שיחה:עידו חג'ג'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Was nominated for deletion.png
הוחלט למחוק ערך זה בעקבות הצבעת מחיקה שנפתחה ב־12 ביולי 2018

דיון חשיבות אנציקלופדית[עריכת קוד מקור]

האמנם מדובר באיש עסקים בולט, כפי הנטען בערך, במידה המצדיקה קיום ערך על אודותיו? מי מכיר ומי יודע? יואב ר. - שיחה - מכרז לנופי חלונות 10 17:10, 5 ביולי 2018 (IDT)

עידו חג'ג' הוא חלק מקבוצת חג'ג'. הוא ואחיו מסוקרים בתקשורת יחד בהקשר של החברה בלבד. אני לא רואה מקום לערך אודותיו, אך על החברה יש מקום לערך Nirvadel - שיחה 17:14, 5 ביולי 2018 (IDT)
כפי שנאמר לעיל, עם מסקנה הפוכה. מי לא מכיר את האחים חג'ג' בעלי אימפריית הנדל"ן? אז יש מקום לערך עליהם במקביל לערך על הקבוצה. גם לקבוצת דלק יש ערך במקביל ליצחק תשובה. בורה בורה - שיחה 21:39, 5 ביולי 2018 (IDT)
אני לא הכרתי את האחים חג'ג'. יש גם "קצת" הבדל בין החברה שלהם לבין קבוצת דלק הענקית ובינם לבין יצחק תשובה המיליארדר. יואב ר. - שיחה - מכרז לנופי חלונות 10 10:12, 6 ביולי 2018 (IDT)
בורה בורה, האחים חג'ג' היא חברה גדולה, ויש מקום לערך אודותיה, אך היא לא זהה לדלק נדלן. יצחק תשובה מוכר מאוד גם למי שאינו קורא עיתונות כלכלית, על עידו חג'ג' לא ניתן לומר זאת Nirvadel - שיחה 10:43, 6 ביולי 2018 (IDT)
אין חשיבות אנציקלופדית, ובינתיים הסרתי מידע ספקולטיבי שגוי ופרסומי.--כ.אלון - שיחה 19:27, 6 ביולי 2018 (IDT)
בשלב הזה לדעתי אין חשיבות אנציקלופדית. וידרסקייווקר - שיחה 10:58, 8 ביולי 2018 (IDT)
מסכים עם יואב וניר. ולשאלת בורה: לא הכרתי עד היום. לפחות לא זכור לי. וטוב שלא השווית לביל גייטס. נרו יאירשיחה • כ"ה בתמוז ה'תשע"ח • 16:37, 8 ביולי 2018 (IDT)
יש חשיבות לערך מכיוון שמדובר באיש עסקים, בעלים של חברה ציבורית ישראלית מוכרת מאוד וכן היה לו חלק בבעלות על הפועל ת"א. עובר את "מבחן גוגל" עם למעלה מ- 4000 אזכורים, רובם מהעיתונות הכלכלית, יותר מכמה אנשי עסקים ישראליים, שהם כבר בעלי ערך בויקיפדיה. --Maorkap3 - שיחה 17:57, 8 ביולי 2018 (IDT)
שוב משתמש שנרשם במיוחד כדי להעלות ערך עבור איש עסקים פעיל, סימן מובהק של כתיבה מטעם. לטענות הספציפיות: החברה לא מוכרת מאוד. יש עשרות רבות של חברות מוכרות יותר. 5% זה לא משמעותי, וגם מבחן גוגל לא משחק ביחס לאנשים שחיים היום. נרו יאירשיחה • כ"ה בתמוז ה'תשע"ח • 20:11, 8 ביולי 2018 (IDT)
קרא את הכתבה שהוספתי עכשיו ותבין שמדובר במי שהיה האיש החזק בהפועל. מזמן את ברוקולי, סאבעלוטודו, Little Savage, הגמל התימני, Alex 121 Alex, Yosef Hajbi, TheGodfather85, Sebastian27, יואל, בריאן, לימון-שחור, Yonifdבעלי הידע בכדורגל שיעידו. בורה בורה - שיחה 20:26, 8 ביולי 2018 (IDT)
והנה לנועם ברדין יש ערך וגם לווייז. יש עוד מאות. בורה בורה - שיחה 23:26, 8 ביולי 2018 (IDT)
לאחר שגוגל רכשה את וייז הפך ברדין לסגן נשיא של גוגל, ז"א שיש הבדל "קטן" בינו לבין חג'ג'. יואב ר. - שיחה - מכרז לנופי חלונות 10 17:26, 12 ביולי 2018 (IDT)
לא יודע מה הרף המקובל לאנשי עסקים, אבל בעיניי אין חשיבות אנציקלופדית לפועלו מחוץ לקבוצת חג'ג'. אגב, הוא היה האיש החזק בהפועל לתקופה קצרה מאוד, ובניגוד למה שעלול להשתמע מהערך זה לא קרה כשהוא רכש 5% בשנת 2012 אלא רק בשנת 2014, ומאז 2015 אין לו כל קשר למועדון. Sebastian27 - שיחה 00:30, 9 ביולי 2018 (IDT)

לאחר מחיקת ערך זה פתחתי את הערך קבוצת חג'ג'. יואב ר. - שיחה - מכרז לנופי חלונות 10 09:41, 20 ביולי 2018 (IDT)

הערך נכתב שוב למרות שנמחק בהצבעה, אולי צריך לשלב את תוכנו לערך קבוצת חג'ג'. אני מתייג את משתמש:Lostam. אגסי - שיחה 01:33, 26 בפברואר 2019 (IST)
אגסי שלום, מדוע מחקת את הערך? הוא נכתב שוב וסומך היטב. ביקשתי מעורך אחר להעביר אותו כי בעקבות המחיקה זה לא אפשר לי. אשמח להסבר מדוע הוא נמחק. תודה Haga1975 - שיחה 09:37, 26 בפברואר 2019 (IST)

כתיבה מחדש של הערך[עריכת קוד מקור]

שלום רב, בעקבות הטעות הקודמת והבהרה של מה יש לעשות, אני רוצה בבקשה להסביר כי כתבתי את הערך מחדש, בהתאם לכל הכללים והוספתי קישורים חיצוניים והערות שוליים כמתבקש. בפעם הקודמת, הערך נכתב לא טוב ולא שיקף את החשיבות אך הפעם אני מאמין שכן. האם אוכל בבקשה לשחזר את הערך על מנת שתוכלו להתרשם בשנית? Haga1975 - שיחה 10:14, 26 בפברואר 2019 (IST)

שלום. נא להסביר מהו שינוי הנסיבות המהותי שקרה מאז הצבעת המחיקה. תודה, Dovno - שיחה 10:19, 26 בפברואר 2019 (IST)
על פי ויקיפדיה:מדיניות המחיקה#הצבעת שחזור צריך להצביע על שינוי נסיבות מהותי או להמתין שנה לפחות כדי לבקש הצבעת שיחזור. אגסי - שיחה 10:22, 26 בפברואר 2019 (IST)
שלום לכולם, הערך שנכתב קודם נכתב על ידי חברה ללא הבנה מלאה והעברת התמונה על האישיות עצמה. אופי הכתיבה הוביל גם לחוסר החשיבות וחשוב לציין כי גם בעת הצבעת המחיקה, חלק מהעורכים חשבו שכן מדובר בערך בעל חשיבות. חלו לא מעט שינויים במר חג'ג' ובין אלו: עידו בעל טור בגלובס, ביצע כניסה לתחומים חדשים כגון השקעות וסיקור תקשורתי רחב יותר בשל פועלו. מדובר באישיות בעלת חשיבות לטעמי כמובן ולכן נכתב מחדש על מנת להציגו באופן ראוי ונכון. אנא אפשרו לבחון את הערך נכונה יותר באופן שמציג אותו כפי שהוא. תודה Haga1975 - שיחה 16:59, 26 בפברואר 2019 (IST)
הטיוטה הועברה ל-משתמש:Haga1975/עידו חג'ג', Haga1975 יש צורך להסביר כאן באופן מפורט ומנומק איזה שינוי נסיבות מהותי התרחש. כלומר, אלה עובדות מהרקורד שלו לא היו ידועות בזמן ההצבעה. אם החברים לא ישכתנעו שהיה שינוי נסיבות מהותי מאז ההצבעה הקודמת, ניתן יהיה לפתוח הצבעת שחזור רק בתום שנה ממחיקת הערך, אם יהיו 5 חתימות של בעלי זכות הצבעה, ואז יש צורך ברוב של 60% בהצבעה.כדי לשחזר את הערך.אגסי - שיחה 19:58, 27 בפברואר 2019 (IST)

שלום לכולם, השינוי הנסיבתי אשר התרחש מורכב ממספר דברים, בין אלו: 1. בוצעה כתיבת ערך מסודרת ונכונה העומדת בכלל הכללים של ויקיפדיה. 2. כלל פועלו של עידו חג'ג' עלה על הכתב כולל הרחבת פועלו ועיסוקיו (השקעות, ניהול טור בגלובס) 3. מדובר בכל זאת באיש עסקים אשר עולה לכותרות לא מעט, זוכה לסיקור תקשורתי נרחב, הן על עיסוקיו והן על חייו האישיים (שריפה שפרצה בביתו, מסיבת יום הולדת שערך וכדומה) ואישיות ראויה לערך - למרות שנמחק הערך שלו בעבר. קריאה מהירה של טיוטת הערך תעזור לראות בקלות שמדובר באדם ראוי לערך ולא בכדי יש לא מעט עורכים אשר תמכו בעבר ותומכים כעת בערך עליו. מובן כי יש מדיניות לאחר מחיקה אך מי שכתב את הערך הראשון עשה זאת באופן שפגע שלא במתכוון בערך ומבלי הבנה למה ואיך ערך צריך להיות. לעיתים ראוי לבחון את הדברים מחדש ובמיוחד כאשר יש בסיס די יציב לכך. למיותר לציין כי ישנם אנשי עסקים אשר זוכים לסיקור פחות מחג'ג' ועדיין זוכים לערך ולכן נשמח לשקילה מחדש או לפחות לתת לערך החדש הזדמנות. מקווה שהסבר מפורט זה אשר התבקשתי לתת עומד בדרישה ושבת שלום לכולם. Haga1975 - שיחה 22:44, 28 בפברואר 2019 (IST)

דברים אלו היו כבר בעבר. לטעון שוב שמדובר "באדם ראוי לערך" לא רלוונטי כרגע (ודאי לא בערך שנכתב בתשלום). אין כאן דיון על האם מר חג'ג' ראוי לערך או לא, לכן אין טעם לטעון זאת. כנ"ל גם לא משנה כרגע אם יש ערכים אחרים על אנשים מסוקרים פחות. כפי שכבר הובהר, מכיוון שהערך נמחק (ובעת ההצבעה הקהילה היתה מודעת לפועלו של מר חג'ג') אי אפשר לשחזרו רק כי הערך כתוב יותר יפה (דרך אגב - למיטב זכרוני, הטיוטה כרגע לא שונה מהותית מהערך הקודם, שהיה כתוב באופן סביר ביותר).
ההליך של "שינוי נסיבות מהותי" נועד לאפשר לקהילה לשחזר ערך שנמחק כי משהו מהותי השתנה שלא היה נכון בעת המחיקה ולפתע מצדיק את הערך. לדוגמה, הערך על עינת קליש-רותם נמחק ב-2013 כי לא עמד ברף החשיבות האנציקלופדית, אולם כאשר ניצחה בבחירות לראשות עיריית חיפה מיד שוחזר הערך, כי זה שינוי נסיבות מהותי המצדיק את הערך. זה שמר חג'ג' התחיל לכתוב טור בגלובס לא מהווה בפני עצמו שינוי נסיבות מהותי. אלא אם רוב גדול של ויקיפדים נוספים ישתכנעו אחרת, יש לחכות שנה מהמחיקה ולראות אם יהיו חמישה בעלי זכות הצבעה שיתמכו בפתיחת הצבעת שחזור. בברכה, Dovno - שיחה 22:57, 28 בפברואר 2019 (IST)
שבוע טוב לכולם, אני רק אתקן את שנאמר קודם; הערך הנוכחי שונה וכתוב אחרת, סוקר את הרחבת עיסוקיו שכוללים כניסה לעולם ההשקעות מחוץ לעולם הנדל"ן, מרחיב ומציין את הסיקור לו חג'ג' זוכה באופן יותר מהותי ורחב מאשר בעבר (שכולל סיקור חייו הפרטיים, מסיבת יום הולדת שערך, שריפה בביתו, כתבה על פועלו בקבוצת הכדורגל בה היה מעורב ולה תרם מעל 6 מיליון ש"ח באופן פרטי ועוד). בנוסף ולמרות שלא צוין בערך, חג'ג' גם נכנס לעולם המסעדנות והביא לישראל את סרפינה, זוכה לציון שמו כאשר הוא משתתף בכנסים או מפגשים מסוקרים וכדומה. מובן שכעת הדיון הוא בעקבות המחיקה אך ציון העובדה שמדובר באישיות ראויה לערך בהחלט חשוב כי גם אז בהצעת המחיקה עדיין היו עורכים שתמכו בחשיבות אשר לבטח גדלה מאז. כל החלטה על פי רוב תתקבל כמובן אבל חשוב מאוד להעניק את המקום לכל מי שראוי לערך גם אם בעבר ערך עליו נמחק. תודה לכולם ומקווה לבשורות טובות. Haga1975 - שיחה 23:31, 2 במרץ 2019 (IST)
עידו חג'ג'הוא איש עסקים מוצלח ומכובד. אך למרות השינויים, איני רואה שינוי מהותי הערך אותו הוחלט למחוק בהצבעה. Eladti - שיחה 11:39, 6 במרץ 2019 (IST)
מכובדיי שלום, הדיון קצת מעט תקוע ואשמח לבחון כיצד ניתן לקדם אותו... כתבתי ופירטתי את כל השינויים וגם העובדה שמלכתחילה אולי לא היה צריך למחוק את הערך, צריכה אולי להיות בעלת ערך מסוים מכיוון שכן מדובר באישיות בעלת חשיבות. האם מישהו יוכל לעזור בכיצד ניתן להתניע את התהליך בבקשה? Haga1975 - שיחה 22:46, 18 במרץ 2019 (IST)
כפי שהוסבר, מכיוון שהקהילה לא שוכנעה שיש שינוי נסיבות מהותי, יש לחכות שתחלוף שנה מהצבעת המחיקה, ואז לראות אם חמישה בעלי זכות הצבעה יסכימו לתמוך בפתיחת הצבעת שחזור (בה יהיה צורך בהשגת תמיכה של לפחות 60% מהמצביעים בשחזור). Dovno - שיחה 23:23, 18 במרץ 2019 (IST)

בקשה להצבעת שחזור[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם, מכיוון שחלפה שנה ממחיקת הערך ומדובר באישיות אשר ראויה לערך (גם בהצבעת המחיקה הייתה תמיכה על ידי מספר לא מבוטל של עורכים), נבקש לפתוח בהצבעת שחזור על מנת לבחון את האופציה לשחזר את הערך. מאז הניסיון הראשון, הערך נכתב מכתב בצורה שהיא יותר ברורה ונכונה כמו גם העובדה שעידו חג'ג' "שיפר" את רמת חשיבותו. נשמח לחוות דעתכם ולתמיכה בהצבעת שחזור רשמית. תודה, Haga1975 - שיחה 00:32, 5 באוגוסט 2019 (IDT).

אין צורך לשחזר מכיוון שיש טיוטה. מה השתנה בטיוטה הזה בשנה האחרונה? או לחילופין: האם יש עובדות חדשות לגביו שיוכלו לגרום לעורכים לשנות את דעתם? אם לא, יש סבירות גבוהה מאוד שתוצאה של הצבעה תהיה זהה לקודמת (וחבל להתחיל). Tzafrir - שיחה 01:08, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
Tzafrir שלום, לשאלתך, המון השתנה, בין אם אופי הכתיבה שכעת הרבה יותר מותאם לויקיפדיה, לבין אם זה כל מה שהוא הספיק לעשות מאז והסיקור התקשורתי לו הוא זוכה מעצם היותו מעניין אנשים (סיקור פרטי מעבר לעסקי שכלל מסיבת יום הולדת, שריפה בביתו וכדומה). הנחו אותי לפתוח את ההצבעה הזו אז אם טעיתי, התנצלותי..בכל מקרה, חלפה שנה מאז המחיקה ושוב למיטב הבנתי, כעת יש לגייס 5 בעלי זכות הצבעה שיסכימו לבחון זאת מחדש. מדובר באישיות שכן ראויה לערך ובמיוחד בהסתכלות על אנשי עסקים אחרים, כמו כן לא מעט עורכים כן תמכו בערך אך מבחינה מספרית היו יותר שתמכו במחיקתו בשנה שעבר ולכן שכתבנו את הערך והגשנו מחדש לבחינה. תודה, Haga1975 - שיחה 10:32, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
Haga1975, יש שם דף טיוטה שלא השתנה מאז פברואר. הדיון האחרון כאן הסתיים במרץ. האם יש שינויים מעבר למה שמופיע בדף הטיוטה? Tzafrir - שיחה 10:44, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
כמו צפריר, יש שינוי נסיבות מהותי? גם אם תמכתי בעבר והפסדתי, זה כלל מהותי בעיני לשני הצדדים. בורה בורה - שיחה 10:51, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
הבהרה: לפי מה שנכתב בדף שיחתי, אכן מוסכם שאין שינוי מהותי מאז המחיקה. מה שהשתנה זה שעברה שנה מהמחיקה, ופותח הדיון (שהוא כותב בתשלום) מעוניין לבדוק אם יש תמיכה מספיקה לפתיחת הצבעת שחזור רשמית (מה שניתן לעשות לאחר שנה גם אם אין שינוי נסיבות מהותי, אם 5 בעלי זכות הצבעה תומכים בכך). Dovno - שיחה 11:04, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
אם כך אני בעד, אבל חוששני שזה לא יספיק להפוך את ההצבעה. בורה בורה - שיחה 11:14, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
מצטרפת לתמיכה בהצבעת שחזור. --Midrashah - שיחה 23:45, 5 באוגוסט 2019 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד ההצבעה Shinaimm - שיחה 11:32, 19 באוגוסט 2019 (IDT)
תודה רבה על התמיכה אך צריך עוד עורכים שיתמכו, האם מישהו יכול לייעץ כיצד אפשר לגייס עוד? Haga1975 - שיחה 14:38, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
אני מתנגד לשחזור. גילגמש שיחה 14:41, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
גילגמש, אפשר לדעת מדוע ומה ניתן לעשות על מנת לשנות את דעתך? Haga1975 - שיחה 14:45, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
נמחק ברוב של שני שליש. לא השתנה שום דבר. Symbol oppose vote.svg נגד שחזור בשיטת מצליח. Eladti - שיחה 14:47, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
דווקא השתנה אבל מכבד את דעתך אך למה לקבוע שזו שיטת מצליח? זה ממש לא בשיטה אלא ניסיון להביא לשחזור בדרך הלגיטימית והמותרת בויקיפדיה וכפי שאתה רואה גם יש תמיכה כרגע והייתה גם קודם, פשוט לא ברוב. Haga1975 - שיחה 14:51, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
מה השתנה? (חוץ מהתאריך) Eladti - שיחה 14:53, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
הי Eladti, אני לא רוצה להתחיל פה חלילה ויכוח או מריבה! אני אומנם מקבל תשלום אך עושה את זה יותר בגלל ההיכרות שלי אך אני מודע לכך שאני נתפס כמשוחד ולכן נזהר בלשוני. פירטתי לעיל את השינויים וגם אם תסתכל מעלה, תראה שגם אין דרישה לשינוי מהותי מכיוון שחלפה שנה. היה לי לא נעים לקרוא שקראת לזה בשיטת מצליח אבל אני באמת מכבד את כל מה שאתם עושים כמתנדבים, תורם ליקיפדיה כשמתפרסמות הודעות לתרומה ומעבר לכל, עוזר בעריכות של ערכים שמבקשים ממני כאשר הם של מכרים או נושאים שחשובים לי ללא תשלום כי זה רק מעבר קליל טרם עלייה לויקיפדיה. אם יעניין אותך לקרוא על השינוי אז תוכל לראות מעלה ואם אין זה מספק ואינך חושב שהוא ראוי לערך, לא נותר לי אלא לקבל זאת, רק אשמח אם תוכל אולי לראות את הערך כרגע ולנסות לראות אותו כמי שחלפה מעל שנה ואולי כן יש מקום. Haga1975 - שיחה 15:01, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
השאלה אם אתה מקבל או לא מקבל תשלום לא רלוונטית כלל. עיני לא צרה באנשים שמרוויחים כסף מכתיבת ערכים, בתנאי שהערכים הם בעלי חשיבות אנציקלופדית. עם כל הכבוד לעידו חג'ג' אני לא חושב שמסיבת יומולדת או שריפה בבית משנים משהו לגבי חשיבות אנציקלופדית. לפיכך איני רואה סיבה לפתוח מחדש החלטה של הקהילה. מכיוון שעברה שנה, אתה יכול פורמאלית להעלות את הנושא לדיון מחדש. דעתי לא השתנתה והסיכוי שעל סמך מסיבת יומולדת תצליח להפוך את התוצאה בגדול (נ-33% תמידה למעל 60% תמיכה), לדעתי הוא אפסי. Eladti - שיחה 15:09, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
תודה רבה ומקבל את שכתבת. כמובן שזו לא רק היום הולדת אבל ברורה לי הכוונה. תודה שהשקעת בתגובה. Haga1975 - שיחה 15:19, 21 באוגוסט 2019 (IDT)
לכותב בתשלום אין זכות הצבעה ומכאן שאין לו יכולת ליזום דיון שחזור. גילגמש שיחה 15:20, 21 באוגוסט 2019 (IDT)

שחזור ובחינה מחדש[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם, בעקבות מספר התכתבויות עם מספר עורכים וגם לאור העובדה שחלפה מעל שנה מאז המחיקה, בוצעו מספר עריכות בטיוטת הערך ואבקש לבחון מחדש את היתכנות הערך. Haga1975 (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

שלום לך, לא הייתי חלק מהדיון הקודם אבל אני רואה שהנושא חשוב לך ולכן אגיב בפירוט. קבוצת חג'ג' היא בעלת חשיבות במשק הישראלי ויש עליה ערך. המידע שנכלל בדף הטיוטה שלך על עידו חג'ג' לא עובר את רף החשיבות. פעילותו בקבוצה צריכה להיות חלק מהערך על קבוצת חג'ג', ושאר הפרטים הם די טריוויאליים. גם הפרסים בהם זכה הם לא פרסים מהשורה הראשונה, פרט לתואר אנשי השנה של גלובס - אבל את התואר הזה קיבלה קבוצת חג'ג' ולא עידו חג'ג' באופן פרטי. לשם השוואה, יש ערך על משפחת גינדי אבל אין ערך על אף אחד מבני המשפחה פרט לאב המייסד, וגם זה בזכות העובדה שחברת גינדי הייתה במשך שנים חברת הבנייה הגדולה ביותר בישראל. אפשר יהיה לכתוב ערך בוויקיפדיה על עידו חג'ג' רק אם הוא יזכה לפרסום עצום וידברו עליו בכל מהדורות החדשות. בברכה, -- ‏גבי‏ • שיח 16:04, 18 בנובמבר 2019 (IST)
גבי שלום, ראשית תודה על התייחסותך והמחשבה על תגובה רחבה יותר בעקבות אי השתתפותך בדיון. קראתי בעיון את כל שכתבת ועדיין אני רוצה לנסות ברשותך לבחון את הנושא אל מול כל הקהילה מכיוון שהלערכתי בשלב זה ולאחר שחלפה מעל שנה מאז המחיקה, האדם ראוי לבחינה. ישנם לא מעט אנשי עסקים אחרים בעלי ערכים והם לא זוכים לסיקור שלו והוא גם כיום עוסק בלא מעט דברים אשר נוגעים לציבור. אישיות אשר זוכה לסיקור באופן כזה, אמורה לעניין ומעניינת את ההמונים. כמו כן, עורכים כן הביעו תמיכה בערך עבורו בכך ולכן כן אני במחשבה של להעלות זאת לבחינה רחבה יותר. חשוב לי מאוד להבהיר שזו לא פעולה כנגד אלא רצון לתקן את המחיקה ולהעלות את הערך מחדש. Haga1975 - שיחה 13:41, 20 בנובמבר 2019 (IST)
האם השתנה משהו מהותי בשנה הזו? חיפשתי בגוגל ומצאתי שבשנה החולפת מר חג'ג' חגג יום הולדת עם ידוענים, התבטא כמה פעמים בנושאי כדורגל, ורכש בניין או שניים, שזה העיסוק הרגיל שלו ואין בזה משהו מיוחד (במילים אחרות - אין חשיבות אנציקלופדית.) אם כך, לא הגיוני לצפות שבהצבעה חוזרת הקהילה תצביע באופן שונה מהפעם הקודמת. -- ‏גבי‏ • שיח 19:02, 20 בנובמבר 2019 (IST)
כמובן שהשתנה, עידו חג'ג' נכנס יותר לתודעה, מקבל סיקור נרחב יותר (אני לא בעד להקטין סיקור גם אם זה של יום הולדת כי סיקור על אדם שחוגג יום הולדת הוא סיקור שמראה שמדובר באישיות שמעניינת ויש לנו לא מעט כוכבי יוטיוב בארץ שיש להם ערך בעקבות העובדה שהם זוכים לסיקור), האדם נכנס לתחומים חדשים, הופך להיות מוביל בתחומי נדל"ן שונים, נכנס לעסקי ההשקעות גם מחוץ לנדל"ן, הקים מסעדה שהיא רשת מובילה בעולם ואף אחד לא הביא אותה לישראל שלנו קודם, הובהר שהיה לתקופה לאישיות חזקה בעולם הכדורגל ועוד. אין ספק הרי שאם הערך היה נכתב מבלי שהייתה מחיקה קודמת, הוא היה זוכה לבחינה אחרת וזה קצת לא הוגן שזה המצב. אני מאוד אשמח אם תוכל לקרוא אותו באופן נקי לרגע ולשכוח מהעבר ואז לחוות דעה.
התיאור שלך מפריז קצת בערכם של האירועים. אני לא השתכנעתי שחלו שינויים משמעותיים שמעלים את החשיבות האנציקלופדית של ערך על עידו חג'ג', ואני חושש שרוב העורכים האחרים גם לא ישתכנעו. זכותך לבקש הצבעה נוספת, אבל לדעתי כדאי לחכות עוד קצת, ולבקש הצבעה חוזרת כאשר עידו חג'ג' יזכה לפרסום עצום וידברו עליו בכל מהדורות החדשות, ולא לפני כן. -- ‏גבי‏ • שיח 17:57, 23 בנובמבר 2019 (IST)
הי גבי, לכתוב שצריך לחכות עד שידברו עליו בכל מהדורת חדשות זה קצת לא הגון ובמיוחד שיש אנשי עסקים בעלי ערכים שלא מדברים עליהם כל יום במהדורת החדשות. מעבר לכך, העובדה שעריכת מסיבת יום הולדת כן זוכה לסיקור בכל האתרים הגדולים וחדשות הבידור, זה כבר בהחלט מעיד על דבר או שניים. זו לא פעם ראשנה בה עולה כי בעקבות מחיקה, צריך כעת שאותה אישיות תהייה אף יותר גדולה מהדרישה ה"ראשונית" וזה נוהל שצריך להשתנות. מי שמגיע לו ערך מגיע לו ערך ללא קשר לעבר - אך זה כמובן דיון אחר. בעצת עורך בכיר אחר, אני אחפש מספר אנשי עסקים בעלי ערכים ואף אמדוד את הסיקור העצום שהם זוכים לו כדי להבין טוב יותר ולראות מה ניתן לעשות. תודה גבי על התייחסותך ואפילו אם היא שונה מדעתי שלי, היא מוערכת! Haga1975 - שיחה 11:49, 25 בנובמבר 2019 (IST)
אם תנסה מחדש כל חודשיים, התוצאה לא תשתנה. הדבר היחיד שיקרה הוא שתרגיז עוד שניים-שלושה עורכים ותקטין את הסיכוי לשחזור הערך. Eladti - שיחה 11:52, 25 בנובמבר 2019 (IST)
אז מה אתה מציע לעשות? כי לא מצאתי אנשי עסקים שזוכים לסיקור עצום כמו שנכתב כאן אלא להפך וזה לא אמור להרגיז אלא צריך ליישב את ההדורים ולהבין שמדובר באישיות שכן חשובה וכן עוברת את רף החשיבות. ההיסטוריה פחות משנה כרגע אלא צריך להסתכל נקודתית על כאן ועכשיו.Haga1975 - שיחה 13:29, 25 בנובמבר 2019 (IST)
דווקא יש לי בשבילך הצעה קונסטרוקטיבית. נראה לי שאתה אוהב לכתוב ומסוגל להתנסח בבהירות ולהוסיף מקורות לערכים. אז תתחיל לכתוב על אנשי עסקים אחרים שראויים לערך, נגיד דנה עזריאלי, רם בלינקוב או רון ויסברג. תכתוב גם על כמה חברות בנייה שאין עליהן ערך עדיין, למשל אשדר חברה לבניה או פרשקובסקי השקעות ובניין. אחרי שתכתוב את הערכים האלה תשאיר לי בבקשה הודעה בדף השיחה וננסה לראות אם עידו חג'ג' נמצא באותה ליגה. -- ‏גבי‏ • שיח 18:53, 26 בנובמבר 2019 (IST)
הי גבי, שבוע טוב. כעת אני רוצה להתמקד בעידו ולא לעבור לאנשי עסקים אחרים מבחינת כתיבה. לאחר מכן, מי יודע מה יקרה ובכל מקרה אני כבר בתהליך של ערך אחר. לעניין עידו, כיצד ניתן לפתוח הצבעה מחדש? Haga1975 - שיחה 09:32, 1 בדצמבר 2019 (IST)
הדרך הנכונה ביותר, לדעתי, היא ליצור את הערך מחדש במרחב הטיוטה שלך (דרך הקישור בצד שמאל למעלה), ולאחר שתסיים לכתוב את הטיוטה ולעדכן בה את המידע החדש, תשים מודעה בלוח המודעות ותבקש מהעורכים להיכנס לטיוטה ולהביע את דעתם בדף השיחה אם יש בערך חשיבות או לא. אם יימצאו כמה עורכים שימצאו בערך חשיבות בדף השיחה, אז תוכל לנסות להעביר את הטיוטה למרחב הערכים. בברכה, -- ‏גבי‏ • שיח 17:44, 4 בדצמבר 2019 (IST)
גבי, עצה זו אינה נכונה במקרה הנוכחי. כותב הטיוטה מעלה את הנושא שוב ושוב כל כמה חודשים, ולמרות שהיה דיון חשיבות מחודש (כולל, אם אני זוכר נכון, הפניה מלוח המודעות), לא היתה שום הסכמה על שינוי נסיבות המצדיק שחזור, ואפילו לא היו מספיק תומכים בפתיחת הצבעת שחזור. הערך נמחק בהצבעה ולא ישוחזר ללא הצבעה. וכיוון שאין הסכמה על שינוי נסיבות, אין סיבה לחשוב שבהצבעת השחזור לפתע 60% יתמכו בשחזור (שזה הרף הדרוש) לאחר שבהצבעה המקורית רק 33% תמכו בהשארת הערך (ואת זה אמרו גם תומכי השחזור הבודדים). Dovno - שיחה 17:55, 4 בדצמבר 2019 (IST)
האם התקנון אוסר עליו ליצור טיוטה חדשה? למיטב הבנתי זה מותר, ואם כן אז זה הדבר הכי טוב שהוא יכול לעשות כדי לנסות לשכנע שהנסיבות השתנו ועכשיו הערך הוא בעל חשיבות. תקן אותי בבקשה אם אני טועה. -- ‏גבי‏ • שיח 18:21, 4 בדצמבר 2019 (IST)
ודאי שאפשר ליצור טיוטה, וזה אכן בדיוק מה שכבר נעשה. הטיוטה הוצגה כאן בדיון לראשונה בפברואר, ואז שוב באוגוסט ועכשיו שוב בנובמבר. הנקודה שלי היא שאמירתך ש"אם יימצאו כמה עורכים שימצאו בערך חשיבות בדף השיחה, אז תוכל לנסות להעביר את הטיוטה למרחב הערכים" אינה נכונה. בהיעדר הסכמה רחבה על שינוי נסיבות (ודיון החשיבות השני על כך כבר נסגר ללא הסכמה כזו), אי אפשר לשחזר את הערך ללא הצבעה בה 60% יתמכו בכך (כאשר בהצבעה הקודמת כאמור רק 33% תמכו בכך). Dovno - שיחה
אתה צודק. לפי התקנות, מותר לו לכתוב טיוטה חדשה ואם יהיו 60% או יותר עורכים שיתמכו בחשיבות הערך בדף השיחה, אז אפשר יהיה להעביר את הטיוטה למרחב הערכים. הסברתי לעידו שזה כנראה לא יעד ריאלי, אבל הוא משוכנע שיש שינוי נסיבות משמעותי. בהצלחה :) -- ‏גבי‏ • שיח 21:25, 4 בדצמבר 2019 (IST)
לא מדויק. אין הסכמה רחבה בדף השיחה לשינוי נסיבות (ולכן 60% תמיכה בדף השיחה לא רלוונטי לזה). הנקודה הזו כבר נידונה (עם תבנית חשיבות כדי לתחום את הדיון רשמית) ונדחתה. לשחזור צריך 5 בעלי זכות הצבעה שיתמכו בפתיחת הצבעה, ואז 60% תמיכה בהצבעה עצמה. Dovno - שיחה 21:29, 4 בדצמבר 2019 (IST)
איפה כתובים כל הנהלים האלה? (מעולם לא נזקקתי להם אז אני לא כל כך בקיא.) -- ‏גבי‏ • שיח 21:39, 4 בדצמבר 2019 (IST)
ראה: ויקיפדיה:חשיבות אנציקלופדית#שחזור ערך שנמחק. Dovno - שיחה 22:07, 4 בדצמבר 2019 (IST)