שיחת עזרה:חשבון חדש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

שאלה[עריכת קוד מקור]

אני וחבר שלי רוצים לחבור למשתמש אחד (לשם נוחות), אבל לפני כן אני רוצה למחוק את המשתמש הישן שלי. אפשר לדעת איך אני מוחק את המשתמש שלי? גבריאל זאב (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

לא ניתן לעשות זאת, וגם אין צורך. בכל מקרה, אין כרגע תרומות מהמשתמש שלך לבד מהשאלה כאן. ‏odedee שיחה 18:21, 27 ביולי 2009 (IDT)

שאלה2[עריכת קוד מקור]

האם ניתן לפתוח 2 חשבונות (לבן אדם אחד), בלי שידעו שיש קשר בין השניים. כמובן, שלא אשתמש בהם להצבעה כפולה או להטייה וכדומה, רק לכתיבת ערכים (חשבון אחד לכתוב ערכים בנושא אחד, והחשבון השני בנושא אחר). למי שיש תשובה לזה, אשמח גם אם יפנה אותי למקום שזה כתוב במדיניות של ויקיפדיה. בתודה. 79.177.157.95 13:55, 1 בינואר 2012 (IST)

בתנאים שציינת, אפשר. דוד שי - שיחה 20:53, 1 בינואר 2012 (IST)

שיטות כתב[עריכת קוד מקור]

כתוב פה: „אין לכלול בשם המשתמש תווים מיוחדים, כגון ניקוד, תווים בלתי נראים או תווים שאינם על המקלדת, מילים או שמות באותיות ערביות, קיריליות”.

זה ניסוח לא מוצלח כל־כך מכמה סיבות.

למה להזכיר דווקא אותיות ערביות וקיריליות? למה לא יווניות וארמניות?

מה קורה אם משתמש שכותב בעיקר בוויקיפדיה ערבית ויש לו שם משתמש בערבית רוצה לכתוב מדי פעם בוויקיפדיה העברית?

הצעה ראשונית לשינוי הניסוח:

 • משתמשים שמתכוונים לערוך הרבה בוויקיפדיה העברית מתבקשים לבחור שם משתמש שמכיל אותיות עברית (ללא ניקוד), אותיות לטיניות בסיסיות (ללא סימנים דיאקריטיים), ומספרים. אותיות בשיטות כתב אחרות, סימני ניקוד, וסימנים דיאקריטיים אסורים בשמות משתמש.
 • מותרת עריכה מזדמנת (לפי כללי ויקיפדיה העברית) של משתמשים שעיקר הפעילות שלהם הוא באתר ויקי בשפה האחרת וששם המשתמש שלהם מכיל תווים אחרים.

דעות? --אמיר א׳ אהרוני {{🌎🌍🌏}} שיחה 13:50, 14 בינואר 2020 (IST)

דעתי:
1. אם רוצים להגביל, יש להגדיר רשימה סגורה ומפורשת של תווים מותרים או אסורים
2. את ההגבלה יש לאכוף כבר בזמן יצירת שם המשתמש
3. לא הגיוני לאסור ניקוד וסימנים דיאקריטים. אי אפשר להביע תנועת U בעברית ללא ניקוד. ואי אפשר להביע ח' באותיות לטיניות ללא דיאקריטים (למעשה התעתיק הרשמי הוא ẖ). אם אלו יוצרים בעיות בחיפוש ואחזור, אז נכון יותר לממש פעולות שמאפשרות התעלמות מהסימנים בחיפוש והשלמה אוטומטית באחזור
4. כמובן שבשמות עברים נדרשים גם סימנים נוספים כגון מקף, קו מפריד, גרש וגרשיים
5. בשמות שמשלבים אותיות עבריות, לטיניות ומספרים יתכן שידרשו תווים מיוחדים של LTR/RTL בשביל לשמור על הסדר הרצוי

איל גרוּס הסוס - שיחה 23:49, 30 באוגוסט 2020 (IDT)

אפשר לפתור את כל זה על ידי הורדת כל הסעיף המיותר של הגבלת תווים מסויימים (פרט לתווי יוניקוד שהם לא של שפה, כלומר סימנים, תווים בלתי נראים וכו'). הסעיף הזה הוא מטרום תקופת החשבונות המאוחדים ולא רלוונטי יותר. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 12:34, 5 בספטמבר 2020 (IDT)
אותיות אלה הוזכרו רק כדוגמה לאיסור גורף. אני לא בטוח שההצעה של אמיר א אהרוני ישימה. אני מציע אחד מהשניים - או המשך המצב הקיים וחסימת כל שם משתמש שמכיל אותיות וסימנים שלא קיימים על מקלדת סטנדרטית או אישור גורף. אני לא יודע איך אפשר להגדיר עריכה מזדמנת וגם לא ברור לי ההבדל בין עריכה מזדמנת לעריכה קבועה מבחינת שם המשתמש. אם מותר להשתמש בשם משתמש שכולל תווים לא מוכרים לדובר עברית ממוצע בעריכה מזדמנת אז אפשר גם בעריכה קבועה וההפך. גילגמש שיחה 15:36, 14 בספטמבר 2020 (IDT)

שמות משתמש עם תווים שלא נמצאים על המקלדת[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:מזנון 13:00, 10 באוקטובר 2020 (IDT)
- הועבר מהדף ויקיפדיה:בקשות ממפעילים
 • Вольный лев (שיחה | תרומות | עריכות בדפים מחוקים | חסימה | יומן חסימות | WS) – שם המשתמש אינו חוקי לפי עזרה:חשבון חדש#איך ליצור חשבון חדש. אני מצטט: "אין לכלול בשם המשתמש תווים מיוחדים, כגון ניקוד, תווים בלתי נראים או תווים שאינם על המקלדת, מילים או שמות באותיות ערביות, קיריליות, וכו'." גילגמש שיחה 08:35, 4 בספטמבר 2020 (IDT)
  השם שלו תקין בשפה הרוסית קיימת אות й, זה לא שהוא שם תן מיוחד זה תת שקיים במקלדת בשפה הרוסית אותיות זאת. --King G.A - נא התנהגו בהתאם 01:45, 5 בספטמבר 2020 (IDT)
  גילגמש שים לב שמדובר במדיניות מיושנת שלא לוקחת בחשבון חשבונות מאוחדים, לכן היא תקפה רק אם נרשמים מקומית בויקיפדיה העברית. מכיוון שהחשבון שלו גלובלי והוא נרשם במקור בויקיפדיה הרוסית, אין כל בעיה כאן. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 12:31, 5 בספטמבר 2020 (IDT)
  צודק. זה כמו שיחסמו בוויקיפדיה הרוסית מישהו עם שם משתמש בעברית. YairMelamedשיחה 12:53, 5 בספטמבר 2020 (IDT)
  לא ידוע לי על ביטול המדיניות הזאת. הדרישה לא להשתמש באותיות שלא קיימות במקלדת סטנדרטית היא סבירה. יתכן שהכלל הזה באמת לא ניתן ליישום בעידן של חשבונות מאוחדים אבל צריך לדון על זה במזנון. גילגמש שיחה 20:53, 5 בספטמבר 2020 (IDT)
  Gilgamesh, במקלדת בשפה הרוסית קיימת האות й. King G.A - נא התנהגו בהתאם 23:53, 5 בספטמבר 2020 (IDT)
  Gilgamesh, מקלדת סטנדרטית זה קצת אובייקטיבי, לא? אין בעיה בשם. אנחנו לא חסמנו שמות משתמש בערבית, בגלל שזה בערבית (חסמנו אנשים בעלי חשבונות לא-עבריים או לא-אנגליים לא מהסיבה של מקלדת). לכל שפה יש מקלדת שונה, והאות נמצאת במקלדת. אתה טוען שהאות לא נמצאת במקלדת, אבל לך סתכל במלקדת רוסית סטנדרטית ותגיד לי איפה אתה רואה את האות й. אחסוך לך ואגיד שזה נמצא איפה שנמצאת האות Q באנגלית. PRIDE! - שיחה 03:11, 6 בספטמבר 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

לדעתי, זה דורש את שינוי הסעיף הזה בתקנון שלנו בדיון במזנון. כתוב במפורש שפרופיל שכתוב באותיות קיריליות לא יתקבל. מתוקף כך יש לחסום את המשתמש. אני מקבל את הטענה שהסעיף מיושן וכנראה צריך עדכון אבל לא ניתן לדון בזה בדף הזה. גילגמש שיחה 08:57, 6 בספטמבר 2020 (IDT)

- סוף העברה
ההצעה היא לשנות את הסעיף הבא: "אין לכלול בשם המשתמש תווים מיוחדים, כגון ניקוד, תווים בלתי נראים או תווים שאינם על המקלדת, מילים או שמות באותיות ערביות, קיריליות, וכו'." לסעיף שהוא יותר מודרני: "אין לכלול בשם המשתמש תווים מיוחדים, כגון ניקוד, תווים בלתי נראים או תווים שאינם על המקלדת." PRIDE! - שיחה 13:18, 6 בספטמבר 2020 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד חזק. מה ההבדל בעצם בין אות לטינית לאות קירילית? אם אותיות לא עברית מתקבלות (ואין שום סיבה שלא), אין שום הצדקה להעדיף כתיב לטיני על כתיב קירילי. נילס אנדרסן - שיחה 15:29, 6 בספטמבר 2020 (IDT)
צריך להבחין בין עורך גלובלי שהזדמן לכאן לעריכות בודדות; לבין עורך קבוע בוויקיפדיה העברית, כי אז לא מצופה ממני להתקין מקלדות נוספות כדי להצליח לתקשר איתו. אמירושיחה 15:47, 6 בספטמבר 2020 (IDT)
אבל מובן שכל מי שרוצה לערוך בויקיפדיה העברית צריך מקלדת עברית. אבל אין סיבה לאפשר שמות שכתובים בכתיב לטיני ולא לאפשר שמות שכתובים בכתיב קירילי. נילס אנדרסן - שיחה 15:58, 6 בספטמבר 2020 (IDT)
לכל אחד יש מקלדת עם כתיב לטיני, אבל לחלקנו (לי לפחות) אין מקלדת עם כתיב קירילי. אמירושיחה 16:05, 6 בספטמבר 2020 (IDT)
תחשוב על זה כמו על ערכי מתמטיקה, שמשתמשים ב"סימנים מוזרים" (A "הפוכה", E "הפוכה", אותיות יווניות וכו') בשביל לערוך אותם. אני, כשאני נתקל בשם שאני לא משוכנע איך לבטא או לכתוב בדף שיחה, פשוט מסמן את השם, עושה "העתק-הדבק" וזהו... נילס אנדרסן - שיחה 16:45, 6 בספטמבר 2020 (IDT)
אין צורך להתקין מקלדת על מנת לתקשר, במידה וזה עורך שבא מויקיפדיה אחרת פשוט כותבים לו באנגלית במידה וזה לא ברור לו זה כבר בעיה שלו. King G.A - נא התנהגו בהתאם 15:59, 6 בספטמבר 2020 (IDT)
בעידן החדש החלק הזה במדיניות מיותר. אין שום הצדקה להגבלה של שם משתמש כשכל אחד יכול לפתוח משתמש בוויקישיתוף או בוויקינתונים בכל שפה. Geagea - שיחה 17:59, 8 בספטמבר 2020 (IDT)