Overwatch

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
אוברווץ'
Overwatch
תאריך הוצאה 24 במאי 2016
סוגה פעולה מגוף ראשון, תפקידים
פיתוח Blizzard Entertainment
הוצאה לאור Blizzard Entertainment
הפצה Blizzard Entertainment
עיצוב Blizzard Entertainment
מצבי משחק מרובה משתתפים
דירוג 91 (Metacritic)
פלטפורמות PS4 ,מחשב אישי ,xbox One
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

Overwatch הוא משחק פעולה מגוף ראשון שפותח על ידי חברת Blizzard Entertainment, הוא שוחרר ב-24 במאי בשנת 2016 לPS4, Xbox One ולמחשב האישי. סגנון המשחק מבוסס על משחקים ברשת בלבד ובלי אפשרות לשחק בלי חיבור לרשת, כל מצב משחק רגיל מתחיל בשתי קבוצות של 6, כאשר כל שחקן בוחר את הדמות איתה ירצה לשחק. ישנם 31 דמויות שונות עם יכולות ייחודיות ותפקיד שונה, הדמויות ידועות במשחק יותר בתור "גיבורים", וכולן מחולקות ל-3 קטגוריות עיקריות: נזק (Damage), טנק (tank) ותמיכה (support). במהלך העלייה ברמות והתפתחות במשחק יקבל השחקן תיבה הנקראת Loot Box, כל תיבה מכילה 4 פריטים לגיבורים השונים כגון פרטי לבוש, משפטים, פוזות ניצחון וכדומה. הפריטים מחולקים ל-4 רמות שונות: Common (אפור), Rare (כחול), Epic (סגול) ו- Legendary (צהוב). ככל שהרמה של הפריט יותר גבוהה, קיים סיכוי נמוך יותר לקבל אותו.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק מכיל 30 גיבורים שמתחלקים ל-3 קטגוריות, לכל גיבור יש בין 2 ל-3 יכולות מיוחדות, בנוסף יכולת Ultimate אשר נטענת בהדרגה ויכולה לשנות את מהלך המשחק משמעותית.

תפקידים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נזק (Damage) - מטרתם להשתלט על מטרות ולעשות את מירב הנזק. מה שמאפיין את רובם הוא יכולת התנועה הגבוהה שלהם, לעומת זאת, חלקם לוקים במד חיים קטן ויכולים למות בקלות. רשימת הדמויות: דומפיסט, גנג'י, מקרי, חייל (סוילדר) 76, ריפר, סומברה, טרייסר, פארה, ג'אנקרט, האנזו, ווידומייקר, באסטיון, טורביון, מיי, אש, וסימטרה.
 • טנק (Tank) - תפקיד הטנקים הוא להגן על חברי הצוות ולספוג את מירב הנזק. מאפיין הטנקים הוא כמות החיים העצומה שלהם (נע בין 400 ל-600), ולכולם יש יכולת של מגן כלשהו, או נתינת חיים עצמאית. הדמויות הן: ווינסטון, רוודהוג, ריינהארט, זאריה, דיווה, אוריסה, כדור הרס (רקינג בול)/האמונד וסיגמה
 • תמיכה (Support) - מטרתם לרפא את חברי הצוות שנפגעו. לחלקם יש יכולת תנועה גבוהה, ולחלק יכולות הגנה עצמית גבוהה מאוד. הדמויות הן: מרסי, לוסיו, אנה, זנייאטה, מוירה, בריג'ט ובאטיסט

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עלילה ראשית[עריכת קוד מקור | עריכה]

עלילת המשחק מתרחשת בשנת 2076, 30 שנה לאחר תחילת פריצת האומניקים וה-Omnic Crisis, האומניקים הם רובוטים שפותחו עלי ידי בני אדם, הטכנולוגיה שלהם ברמה גבוהה עד כדי כך שהם יכולים לחשוב לבד ולהרגיש לבד, האומניקים החלו לראות את עצמם כשווים לבני אדם, לעומת זאת בני האדם הזניחו אותם ברוב העולם וחשבו כי הם זן נחות, על כך האומניקים הכריזו מלחמה, פוצצו מפעלים רבים של החברה שיצרה אותם והחריבה מקומות רבים. כתגובה, האו"ם הכריזה על ארגון בשם Overwatch, אשר מטרתו לעצור את פיגועי האומניקים ולהביא לשלום במלחמה, בקבוצה המקורית השתתפו סולג'ר 76 (בתור המפקד מוריסון), ריפר (בתור גבריאל רייאס), ריינהארט וילהלם, טורביורן לינדהולם ואנה אמארי. לאחר מספר שנות מלחמה הOmnic Crisis הראשון נגמר, וארגון Overwatch קיבל ציון לשבח על עבודתם, והחלו למקד את מטרתם לעצור פשעים בכל רחבי העולם. באותו הזמן Overwatch החלה לגייס סוכנים חדשים, כמו ווינסטון, מרסי, טרייסר ועוד. לאחר זמן מה האומניקים פרצו שוב, והחלו בOmnic Crisis השני, הם יצרו אומניקים רבים יותר ותוקפניים יותר, ותקפו יותר מקומות. המקומות המוכרים ביותר לשחקנים אשר האומניקים תקפו באותו הזמן הם דרך המלך בלונדון (king's row) והכפר אייכנוולד.

באותו הזמן החלו להתפתח חילוקי דעות בין ג'ק מוריסון וגבריאל רייאס, לאחר קרב קצר בין השניים הוחלט כי מוריסון ימשיך לפקד על Overwatch, בזמן שרייאס יפתח יחידה בשם Blackwatch ויפקד עליה. לאחר כמה שנים מאז שהOmnic Crisis נגמר, החל עוד ריב בין רייאס ומוריסון, מפני שרצה רייאס שליטה מוחלטת על כל ארגון Overwatch, אשר Blackwatch נמצא בתוכו, הריב בין השניים התפתח בצורה קיצונית מאוד, ובגלל סיבה לא ידועה, המפקדה הראשית של הארגון בשווייץ התפוצצה. מוריסון ורייאס הוכרזו כמתים לעולם. Overwatch הוכרז כמפורק, והאו"ם הכריז כי כל פעילות של הארגון אינה חוקית, בשל סכסוכים פנימיים של הארגון. מוריסון שרד את הפיצוץ, שם מסכה והחל להלחם בפשע לבדו. רייאס שרד גם כן, אך בזכות טכנולוגיה סודית של מויירה, בזכותה, רייאס שינה את שמו לריפר והצטרף לטאלון, ארגון טרור אשר מאמין כי העולם מתפתח בזכות מריבות וקונפליקטים, כעת, מטרתו העיקרית של ריפר היא למצוא את מיקומם של כל סוכני Overwatch ולחסל את כולם.

סרטוני עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברת Blizzard הוציאה מספר סרטונים המתארים חלקים ממגוון סיפורי המקום או המשכי העלילות של הדמויות בעולם של "overwatch".

Recall - ווינסטון מותקף על ידי ריפר, מה שגורם לו לשלוח מכתב לכל חברי העבר של הארגון אוברווץ'.

Alive - ווידומייקר בניסיון חיסול של מנהיג האומינקים המוכר מנדאטה, טרייסר מנסה לעצור בעדה אך נכשלת.

Dragons - מראה את המפגש של האחים הנזו וגנג'י אשר לא התראו שנים רבות, ומציגה את המחלוקת הרבה ביניהם.

Hero - מספר על סולג'ר 76, מציל ילדה בשם אלחנדרה מגאנגסטרים שגנבו את כספה.

The Last Bastion - מציג את הבאסטיאון המשוחק במשחק, ואת מה שקרה לאחר שהתעורר אחרי התקפת האומניקים באייכנוואלד שבגרמניה.

Infiltration - מראה משימה של טלון לחסל את קאטיה וולסקיה, סומברה מערימה על חבריה בטלון ומבקשת ממנה עזרה תמורת כך שלא תפיץ תמונות עם חיכוך פוליטי.

Rise and Shine - מספר על מיי ששרדה סופה באנטארקטיקה, ומראה כיצד שרדה וחזרה הביתה.

Honor and Glory - מספר את סיפורו של ריינהארט כאשר האומניקים ניסו לפרוץ לאייכנוואלד.

Shooting Star - מספר על D.Va וההתמודדות הנמשכת שלה נגד האומניקים המתקיפים את עיר הולדתה (Busan) שוב ושוב.

Reunion - מספר על McCree שחוזר לגאנג אותו הוביל כדי לשחרר רובוט מסתורי בשם Echo, אך מתמודד קודם נגד ,Ashe הגיבורה ה29 במספר שנוספה למשחק והראש החדש של הגאנג.

"The Plan" - ג'אנקראט ורודהוג מנסים להיכנס תוך ג'אנקרטאון כדי לתת מתנה למלכה בשביל לפוצץ את המלכה. השורט גם מספר קצת סיפור על המפה ג'אנקטאון.

E-Sports[עריכת קוד מקור | עריכה]

Overwatch League and Contenders[עריכת קוד מקור | עריכה]

הטורניר הגדול ביותר של overwatch. הטורניר מחולק ל-4 חלקים שבסופם מתקיימים משחקי ה-Playoff ובסופם מגיע הגמר. כאשר הפרס הראשון עומד על 125 אלף דולר, והפרס השני והשלישי עומדים על 25 אלף דולר. קיימות כ-16 קבוצות בOverwatch League, כאשר 12 מהן שייכות לAtlantic Division, ו-6 מהן לPacific Division.

בנוסף אל ה-Overwatch League, קיימת ליגה גדולה יותר הנקראת Overwatch Contenders, מטרתה העיקרית היא לקחת שחקנים טובים, שלא נלקחו אל ה-Overwatch League. הליגות מחולקות לפי יבשות ומקומות מובילים (אירופה, אמריקה, אוסטרליה, קוריאה וכו...).

World Cup[עריכת קוד מקור | עריכה]

כל שנה מתחרות 24 מדינות מובילות בעולם, המדינות מתחלקות ל-4 קבוצות של 6, ובסוף שמונה המדינות הכי טובות עולות ל-Blizzcon כדי לזכות במקום הראשון. לבינתיים, דרום קוריאה ניצחה בשלושת הטורנירים בפער משמעותי, אבל הרבה טוענים כי הפער מתקרב משנה לשנה.

Events[עריכת קוד מקור | עריכה]

מידי כמה חודשים מתקיים אירוע ("event"), בדרך כלל כדי לחגוג מאורע מסוים (לדוגמה חגים). באירוע יוצאים סקינים שניתן לקנות רק בתקופתו. בנוסף יוצא מוד משחק חדש בארקייד.

קיימים שישה סוגים של אירועים:

 • Summer Games (משחקי הקיץ) - נוצר במקור בשל אוליפיאדת 2016 שבברזיל, אך כעת משמשת בתור משחקי ספורט פופולרים, יחד עם האירועים יצא מצב המשחק LucioBall המדמה משחק כדורגל עם אחת דמויות המשחק. למצב משחק זה יש שלוש מפות: המפה המקורית בברזיל (Estadio del ras) אצטדיון סידני (Sydny harbor) ואצטדיון בוסאן בקוריאה הדרומית.
 • Haloween Terror (טרור ליל כל הקדושים) - אירוע ליל כל הקדושים החוגג את החג. יחד עם האירוע יצא מצב המשחק "Junkenstien's Revenge (נקמתו של ג'אנקנסטיין (פארודיה על פרנקנשטיין)) ", בו 4 שחקנים מגנים על שער מפני רובוטים הנשלטים בידי המחשב, בזמן המשחק יזומנו בוסים קשים אשר גם מבוססים על דמויות מהמשחק.
 • Winter Wonderland (חורף בארץ הפלאות) - נועד כדי לחגוג את חג המולד הנוצרי. איתו יצאו עוד 2 מצבי משחק, "Mei Snowball Offensive" ו,"Mei's Yeti Hunter".
 • Lunar New Year - חוגג את השנה הסינית החדשה. הציג את מצב המשחק "Capture The Flag" (תפוס את הדגל) אשר הגיע לארקייד בלי צורך באירוע מיוחד.
 • (Uprising (Archives - אירוע אשר לא מבוסס על אירועים אמיתיים, אלא נועד כדי להזכיר ולשחק אירועים מתוך הסיפור של המשחק, הוא הציג איתו מצב משחק המדמה משימה של הארגון "Overwatch" במטרתם להציל את לונדון מהאומניקס, מצב משחק המדמה את המשימה של ארגון "Blackwatch" ומצב משחק המדמה משימה של "Overwatch" לעצור פושע אומניק.
 • Anniversary - מתקיים כל שנה בתאריך של יציאת המשחק כדי לחגוג לו "יום הולדת" ולכבודה חוזרים כל מצבי המשחק מהאירועים הקודמים וניתנת האפשרות לקנות "סקינים" של האירועים הקודמים.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

למשחק 4 תת-משחקים:

תפיסה\Objective[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקבוצה צריכה להשתלט על שטח מסוים. גם תת-משחק זה מתחלק ל-3 סוגים:

נקודת שליטה: שתי הקבוצות מתחילות את הסיבוב באזורי השיגור שלהן, והן צריכות להגיע לנקודה מסוימת על המפה וכאשר קבוצה אחת תופסת את הנקודה, מד האחוז שלה בשליטה מתחיל לעלות והקבוצה השנייה צריכה לקחת ממנה את השליטה על הנקודה וכך הלאה, הקבוצה הראשונה שמגיע ל-100 אחוזים מנצחת.

שתי נקודות שליטה: קבוצה אחת מתקיפה וצריכה להשתלט על שתי נקודות במפה, והקבוצה השנייה צריכה לעצור אותם.

היברדי: קבוצת ההתקפה צריכה להשתלט על שטח מסוים כדי לפתוח "Payload" ולהוביל אותו לנקודת הסיום. קבוצת ההגנה צריכה למנוע מקבוצת ההתקפה להגיע לשטח ול-"Payload".

ליווי\Escort[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחק דומה למצב ההיברדי, רק שאין שטח בהתחלה. הקבוצה המתקיפה צריכה להוביל מסוע אל עבר נקודה מסוימת בסוף המפה והקבוצה השנייה צריכה לעצור בעדם.

Deathmatch[עריכת קוד מקור | עריכה]

מצב משחק שבו כולם מתחרים בכולם, הראשון שמגיע ל-20 הריגות מנצח.

team deathmach[עריכת קוד מקור | עריכה]

מצב משחק שבו שתי קבוצות של 4 שחקנים נלחמות זו בזו והקבוצה הראשונה שמגיעה ל-30 הריגות מנצחת.

סוגי משחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

Quick Play[עריכת קוד מקור | עריכה]

מוד הCasual של המשחק במצב זה מתקיים רק סיבוב אחד. ואינו משפיע על ניקוד חוץ מעלייה של הXP.

Arcade[עריכת קוד מקור | עריכה]

מצבי משחק עם חוקים מיוחדים במצב זה מתקיים רק סיבוב אחד. מצבי המשחק וסוגי המשחקים במצב זה רבים, אך הפופולרים שבהם כוללים: גיבורים אקראיים, 1 נגד 1, 3 נגד 3 ו-"Free For All".

משחק תחרותי - Competitive Play[עריכת קוד מקור | עריכה]

המצב התחרותי של המשחק, במצב זה מתקיימים יותר מסיבוב אחד. השחקנים מדורגים לפי יכולת המשחק שלהם באמצעות נקודות הנקראות Skill Rating, SR בקיצור. המשחק מתחלק לעונות משחק באורך חודשים כל אחת.

כמות SR לכל רמה:

 • 1 - 1500 - ברונזה
 • 1500 - 2000 - כסף
 • 2000 - 2500 - זהב
 • 2500 - 3000 - פלטינום
 • 3000 - 3500 - יהלום
 • 3500 - 4000 - מאסטר
 • 4000+ - גרנדמאסטר
 • TOP 500 -חמש מאות האנשים עם הניקוד הכי גבוה בכל שרת (מקבלים בסוף עונת המשחק התחרותי ספרי ריסוס ייחודי לעונה)

בכל ניצחון במשחק תחרותי ובסוף עונת משחק תחרותי מקבלים נקודות, בהגעה ל-3,000 נקודות אתה יכול לקנות נשק מוזהב, שהוא ליופי. ככל שעולים בדרגות מקבלים יותר נקודות בכל סוף עונת משחק, וככל שמקבלים יותר נקודות אפשרי לקנות נשק מוזהב יותר מהר.

Custom Game[עריכת קוד מקור | עריכה]

במצב זה השחקנים יכולים ליצור לעצמם משחקים ולבחור חוקים משלהם, החל מכמות החיים לכל דמות, מהירות האולטימייט של כל דמות, מפה ספציפית ועוד.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא Overwatch בוויקישיתוף