שיחת משתמש:עידו שטיינר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, עידו שטיינר, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
קרוקס שיחה 12:13, 23 בינואר 2014 (IST)

הרב שיק ואתר ברסלב סיטי[עריכת קוד מקור]

שלום עידו. עושה רושם שאתה מכניס אצלנו קישורים לאתר קצת מעבר לנצרך. אני מבקש שתבדוק היטב את הצורך לפני שאתה ממשיך עם זה. תוכל להבין את כוונתי יותר אם תעבור על העריכות שלי ושל אחרים בעקבות העריכות שלך. אם אתה בטוח שיש קישור נצרך בערך מסוים (למשל: שאין כבר קישור זהה או דומה מאוד) הוסף אותו בסוף, לא לפני כולם. תודה, נרו יאירשיחה • כ"ב בשבט ה'תשע"ד • 15:17, 23 בינואר 2014 (IST)

שו"ת ברסלב[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום עידו שטיינר,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "שו"ת ברסלב" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:עידו שטיינר/‏שו"ת ברסלב". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! קובי כרמל - שיחה28,000 קצרמרים בוויקיפדיה, להזכירך • 18:16, 26 בינואר 2014 (IST)

ושוב: הרב שיק[עריכת קוד מקור]

שלום עידו. אינך יכול להחזיר עריכה שלך שיש לה התנגדות. האפשרויות העומדות לפניך הן לקבל את העריכה שלי, או לחזור לגירסה שהייתה קודם, לפני שנוצרה המחלוקת. נרו יאירשיחה • ב' באדר א' ה'תשע"ד • 00:46, 2 בפברואר 2014 (IST)

ושוב שלום. אני מבקש להמשיך את הדיון בינינו כאן (ועוד יותר טוב: בדף השיחה של הערך). אנא הפסק לשלוח לי אימיילים. באופן כללי, וכפי שכבר כתבתי, כאשר לעריכה חדשה יש התנגדות - עליך לפנות לדף השיחה ולנסות להגיע להסכמה. אינך יכול פשוט לחזור על העריכה שלך, אם תמשיך כך אתה עלול להיחסם. אם יש לך שאלות נוספות לגבי הנהלים והשימוש באתר אנא פנה אל ויקיפדיה:דלפק ייעוץ. נרו יאירשיחה • ב' באדר א' ה'תשע"ד • 01:23, 2 בפברואר 2014 (IST)
עידו, אני מבקש ממך להקפיד, ובכל מקרה בו עריכותיך משוחזרות, להימנע מהחזרתן, שכן הדבר מהווה מלחמת עריכה, ואינו מקובל בוויקיפדיה. בכל מקרה בו ישנם חילוקי דעות, יש לקיים דיון בדף השיחה, וזאת עד להגעה להסכמה כללית חדשה. כמו כן ניתן להפנות עורכים אחרים להביע דעתם באמצעות לוח המודעות.
אציין גם, כי המשך כניסה למלחמות עריכה יביא בסופו של דבר לחסימתך, וחבל, שכן ברור כי ברצונך לתרום. אך יש דרך מקובלת לעשות גם את זה. בברכה, ‏Lionster‏ • שיחה 11:16, 6 בפברואר 2014 (IST)
שלום וברכה. קיבלתי את דבריך ברצון. אני חדש כאן, ובהחלט ברצוני לתרום. עידו שטיינר - שיחה 11:20, 6 בפברואר 2014 (IST)
מצוין. מבחינתי העניין סגור, ואני מקווה שגם מבחינתך. בברכה, ‏Lionster‏ • שיחה 11:23, 6 בפברואר 2014 (IST)
כן, עם חשק גדול לתרום את חלקי. עידו שטיינר - שיחה 11:28, 6 בפברואר 2014 (IST)
אני רואה שהעניין עדיין אינו סגור. בלי נדר - בפעם הבאה אבקש את חסימתך. נרו יאירשיחה • ד' באדר ב' ה'תשע"ד • 01:17, 6 במרץ 2014 (IST)
אני רואה שאתה מאוד מגמתי וחורה לך כל מה שקשור לרב שיק, אתה משפץ את הערך כפי צרות עיניך וכפי האינטרסים שלך, ולכן האיומים שלך לא מפחידים אותי. אדרבה, אני אבקש את חסימתך, כי אתה עושה את עבודתך בצורה לא ראויה. עידו שטיינר - שיחה 09:52, 6 במרץ 2014 (IST)

המשך קישורים לאתר של הרב שיק[עריכת קוד מקור]

שלום עידו. עושה רושם שאתה ממשיך להפריז בקישורים האלה. אין מקום לקשר לאתר של הרב שיק מהעיר ברסלב. זה פשוט לא רלוונטי. חסידות סאטמר היא חסידות ותיקה שאפשר להביא מהרשת אלפי כתבות חדשותיות על משהו שקרה לה או לאדמו"רים שלה. קישור בערך כזה צריך לעסוק בעניין משמעותי הנוגע לחסידות, לא פרט כלשהו. לכן יש מקום (גבולי, אבל עובר) למידע באתר שלכם על הרב יואל בערך שלו, אולי גם לקישור בערך של בעל התניא, וכן לקישור למהד' מנוקדת של ליקוטי הלכות וליקוטי תפילות. נרו יאירשיחה • ז' באדר א' ה'תשע"ד • 11:28, 7 בפברואר 2014 (IST)

שלום. יש בהחלט קשר בין האתר של הרב שיק לערך אומן, הרי ייתכן והקורא יתעניין בחסידות ברסלב שמקורה בעיר זו, ובאתר של הרב שיק הוא יוכל למצוא חומר רב בעניין חסידות ברסלב. אבקשך להחזיר את הקישור.
לגבי סאטמר - קיבלתי. עידו שטיינר - שיחה 11:50, 7 בפברואר 2014 (IST)
מי שיתעניין בברסלב ילחץ על הקישור הפנימי לחסידות ברסלב (ושם לטעמי ימצא עוד יותר חומר מאשר באתר שלכם, ואם לא יספיק, ימשיך הלאה לקישורים החיצוניים שם). קישורים חיצוניים צריכים להיות בעלי קשר הדוק ורחב לנושא הערך, לא למשהו שקשור לנושאי הערך. נרו יאירשיחה • ז' באדר א' ה'תשע"ד • 11:47, 7 בפברואר 2014 (IST)
הבנתי. עידו שטיינר - שיחה 11:50, 7 בפברואר 2014 (IST)

השימוש שאתה עושה בקישור מתוך הערך חסידות ברסלב לאתר הפירסומי של היכל הקודש הוא פסול. מטרתה של הערת שוליים היא הצגת בביליוגרפיה אנציקלופדית, או לכל הפחות סימוכין למידע ברמה עיתונאית. הכוונה אינה , בשום אופן, הפניה לאתר אישי אינטרסנטי ללא בקרת מידע, מה גם שהקישור למרכז להפצת החוברות של שיק, אינו מוביל לשום מידע בביליוגרפי.דרול * שיחה ו 00:44, 17 בפברואר 2014 (IST)

דבריך מקובלים עליי למרות שלא אני הוספתי את ההפניה. אבקשך לאזכר את הרב שיק בצורה ראויה, ולא לכנותו בשם המשפחה בזילזול מופגן. עידו שטיינר - שיחה 00:51, 17 בפברואר 2014 (IST)
שלום עידו שטיינר וברוך בואך לויקיפדיה העברית.דרול * שיחה ו 15:35, 20 בפברואר 2014 (IST)

אזהרה[עריכת קוד מקור]

Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת בדף "חסידות ברסלב". הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.
 • אם ברצונך לבצע ניסויי עריכה, ניתן לעשותם בארגז החול של ויקיפדיה.
 • אם חיפשת ערך ולא מצאת, באפשרותך להוסיף בקשה לכתיבתו בדף ויקיפדיה:בקשת ערך, שם יש הסבר כיצד לעשות זאת או ליצור אותו.
 • אם לדעתך ישנה טעות בערך והעריכה שביצעת הייתה נאותה, ניתן לנמק את העריכה בדף שיחה:חסידות ברסלב.

  לפני שאני מבקש את חסימתך, רסן את פיך. ‏Hyuna‏ • שיחה • חציל-צילון • 14:34, 23 ביוני 2014 (IDT)
שלום וברכה. סוף סוף מישהו מהאחראים פונה אליי. חיכיתי לזה. תשמע, יש בעיה רצינית עם המשתמש דרול - הוא השתלש על הערך חסידות ברסלב, ועושה בו כשלו, בצורה רודנית וחסרת רסן, והוא הראשון שהתיר את הרסן. הנה כמה ציטוטים 1. "זה אינו מקום לקישור חיצוני. בכל מקרה מדובר בחוברת עילגת ולהגנית שאין עניין לקשר את האנציקלופדיה אליה" 2. "די באתר תעמולה אחד של שיק" וזאת חוץ ממחיקת פרטים חשובים ברגל גסה. התחושה שלי היא שמר דרול החליט להתנכל באופן אישי למידע בנוגע לרב שיק (מסיבותיו השמורות איתו) ומצד שני הוא מרחיב ומאפשר להרחיב בנושא רבנים אחרים באותו הערך. העריכה שלו מגמתית באופן ברור, ובכל פעם שאני משפר את הערך הוא קופץ על רגליו האחוריות.
ייתכן שבאמת שגיתי בצורת ההתבטאות שלי, ואקח זאת לתשומת לבי. אך עם זאת, אבקש ממך חציל-צילון לבדוק את הדברים לאשורם ולראות בצדקתי.
בהזדמנות זאת אשאל: האם לדרול יש סמכויות בויקיפדיה יותר מכל אחד אחר? והאם כן, האם מותר לו להשתמש בהן באופן מגמתי וחד צדדי? אשמח לתשובה. עידו שטיינר - שיחה 14:58, 23 ביוני 2014 (IDT)
אינני בקיא בנושא הנ"ל לכן אינני יכול לקבוע אם הקישור שהוספת הוא אכן מתאים לערך או שסתם מפרסם ולא מועיל. אבל צורת ההבטאות שלך אינה מכובת (לקרוא למישהו טיפה סרוחה זה הולם?!) אנא קרא בעיון את ויקיפדיה:כללי התנהגות בין חברי הקהילה. אני לא ההסס לבקש את חסימך אם תמשיך להתבטאות כך.
כמו כן אין לי ולא לאף ויקיפד אחר סמכות יותר. ויקיפדיה איננה היררכיה - כל הויקיפדים כאן שווים. ‏Hyuna‏ • שיחה • חציל-צילון • 15:07, 23 ביוני 2014 (IDT)
תודה על תגובתך. לגבי צורת ההתבטאות - כבר כתבתי שקיבלתי את דבריך. לגבי מחיקת הקישור, מי נתן סמכות לדרול להחליט אם זה מתאים או לא? האם גם כשאני רואה משהו שהוא מוסיף או משנה יש לי את הזכות למחוק או לשחזר כי כך נראה לי? עידו שטיינר - שיחה 15:14, 23 ביוני 2014 (IDT)
Hyuna אני ממתין לתגובתך ולבקשתך לדרול להחזיר את הקישור. תודה. עידו שטיינר - שיחה 22:22, 23 ביוני 2014 (IDT)

עברות על חוקי המיזם.[עריכת קוד מקור]

ההערה שלך לגבי העריכה שלי בערך חסידות ברסלב, הנה עברה על חוקי המיזם.
בעניין זה ובעניין העריכות שלך פתחתי פניה בויקיפדיה:בירורים דרול * שיחה ו 14:34, 23 ביוני 2014 (IDT)

תקציר עריכה פוגעני[עריכת קוד מקור]

תקציר העריכה שלך כאן שהוסתר על ידי עובר כל ויקיפדיה:כללי התנהגות בין חברי הקהילה. ראה בפנייתי זאת אזהרה. בפעם הבאה שתשתמש בלשון כזאת בכל מקום ברחבי הוויקיפדיה תחםם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:54, 23 ביוני 2014 (IDT)

חנה Hanay, כבר כתבו לי את זה ולכן אין צורך לחזור על זה. אשמח אם תטפלי גם בהתנהגות הלא ראויה של דרול. עידו שטיינר - שיחה 22:18, 23 ביוני 2014 (IDT)
בהחלט היה מקום להעיר לך, העובדה היא שלמרות שהעירו לך לא פנית לבקשות מפעילים ובקשת את הסתרת התקציר הלא ראוי. אם דרול התבטא כמוך, אתה מוזמן פנות בבקשות מפעילים בנושא. אני לא מתכוונת להיכנס לוויכוח התוכני ביניכם, אבל אתה מתבקש לנהל אותו בנימוס. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 22:26, 23 ביוני 2014 (IDT)
קיבלתי. עידו שטיינר - שיחה 22:40, 23 ביוני 2014 (IDT)

נחסמת ליום[עריכת קוד מקור]

בהמשך לבקשה לחסימתך בדף הבקשות ממפעילים, חיפשתי היטב האם בחרת לאמץ את נהלי הקהילה, הקובעים כי מחלוקת לגבי תוכן הערך נפתרת בשני שלבים:

 1. שחזור לגרסה היציבה שטרם השינוי.
 2. דיון בדף השיחה של הערך.

למרבה הצער, נראה כי בחרת שלא להסביר את נימוקיך בדף השיחה, ולחזור פעם נוספת על עריכתך ששוחזרה, וזאת חרף חוסר ההסכמה לכך בדיון קודם. יובהר, כי מדובר בהתנהלות שאינה ראויה, ושעוברת בגלוי על נהלי הקהילה, כפי שמנוסחים בדף ויקיפדיה:מלחמת עריכה.

מחר ובעבר פניתי אליך בעניין דומה, והבהרתי לך את הבעייתיות בכניסה למלחמת עריכה, וחרף זאת בחרת בשלב זה לחזור על עריכתך ללא הסכמה בדף השיחה, נחסמת ליום. המשך התנהלות מסוג זה תגרור את חסימתך לזמן ארוך בהרבה. ‏Lionster‏ • שיחה 07:56, 25 ביוני 2014 (IDT)

שחררו את החסימה כי היא אינה מוצדקת. לאחר הסיכום שהיה בינינו לא ערכתי את הערך. עידו שטיינר - שיחה 11:56, 25 ביוני 2014 (IDT)
בעקבות ה"אזהרה" שכתבת בשיחה:חסידות ברסלב, אני מבקש להזכיר לך שוב שבמקרה של מחלוקת יש לשחזר לגירסה יציבה, דהיינו מה שהיה בערך לפני המחלוקת. אם תחזיר לגירסה החדשה שלך אתה עלול להיחסם שוב. נרו יאירשיחה • א' בתמוז ה'תשע"ד • 17:44, 29 ביוני 2014 (IDT)

מלחמת עריכה[עריכת קוד מקור]

אזהרה לפני חסימה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 02:12, 11 ביולי 2014 (IDT)