שיחה:עידו חג'ג'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Was nominated for deletion.png
הוחלט למחוק ערך זה בעקבות הצבעת מחיקה ב־12 ביולי 2018

דיון חשיבות אנציקלופדית[עריכת קוד מקור]

האמנם מדובר באיש עסקים בולט, כפי הנטען בערך, במידה המצדיקה קיום ערך על אודותיו? מי מכיר ומי יודע? יואב ר. - שיחה - מכרז לנופי חלונות 10 17:10, 5 ביולי 2018 (IDT)

עידו חג'ג' הוא חלק מקבוצת חג'ג'. הוא ואחיו מסוקרים בתקשורת יחד בהקשר של החברה בלבד. אני לא רואה מקום לערך אודותיו, אך על החברה יש מקום לערך Nirvadel - שיחה 17:14, 5 ביולי 2018 (IDT)
כפי שנאמר לעיל, עם מסקנה הפוכה. מי לא מכיר את האחים חג'ג' בעלי אימפריית הנדל"ן? אז יש מקום לערך עליהם במקביל לערך על הקבוצה. גם לקבוצת דלק יש ערך במקביל ליצחק תשובה. בורה בורה - שיחה 21:39, 5 ביולי 2018 (IDT)
אני לא הכרתי את האחים חג'ג'. יש גם "קצת" הבדל בין החברה שלהם לבין קבוצת דלק הענקית ובינם לבין יצחק תשובה המיליארדר. יואב ר. - שיחה - מכרז לנופי חלונות 10 10:12, 6 ביולי 2018 (IDT)
בורה בורה, האחים חג'ג' היא חברה גדולה, ויש מקום לערך אודותיה, אך היא לא זהה לדלק נדלן. יצחק תשובה מוכר מאוד גם למי שאינו קורא עיתונות כלכלית, על עידו חג'ג' לא ניתן לומר זאת Nirvadel - שיחה 10:43, 6 ביולי 2018 (IDT)
אין חשיבות אנציקלופדית, ובינתיים הסרתי מידע ספקולטיבי שגוי ופרסומי.--כ.אלון - שיחה 19:27, 6 ביולי 2018 (IDT)
בשלב הזה לדעתי אין חשיבות אנציקלופדית. וידרסקייווקר - שיחה 10:58, 8 ביולי 2018 (IDT)
מסכים עם יואב וניר. ולשאלת בורה: לא הכרתי עד היום. לפחות לא זכור לי. וטוב שלא השווית לביל גייטס. נרו יאירשיחה • כ"ה בתמוז ה'תשע"ח • 16:37, 8 ביולי 2018 (IDT)
יש חשיבות לערך מכיוון שמדובר באיש עסקים, בעלים של חברה ציבורית ישראלית מוכרת מאוד וכן היה לו חלק בבעלות על הפועל ת"א. עובר את "מבחן גוגל" עם למעלה מ- 4000 אזכורים, רובם מהעיתונות הכלכלית, יותר מכמה אנשי עסקים ישראליים, שהם כבר בעלי ערך בויקיפדיה. --Maorkap3 - שיחה 17:57, 8 ביולי 2018 (IDT)
שוב משתמש שנרשם במיוחד כדי להעלות ערך עבור איש עסקים פעיל, סימן מובהק של כתיבה מטעם. לטענות הספציפיות: החברה לא מוכרת מאוד. יש עשרות רבות של חברות מוכרות יותר. 5% זה לא משמעותי, וגם מבחן גוגל לא משחק ביחס לאנשים שחיים היום. נרו יאירשיחה • כ"ה בתמוז ה'תשע"ח • 20:11, 8 ביולי 2018 (IDT)
קרא את הכתבה שהוספתי עכשיו ותבין שמדובר במי שהיה האיש החזק בהפועל. מזמן את ברוקולי, סאבעלוטודו, Little Savage, MehmetScholl, הגמל התימני, Alex 121 Alex, Yosef Hajbi, TheGodfather85, Sebastian27, יואל, בריאן, לימון-שחורבעלי הידע בכדורגל שיעידו. בורה בורה - שיחה 20:26, 8 ביולי 2018 (IDT)
והנה לנועם ברדין יש ערך וגם לווייז. יש עוד מאות. בורה בורה - שיחה 23:26, 8 ביולי 2018 (IDT)
לאחר שגוגל רכשה את וייז הפך ברדין לסגן נשיא של גוגל, ז"א שיש הבדל "קטן" בינו לבין חג'ג'. יואב ר. - שיחה - מכרז לנופי חלונות 10 17:26, 12 ביולי 2018 (IDT)
לא יודע מה הרף המקובל לאנשי עסקים, אבל בעיניי אין חשיבות אנציקלופדית לפועלו מחוץ לקבוצת חג'ג'. אגב, הוא היה האיש החזק בהפועל לתקופה קצרה מאוד, ובניגוד למה שעלול להשתמע מהערך זה לא קרה כשהוא רכש 5% בשנת 2012 אלא רק בשנת 2014, ומאז 2015 אין לו כל קשר למועדון. Sebastian27 - שיחה 00:30, 9 ביולי 2018 (IDT)

לאחר מחיקת ערך זה פתחתי את הערך קבוצת חג'ג'. יואב ר. - שיחה - מכרז לנופי חלונות 10 09:41, 20 ביולי 2018 (IDT)

הערך נכתב שוב למרות שנמחק בהצבעה, אולי צריך לשלב את תוכנו לערך קבוצת חג'ג'. אני מתייג את משתמש:Lostam. אגסי - שיחה 01:33, 26 בפברואר 2019 (IST)
אגסי שלום, מדוע מחקת את הערך? הוא נכתב שוב וסומך היטב. ביקשתי מעורך אחר להעביר אותו כי בעקבות המחיקה זה לא אפשר לי. אשמח להסבר מדוע הוא נמחק. תודה Haga1975 - שיחה 09:37, 26 בפברואר 2019 (IST)

כתיבה מחדש של הערך[עריכת קוד מקור]

שלום רב, בעקבות הטעות הקודמת והבהרה של מה יש לעשות, אני רוצה בבקשה להסביר כי כתבתי את הערך מחדש, בהתאם לכל הכללים והוספתי קישורים חיצוניים והערות שוליים כמתבקש. בפעם הקודמת, הערך נכתב לא טוב ולא שיקף את החשיבות אך הפעם אני מאמין שכן. האם אוכל בבקשה לשחזר את הערך על מנת שתוכלו להתרשם בשנית? Haga1975 - שיחה 10:14, 26 בפברואר 2019 (IST)

שלום. נא להסביר מהו שינוי הנסיבות המהותי שקרה מאז הצבעת המחיקה. תודה, Dovno - שיחה 10:19, 26 בפברואר 2019 (IST)
על פי ויקיפדיה:מדיניות המחיקה#הצבעת שחזור צריך להצביע על שינוי נסיבות מהותי או להמתין שנה לפחות כדי לבקש הצבעת שיחזור. אגסי - שיחה 10:22, 26 בפברואר 2019 (IST)
שלום לכולם, הערך שנכתב קודם נכתב על ידי חברה ללא הבנה מלאה והעברת התמונה על האישיות עצמה. אופי הכתיבה הוביל גם לחוסר החשיבות וחשוב לציין כי גם בעת הצבעת המחיקה, חלק מהעורכים חשבו שכן מדובר בערך בעל חשיבות. חלו לא מעט שינויים במר חג'ג' ובין אלו: עידו בעל טור בגלובס, ביצע כניסה לתחומים חדשים כגון השקעות וסיקור תקשורתי רחב יותר בשל פועלו. מדובר באישיות בעלת חשיבות לטעמי כמובן ולכן נכתב מחדש על מנת להציגו באופן ראוי ונכון. אנא אפשרו לבחון את הערך נכונה יותר באופן שמציג אותו כפי שהוא. תודה Haga1975 - שיחה 16:59, 26 בפברואר 2019 (IST)
הטיוטה הועברה ל-משתמש:Haga1975/עידו חג'ג', Haga1975 יש צורך להסביר כאן באופן מפורט ומנומק איזה שינוי נסיבות מהותי התרחש. כלומר, אלה עובדות מהרקורד שלו לא היו ידועות בזמן ההצבעה. אם החברים לא ישכתנעו שהיה שינוי נסיבות מהותי מאז ההצבעה הקודמת, ניתן יהיה לפתוח הצבעת שחזור רק בתום שנה ממחיקת הערך, אם יהיו 5 חתימות של בעלי זכות הצבעה, ואז יש צורך ברוב של 60% בהצבעה.כדי לשחזר את הערך.אגסי - שיחה 19:58, 27 בפברואר 2019 (IST)

שלום לכולם, השינוי הנסיבתי אשר התרחש מורכב ממספר דברים, בין אלו: 1. בוצעה כתיבת ערך מסודרת ונכונה העומדת בכלל הכללים של ויקיפדיה. 2. כלל פועלו של עידו חג'ג' עלה על הכתב כולל הרחבת פועלו ועיסוקיו (השקעות, ניהול טור בגלובס) 3. מדובר בכל זאת באיש עסקים אשר עולה לכותרות לא מעט, זוכה לסיקור תקשורתי נרחב, הן על עיסוקיו והן על חייו האישיים (שריפה שפרצה בביתו, מסיבת יום הולדת שערך וכדומה) ואישיות ראויה לערך - למרות שנמחק הערך שלו בעבר. קריאה מהירה של טיוטת הערך תעזור לראות בקלות שמדובר באדם ראוי לערך ולא בכדי יש לא מעט עורכים אשר תמכו בעבר ותומכים כעת בערך עליו. מובן כי יש מדיניות לאחר מחיקה אך מי שכתב את הערך הראשון עשה זאת באופן שפגע שלא במתכוון בערך ומבלי הבנה למה ואיך ערך צריך להיות. לעיתים ראוי לבחון את הדברים מחדש ובמיוחד כאשר יש בסיס די יציב לכך. למיותר לציין כי ישנם אנשי עסקים אשר זוכים לסיקור פחות מחג'ג' ועדיין זוכים לערך ולכן נשמח לשקילה מחדש או לפחות לתת לערך החדש הזדמנות. מקווה שהסבר מפורט זה אשר התבקשתי לתת עומד בדרישה ושבת שלום לכולם. Haga1975 - שיחה 22:44, 28 בפברואר 2019 (IST)

דברים אלו היו כבר בעבר. לטעון שוב שמדובר "באדם ראוי לערך" לא רלוונטי כרגע (ודאי לא בערך שנכתב בתשלום). אין כאן דיון על האם מר חג'ג' ראוי לערך או לא, לכן אין טעם לטעון זאת. כנ"ל גם לא משנה כרגע אם יש ערכים אחרים על אנשים מסוקרים פחות. כפי שכבר הובהר, מכיוון שהערך נמחק (ובעת ההצבעה הקהילה היתה מודעת לפועלו של מר חג'ג') אי אפשר לשחזרו רק כי הערך כתוב יותר יפה (דרך אגב - למיטב זכרוני, הטיוטה כרגע לא שונה מהותית מהערך הקודם, שהיה כתוב באופן סביר ביותר).
ההליך של "שינוי נסיבות מהותי" נועד לאפשר לקהילה לשחזר ערך שנמחק כי משהו מהותי השתנה שלא היה נכון בעת המחיקה ולפתע מצדיק את הערך. לדוגמה, הערך על עינת קליש-רותם נמחק ב-2013 כי לא עמד ברף החשיבות האנציקלופדית, אולם כאשר ניצחה בבחירות לראשות עיריית חיפה מיד שוחזר הערך, כי זה שינוי נסיבות מהותי המצדיק את הערך. זה שמר חג'ג' התחיל לכתוב טור בגלובס לא מהווה בפני עצמו שינוי נסיבות מהותי. אלא אם רוב גדול של ויקיפדים נוספים ישתכנעו אחרת, יש לחכות שנה מהמחיקה ולראות אם יהיו חמישה בעלי זכות הצבעה שיתמכו בפתיחת הצבעת שחזור. בברכה, Dovno - שיחה 22:57, 28 בפברואר 2019 (IST)
שבוע טוב לכולם, אני רק אתקן את שנאמר קודם; הערך הנוכחי שונה וכתוב אחרת, סוקר את הרחבת עיסוקיו שכוללים כניסה לעולם ההשקעות מחוץ לעולם הנדל"ן, מרחיב ומציין את הסיקור לו חג'ג' זוכה באופן יותר מהותי ורחב מאשר בעבר (שכולל סיקור חייו הפרטיים, מסיבת יום הולדת שערך, שריפה בביתו, כתבה על פועלו בקבוצת הכדורגל בה היה מעורב ולה תרם מעל 6 מיליון ש"ח באופן פרטי ועוד). בנוסף ולמרות שלא צוין בערך, חג'ג' גם נכנס לעולם המסעדנות והביא לישראל את סרפינה, זוכה לציון שמו כאשר הוא משתתף בכנסים או מפגשים מסוקרים וכדומה. מובן שכעת הדיון הוא בעקבות המחיקה אך ציון העובדה שמדובר באישיות ראויה לערך בהחלט חשוב כי גם אז בהצעת המחיקה עדיין היו עורכים שתמכו בחשיבות אשר לבטח גדלה מאז. כל החלטה על פי רוב תתקבל כמובן אבל חשוב מאוד להעניק את המקום לכל מי שראוי לערך גם אם בעבר ערך עליו נמחק. תודה לכולם ומקווה לבשורות טובות. Haga1975 - שיחה 23:31, 2 במרץ 2019 (IST)
עידו חג'ג'הוא איש עסקים מוצלח ומכובד. אך למרות השינויים, איני רואה שינוי מהותי הערך אותו הוחלט למחוק בהצבעה. Eladti - שיחה 11:39, 6 במרץ 2019 (IST)
מכובדיי שלום, הדיון קצת מעט תקוע ואשמח לבחון כיצד ניתן לקדם אותו... כתבתי ופירטתי את כל השינויים וגם העובדה שמלכתחילה אולי לא היה צריך למחוק את הערך, צריכה אולי להיות בעלת ערך מסוים מכיוון שכן מדובר באישיות בעלת חשיבות. האם מישהו יוכל לעזור בכיצד ניתן להתניע את התהליך בבקשה? Haga1975 - שיחה 22:46, 18 במרץ 2019 (IST)
כפי שהוסבר, מכיוון שהקהילה לא שוכנעה שיש שינוי נסיבות מהותי, יש לחכות שתחלוף שנה מהצבעת המחיקה, ואז לראות אם חמישה בעלי זכות הצבעה יסכימו לתמוך בפתיחת הצבעת שחזור (בה יהיה צורך בהשגת תמיכה של לפחות 60% מהמצביעים בשחזור). Dovno - שיחה 23:23, 18 במרץ 2019 (IST)

בקשה להצבעת שחזור[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם, מכיוון שחלפה שנה ממחיקת הערך ומדובר באישיות אשר ראויה לערך (גם בהצבעת המחיקה הייתה תמיכה על ידי מספר לא מבוטל של עורכים), נבקש לפתוח בהצבעת שחזור על מנת לבחון את האופציה לשחזר את הערך. מאז הניסיון הראשון, הערך נכתב מכתב בצורה שהיא יותר ברורה ונכונה כמו גם העובדה שעידו חג'ג' "שיפר" את רמת חשיבותו. נשמח לחוות דעתכם ולתמיכה בהצבעת שחזור רשמית. תודה, Haga1975 - שיחה 00:32, 5 באוגוסט 2019 (IDT).

אין צורך לשחזר מכיוון שיש טיוטה. מה השתנה בטיוטה הזה בשנה האחרונה? או לחילופין: האם יש עובדות חדשות לגביו שיוכלו לגרום לעורכים לשנות את דעתם? אם לא, יש סבירות גבוהה מאוד שתוצאה של הצבעה תהיה זהה לקודמת (וחבל להתחיל). Tzafrir - שיחה 01:08, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
Tzafrir שלום, לשאלתך, המון השתנה, בין אם אופי הכתיבה שכעת הרבה יותר מותאם לויקיפדיה, לבין אם זה כל מה שהוא הספיק לעשות מאז והסיקור התקשורתי לו הוא זוכה מעצם היותו מעניין אנשים (סיקור פרטי מעבר לעסקי שכלל מסיבת יום הולדת, שריפה בביתו וכדומה). הנחו אותי לפתוח את ההצבעה הזו אז אם טעיתי, התנצלותי..בכל מקרה, חלפה שנה מאז המחיקה ושוב למיטב הבנתי, כעת יש לגייס 5 בעלי זכות הצבעה שיסכימו לבחון זאת מחדש. מדובר באישיות שכן ראויה לערך ובמיוחד בהסתכלות על אנשי עסקים אחרים, כמו כן לא מעט עורכים כן תמכו בערך אך מבחינה מספרית היו יותר שתמכו במחיקתו בשנה שעבר ולכן שכתבנו את הערך והגשנו מחדש לבחינה. תודה, Haga1975 - שיחה 10:32, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
Haga1975, יש שם דף טיוטה שלא השתנה מאז פברואר. הדיון האחרון כאן הסתיים במרץ. האם יש שינויים מעבר למה שמופיע בדף הטיוטה? Tzafrir - שיחה 10:44, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
כמו צפריר, יש שינוי נסיבות מהותי? גם אם תמכתי בעבר והפסדתי, זה כלל מהותי בעיני לשני הצדדים. בורה בורה - שיחה 10:51, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
הבהרה: לפי מה שנכתב בדף שיחתי, אכן מוסכם שאין שינוי מהותי מאז המחיקה. מה שהשתנה זה שעברה שנה מהמחיקה, ופותח הדיון (שהוא כותב בתשלום) מעוניין לבדוק אם יש תמיכה מספיקה לפתיחת הצבעת שחזור רשמית (מה שניתן לעשות לאחר שנה גם אם אין שינוי נסיבות מהותי, אם 5 בעלי זכות הצבעה תומכים בכך). Dovno - שיחה 11:04, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
אם כך אני בעד, אבל חוששני שזה לא יספיק להפוך את ההצבעה. בורה בורה - שיחה 11:14, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
מצטרפת לתמיכה בהצבעת שחזור. --Midrashah - שיחה 23:45, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד ההצבעה Shinaimm - שיחה 11:32, 19 באוגוסט 2019 (IDT)
תודה רבה על התמיכה אך צריך עוד עורכים שיתמכו, האם מישהו יכול לייעץ כיצד אפשר לגייס עוד? Haga1975 - שיחה 14:38, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
אני מתנגד לשחזור. גילגמש שיחה 14:41, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
גילגמש, אפשר לדעת מדוע ומה ניתן לעשות על מנת לשנות את דעתך? Haga1975 - שיחה 14:45, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
נמחק ברוב של שני שליש. לא השתנה שום דבר. Symbol oppose vote.svg נגד שחזור בשיטת מצליח. Eladti - שיחה 14:47, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
דווקא השתנה אבל מכבד את דעתך אך למה לקבוע שזו שיטת מצליח? זה ממש לא בשיטה אלא ניסיון להביא לשחזור בדרך הלגיטימית והמותרת בויקיפדיה וכפי שאתה רואה גם יש תמיכה כרגע והייתה גם קודם, פשוט לא ברוב. Haga1975 - שיחה 14:51, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
מה השתנה? (חוץ מהתאריך) Eladti - שיחה 14:53, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
הי Eladti, אני לא רוצה להתחיל פה חלילה ויכוח או מריבה! אני אומנם מקבל תשלום אך עושה את זה יותר בגלל ההיכרות שלי אך אני מודע לכך שאני נתפס כמשוחד ולכן נזהר בלשוני. פירטתי לעיל את השינויים וגם אם תסתכל מעלה, תראה שגם אין דרישה לשינוי מהותי מכיוון שחלפה שנה. היה לי לא נעים לקרוא שקראת לזה בשיטת מצליח אבל אני באמת מכבד את כל מה שאתם עושים כמתנדבים, תורם ליקיפדיה כשמתפרסמות הודעות לתרומה ומעבר לכל, עוזר בעריכות של ערכים שמבקשים ממני כאשר הם של מכרים או נושאים שחשובים לי ללא תשלום כי זה רק מעבר קליל טרם עלייה לויקיפדיה. אם יעניין אותך לקרוא על השינוי אז תוכל לראות מעלה ואם אין זה מספק ואינך חושב שהוא ראוי לערך, לא נותר לי אלא לקבל זאת, רק אשמח אם תוכל אולי לראות את הערך כרגע ולנסות לראות אותו כמי שחלפה מעל שנה ואולי כן יש מקום. Haga1975 - שיחה 15:01, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
השאלה אם אתה מקבל או לא מקבל תשלום לא רלוונטית כלל. עיני לא צרה באנשים שמרוויחים כסף מכתיבת ערכים, בתנאי שהערכים הם בעלי חשיבות אנציקלופדית. עם כל הכבוד לעידו חג'ג' אני לא חושב שמסיבת יומולדת או שריפה בבית משנים משהו לגבי חשיבות אנציקלופדית. לפיכך איני רואה סיבה לפתוח מחדש החלטה של הקהילה. מכיוון שעברה שנה, אתה יכול פורמאלית להעלות את הנושא לדיון מחדש. דעתי לא השתנתה והסיכוי שעל סמך מסיבת יומולדת תצליח להפוך את התוצאה בגדול (נ-33% תמידה למעל 60% תמיכה), לדעתי הוא אפסי. Eladti - שיחה 15:09, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
תודה רבה ומקבל את שכתבת. כמובן שזו לא רק היום הולדת אבל ברורה לי הכוונה. תודה שהשקעת בתגובה. Haga1975 - שיחה 15:19, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
לכותב בתשלום אין זכות הצבעה ומכאן שאין לו יכולת ליזום דיון שחזור. גילגמש שיחה 15:20, 21 באוגוסט 2019 (IDT)