלק המודגש (הדגשה שלי)לא נראה לי נכון. צריך להיות שוני כלשהו באזכור מותם של החוטפים ושל הנוסעת. הצעה שלי: שניים מהחוטפים נהרגו, נוסעת אחת שילמה בחייה.Azriel1953שיחה • י"ט בתשרי ה'תשע"ד • 22:09, 23 בספטמבר 2013 (IDT)תגובה[תגובה]
כולם מתו בסוף. כאילו דא? • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 22:30, 23 בספטמבר 2013 (IDT)תגובה[תגובה]
זה היה יכול להיות נכון,לו הייתי קר וחסר רגש. בכל זאת מדובר בשני סוגים של מוות 1)רצח 2)נסיון הגנה על נוסעים חסרי ישע. אתה לא יכול להשוות את המוות של שני מחבלים עם מוות של אשה שכל חטאה שהיא הייתה שם כנוסעת תמימה. אגב, עם התשובה כמו שלך, אני מבקש שתוריד את הסיסמה של חבר לחיים! לצערי הרב איבדתי חבר כזה. לגבי זו לא סתם סיסמה. Azriel1953שיחה • כ' בתשרי ה'תשע"ד • 19:47, 24 בספטמבר 2013 (IDT)תגובה[תגובה]
כמו שאמרתי, כולם מתו בסוף; ודרכו של עולם היא שכל מי שמת, גם משלם בחייו. עכשיו תראה: כאן זה אנציקלופדיה, לא תוכנית כוכב נולד, אבל כנראה שאתה כבר לא מבדיל, ועל כך מעידה הבקשה ההזויה שלך שלפיה משתמע שאתה מתחיל לחשוב במקרה, שאולי יש לך בכלל זכות להגיד לי מה לכתוב בחתימה שלי, ושיש לך סוג של בעלות על סוג מסויים של חברים. אם אני במקומך, הייתי מוחק את הסיפא לתגובה השערורייתית שלך, ונמנע להבא מלהתייחס לגופו של אדם במקום הזה. חוצפן! • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 21:25, 24 בספטמבר 2013 (IDT)תגובה[תגובה]
תודהAzriel1953שיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ד • 19:49, 30 בספטמבר 2013 (IDT)תגובה[תגובה]
במקום לומר:
"ומשמש גם כמרכז הפעילות של חברת אל על, לשעבר חברת התעופה הלאומית הישראלית,"
לא יותר פשוט לומר : מרכז הפעילות של חברת הדגל אלעל.?? ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)תגובה[תגובה]
OK • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 04:17, 25 באוגוסט 2014 (IDT)תגובה[תגובה]

ניירובי חסרה במפת היעדים[עריכת קוד מקור]

קניה אירוויז טסה לישראל ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)תגובה[תגובה]

כפי שמצויין בפרטי התמונה, המידע שבה נכון לאפריל 2014. Ldorfmanשיחה 03:46, 12 באוקטובר 2014 (IDT)תגובה[תגובה]

זמן לעדכן

החברה טרם החלה לפעול לישראל • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 17:05, 12 באוקטובר 2014 (IDT)תגובה[תגובה]

המלצה למפה הבאה[עריכת קוד מקור]

תפרידו את יעדי הטיסות הסדירות מיעדי השכר ומהיעדים שהם גם וגם.. אפשר בצבעים שונים

תודה רבה, ערך מעניין.

מפת היעדים לא תואמת את התאריכים.[עריכת קוד מקור]

ב 2014 לא היה קו לבוסטון. גם יעדי אירופה מבולגנים.. לא ברור אם זה טיסות סדירות או עונתיות, יש גם וגם. ואם כללתם טיסות עונתיות אז במפה העולמית צריך להיות גם זנזיבר, אוסקה ועוד יעדים בילאומיים שיש להם טיסות עונתיות. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שלושה טרמינלים?[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש ארבעה או חמישה טרמינלים וכמה מהם אינם בשימוש (טרמינל 2 הישן) ו4-5. אולי אני טועה... 05:36, 5 בנובמבר 2016 (IST)

טרמינל 1 הוא הטרמינל הראשי הישן, טרמינל 2 היה הטרמינל לטיסות פנים, וטרמינל 3 הוא הטרמינל החדש. כנראה כוונתך לטרמינל מטען ולטרמינל חיל האוויר, והם אינם נחשבים טרמינלי נוסעים. עורך-בורוכוב - שיחה 05:49, 5 בנובמבר 2016 (IST)תגובה[תגובה]
לא הסתפקתי עכשיו בעיון בתבנית ובדקתי בערך ויש שם אפילו כותרת "טרמינל 4". גילגמש שיחה 06:08, 5 בנובמבר 2016 (IST)תגובה[תגובה]
טרמינל 4 נקרא 'הפיל הצהוב'. כפי שנכתב בערך, נבנה לביקור האפיפיור, ומאז כמעט אין לו שימוש. זו תמונה שלו, בלתי חופשית. אני יכול לבקש אישור OTRS מיוצר התמונה אם צריך. עורך-בורוכוב - שיחה 07:14, 5 בנובמבר 2016 (IST)תגובה[תגובה]
אני דואג בגלל חוסר הדיוק בתבנית. לא אכפת לי אם זה פיל צהוב או סוס אדום. אם יש 4 טרמינלים צריך לכתוב 4. גילגמש שיחה 07:23, 5 בנובמבר 2016 (IST)תגובה[תגובה]
כעת הטרמינל אינו משמש כטרמינל, ותוכן הערך אינו מדויק. בשנת 2000 נתב"ג רשם תנועת שיא במספרי נוסעים (6 מיליון), התקרב ביקור האפיפיור וטרמינל 3 עוד לא היה מוכן. הנהלת רש"ת הקימה את טרמינל 4 בתוך כחודש בעלות 40 מיליון שקלים. 'אינתיפאדת אל אקצה' השמימה את הטרמינל. לאחר כמה שנים (אינני יודע בדיוק מתי) רש"ת מכרה את המבנה למפעל שמקים שם ליין הרכבה למטוסי מנהלים. הכיתוב בתבנית נכון, ואין לי מקורות למה שכתבתי כאן, משום שאין מקורות על מפעלים בנתב"ג. עורך-בורוכוב - שיחה 07:50, 5 בנובמבר 2016 (IST)תגובה[תגובה]
לפי התמונה הזאת, אין מכוניות בחזית הטרמינל ומשום כך אינו טרמינל. עורך-בורוכוב - שיחה 07:57, 5 בנובמבר 2016 (IST)תגובה[תגובה]
חייבים לציין כי גם באתר רשות שדות התעופה מתייחסים רק לטרמינל 1 וטרמינל 3. אבל טרם ברור מה יהיו מודלי ההפעלה העתידיים של השדה למשל בשל סגירת שדה דב ושדה התעופה בהרצליה, הגידול השנתי בהיקף הפעילות הכולל בשדה, והרחבת פעילות הטיסות הבינלאומית גם מטרמינל 1. לא אתפלא אם תוך שנים ספורות יפעילו את כל טרמינל 1 רק לטיסות בינלאומיות (ללא טיסות פנים לאילת וחיפה) וישמישו את האנגר טרמינל 4 לטיסות הפנים ולמטוסים פרטיים או שיחליטו להקים טרמינל חדש עבורם בין טרמינל 1 לטרמינל 3 אפילו על חשבון המרכז הלוגיסטי של UPS.

איך ולאן להוסיף את המקורות.תודה Bbb778877 - שיחה 11:03, 14 בפברואר 2017 (IST)תגובה[תגובה]

מה עם תעבורת המטענים בשדה התעופה?[עריכת קוד מקור]

הנושא לא עודכן מאז תעבורת המטענים והסחורות של 2009, למעט הצהרת דואר ישראל על מספר החבילות הפרטיות שהוזמנו על ידי הציבור מחו"ל ב-2016 והגיעו לנתב"ג. אבל מה עם שאר המטענים בטיסות היוצאות והנכנסות?

שוב בנושא היעדים[עריכת קוד מקור]

למרות שלא נתקלתי בציוּן שמות כל יעדי הטיסות המסחריות בערכים על נמלי תעופה בָּערכים בעברית, ומאחר שויקיפדיה העִברית משמשת גם כויקיפדיה הישראלית בצורה מסוימת, הייתי מצפה שתהיה רשימה של כל היעדים שנוחתים/ממריאים ב/מנתב"ג בטיסות מסחריות.

מנחם ברמן - שיחה 22:27, 10 ביוני 2017 (IDT)תגובה[תגובה]

צריך לעדכן את פרטי החניונים בנתב"ג[עריכת קוד מקור]

הנה קישור רלוונטי מיולי 2018 לכל הסדרי החנייה בנתב"ג https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5314835,00.html

השטח של נמל נמל התעופה יושב בתחום הגיאוגרפי של " בקעת אונו ( עמק לוד ) " ? פארוק - שיחה 20:27, 31 ביולי 2019 (IDT)תגובה[תגובה]

דיווח שאורכב ב-24 בספטמבר 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

שלום, משום מה, לא מוזכר בשום פרסום על שרפת שדה התעופה בשנת 1957/8. השרפה פרצה ב- חצות ורוב השדה עלה באש, תוך 10 דקות. האש חדרה במעברי מיזוג האויר במהירות רבה. למכבי האש לא נותר מה לעשות. אני הזעקתי את מכבי האש. השרפה פרצה בחדרי מרכז התאום.

לא מצאנו לכך מקור מוסמך. אם יש לך מקור כתוב ומהימן לכך - נשמח לקבלו. חידקל - שיחה 20:31, 21 בספטמבר 2019 (IDT)תגובה[תגובה]

מרחק מירושלים ותל אביב[עריכת קוד מקור]

בויקיפדיה האנגלית כתוב שנתב"ג הוא 45 ק"מ צפון־מערב מירושלים ו־20 ק"מ דרום־מזרח מתל אביב לעומת זו פה כתוב 15 ק"מ ממרכז תל אביב ו־40 ק"מ ממרכז ירושלים מישהו יכול לבדוק מי צודק Multiverse Union - שיחה 15:26, 31 באוגוסט 2023 (IDT)תגובה[תגובה]